10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Torpidodan gelen ses çıldırmak üzereyim !

Ali Ozan Yücel
    Evolution37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697
    Edilen teşekkür: 12

Mutlu Torpidodan gelen ses çıldırmak üzereyim !

Beyler abiler kardeşler benim bir sorunum var ve benim mesleğim olduğu halde çözemedim işte o yüzden çıldırmak üzereyim benim torpidomdan yollardaki su kanallarından 20 km kadar hızla giderken ses lak luk şeklinde sanki bizim arabalardaki torpido kapağı hastalığında gelen ses gibi bir ses geliyor daha önceden dönüşlerde hafif eğimli yollarda direksiyon altından gelen vıcıklama sesi geliyordu pedalların ordaki kalorifer peteğinden geldiğini buldum izole ettim besledim ses kesildi torpido kapağını izole ettim içindeki rafı izole ettim polen filtesinin kapağından şüphelendim hem oralardan geliyor gibi ama oda değil. şu andaki bahsettiğim torpido sesiyle birlikde gaza bi anda basıp araba bi anda kalktığında lok diye bir ses gazdan ayağımı çektiğimdede aynı şekilde lok diye bir ses geliyor tabi bu bahsettiğim saniyelik bir olay. torpido altındaki kalorifer motorundan şüpheleniyorum ama torpidoyu o kadar dağıtacak vaktim yok boşu boşuna sökmekde istemiyorum maalesef işyerindede uğraşamıyorum milletin arabasıyla uğraşmaktan Daha öncedende bahsettiğim gibi nissan servisinde trim teknisyeniyim ama hakikaten bu sefer kendi söküğümü dikemedim başına gelen ve bu bahsettiğim sesi çözen varsa allah aşkına bir yardımcı olsun herkese şimdiden çok teşekkürler. Bu arada berkantonlu abimede bir özür borçluyum en son buluşmada yanına gidemedim telefon açtı cevapda veremedim burda tüm forum önünde kesinden özür diliyorum

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Ali hocam göğüslükten değil de motor kısmından geliyor olabilir mi? akslarda boşluk olursa da aynı lok sesini yapabilir..motor kulaklarından da gelebilir..

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Abi dogru diyor olabilrsin. hava filtre kutusunu kontrol ettim motor kulagina baktik on takimi 3 defa mekaniker arkadaslarima kontrol ettirdim gecen persembe gunu baski balata set degisti sanzuman takozu yirtikdi oda degisti on takim tekrar kontrol edildi. Yanliz on takimdan gelme ihtimali bence %5 gibi cunku gaza aniden basip araba firlayinca ve cukurdan gecince on takimdan gelen bir ses yok sadece torpidodan geliyor sanki dijital klima kapattigin zaman kapakciklari kapama sesi var ya ona cok benzeyen daha hafif bir ses. Bu arada klima kapaliyken ve acikkende denedim bi fark yok :/

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı Evolution37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dogru diyor olabilrsin. hava filtre kutusunu kontrol ettim motor kulagina baktik on takimi 3 defa mekaniker arkadaslarima kontrol ettirdim gecen persembe gunu baski balata set degisti sanzuman takozu yirtikdi oda degisti on takim tekrar kontrol edildi. Yanliz on takimdan gelme ihtimali bence %5 gibi cunku gaza aniden basip araba firlayinca ve cukurdan gecince on takimdan gelen bir ses yok sadece torpidodan geliyor sanki dijital klima kapattigin zaman kapakciklari kapama sesi var ya ona cok benzeyen daha hafif bir ses. Bu arada klima kapaliyken ve acikkende denedim bi fark yok :/
    anladım kardeşim..sen trim uzmanısın öyle diyorsan öyledir..bazen hiç beklemediğin yerden geliyor..mesela benim araçta da bir ses geliyordu sein gibi tüm torpidoyu aradım yok yok..sonra farkettim ki şöför tutamacı yerine gözlük kabı taktırmıştım serviste..oraya koyduğum gözlük yerine tam oturmamış o ses yapıormuş..2 hafta beni çıldırtmıştı..

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım kardeşim..sen trim uzmanısın öyle diyorsan öyledir..bazen hiç beklemediğin yerden geliyor..mesela benim araçta da bir ses geliyordu sein gibi tüm torpidoyu aradım yok yok..sonra farkettim ki şöför tutamacı yerine gözlük kabı taktırmıştım serviste..oraya koyduğum gözlük yerine tam oturmamış o ses yapıormuş..2 hafta beni çıldırtmıştı..
    Aynen dun gece ruyama girdi artik yemin ediyorum ya huzursuz oluyorum yani kendi arabamdaki sorunu gideremedigim icin birde biraz sonra asagi arabaya inip kalorifer borularin motora dogru giden kismina bakicam egr valfini sokup temizlerken ordaki cirt kelepceyi cikartmistim simdi ondan supheleniyorum abi insallah ordandir

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Arkadaşlar konu günceldir yardim ve onerilerinizi bekliyorum...

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Her aracın marka model olarak trim sesleri farklı noktalardan gelebilir.Akslarda boşluk yoksa ki öyle söylüyorsunuz!Z rotlarda sıkıntı yoksa salıncak burçları boşluk yapmış olabilir,yada fren balataları yuvalarında boşluk olabilir.Torpido bölümünden ön takıma baktıracak kadar bir ses geleceğini düşünmüyorum.Kolay gelsin.

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Ses gelen yer tesbit edilmistir kalorifer motorundan geliyor ses en kisa zamanda sokucem herkese tesekkurler

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla ben seslere hiç aldırmıyorum.Benim araçta da çukurlara girdiğimde lok lok ses geliyor.Rot balansçıya gösterdim z rotlar değişmesi gerekiyormuş.Ben de açıkçası şimdi hiç aldırmıyorum.Benim de bir huyum vardır,aracın gidişine etki etmeyecek,yaptırmadığında başka bir arızaya sebep olacak bir ses olmadığı müddetçe araçtaki sesi kesmek için kolay kolay bir sürü parçayı değiştirerek para harcamam.Bu yüzden bir önceki aracımda aynen sizinki gibi ayağımı gazdan çekerken gelen bir ses varken birkaç parça değişmesi gerektiğini öğrenince hiç ellememiştim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben seslere hiç aldırmıyorum.Benim araçta da çukurlara girdiğimde lok lok ses geliyor.Rot balansçıya gösterdim z rotlar değişmesi gerekiyormuş.Ben de açıkçası şimdi hiç aldırmıyorum.Benim de bir huyum vardır,aracın gidişine etki etmeyecek,yaptırmadığında başka bir arızaya sebep olacak bir ses olmadığı müddetçe araçtaki sesi kesmek için kolay kolay bir sürü parçayı değiştirerek para harcamam.Bu yüzden bir önceki aracımda aynen sizinki gibi ayağımı gazdan çekerken gelen bir ses varken birkaç parça değişmesi gerektiğini öğrenince hiç ellememiştim.
    Bendeki acayip bir hastalik abi ben biyerinden en ufak bi ses gelse arabadan soguyorum hemen cildiriyorum puntodan once 2001 clio rs vardi cukurdan gecince torpido birak beni camdan cikiyim diyordu arka bagajdan bir ses daha gelmeye basladi sattim simdi bu aracimdada ara yollarda 20kmh yi gecmiyorum arkamda selektorlerin biri yaniyo biri sonuyor camdan elimi cikarip devam et diyorum millete yani o bicim bi dengesiz huyum var :/