Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
60 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Kaliteli fren disk ve balata tavsiyesi..

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Yarın bi ara götüreyim sanayiye de bari halledim bende şu işi.. disk torna ve 1 set balata , arka kampana torna ve ayar... 200 lük olduk heralde )

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

EBC ürünlerini SK Otomotiv'den alabilirsiniz arkadaşlar. TR distribütörü.
    Oz Büyücüsü

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı turboferhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın bi ara götüreyim sanayiye de bari halledim bende şu işi.. disk torna ve 1 set balata , arka kampana torna ve ayar... 200 lük olduk heralde )
    Arka balatalara hicbirsey olmaz o km de sen temizlet güzel bi fren ayari yaptir arkalara senin diskler egri

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

opar kutusundaki kale balataları kullanıyorum daha hiç ötme yapmadı 2 seneden beri

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    opar kutusundaki kale balataları kullanıyorum daha hiç ötme yapmadı 2 seneden beri
    Bunu parçacıdan isterken böyle mi söyleyeceğim ? Opar kutusunda kale balata istiyorum. Biraz ilginç olmuyor mu Yani direkt kale balata istiyorum desem aynı şey değil mi
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu parçacıdan isterken böyle mi söyleyeceğim ? Opar kutusunda kale balata istiyorum. Biraz ilginç olmuyor mu Yani direkt kale balata istiyorum desem aynı şey değil mi
    orjinal dediğinde opar kutusunda kale balata çıkmıştı. Benim demek istemem opar kutusundan kale balata çıkarsa onlarda da ötme olmadığı ben 2 araçta kullanıyorum şuana kadar sıkıntı yaşamadık

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka balatalara hicbirsey olmaz o km de sen temizlet güzel bi fren ayari yaptir arkalara senin diskler egri

Frene basinca pedaldada titreme var ama? Arkalara torna vurdurmim mi yani?
    En sonunda cikip izmire gelicem valla tekrardan

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Bana sorarsan da arka kampanaları elletme çok fazla aşınma yapmıyorlar zaten az bir fatura olsa da sorun olmaz tornalatınca sıkıntı oluyor düzgün tornalanması lazım, ben tornalattırdım bir defa adam kampanayı bozdu sonra yeni gibi olan balataları değiştirmek zorunda kaldım. Pedaldaki titremeyi ın dediği gibi disklerin eğriliğinden yapar sen diskleri hallet sorunun çözülür.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Frene basinca pedaldada titreme var ama? Arkalara torna vurdurmim mi yani?
    En sonunda cikip izmire gelicem valla tekrardan
    Arkalari tornalatma alakasi yok titreme onden

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Okeydir...

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ewet arkadaşlar OTO nunda tavsiyesi üzerine araca bosch marka disk ve kale bulamadığım için opar marka balata taktırdım... Diskler 110 lira balatalar kablolu 45 lira.. Arka cırcırları ayarlattım kampanalar temızlendı.... nasıl oldu derseniz ZIMBA gibi ve gayette sessiz.. bu kadar memnnun kalıcamı dusunmedım.. Taşlama işlerıne hıc gırmedım 50 lıra taşlamaya ıstedıler.. Bırde dısklerde fatura bıraz fazlaydı bı daha ugrasmak ıstemedım komple frenlerı yenıledım.. Değdide.. 75.000km deyım sımdı gec kaldıgım 70.000 bakımınıda servıste yaptırıcam o sırada da fren hıdrolıgınıde yenılettık mı tamamdır... Fikirlerını paylaşan herkese teşekkur eder , fikir isteyen arkadaslar ıcın de Bosch disk takımı ve opar kablolu balatanın gayet yeterlı ve sessız bı surus sundugunu soyleyebılırım... umarım yardımcı olur..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

maliyet ne tuttu? kalem kalem yazar mısn?

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yazabilirim tabiki... Bosch car service den 1 takım disk 110 tl
    opar Fişli balata ön takım 45 tl
    arka kampana temizliği ayarı ile birlikte işçilik 40 tl
    195 tl'ye bitti.
    yeni 4 lastikten birine çivi girmişti sağolsun usta onuda halletti arada...

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Dediğim gibi şimdi sıra serviste.. 70.000 bakımı biraz gecıktım ama satın aldıgım kısı satıcam dıye gecıktırmıs.. bakımın yanında fren hidrolik değişimi ve rot balansda isticem... Sanırım rot balans yapıldığı zaman city ye calibrasyon yapıyolarmıs... doğrumu dur acaba ?

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Dediğim gibi şimdi sıra serviste.. 70.000 bakımı biraz gecıktım ama satın aldıgım kısı satıcam dıye gecıktırmıs.. bakımın yanında fren hidrolik değişimi ve rot balansda isticem... Sanırım rot balans yapıldığı zaman city ye calibrasyon yapıyolarmıs... doğrumu dur acaba ?
    Balansta kalibrasyon yapmıyorlar ama rot atarını bilmiyorum. gerekli olduğunu sanmıyorum. Servise girdiğinizde kalibrasyon yaparlarsa bilgi verirseniz çok sevinirim. Bu yaz ben de ön takımı fren disk balatalarımı değiştirmeyi düşünüyorum direksiyonda biraz çaprazlık var bunu düzelttirmek istiyorum ama kalibrasyon gerekirse biraz araştırmam gerek. Diskleri 2sene önce çiftine 200 tl istemişlerdi sizin fiyat oldukça uygun. 5 600 tl bir masraf edecem sanırım ön takım ve frenlere

GT-I8552 cihazımdan gönderildi

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Şöyle söylim... Forumun daha önceki sayfalarını falan okudum... 120 liraya orjinal disk aldıgından bahsedenler olmuş...ben bugun 4-5 dukkan dolaştım dısk ıcın ıclerınde Fıat yetkılı servıs de vardı... yetkılı servıse gırdıgımde şase numarasından baktılar araca aıt 3 adet dısk cıkıyo... ıkısı sanırım yan ürün 100 tl ve 120 tl.. bır tanesı orjınal adı altında fıyatı 260 tl...yanı orjınalı 120 tl dıyen bence yanılıyo.. bendeyan sanayı alıcam bosch un kendı malını tercıh ettım. Bosch un bu konuda sıkıntı yaratmıcanı dusunuyorum.. ında tavsıyesı bosch oldu... fıyatı 110 tl ki bence alman bosch ıcın fıyat performans cok basarılı.. balatalarıda opar aldım sanırım guzel oldu sımdılık rodaj donemındeyım o yzuden anı frenlerden ve dengesız kullanımdan kacnınıyorum ama 250 km sonra fıkırlermı tekrar belırtıcem.. fakat sımdılık ıyı bır secım yaptıgıma daır bır ızlenım var frenlerde..

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kalıbrasyonuda yabancı bı forumda okumustum ama yetkılı servıse sorucam bunu detaylı olarak.. burdan da bılgılendırme yaparım..

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ewet arkadaşlar bugun ıtıbarı ıle 100 km yaptım frenlerden gayet memnunum.. sadece bıraz balata tozu fazla atıyo gıbı geldı ama problem deıl... ama sanırım yenı dısk ve balata ısıne haybeye gırdım hadı balataları gectım ama cok sertlesmıstı dıskınde canına okumustu ama ozellıkle yenı dısk gereksız gıbı gelıyo sımdı bana ... NEDENLERINE GELINCE:....

Bunları yapmamdakı amac frene bastıgımda fren pedalındakı tıtreme ve dıreksıyondakı az mıktardakı tıtremeydı.. ancak bugun suratlı bır sekılde kontrollu olarak frene bastıgımda aynen sorunlar devam edıyo... sadece balata sesı gıttı ve frenler daha ıyılestı.. ama tıtremeler aynen devam... Acaba ön porya ve rulmanıda degıstırmek gerekır ? ıste bu noktada artık cok sınırlerım bozulmaya basladı.. yanı soylemedım soylemedım ufak tefek seyler dıye fakat artık ısın cıvıgı cıkmaya basladı... Aracı alalı 20 gun oldu kasası ve motoru cok iyi dedık ama boyle sorunlar artık canımı sıkmaya basladı... sıralıyorum..

hala giderilemeyen titreme sorunu... dısk ve balatar degısmesıne ragmen..
    kapamayan benzın depo kilidi..
    arka kapılardan gelen gıcırdamalar
    arka amortısorlerden gelen sesler..
    sanırım on takozlardanda bı gıcırdama gelıyo.. dıreksıyonu cevırdıgımde zırıldama oluyo
    silmeyen silecekler
    on gogus altından (tespit ettim kalorifer yatagından gelıyo sanırım )
    direksıyondan gelen kablo takılıyomus gıbı sesler..
    sacmalayan dıreksıyon ses tusları
    frene baasınca arka kampanaların ses yapması sanırım balata sertlemıs... hadı bu problem degıl.. balataları deıstırmeyı dusunuyodum zaten.
    ılk kalkıs anlarında yavas gıderken dıreksıyonun tatlı tatlı 2-3 cm kadar sola yatması ama hızlı gıderken ok gibi... dümdüz ılerlıyor sanırım rot balans ıstıyo cunkı lastıklere ız yapmaya baslamıs sol taraf...
    calısmayan arka bagaj lambası...
    birde ızmırden gelırken farkettıgım bı ses motordan gelıyo.. 3-4-5. vıteslerde vuruntulu bı ses gelıyo ıcerı.. ama kesınlıkle motorla alakalı yatak vs sesı degıl.. kesıntılı bı hava sesı ggıbı vuruntu yapıyo boguk bı ses.... cok sınır bozucu...

