Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Triger zinciri kırılması

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Tekrardan geçmiş olsun bu aracı zincirli bişey olmaz diye aldık ama anlaşılan hata ettik sizin başınıza gelenleri okuyunca buz gibi soğudum araçtan düz yolda giderken zincir kopartacaksak işimiz var bu multijet ile
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Geçmiş olsun. Egzantrik millerine ne olmuş da değiştirdiler anlamadım. Ayrıca servis bakımlı araç servis nasıl zincir kopmasını kabul etmedi? Baskı yapyınız mı?

mesut acar
    mesuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Egzantrik millerine ne olmuş da değiştirdiler anlamadım. Ayrıca servis bakımlı araç servis nasıl zincir kopmasını kabul etmedi? Baskı yapyınız mı?
    Aynen
    O zaman servise gitmenin ne espirisi kaldıki

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Subaplar değişti mi ? listede gözükmüyor. Bu şekilde olduktan sonra servise gitmenin ne anlamı var ki?? Aracı servise götür bakım masraflarında yüksek fiyat öde, arıza sorun oldu mu kullanıcı hatası de yine yüksek fiyat ödet. Adınıza çok üzüldüm şahsen ve bir o kadar da öfkeliyim servise. Ya bu devirde müşterisini düşünen bir servis var mı acaba?

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

900 lira işçilikmiş,pehhhh, sanırsınki kalp nakli yaptı adamlar

Altan CES
    aaaccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 14

Gunun hasilatini sizlerle paylasmak istiyorum. Aracim servisten cikti teslim aldim motordaki o cizirti sesi tabikide gitmisti nede olsa 2700tl sacma sapan bir halkanin kopmasindan sebebiyet verdigi zarari odemistim. Iste motordan cikanlar...

Suclu parca bu iste!!!
    Devam resimlere

Ve son olarakta

Bir suru kucuk pimler.

Iste ufacik bir parcanin kirilmasindan dolayi motordan cikan, kirilan, baglantili degisen parcalar. Zincir deyip 160.000 deyip guvenip degistirmezlik yapmayin. Km degilde 5 yili dolan varsa kendini sansli saysin fiat punto bu suprizlerle dolu bir arac!!!

Sent from my iPhone using

Altan CES
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı henky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan geçmiş olsun bu aracı zincirli bişey olmaz diye aldık ama anlaşılan hata ettik sizin başınıza gelenleri okuyunca buz gibi soğudum araçtan düz yolda giderken zincir kopartacaksak işimiz var bu multijet ile
    Tesekkur ederim. Insallah kimsenin basina gelmez bu durum.

Altan CES
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri

Suan fiat ile gorusmekteyim. 80.000 bakimi kapsaminda triger zincir degisim/kontrolu maddesinin oldugunu kendi ekranlarinda goremiyolar ama servis faturada yazoyor. Bana ilk bu yonden yaklastilar ve yardimci olamayacaklarini soylediler. Bende faturanin taramasini kendilerine ileticem bakalim yardim rotalarini cevirebilceklermi faturayi gorunce.

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    900 lira işçilikmiş,pehhhh, sanırsınki kalp nakli yaptı adamlar

Cok cok gecmiş olsun arkadaşim aynı ses bendede var hemde tarif ettigin yerde arac tamirden ciktikdan sonra o ses hala devam ettimi suan duyulan bir ses varmı

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16

Altan CES
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri

Subaplar değişti mi ? listede gözükmüyor. Bu şekilde olduktan sonra servise gitmenin ne anlamı var ki?? Aracı servise götür bakım masraflarında yüksek fiyat öde, arıza sorun oldu mu kullanıcı hatası de yine yüksek fiyat ödet. Adınıza çok üzüldüm şahsen ve bir o kadar da öfkeliyim servise. Ya bu devirde müşterisini düşünen bir servis var mı acaba?
    Subal isitici olarak geciyor listede 16 adet sanirim onlardan bahsediyosunuz. Resimlerdede ekledim zaten kirilan parcalar arasinda varlar. Dugun yapicam bana cikarttigi masraf cok yuklu geldi oturma grubuna ayirdigim param oraya gitti. Ben sag salim kazasiz atlattigimia dua ediyorum. Yogun ve hizli akan trafiktede olabilirdi bu olay cok sukur isiktan yeni kalmistim 2.vitese gecince gerceklesti ve sag seritteydim. Yine ucuz atlattim. Motor kilitlendi araba kilitlendi hic birdey donmuyordu calisan sadece aku. Atlattim artik gecti gitti ama dugunu yapayim fiat a gule gule diyecegim.

Altan CES
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı karaelmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cok cok gecmiş olsun arkadaşim aynı ses bendede var hemde tarif ettigin yerde arac tamirden ciktikdan sonra o ses hala devam ettimi suan duyulan bir ses varmı

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16
    Suan arac sanki ilk alindigindaki motor sesi ile calisiyor. Zaten teslim aldigimda kasisten gecene kadar sifir arac hissi yasadim. Tabi kasiste kapi gergileri ve yaylar beni gercek zamana geri donderdi

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Salih Temel
    Puntocuk breko52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34EE2255
    Edilen teşekkür: 52

hocam geçmiş olsun
    90 binde zircir kopması gerçekten üzücü bir durum.
    servis kopma sebebine bişey dedi mi?

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

90.000 de zincir kopması saçma sapan bir durum. Bence işin ucunu bırakmayın gerekirse avukat aracılığı ile dava açarak hakkınızı arayın. 2700 tl nin hepsini geri alamasanız bile en azından haklı olduğunuzu ispatlayın. Sonuçta 80.000 de bu arabanın bakımı orda yapılmış. Servisler kontrol ettik der ama etmezler. Bunu bizde geçen ay babamın dobloda yaşadık. Alt salıncak için servise götürdük aracı. Ve aynı zamanda girmişken kalorifer in ısıtmadığını ve bazen sıkıntı yarattığını söyledik. Komik bir şekilde suyu eksik diyip suyunu tamamlayıp verdiler. Sanki biz su tamamlamayı bilmiyoruz Ertesi günü kalorifere bağlı onla ilgili bir parça alttan koptu ve hararet dibe vurdu. Araba da su da kalmadı. Servise gittik akabinde. O da ne 450 tl bir fiyat daha ! Parça parası. Ee hani bakmıştınız sorun yoktu ? Ya başka bir sorun açsaydı ?

Demem o ki 2700 tl az bir para değil. Peşini bırakmayın...
    Çok geçmiş olsun. Cana gelmesin...
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı aaaccc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subal isitici olarak geciyor listede 16 adet sanirim onlardan bahsediyosunuz. Resimlerdede ekledim zaten kirilan parcalar arasinda varlar. Dugun yapicam bana cikarttigi masraf cok yuklu geldi oturma grubuna ayirdigim param oraya gitti. Ben sag salim kazasiz atlattigimia dua ediyorum. Yogun ve hizli akan trafiktede olabilirdi bu olay cok sukur isiktan yeni kalmistim 2.vitese gecince gerceklesti ve sag seritteydim. Yine ucuz atlattim. Motor kilitlendi araba kilitlendi hic birdey donmuyordu calisan sadece aku. Atlattim artik gecti gitti ama dugunu yapayim fiat a gule gule diyecegim.

Kimsenin günahını almak istemem ama kendi şahsi fikrim olarak 80 bin bakımında zinciri kontrol ettiyseler biraz bolluk var deyip gerdirme yaptıysalar aşırı gerilen ve yük altındaki zincir kopmuş olabilir. Zinciri ya da kayışı çok germek ne kadar sağlıksızsa bol bırakmak da sağlıksızdır. Geçmiş olsun tekrar.

Altan CES
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı breko52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam geçmiş olsun
    90 binde zircir kopması gerçekten üzücü bir durum.
    servis kopma sebebine bişey dedi mi?
    Triger yagin icinde donen bir parcaymis! Aaa su yokmuydu trigerin orda diyecektim neyse servis teshis olarak birsey belirtemedi tek soyledikleri trigerin calisma mantigini acikladilar. Ama ben bunun pesini birakmiycagim. Yarin fiata 80.000 bakim faturasini gonderecegim bakalim ne olacak.

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten bu zincir işi herkesin aklını karıştırmaya başladı, biz neye göre değiştireceğiz madem km dolmadan da kopabiliyor gerçekten anlamak zor...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı aaaccc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Triger yagin icinde donen bir parcaymis! Aaa su yokmuydu trigerin orda diyecektim neyse servis teshis olarak birsey belirtemedi tek soyledikleri trigerin calisma mantigini acikladilar. Ama ben bunun pesini birakmiycagim. Yarin fiata 80.000 bakim faturasini gonderecegim bakalim ne olacak.

çalışma mantığını yiyeyim onun, zincir işte sen olması gerekenden fazla gerersen ne içinde çalışırsa çalışsın kopar. Ha normalde bir hata olup kopaz mı kopabilir ama benim çalıştığım sektörlerde makinalarda bulunan zincirlerin kopmasının sebebi aşırı gerilmelerden kaynaklı. yataklarında sıkışma yoksa gerginliği çaprazlığı düzgün ayarlanıpta kopan bir zincire denk gelmedim daha. resimlerde egzantrik milinin kırıldığı dikkatimi çekti ama mil yatağında sıkışma olsa servis bunu bangır bangır söylerdi size diye düşünüyorum.

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

O halde bu zinciri serviste ki usta diye geçinen ama ustalığı olmayan çalışanlar, kontrol ederken gevşek diye gerdiler sonra da zincir belli bir süre sonra koptu, eğer böyle olduysa gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum kavga sebebinden bile çok daha ötesi, insan kontrol ettirmeye korkar o zaman bu zinciri hiç göstermesek mi dedim kendi kendime şimdi...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı elbruz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten bu zincir işi herkesin aklını karıştırmaya başladı, biz neye göre değiştireceğiz madem km dolmadan da kopabiliyor gerçekten anlamak zor...
    Tahmini konuşuyorum ama başımdan geçen olaylardan edindiğim deneyimlerin üzerinden konuşuyorum. Babam 2006 yılında 95 model reno 19 1.6 araç aldı. Bu araçların trigeri de zincirli ve motor harareti konusunda bana göre çok sıkıntılı bir motor sıkıştırılmaya hiç gelmiyor aynı araçtan kullananlara da sordum hepsi ş.içinde özellikle de yazın çok hararet yaptığını söyledi araçla yazın termostatsız gezerdim fana ayrıca anahtar taktırdım gerekirse açtırayım diye yine de harareti çok yükselir, kışın da aksi gibi donardık arabanın içinde. Neyse biz bu aracı 197 bin kmde aldık 1000 km de 1 lt yağ yakıyordu. 1 sene kullandık sonra motor yaptırmaya karar verdik yaptırdık komple a dan z ye blok kapak hariç her şey değişti. Yalan olmasın 2008 ocaktı galiba motor yaptırdık 2008 haziranda otobana girdikten 10 15 km falan sonra motordan bir patlama sesi geldi arkaya baktım bembeyaz duman hızım da en son hatırladığım 180 civarıydı araç birden yığılmaya başladı gaz versem de yemiyordu neticede conta yakmışım bundan dolayı içeri su karışmış ve pistonun sadece biri üstten neredeyse 2 parmak kadar çapraz erimişti ama aracın zinciri sağlamdı . Neyse sonra bi daha motor yaptırdık 1 sene falan sonra 265 bin civarı araç satıldı. 260 binlerde falan motor içinden ses gelmeye başladı teneke sesi gibi usta zincir demiş babam gitmiş zincir almış üstünden çıkan orjinal zincir belki abartıyor diyeceksiniz ama babamın demesi yeni aldığım daha kötü diyordu. Ben de çıkan zinciri inceledim yeni gibiydi dilimler arasında normalden farklı boşluk gerilme vs yoktu bilmiyorum belki gözümden kaçtı ama neticede o arıza zincirden değil pistondan çıktı sekman kırılmış içinde ses yapıyormuş. Çıkma piston gömlekle motoru tekrar topladılar sonra da babam sattı zaten. Bunu anlatmamın sebebi zincirli trigerlerin kayıştan daha sağlam ve uzun ömürlü olduklarının yaşanan bir tecrübeyle forumdaşlara aktarılmasıydı. Sağlık bir montajla zincire kolay kolay hiç bir şey olmaz içinizi çürütmeyin. Daha geçenlerde forumda puntoların motoruna anahtar değmeden kaç binler yapıldığı konuşuluyor sağlamlığı met ediliyordu. sırf bu yüzden soğumayın araçlarınızdan. neticede puntonuzu satarsanız alacağınız araç muhtemelen trigeri kayışlı olan bir motora sahip olacaktır ona ne kadar güveneceksiniz. Allah korusun kayış koparsa ondan sonra ne tür bir araç bakacaksınız?
    Mehmet Bey yanlış anlaşılmasın alıntıyı sizden yaptım ama genel yazdım kusura bakmazsınız umarım iyi geceler

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı elbruz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O halde bu zinciri serviste ki usta diye geçinen ama ustalığı olmayan çalışanlar, kontrol ederken gevşek diye gerdiler sonra da zincir belli bir süre sonra koptu, eğer böyle olduysa gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum kavga sebebinden bile çok daha ötesi, insan kontrol ettirmeye korkar o zaman bu zinciri hiç göstermesek mi dedim kendi kendime şimdi...
    sizin 90 lıklar kayışlı değil miydi??

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon