Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Skydome patladı!!!

Gunes Oktay
    --GNS-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06GN941di artik 06BE8759
    Edilen teşekkür: 2

herkese cok tesekkur ederim... bugun arabamla ilgilenemedim okuldan dolayi ama beni ariyip cam geldi camciyi cagirip degistiricem dedi servisteki eleman ama hala garantiden mi degisecek yoksa kaskodan mi degisecek o yarin belli olcak insallah... cunku ben bir daha fiat servisinden bilir kisi gelip bakmasini istedim arabaya...

a t.
    alperylm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 41

güneşcim geçmiş olsun yapılabilecek birşey olursa haberim olsun mutlaka

Gunes Oktay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06GN941di artik 06BE8759

evet arkadaslar fiat kabul etmiyor garantiden degismesini, tas geldigine dair idda ediyor (arabanin icinde ben vardim ama neyse) bende tas gelmedigine dair idda ediyorum ama bugun kaskoya haber verildi ve cam kaskodan degisecek... bilir kisinin soyledigi sey kucuk bir tas gelmistir sen fark etmemis olabilirsin bu yuzdende cam tavanin kirilmis olabilir dedi!!! bu kadar kucuk birseyle cam kiriliyorsa benim can guvenligimi nasil saglayacak bu cam tavan!!! benimde cam patladiktan sonra ruzgarlik yada sineklik nasil diyorsaniz havaya kalkti. bende bu neden boyle olur dedim bilir kisiye, cevap veremedi bunun bir suru nedeni olabilir dedi... buarada arabamda subwoofer var bundan dolayida kirilmis olabilir dedi bende cam patlatmak oyle kolay degil dedim ama bilir kisiler illa kullanici hatasi oldugunu soyluyor!!! benim hobi olarak kullandigim vosvosumda (1974 model) bu tesisatin 3-4 kati muzik sistemi var onun cami bile patlamiyor ama puntonun 2006 model arabanin cam tavani 400 wattlik bi subwooferla patliyor demesi beni cok guldurdu ve bunun ustune insan sesiyle bile cam patliyor dedi arkadas en cokta buna gulerim insan sesi ancak kadehi kirabiliyor ve bununda olmasi bayag zor birsey bunun discoveryde belgeselini izlemistim... bu cam tavan bu kadar kolay sesle kirilabiliyorsa bunu nasil seri bi uretim arabaya koyabiliyor fiat!!! beni tatmin edici hic bir cevap veremedi o arkadas!!!

@alper saolasin kardes... yapilabilecek birsey var sen bu isin daha icindesin bu konu hakkinda fiatla konusursan cok sevinirm...

herkese cevaplari icin tesekkur ederim...

resimleri en kisa zamanda koyucam kusura bakmayin resimler icin...
    Konu Linos tarafından (19/10/2007 Saat 05:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

a t.
    alperylm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 41

gunescm yarın ilk fırsatta görüşmelerde bulunacagım tekrardan geçmiş olsun arkadasım yarın konusuruz okulda detaylı

hakan yiğit
    hakanyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 37

ben yıllarca koca koca müzik tesiatlarıyla çalıştım prodüktörlük stüdyoculuk tonmaisterlik şarkıcılık yaptım bu konuyu bilenkişi sayılırım sublar cam patlatacak sesi vermezler camı patlatacak bir ses dalgası arbadaki diğer camlarıda patlatır saçmalamışlar ! peki sadece skydome neden patlamış
    bunu sor lütfen
    şunu belirmeliyim pek imkan dahilinde değil ama aşırı bass sesler araç içinde fazla titreşime neden olup parçaların yerinden çıkmasına sebep olabilirler
    Konu hakanyigit tarafından (19/10/2007 Saat 05:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik metin

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gunes Oktay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06GN941di artik 06BE8759

Eyvallah saolasin Alper yarin okulda konusuruz daha acik bi sekilde...

chaglac Cha
    *cha* chaglac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

gecmis olsun ama bu hafife alinicak bisey degil, kazalarda bile zor patlamasi gerekirken durduk yere patlamasi akil alacak gibi degil gercekten.. bunun bir bahanesi olamaz bence. elinden gelen herşeyi yap hakkini aramak adina, ama bizim fazla hakkimiz yok ne yazik ki bu ulkede herkes sustugu icin herseye.. biz susmayalim..

zeynep billur
    race car - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

chok usuldum yha chok geçmıs olsn ama böle bısı nası oluo hala anlamadım bnde ynı aldm yenıyım aranısda

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

@race car, hoşgeldin. Bu arada konu hortlatma rekoru kırdın sanırım

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı race car Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    chok usuldum yha chok geçmıs olsn ama böle bısı nası oluo hala anlamadım bnde ynı aldm yenıyım aranısda
    hoşgeldin

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @race car, hoşgeldin. Bu arada konu hortlatma rekoru kırdın sanırım
    Hakikatten rekor sayılabilecek bir konu

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Alıntı --GNS-- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar fiat kabul etmiyor garantiden degismesini, tas geldigine dair idda ediyor (arabanin icinde ben vardim ama neyse) bende tas gelmedigine dair idda ediyorum ama bugun kaskoya haber verildi ve cam kaskodan degisecek... bilir kisinin soyledigi sey kucuk bir tas gelmistir sen fark etmemis olabilirsin bu yuzdende cam tavanin kirilmis olabilir dedi!!! bu kadar kucuk birseyle cam kiriliyorsa benim can guvenligimi nasil saglayacak bu cam tavan!!! benimde cam patladiktan sonra ruzgarlik yada sineklik nasil diyorsaniz havaya kalkti. bende bu neden boyle olur dedim bilir kisiye, cevap veremedi bunun bir suru nedeni olabilir dedi... buarada arabamda subwoofer var bundan dolayida kirilmis olabilir dedi bende cam patlatmak oyle kolay degil dedim ama bilir kisiler illa kullanici hatasi oldugunu soyluyor!!! benim hobi olarak kullandigim vosvosumda (1974 model) bu tesisatin 3-4 kati muzik sistemi var onun cami bile patlamiyor ama puntonun 2006 model arabanin cam tavani 400 wattlik bi subwooferla patliyor demesi beni cok guldurdu ve bunun ustune insan sesiyle bile cam patliyor dedi arkadas en cokta buna gulerim insan sesi ancak kadehi kirabiliyor ve bununda olmasi bayag zor birsey bunun discoveryde belgeselini izlemistim... bu cam tavan bu kadar kolay sesle kirilabiliyorsa bunu nasil seri bi uretim arabaya koyabiliyor fiat!!! beni tatmin edici hic bir cevap veremedi o arkadas!!!

@alper saolasin kardes... yapilabilecek birsey var sen bu isin daha icindesin bu konu hakkinda fiatla konusursan cok sevinirm...

herkese cevaplari icin tesekkur ederim...

resimleri en kisa zamanda koyucam kusura bakmayin resimler icin...
    Böyle adilik yapan heriflere karşı şeytan diyor bilirkişi tut aksini ispatla...

Öncelikle, cama dışardan bir maddenin zarar verebilme riski var. (bunu söylemekte en kolay bahane..) Ama öyle bir durum olsa o cam patlamaz, çatırdaya çatırdaya kırılır en azından çatlak ilerlemesi şeklinde kırılır. Başka bir seçenek birinin tam sen duruken kocaman bir taşı arabanın üstüne yüksekten bırakması olabilir.(köprüden veya inşaat halindeki bir yerden gelebilecek vb.) Olay sonrası araba içinde/civarında böyle bir parça yoksa geriye tek bir seçenek kalıyor.
    O da üretim içinde kabul edilen hatalı parçanın sana denk gelmesidir. (Bu cam için bu oran 1/10.000 de olabilir, 1/100000 de olabilir.) Büyük ihtimal senin skydome üretilirken içinde sınır seviyesinden daha büyük miktarda boşluklarla üretildi. (punto gibi ucuz araçlarda %100 parça inceleme yapcaklarını hiç zannetmiyiyorum ancak motor ve fren aksamlarında yapıyolardır.) Aşırı sıcak/soğuk gibi ısı değişimlerinde cam genleşirken bu boşluklar buna ayak uyduramadı ve günden güne camda iç kasıntı oldu. Kritik noktayı aşıncada cam yavaşça ya da belli bir çatlak boyunca kırılmak yerine bir anda topyekün parçalandı.
    Bence %90 son anlattığım sebepten oldu ama müşteri haklarının yasalarla adam akıllı korunmadığı bir ülkede denecek tek şey allah daha kötüsünü vermesin...
    Geçmiş olsun, o cam parçaları boynuna yada kafana ciddi zarar verebilirdi en azından o olmamış.

Merak ettim, kaskonun yılda 1 kereye mahsus cam değiştirme olayı skydomeları da kapsıyor mu?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

kesinlikle kapsayacağını sanmıyorum cünkü 1500 ytl civarında skydome sadece cam olarak değişirmi onuda bilmiyorum..

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

büyük geçmiş olsun dostum.skydome sadece cam olarak değişiyolar.o zaman yaptırır yaptırmaz hemen hırsız korumalı,darbeye dayanıklı cam filmi çektirmek lazım.

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

geçmiş olsun

muzaffer yavuz
    mywzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 23

Ne skydome lu sunrooflu cam tavan arablar gordum bindim bu nedir arkadas ya? Bu kadarda sacmalik olamaz puntom beni cok uzuyor

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Standart Re: Skydome patladi!!!

Gecmis olsun...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

ozz kut
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Kardeş geçmiş olsun. Fiat bilir kişinin böyle yorum yapması gerçekten şaşırtıcı.Bence hakkını ara ve şikayet var .com a şikayetini bildir.Onlar sana muhakkak dönerler...

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

abi noluyo ya ikinci büyük hort gelmiş
    biz gp'yi çok sevdik

Mehmet Mehmet
    Golbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 31

Gecmis olsun servis degistirmek zorunda. Bu araclar 3 yil garanti kapsaminda. Zateb servislere kalsa sadece bakim için gidelim oraya para kazandiralim onlara

GT-I9100 cihazımdan 4 Beta ile gönderildi

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Horta devam Yıllar geçmiş ama gerçekten ayıp etmişler..

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon