Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Direksiyon sertliği

cure shut
    curie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Direksiyon sertliği

Arkadaşlar 1 hafta önce aracı çalıştırdığımda yanan direksiyon uyarı ışığı(city değil kırmızı direksiyon simgesi) ve bip sesi araç çalıştığında direksiyon hafif çevrilince düzeliyordu ve ekranda ''have power steering checked'' uyarısı vardı.Servisi çağırdım gelip götürdüler ve direksiyon motorunu değiştirdiler.

Sorun bundan sonra başladı.Arabayı alıp giderken direksiyonun eskisine nazaran çok sert olduğunu hemen farkettim ve servise döndüm.Başta city modu bozuk sandım ama değil.Düşük ve yüksek hızlarda da sert olan direksiyon city modu kapatılınca çok daha sert oluyordu.Ben bu aracı 0 km de aldım ve 57 bin km kullandım ve direksiyonunun hafifliği bu arabayı başlıca alma sebebimdir.Yani yanılıyor olamam dedim.Orada tamirde olan başka bir gp ye bindim ve onda da aynı sertlik olduğunu gördüm.İşler iyice karmaşıklaştı. Tekerin havası mı inik,yok yol bozuk olduğundan mı öyle geliyor acaba deyip çıktım servisten.Lastik ayarları yapılmasına rağmen hala çok sert olduğunu görüyorum.Ve hafif bir sertlikten bahsetmiyorum.Eskiye nazaran çok sert. Yüksek+düşük hızlarda.Artık viraj dönerken zorlanıyorum.

GP nin direksiyonunun ne kadar hafif olduğunu sizler benim kadar iyi biliyorsunuz.Bu nasıl olabilir? Direksiyonda çıkan arızalar nedeniyle FIAT sistemi değiştirip farklı bir yedek parçaya geçmiş olabilir mi?Orjinal yedek parça takılmasına rağmen nasıl olabilir.Hem de tamirdeki diğer araçta da aynı sertlik nasıl olabilir?

O an aklıma gelmedi sonrasında da mesai bittiğinden aklıma gelmedi ama en son test aracı ile kıyaslatacağım.

Forumda aradım ancak direksiyonun sola çekmesi ,city modu problemlerinden bahsedilmiş ancak benim sorunuma benzer bir şey bulamadım. Bu sorunu duyan eden var mı? Bu direksiyon motorunun sertliği ayarlanabiliyor mu? 2006 dan sonra GP ler sert direksiyon sistemleri ile mi piyasaya çkıyor? 48 saat içerisinde kas erimesi mi geçirdim ki direksiyonu çeviremiyorum yoksa paronoyak mı oldum ne dersiniz?
    Konu curie tarafından (19/10/2007 Saat 21:14 ) değiştirilmiştir.

Cem COLAK
    ceyms_cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GE 4069
    Edilen teşekkür: 144

lastik havalarınada bı bak ıstersen ınıkse agırlasır dıreksıyon

cure shut
    Rengi
    Rock Siyah

Baktım ve kitapçık değerlerine getirdim ama hala aynı .

Cem COLAK
    ceyms_cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GE 4069
    Edilen teşekkür: 144

servise gostermende yarar var peşini bırakma bence

cure shut
    Rengi
    Rock Siyah

Servis normal diyor.Sorunda o zaten.Ben orjinal parça taktım diyor ama ben %100 eminim ki bu direksiyon aldığımda misli misli daha hafifti.Şu olmuş olamaz mı diyebileceğim teorilere ihtiyacım var?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

birkaç farklı servise götür bakalım ne diyecekler

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

aslında bende de bu sorun var diye düşünüyorum... bende bir kaç defa kartaş da bu sorunumu dile getirdim.. bana normal olduğunu söylediler hep... ama aracımı ilk aldığım zamanlardaki direksiyon hafifliğinin tadı hala damağımda.. hala unutamıyorum.. ama gün geçtkçe kilometre yaptıkça direksiyonumun sertliğinin artığını düşünüyorum.. ama benim ki curie arkadaşımın bahsettiği kadar yok ama yinede var.. serviste bunu dile getirmem pek işe yaramadı bu normal dediler.. bende artık buna razı olarak kullanıyorum..
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

forumda daha önce yazıldığını hatırlıyorum. direksiyon servo sistemi değişince yeni takılanlar eskisinden daha sert oluyormuş , bunu bir kaç arkadaş yazmıştı bir aralar. tabi bu sertlik derecesi ne kadar fazladır bilemiyorum. uzun süre yumuşak direksiyona alışınca başka araçlar insana çok tuhaf geliyor , sizinkide bu şekil bir algı yanılması olabilir mi ? ama fiatın sistemde revizyon yaptığıda gerçek.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Yasin KURT
    ReDWoLf BaDWoLf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 BUT 01
    Edilen teşekkür: 26

yok abi sen ağırlaştığını hissediyosan kesin ağırlaşmıştır, hisler yanıltmaz 50 bin km bindiğin arabayı bilmiycekmisin... benim tavsiyem birkaç servise daha danışman oda olmazsa eğer seni tatmin etmezse, dışardan bir ustaya götür fikir almak açısından söyledim.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

benim direksiyon sstemiim komple değişti agırlasma falan yok ama direksiyon kilitşenemden once agırasmıtı haberiniz olsun bence dikakt edin

mustafa eryilmaz
    meryilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 ep ....
    Edilen teşekkür: 4

onun baya ciddi bi problemi var eğer paran varsa eskisini sat yeni al.derim ben sana ama sen bi de direksiyon motoruna baktır.bide yağlama felan olayı var ya onlardan olabilir

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Mustafa döktürmüş yine dekoderleri açın
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

13. Bu mesajı için 3 kişi microab'ye teşekkür etti:

cure shut
    Rengi
    Rock Siyah

oofff offf arabam attı eşek oldu

Bilgehan AYKUL
    biloGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

direksiyon hidroliği bitmiş olabilir,ya da koydukları bir parça dan olduğu kesin..
    Palio Speedgear 1.2 16v

arif ege
    arif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

curie kardesım bence sen servısı falan bırak dırek musterı hızmetleırne olayı bıldır emın ol gerısını onlar hallederler ama dedıgın sorun genellıkle sadece puntoda olabılecek bı sey degıl %90 dıreksıyon pompası degısen araclarda eskısıne nazaran bı agırlasma olduguda bı gercek allah baska sorunlar vermesın

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

Alıntı biloGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyon hidroliği bitmiş olabilir,ya da koydukları bir parça dan olduğu kesin..
    bilo kardeş bizimkilerde hidrolik yok elektrikli benimkide değiştiğinde banada ağır gelmişti sanki yeni motorlara ince bir ayar yapılmış gibi

cure shut
    Rengi
    Rock Siyah

Bu direksiyon motoruna yumuşaması için bir ayar falan yapılabiliyor mu?Yoksa bu kardeşim ya sev ya sat mı diyorlar?

fatih uzuner
    kara yılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

benımki dıreksıyon katur kutur ediyor sağa sola cevirince daha soğukken motor arabaya ılk binince yani sanki bişeyler dağılmış gibi

okan tek
    OKİNEN okinen_26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26 TK 098
    Edilen teşekkür: 8

ilk alınan araclarda fabrıka cıkıs testlerı esnasında parcaların bır cogu bırbırıne alısır yanii oturur sız aracı aldıgınızda kı keyfı sonradan bır parca degıstırınce o alısana kadar gecen evrede alamayabılırsınız yada uyum bozuklugu meydana gelebılır bu gıbı durumlarda parcanın komple degısmesı en faydalı olanıdır dıye dusunuyorum ...

Ugur Emeres
    crab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Aracimin direksiyonu city moduna alindiginda direksiyon sola kayiyordu ve bu yuzden birkac gun once direksiyon motoru degisti.
    Su anda eskiye nazaran farkedilir oranda sertlik var.. Sanirim sertlik yeni revizyon direksiyon motorlarindan kaynaklaniyor

Sayfa 1/3 123 SonSon