20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Motor titremesi ve garip bir ses

Korgün Tüyenç
    korguntuyenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000
    Edilen teşekkür: 23

Standart Motor titremesi ve garip bir ses

Arkadaslar merhaba korgun tuyenc ben istanbuldan
    Esasen yeni bir punto kullanicisi sayilirim ve farkettigim ve canimi sikan bir sorunu siz degerli arkadaslarin yorumuna sunmak istiyorum
    Sorun su ki arac rolantide calisirken muazzam titrio resmen direksiyona vuruo bacaklarimin falan titredigini farkediorum yine araci stop ederkende bu sarsinti var bunun motor takozlarindan oldugunu dusunuorum bu sekilde belki giderilebilir diorum ancak bi baska sirun varki bu daha can sikici
    Aracim multijet dualogic ve ozellikle birinci ve ikinci viteste giderken araca ufak gaz vererek ilerletirken sanki tekerlek davlumbaza temaz eder gibi kesik kesik ses gelio sanki bir surtme sesi hizlandikca bu surtme sesi artio ancak araci rampa asagi bosa aldigimda bu ses tamamen kesiliyor yani yuruyen aksami bu sekilde elemis oluorum sanirim sirun motorun hareketli parcalarinda
    Arac henuz 65 bin kilometrede 2008 model ve surekli servis bakimli triger zincirimi diye dusundum ama bu kilometrede degisim gerekirmi ?
    Degerli yorumlarinizi bekliyorum
    Sevgi ve saygilarimla

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Birinci sorunun,dediğiniz gibi motor kulaklarından olma olasılığı var..özellikle motor soğukken dahada sarsıntı yapar..2 sorunun okurken özellikle hızlanınca ses artıyor lafından dolayı, lastiklerden diye düşündüm ama boşta ses yapmaması fikrimi değiştirdi..2 sorun için daha uzman arkadaşlar konuyu okuyunca cevaplayacaklardır..Geçmiş olsun..

günay ağduk
    gunay agduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34FK2769
    Edilen teşekkür: 0

bu gelen sesin trigel zincirden geldiğini düşünüyorum bendede var bu ses titreme motor soğukken daha fazla yapıyor bu normal

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Alıntı faster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinci sorunun,dediğiniz gibi motor kulaklarından olma olasılığı var..özellikle motor soğukken dahada sarsıntı yapar..2 sorunun okurken özellikle hızlanınca ses artıyor lafından dolayı, lastiklerden diye düşündüm ama boşta ses yapmaması fikrimi değiştirdi..2 sorun için daha uzman arkadaşlar konuyu okuyunca cevaplayacaklardır..Geçmiş olsun..
    Evet bende ilk etapta on duzenden suphelenmistim fakat bosa alinca sesin kesilmesi cok garip diger taraftan zincirden supheleniyorum ancak daha 65000 km de cok erken degilmi?

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

bence motor kulaklarını takozlarını kontrol ettirin önce

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

konuya vakıf arkadaslardan bir yorum duyabılırsek sevinecem

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

evet arkadaslar bırkac ustayla gorustukten sonra sorunumuzun sebebi tespit edildi aracın sanzıman bilyelerinde problem var

görüştüğümüz ustaların ortak fikri mumkun oldukça aracı kullanma dahada kotu sonuclarla karsılasabilirsin diyorlar.

motorun özellıkle rolantıde ve tam gaz yaptıgımda titremesinin sebebi ise motor takozları

hafta sonu ıstanbulda olamayacagım ancak gıtmeden hafta sonu için aracımı ustama bırakacagım şanzıman komple inecek ve bilyeleri yenilenecek tabii bu sırada ustanın dediğine göre umarızkı şanzımanı ındırdıgımızde tespitimiz dısında baska bır surprizle karşılaşmayız.

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

arkadaslar daha once basına buna benzer sorun gelen yada bu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar varsa yorum yazabılırlerse sevınırım

ALP ASLAN
    aozalatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

akü bağlantılarına baktırın.. oda çok ses çapıyor. özelllikle ilk marşta..
    Alpaslan Özalatur
    2007 - Fiat Punto - Tek kapı 1,3 M.Jet - 6 ileri

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Alıntı aozalatur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akü bağlantılarına baktırın.. oda çok ses çapıyor. özelllikle ilk marşta..
    bunları not alsam ıyı olacak cunku aracın basında ben olmayacagım o gun gercı ustam tanıdık benım yerıme bır ıkı kısıde gun ıcınde gıdıp bakacaklar araca ama bu soyledıklerınızede baktırmalıyım galıba

CEM GÜZEN
    puntoaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 98

Dizelse enjektor den yapabilir aldigin mazotdan katki kullan bi dene derim

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Standart Cildirmak uzereyimmm

Arkadaslar cildirmak uzereyim su anda resmen
    Bugun birde yetkili servise goturup onlarada danisayim dedim ve beylikduzu birmota gittim
    Bir kere kesinlikle ama kesinlikle hic memnun kalmadim serviste neden bilmiorum ama bi odada musteri varken diger calisanlarin icerde basbasaymis gibi "lan-lun" diye konusmalari cok garibime gitti
    Ben arabay belki on farkli yol guzergahinda icerdeki butun sesleri muzik-kemer uyari sesi va keserek dinlemisimdir acaba bi ses nerden gelebilir diye ancak araci teste cikaran arkadas 100 metre bi mesafede icerde olabilecek tum sesler acikken surdu ve akstan bu dedi bende icimden diyorumki vay be ne saglam usta benim bu kadar dinledigim seyi adam 5 saniyede cozdu e tabii isi fln diorum neyse
    Sonra araci iceri lifte alalim dediler oke dedim aradan biraz zaman gecti ve danisman arkadas girdi iceri ve dediki "aks portlari" yada ona benzer bisi soledi bozulmus degismesi lazim ayrica turbo hortumunuz yag kaciriyor dedi
    Haydeee daha once uc ayri usta sanziman bilyesi diyor bunlar akslardan diolar
    Ben artik kime neye inanacagima sasirdim bahsedilen islemler ucuz olsa diyecemki tamam once birini yaptiriyim olmassa digeridir derim sma fiyatlar ucuk
    Asagi yukari 1200 tl tutar dedi akslar ve turbo isi birmot.bende dedimki guzel tamam hadi yaptiralim dedim aldiniz akslari ve turboyu yaptiniz bu ses kesilmesse ne olacak? Cevap: kesilir nie kesilmesin?
    Ya arkadasim ben zaten sizin teshisinizin dogrulugundan emin olamadigim icin soruyorum sana bunu aldim araci kapidan ciktim ses yok bi gun sonra yine ses var ne olucak? Cevap:ee sonucta araciniz 2008 model farkli yerlerinden her an ariza yapabilir....
    Samimi soyluyorum daha alali bir hafta oldu aracimi ama simdiden biktim malesef
    Bahsi gecen aks sesiyse eger arac bostayken bu aks hareket etmiomu o zmn nie ses yok peki? Ozellikle 1-2-3. Viteslerde bu ses cok daha belirgin ve fazlayken 4-5-6. Viteslerde azaliyor hatta hic kalmiyor. Gercekten sorun sanziman sorunununa daha cok benzemiyormu?
    Ayrica bugun araci otoparka birakirken bise farkettim arac bostaken 2000 devri biraz gectikten sonra bu sese benzer hafif bir surtme sesi yine geliyor arac dururken denedim ozellikle bosta bu ses neye isaret?
    Arkadaslar gercekten kafayi yemek uzereyim lutfen birileri yorum yapsin hem bu servis olayina hemde aracin durumuna

serrko serrko
    serrko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cildirmak uzereyim su anda resmen
    Bugun birde yetkili servise goturup onlarada danisayim dedim ve beylikduzu birmota gittim
    Bir kere kesinlikle ama kesinlikle hic memnun kalmadim serviste neden bilmiorum ama bi odada musteri varken diger calisanlarin icerde basbasaymis gibi "lan-lun" diye konusmalari cok garibime gitti
    Ben arabay belki on farkli yol guzergahinda icerdeki butun sesleri muzik-kemer uyari sesi va keserek dinlemisimdir acaba bi ses nerden gelebilir diye ancak araci teste cikaran arkadas 100 metre bi mesafede icerde olabilecek tum sesler acikken surdu ve akstan bu dedi bende icimden diyorumki vay be ne saglam usta benim bu kadar dinledigim seyi adam 5 saniyede cozdu e tabii isi fln diorum neyse
    Sonra araci iceri lifte alalim dediler oke dedim aradan biraz zaman gecti ve danisman arkadas girdi iceri ve dediki "aks portlari" yada ona benzer bisi soledi bozulmus degismesi lazim ayrica turbo hortumunuz yag kaciriyor dedi
    Haydeee daha once uc ayri usta sanziman bilyesi diyor bunlar akslardan diolar
    Ben artik kime neye inanacagima sasirdim bahsedilen islemler ucuz olsa diyecemki tamam once birini yaptiriyim olmassa digeridir derim sma fiyatlar ucuk
    Asagi yukari 1200 tl tutar dedi akslar ve turbo isi birmot.bende dedimki guzel tamam hadi yaptiralim dedim aldiniz akslari ve turboyu yaptiniz bu ses kesilmesse ne olacak? Cevap: kesilir nie kesilmesin?
    Ya arkadasim ben zaten sizin teshisinizin dogrulugundan emin olamadigim icin soruyorum sana bunu aldim araci kapidan ciktim ses yok bi gun sonra yine ses var ne olucak? Cevap:ee sonucta araciniz 2008 model farkli yerlerinden her an ariza yapabilir....
    Samimi soyluyorum daha alali bir hafta oldu aracimi ama simdiden biktim malesef
    Bahsi gecen aks sesiyse eger arac bostayken bu aks hareket etmiomu o zmn nie ses yok peki? Ozellikle 1-2-3. Viteslerde bu ses cok daha belirgin ve fazlayken 4-5-6. Viteslerde azaliyor hatta hic kalmiyor. Gercekten sorun sanziman sorunununa daha cok benzemiyormu?
    Ayrica bugun araci otoparka birakirken bise farkettim arac bostaken 2000 devri biraz gectikten sonra bu sese benzer hafif bir surtme sesi yine geliyor arac dururken denedim ozellikle bosta bu ses neye isaret?
    Arkadaslar gercekten kafayi yemek uzereyim lutfen birileri yorum yapsin hem bu servis olayina hemde aracin durumuna
    Aracinizi gormedim fakat yazilanlara dayanarak buyuk ihtimalle sag ic aks sportu bozuk sizin simdi diyeceksiniz neden bosta yapmiyor aks sportun icinde aks bilyasi donuyor ve arac yukteyken yani motordan hareket halindeyken özellikle arac komprosor ile giderken daha belirgin olur ugultu hirilti tarzi bir sestir disarta sadece rulmani degistiriler 100 gibi maliyeti olur serviste komple degisiyor tamiri yok cunku bilyasi tek gelmiyor

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Peki bu bahsettiginiz aks sportunun icindeki bir parcadanmi kaynaklaniyor? Yani bu rulmani degistirince sesin kesmesi gercekten mumkunmu?

serrko serrko
    serrko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 93

Peki bu bahsettiginiz aks sportunun icindeki bir parcadanmi kaynaklaniyor? Yani bu rulmani degistirince sesin kesmesi gercekten mumkunmu?
    Bu esasen sag ic akstir yani tekerlere hareket ileten parca bunun sanzimandan cikis ve motora baglanti parcasina aks sportu deniliyor aks hareketli parca oldugu icin sportun icinde harekrt edebilmesi icin rulman konulmus bu rulman o sesi yapiylr bosluk yaptigi icin eger cok bozuksada aks sportunuda bozuyor onunda degisimi gerekli aks bilyasinin degisimini disarda tornacilar ve aks tamiri yapanlar yapiyor o bilyayi preste cikartip yerine uygun bir rulman takkyorlar is cozuluyor fakat sportuda bozmussa onun tamiri yok degisim oluyor bilginize zaten araci lifte kaldirildiginda bosluk fazla ise gozle rahat gorunur

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Anladim.az once bir kac arkadasin bahsi uzerine resa otomativden recai usta ile gorustum telefonla o da sanzimandan yaptigini sanmak aks daha agir basiyor bi gorelim araci dedi sagolsun telefonda dahi cok yardimci oldu yanina gidince de umarim cozecegiz ancak samimiyetimle soyluyorum bu sorun cok fazla canimi sikti

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Arkadaslar once fikirlerini benimle paylasan herkese tesekkur ederim sorunumu bu hafta cozmus bulunmaktayim ekte resmini koydugum parca ve birde aks rulmani sorunu sebebiyle bu ses yasaniyormus ikisinide degistirdik lakin once ses kesilmesi sonra birde baktik ki yeni taktigimiz rulmanda arizali cikmis tekrar degistirdik ve sorun duzeldi ayrica turboya hava girisini saglayan dirsek seklinde bir hortum var bununda resmini bir sonraki mesajda eklicem bu parcada aslinda devamindaki metal demirle satiliyormus ve fiyati 240 tl civarindaydi ancak sanayideki abilerimiz sagolsunlar bu hortumunda kendisini tedarik ettiler ve su anda kusursuz bir turbomda var umarim benzer sikintilar yasayan arkadaslara yardimci olur

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Buda curumus ve yag kaciran turbo hortumu

Yusuf BÜYÜK
    ysfbyk87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06ACY87
    Edilen teşekkür: 5

Buda curumus ve yag kaciran turbo hortumu
    Bu hortumu araca lifte alir almaz bende farkettim benimkide yagliydi hatta yağa bulanmisti sordum normal dedi tamirci. Bu ne diye geciyor gorevi nedir nerede satilir. Siz nasil tedarik ettiniz.

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Alıntı ysfbyk87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hortumu araca lifte alir almaz bende farkettim benimkide yagliydi hatta yağa bulanmisti sordum normal dedi tamirci. Bu ne diye geciyor gorevi nedir nerede satilir. Siz nasil tedarik ettiniz.
    Maalesef bu araclarda kronikmis bu hortum direk curume yapiyor bazilari yirtiliyor diyorlar bana 240 tl fiyat vermislerdi daha sonra bir parcaci abim direk hortumu 50 tl ye buldu bu parca turboya havayi ceken hayati bir parca diye duydum