Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Otomatik Cam Açılıp Kapanma Sorunu

Özgür Kurtuluş
    Ghost Alive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07
    Edilen teşekkür: 0

Standart Otomatik Cam Açılıp Kapanma Sorunu

Merhaba arkadaşlar;

Bugün seyir halindeyken cam patlamasına benzer bir sesle sarsıldım.Dedim biri kesin vurdu arkadan araca.Araçtan indim baktım sağına soluna hiç bir şey yok.Daha sonra geçen zamanda ön yolcu camının açılıp kapanmadığını ve tuşa bastığımda içeriden cam kırıklarına benzer sesler geldiğini gördüm.Ne olmuş olabilir?Arkadaşa sordum kriko motoru sorunu olmuş olabilir dedi.Elimle manuel nasıl kapattığımıda anlayamadığını belirtti.Bilgilerinize ihtiyacım var.Daha önce yaşayan bir arkadaş var mı?Varsa nasıl çözdü ve eğer sorun kriko motoru ise maliyeti nedir gibi bir çok soru var aklımda..Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Oto cam kilit ve kriko tamir eden bir tamirciye giderseniz sorunu hallederler.Büyük ihtimalle çelik halat kopmuş.Kolay gelsin.

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oto cam kilit ve kriko tamir eden bir tamirciye giderseniz sorunu hallederler.Büyük ihtimalle çelik halat kopmuş.Kolay gelsin.
    Çelik halatsa sadece o mu değişiyor yoksa komple set şeklinde mi satılıyor ve ortalama ne civardadır fiyatı biliyor musunuz?

Hakan Ünal
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Halat dediğimiz malzeme bisikletlerde kullanılan fren teli.

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

konuyu servise sordum kaporta bölümünün halledebileceğini söylediler.Kafam iyice karıştı

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

usta başka marka model bir araçta farklı zamanlarda arka 2 cam için oldu.
    senin sorunun motor falan değil.
    içeride halatın sarıldığı plastik parça var.
    bayaa bildiğin uyduruk bir şey, o zamanla ömrünü doldurup bir noktasından kırılıyor, kırıldığında dediğin gibi pat diye ses yapıyor. sonra cam inip kalkmıyor. dikkat et cam içeri düşmesin, düşerse elinle çıakrtamazsın, yağmur çamur var bugünlerde. direkt oto camcısına git. kapının plastik aksamı çıkartıp o dediğim plastiği değiştirirler. sorun o kadar basit. inidirp kaldırıcam diye zorlama yalnız. motoru eline alırsın (öyle demişlerdi değiştiren kişiler)

neyse fiyatına gelecek olursak yaptıkları araca bakıp fiyat biçiyorlar.
    bmw 1.16i eski kasa için bi camcı 100 lira bir camcı 70 lira istemişti tek camı halletmek için. (her şey dahil)
    değişen platik parça bayaa ucuzca bir şeye benziyordu ve ciddi anlamda hiçbir işçilik yoktu. 5dakikada halledildi. benden çok istediler, ancak dediğim gibi araca bakıp fiyat veriyorlar.
    eğer sorun sizde de buysa kendi aracınız için fiyatı az çok tahmin edebilirsiniz.

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

ibrahim bey sorunu çözdüm önce keşif yaptırdım.içindeki tel kopmuş paramparça olmuş.original punto kriko motoruna 480 lira dediler.çok yüksek geldi.Onun yerine lineanın original kriko motorunu aldık 80 liraya.iyi hoş taktıklar ettiler.şu an çalışıyor yalnız yönle ilgili bir sorun oldu.eskiden otomatik yukarı çekince aracın camı açılıyordu.şu an tam tersi yapınca açılıyor muş.Yani lineaya göre tasarlanmış kriko motoru olduğu için tersime gelsede o şekilde açıp kapatıyorum.Alışırım heralde zamanla

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

punto ile linea nın parçalarının bu kadar fiyat farkı olacağını sanmazdım tamam punto italyan linea yerli ama sonuçta birçok parçası ortak olan iki modelin parça fiyatlarının bu kadar fahiş derecede farklı olması saçmalık.Ayrıca punto orjinal italyan olmasına karşın yerli linea ya göre daha çok kronik sorunu olmasıda ayrıca cabası

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

Maalesef öyle emre kardeşim.Benim şu an adam acaba tersmi taktı kriko motorunu diye düşünüyorum.ama bunun zor olduğunu segmentin oturduğunu söyledi arkadaşlar.Yarın gidicem bakalım ne diyecekler..bi çare bulunabilecek mi?

i s
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı A Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibrahim bey sorunu çözdüm önce keşif yaptırdım.içindeki tel kopmuş paramparça olmuş.original punto kriko motoruna 480 lira dediler.çok yüksek geldi.Onun yerine lineanın original kriko motorunu aldık 80 liraya.iyi hoş taktıklar ettiler.şu an çalışıyor yalnız yönle ilgili bir sorun oldu.eskiden otomatik yukarı çekince aracın camı açılıyordu.şu an tam tersi yapınca açılıyor muş.Yani lineaya göre tasarlanmış kriko motoru olduğu için tersime gelsede o şekilde açıp kapatıyorum.Alışırım heralde zamanla
    motorun arızalı olduğunu göstererek ispat ettiyse bence sorun yok, 80 lira çok para değil eğer ki sorun motorsa. ama dediğim gibi aynı anlattığınız problemi plastik parça kırılmasında yaşadım. motorun öyle pat küt ses yapıp arızalanacağını düşünmüyorum hala. tel koptuysa da tel değişir. motor ne alaka
    neyse, çözdüyseniz problemi sorun yok

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

Usta kriko telcisine gittik.adam sökme takmaya 100 lira çekti.bende ne gerek var madem komple değiştirelim dedik.yapıldı yapılmasına ama tuşa bastığımda eskisinin tersine çalışıyor.yapan ustaya sorduk bunun yönü farklı lineaya ait olduğu için dedi geçiştirdi.ama ne derece ddoğru bilmiyorum.yarın elektrikçim var ona gidip göstericem

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı A Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta kriko telcisine gittik.adam sökme takmaya 100 lira çekti.bende ne gerek var madem komple değiştirelim dedik.yapıldı yapılmasına ama tuşa bastığımda eskisinin tersine çalışıyor.yapan ustaya sorduk bunun yönü farklı lineaya ait olduğu için dedi geçiştirdi.ama ne derece ddoğru bilmiyorum.yarın elektrikçim var ona gidip göstericem
    kardeş bence bir daha göster linea tersinemi çalışıyor ki bana ustanın söylediği hiç mantıklı gelmedi bence git göster eğer ters takmışsa düzeltsin para almaya gelince alırlar sonra uğraşmamak için saçma salak bahanelerle geçiştirirler bazı ustaları tenzih edeyim ama piyasada doğru dürüst esnaf kalmamış devlet bunları soyuyor bunlarda bizi (müşterileri) soymaya çalışıyor ....

i s
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz

aynen, bi araç kiralama şirketine rica et, ellerinde varsa linea bak bakalım camlarına.
    başından savar gibi linealarda böyle demek saçma olmuş. yukarı çekince cam kalkar, itince cam iner. ben aksine çalışan araç görmedim.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Sallamış usta.lineada aynı punto gibi,ters takılmış

Sent from my iPhone using

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

bendede kopmuştu meret 20 liraya tel taktırdım camcıda oldu bitti ara sıra yapar böyle sürprizler puntolar geçmiş olsun tekrar başka sıkıntı çıkmaz ,inşallah

akk 0212
    akk0212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 21

benim araç linea, ama arka cam dünyadaki diğer araçlar gibi çalışıyor ters falan değil

Hakan Ünal
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Tamirci karşı kapının motorlu mekanizmasını takmıştır.Dolayısıyla sistem ters çalışıyordur !

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

Arkadaşlar gittim tanıdığım adama 2 dakkada lehim mehim eski haline getirdi mekanizmayı.Kolon işinide çözdü.Sorun Çözüldü.Yani kısaca dün kriko motorunu takan adam ters mi düz mü ne yaptıysa elektrik bağlantısını düzgün yapmamış.gidip kafa göz girecen şimdi bunu istiyorlar.Haram zıkkım olsun aldığı para.Bir dahada öle denk gelen yere gidip taktırmıcam ya da yaptırmicam bişi..Elektrikcim netlesti.Şimdi de kaporta ustası bulmalıyım

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Varsa imkaniniz o adamin yanina gidin ve camin yeni halini gösterin. Kaca yaptirdiysaniz parasini isteyin. Verirse zaten gururlu insandir vermezse yuzune soyleyip helal etmezsiniz olur biter. Biraz yuksek sesle soyleyin cevredekiler duysun belki utanir. Yuzu varsa tabi. Musteri varsa da içeride onlarada söyleyin.

Özgür Kurtuluş
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    07 *** 07

Beyler Aldığımız Malzeme Ters Verilmiş.usta İse Nasıl Taktıysa Takmış Geçmiş.yedek Parçacı Getirin Değiştirelim Diyor.usta İse Müneccimmiyiz Ne Bilelim Biz Deyip İşin İçinden Çıktı.bende Dedim Ki Nasıl Taktınız Solu Sağa Oturmadı Mı Acaba Dedim Onların Sadece Dönen Yerleri Farklı Onun Dışından Sorun Olmaz Dedi.madur Ettiniz Beni Dedim.ama Maşallah Kimse Üstüne Alınmadı.artık Sorun Çözüldü Şimdi Sil Baştan Uğraşamayacağım Ama Siz Siz Olun Servise Bayılın Paranızı Hepsinin Allah B....ı Versin..

Sayfa 1/2 12 SonSon