Yanı aracı aldıgımda bunların cogu yoktu dısk tıtremesıde yoktu dıkkat ederım .. sınırlerım bozuldu sıfır temızlıgınde araca haybeye 220 tl harcadım bıde sorunum halen devam edıyo.. dıgerlerını saymıyorum komple yaptırmaya kalksak 1000 lıralık olacaz sanırım.. Ozellıkle 2 ay sabrettım duzgun araba alım 3-5 ten kacmım dedım ama gozden kacan bı suru sey cıktı karsıma.. bunlarla ugrasıcak vaktımde yok su an.. yanı sankı bı pısmanlık olusmaya basladı bende... sıfır lınea almayı dusunuodum aracı cok begendım cıhat ustada baktı cok begendı ama ıste 10 gundur olusan sorunlarım baslayınca lıneayı sıfır almak vardı gıbı dusunmeye basladım.. hatta soylekı bugun fren testınden sonra satmayı bıle dusundum.. biraz ıcımı doktum yaaaaaaa sorunsuz araba kafandan 1000 lıra yer mı ? yicek gıbı gorunuyo... ısın en kotu tarafıda boyle ıvır zıvırla ugrasıcak psikolojim yok bız ısımızı gorsun hastaneden hastaneye getırsın gotursun derken sıınır sahıbı olmaya basladık... araba komple servıs bakımlı.. servıslerde masallah ısın cıvkını cıkarmıslar.. hafıf bakım 350 lıra olur mu yaaa neye bınyoruz bız... yanı ısın özü... ciddi anlamda Oto bana dersekı gel kardesım butun sorunlarını bı gunde cozucem ! cok sıkıldım goze alıp ıstanbul ızmır yapıcam... gunu bırlık... ertesı gun donucem.. ama olmazsa artık satmayı dusunuyorum... yazık gunah... 75.000km de en ufak kazası bulunmayan aracta cıkanlara bak! bındıgım haftada 100 km.. ondada sınırlerım bozuluyo...

arka amortisörler terleme yapıyo sanırım degısecek ve takozlarında deısmesı gerekecek..
    ön amortısor takozları degısecek
    fren pedalı tıtremesı.. korkuyorum porya yamuksa yyenı dısklerıde yıyecek..
    arka balatalar yenılenecek
    birde motordaki vuruntu sesi giderılecek.. her seye baktık ön duzende z rot , rotil.. hıc sorun yok motorda hıc sorun yok... ama sesı bulamadık... Hey Allah'ım nelerle ugrasıyoruz..
    arka amortisörler gıbı on akslarda da terleme gıbı bısı gordum ıns onemlı deıldır...

cok sınırlerım gerıldı artık.. varsa cozumu olan sımdıden teesekkur edıyorum...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Diğer sorunlarına bişey diyemeyecem ama arka balatalarını değiştireceksen çok iyi araştır balata almadan önce ben ustanın isteği doğrultusunda tornalattığım kampanaları düzgün tornalamayan ustadan dolayı tekrar kampana tornalattım başka yerde sıfır balata taktım ayağım frende iken araca inen binen olursa ya da el freni çekikken araca inin binen olursa park halinde araca binerken arkalardan gacır gıcır ses geliyor balata değişiminden önce ses yoktu değişince oldu. Artık orjinal balatalardan mı alırsın daha kalitelisi varsa ondan mı alırsın bilmem ama ucuz diye heveslenme arka balata için. 2 sene evvel orjinal balataya 264 tl istediler 70 tlye kullandıklarımı aldım ama ses konusunda hiç memnun değilim.
    Birde vuruntudan bahsetmişsin şanzıman takozuyla motorun altında bir demir var onları bir kontrol ettir bakalım belki onlarda sorun vardır.

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer sorunlarına bişey diyemeyecem ama arka balatalarını değiştireceksen çok iyi araştır balata almadan önce ben ustanın isteği doğrultusunda tornalattığım kampanaları düzgün tornalamayan ustadan dolayı tekrar kampana tornalattım başka yerde sıfır balata taktım ayağım frende iken araca inen binen olursa ya da el freni çekikken araca inin binen olursa park halinde araca binerken arkalardan gacır gıcır ses geliyor balata değişiminden önce ses yoktu değişince oldu. Artık orjinal balatalardan mı alırsın daha kalitelisi varsa ondan mı alırsın bilmem ama ucuz diye heveslenme arka balata için. 2 sene evvel orjinal balataya 264 tl istediler 70 tlye kullandıklarımı aldım ama ses konusunda hiç memnun değilim.
    Birde vuruntudan bahsetmişsin şanzıman takozuyla motorun altında bir demir var onları bir kontrol ettir bakalım belki onlarda sorun vardır.

ya yaptıgım ıslerde hep ıyı olsun ısterım ucuza kkacmam gerekırse ama canıma tak ettık yanı.. bu ne yaaa bısıklet mı akdık bız...şanzıman takozuna baktırmadım ama alt demırde bısı yok ona baktık... bide abıı ona goster buna gotur kaldır lıfte ındır assa cık teste falan... bunlarlamı ugrascaz sureklı!!!!
    sagol yorumların ıcın ayrıca kusura bakma ben bıraz gergınım de.....

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon