10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Menü düğmesi yardım lütfen

Hasan Bayramoglu
    jericho60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07AB593
    Edilen teşekkür: 3

Standart Menü düğmesi yardım lütfen

mrb arkadaşlar arabanın benden önceki sahibi ses sistemi akmıştı ben alırken söktü ama sadece malzemeleri aldı çıktı kablo duruyordu ben sökeyim derken aküden gelen kablodan tam sigorta kutusunun orada elektrik almış ve ben şase yaptırdım o ana kadar menü düğmesi ve sis farı düğmesi çalışıyor sis farım yanıyordu şimdi ne menü düğmesi çalışıyor ne de sis far ne de far yükseklik ayarı hiç bir fonksiyon çalışmıyor acaba sigortasını mı attırdık diyorum çünkü üzerindeki aydınlatmada parkları açınca yanmıyor servise sordum düğme 180 tl+kdv diyor. Kitapçığı aldım arabadan sigortayı kontrol edeyim dedim ama hangi sigorta bulamadım
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

sol kontrol paneline giden hatta sigorta yok. Body computerin 42. pininden sol kumanda panelinin 1. pinine menü kontrolü için kablo gidiyor. 42.pin sis lambaları için de panele gönderilen ortak hat ama bu hatta sigorta gözükmüyor. hattı ölçü aleti ile kontrol etmeniz gerek. Ayrıca belki biliyorsunuzdur ama yine de söyleyim kontak anahtarını açmadan sol kumanda grubu çalışmaz.

Hasan Bayramoglu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07AB593

ben de ölçü aleti yok sizin dediğinizden anladığım kadarıyla düğme değişecek mi demek istediniz.

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

sigortada olabirlir ama, o buton parçasını kenarından tornavida kastırarak (çizmemeye dikkat) çıkarabilirsin, belki arkasındaki soket çıkmıştır.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı jericho60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de ölçü aleti yok sizin dediğinizden anladığım kadarıyla düğme değişecek mi demek istediniz.
    Arızanın kesin mereden olduğunu bilmeden düğme değişecek diyemem. Tanıdığınız birinde gp varsa ondan söküp denemeli ya da en güzeli servise göstermelisiniz. Yaptığınız kısadevre düşük bir ihtimalde olsa body çıkışını yaktırmış olabilir. Tabi bunlar sadece varsayım. Net veri için tesisat kontrol edilmeli. Ayrıca kısa devre dediğiniz yer tam olarak neresi body çıkışını yakması için yani sol göğüs panelinin çalışmaması için 42.pine kısa devre yapmanız gerek ki kolay kolay yanacak bir eleman değil. Servis pahalı gelirse iyibir elektrikçiye kontağı açtıktansonra 42.pinden elektrik geçip geçmediğini ölçtürün. (ya da düğmegrubunun 1.pinini 2 si de aynı yer)

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Bayramoglu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07AB593

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arızanın kesin mereden olduğunu bilmeden düğme değişecek diyemem. Tanıdığınız birinde gp varsa ondan söküp denemeli ya da en güzeli servise göstermelisiniz. Yaptığınız kısadevre düşük bir ihtimalde olsa body çıkışını yaktırmış olabilir. Tabi bunlar sadece varsayım. Net veri için tesisat kontrol edilmeli. Ayrıca kısa devre dediğiniz yer tam olarak neresi body çıkışını yakması için yani sol göğüs panelinin çalışmaması için 42.pine kısa devre yapmanız gerek ki kolay kolay yanacak bir eleman değil. Servis pahalı gelirse iyibir elektrikçiye kontağı açtıktansonra 42.pinden elektrik geçip geçmediğini ölçtürün. (ya da düğmegrubunun 1.pinini 2 si de aynı yer)
    teşekkürler arkadaşım yardımın için bu işin beni aştığı kesin aslında elimden bu tarz işler gelir ama yanlışlıkla arızayı dahada büyütürüz diye tedirgin oluyorum belki o düğme ünitesinin içinde kart falan varsa o mu yandı acaba diyede düşünmüyor değilim etrafımda düğmesini söküpte kontrol edebileceğim bir tanıdık yok

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı jericho60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşım yardımın için bu işin beni aştığı kesin aslında elimden bu tarz işler gelir ama yanlışlıkla arızayı dahada büyütürüz diye tedirgin oluyorum belki o düğme ünitesinin içinde kart falan varsa o mu yandı acaba diyede düşünmüyor değilim etrafımda düğmesini söküpte kontrol edebileceğim bir tanıdık yok
    rica ederim amaç yardımlaşmak zaten. Dediğin gibi elinden gelmiyorsa kurcalama. Ben cc yi aktif etmek için body e bağlandığımda kalıcı olarak airbag lambasını yakmıştım(yani lamba devamlı yanıyordu) servisin dediği sistemde kısa devreye sebep olmuşum biraz daha uğraşsan bodye zarar verebilirdin oldu. Arızayı silince ortadan kalktı normale döndü. Ama çok kolay arızalanacak bir alet değildir body. ayrıca lamba devrelerinin bazısında da sigorta yok ve lamba duylarına su girince kısa devre oluyor ama o kısa devrede body çıkışı kesiyor. Pek alakası olacağını sanmıyorum ancak akü kutup başını söküp bir denesene - yi sök 1 dakka kadar bekle tekrar tak ama bu işlem tüm hafıza ayarlarını siler bunu da belirteyim. Sormak istediğim bişey daha var : aracın sol düğme grubu hariç klima, far, silecek , sinyal vs çalışıyor dimi???

Hasan Bayramoglu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07AB593

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim amaç yardımlaşmak zaten. Dediğin gibi elinden gelmiyorsa kurcalama. Ben cc yi aktif etmek için body e bağlandığımda kalıcı olarak airbag lambasını yakmıştım(yani lamba devamlı yanıyordu) servisin dediği sistemde kısa devreye sebep olmuşum biraz daha uğraşsan bodye zarar verebilirdin oldu. Arızayı silince ortadan kalktı normale döndü. Ama çok kolay arızalanacak bir alet değildir body. ayrıca lamba devrelerinin bazısında da sigorta yok ve lamba duylarına su girince kısa devre oluyor ama o kısa devrede body çıkışı kesiyor. Pek alakası olacağını sanmıyorum ancak akü kutup başını söküp bir denesene - yi sök 1 dakka kadar bekle tekrar tak ama bu işlem tüm hafıza ayarlarını siler bunu da belirteyim. Sormak istediğim bişey daha var : aracın sol düğme grubu hariç klima, far, silecek , sinyal vs çalışıyor dimi???
    sadece o menü olan düğme grubu ve onun yönlendirdiği işlevlerin haricinde çalışmayan hiçbir aksam yok

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

arkadaşında dediği gibi o tuş grubunu bir deneyin fiorinolarınkide aynı modelden diye hatırlıyorum onuda deneyibilirsiniz...
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

linea, fiorino oluyor deneyebilirseniz eğer.