Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
102 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bagaj için led aydınlatma.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bagaj için led aydınlatma.

Merhaba arkadaşlar ,

Elektrik elektronik konularından gram anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var.Bagajda ufak ve cılız bi ışık mevcut evet. Ancak bu ışık aydınlatma için yetersiz kalıyor bişiler görünmüyor. Elimde 1 mt. ve slikonlu 12 v ile çalışan led var akvaryumum için 3 renk almıştım 2 sini + - (adaptörüm ayarlı olduğundan ters düz bağladım) olucak şekilde 2 sini bağladım 1 mtsi boşta bunuda bagaja yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim arıza ışığı yanmadan vs. yardımcı olurmusunuz?

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

matadorcuk halleder

3. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretci036'ye teşekkür etti:

Ziyaretci040

Ufuk'la görüşebilsek zaten. Hasret gidericez önce. Abi adamın ledlerle vs başı dertte zaten boşver bide biz dert açmıyalım

Ya bide şu ön plakayı yerine takmam lazım plakalık bulmam şart 1 adet.

Bu arada senin farlar ne alemde abi yanıyorlar mı ?
    Konu Ziyaretci040 tarafından (24/12/2012 Saat 09:32 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk'la görüşebilsek zaten. Hasret gidericez önce. Abi adamın ledlerle vs başı dertte zaten boşver bide biz dert açmıyalım

Ya bide şu ön plakayı yerine takmam lazım plakalık bulmam şart 1 adet.

Bu arada senin farlar ne alemde abi yanıyorlar mı ?
    farlar ışıl ışıl

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Merhaba arkadaşlar ,

Elektrik elektronik konularından gram anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var.Bagajda ufak ve cılız bi ışık mevcut evet. Ancak bu ışık aydınlatma için yetersiz kalıyor bişiler görünmüyor. Elimde 1 mt. ve slikonlu 12 v ile çalışan led var akvaryumum için 3 renk almıştım 2 sini + - (adaptörüm ayarlı olduğundan ters düz bağladım) olucak şekilde 2 sini bağladım 1 mtsi boşta bunuda bagaja yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim arıza ışığı yanmadan vs. yardımcı olurmusunuz?
    bagaj aydınlatması arıza ışığı yakmaz... elinizdeki ledi bagaj aydınlatmasının kablosuna direkt bağlayın, yanmazsa yönünü değiştirin... öylece izole edin... özel bir uygulamaya gerek yok...

Ziyaretci040

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bagaj aydınlatması arıza ışığı yakmaz... elinizdeki ledi bagaj aydınlatmasının kablosuna direkt bağlayın, yanmazsa yönünü değiştirin... öylece izole edin... özel bir uygulamaya gerek yok...
    Teşekkürler akşama bi deniyeyim .

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

ben şanslıyım galiba benim evoda bagaj ışığı var
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şanslıyım galiba benim evoda bagaj ışığı var
    Bende de var valla.Napcan, lüx böyle bişey işte
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040

Bagaj ışığı zaten var Yeterli gelmiyor bana göre Amma yaptınız ha. 1mt şerit hatta slikonlu led. 4 tl. hocam Nasıl olabiliceğine dair bilgi ise bedava

Ziyaretci040

Yaptım oldu valla süper hatta Elimde mavi vardı ama değiştiririm muhtemelen apaçi işi durdu hoşlanmadım

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Peki arkadaşlar, bagaj kapağındaki tetik mekanizması, yani kapağı kaldırdığımızda dışarı doğru çıkan yaylı uçtan bahsediyorum. Devreyi tamamlıyor ve bagaj lambasının yanmasını sağlıyor. Anlatabilmişimdir umarım neyi kastettiğimi... Şimdi 2 sorum var.
    1) 2011 fire active GP'lerde lamba yok ama tesisat var mı bilemiyorum. Bu tetik mekanizmasından bir kablo tesisatı var mı?
    2) Hangi renk kablolara ne şekilde bağlantı yapmamız lazım elektriğe kavuşmamız için?
    3) Sorum sayım 2 idi ama bu da bonus olsun: Beyaz ya da hafif sarı güçlü led tavsiyeniz var mı merkezi yerlerde ya da yapı marketlerde alabileceğimiz?

Led lamba benim de ilgimi çekti. Sayenizde park sensörünü kendisi takmış bir arkadaşınız olarak bagajı kaldırınca yanan güçlü bir bagaj aydınlatmasını da kendim yapmak isterim.

Ziyaretci040

Şöyle söyliyim bagajı açtığınızda sol panzotun oturduğu sol taraftaki siyah plastiğe alttan elinizi sokun. Tek kablo gibi görünen birbirine iyi sarılmış 2 adet kablo olması gerekiyor. Varsa tesisat vardır ve o kabloları ayrı ayrı soyup temin ettiğiniz ledin uçlarını deniyerek birleştirdiğiniz zaman yanması gerekir bagaj kapağı açıkken. Sonrasında izole (elektrik bandı) ile ayrı ayrı sararak birleştirin olay tamamdır. Bagajı kumandadan veya arabadan açtığınız her zaman o ledler yanıcaktır. ben o siyah plastiğin altına yaptım bu olayı mavi vardı elimde. Gayet güçlü ışık aldım beyazla falan dahada iyi olabilir.

Resimlerini çekmedim karanlıkta çok parlıyor. Ve 1 mt kadarı fazlasıyla ışığa boğacaktır bagajınızı. Ben 30 cm kullandım yetti. Hayırlı olsun.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Teşekkürler. Yarın sabah unutmazsam incelerim. Haftasonu da ayrıntılı bakarım. HJatta o siyah plastiği 2 vida tutuyor, onları sökünce ortaya çıkar her şey.

Peki tesisat yoksa, o kapaktaki tetik mekanizmasından kablo döşeme şansımız nedir? Bunu yapan arkadaşımız var mı? Yani hem doğrudan aküden gelen ve tetik mekanizmasının devreyi tamamlayacağı bir tesisattan bahsediyorum... Ya da bu yapılabilir mi dersiniz? Kesintisiz 12 volt alabileceğim kablo var mıdır o bölgede? Forumda doğrudan bu çözümü içeren yazı gözüme çarpmadı. Bilen varsa yazarsa veya beni yönlenirirse çok sevinirim.

Bir de o plastiğin içinde kalın süngerle sarmalanmış bir şey gözüme çarpmıştı. Onun ne olduğunu bilen var mı?

matadorcuk
    Ziyaretçi matadorcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şöyle söyliyim bagajı açtığınızda sol panzotun oturduğu sol taraftaki siyah plastiğe alttan elinizi sokun. Tek kablo gibi görünen birbirine iyi sarılmış 2 adet kablo olması gerekiyor. Varsa tesisat vardır ve o kabloları ayrı ayrı soyup temin ettiğiniz ledin uçlarını deniyerek birleştirdiğiniz zaman yanması gerekir bagaj kapağı açıkken. Sonrasında izole (elektrik bandı) ile ayrı ayrı sararak birleştirin olay tamamdır. Bagajı kumandadan veya arabadan açtığınız her zaman o ledler yanıcaktır. ben o siyah plastiğin altına yaptım bu olayı mavi vardı elimde. Gayet güçlü ışık aldım beyazla falan dahada iyi olabilir.

Resimlerini çekmedim karanlıkta çok parlıyor. Ve 1 mt kadarı fazlasıyla ışığa boğacaktır bagajınızı. Ben 30 cm kullandım yetti. Hayırlı olsun.
    Kapılarıda yapsana hacı.

Ziyaretci040

Alıntı matadorcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapılarıda yapsana hacı.
    Arkadaşın teki söz vermişti elim yatkın olsa cidden yaparım. O arkadaşı bekliyorum. Gagasını kırıcam ama bi görüşelim

Ziyaretci040

Alıntı kayya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Yarın sabah unutmazsam incelerim. Haftasonu da ayrıntılı bakarım. HJatta o siyah plastiği 2 vida tutuyor, onları sökünce ortaya çıkar her şey.

Peki tesisat yoksa, o kapaktaki tetik mekanizmasından kablo döşeme şansımız nedir? Bunu yapan arkadaşımız var mı? Yani hem doğrudan aküden gelen ve tetik mekanizmasının devreyi tamamlayacağı bir tesisattan bahsediyorum... Ya da bu yapılabilir mi dersiniz? Kesintisiz 12 volt alabileceğim kablo var mıdır o bölgede? Forumda doğrudan bu çözümü içeren yazı gözüme çarpmadı. Bilen varsa yazarsa veya beni yönlenirirse çok sevinirim.

Bir de o plastiğin içinde kalın süngerle sarmalanmış bir şey gözüme çarpmıştı. Onun ne olduğunu bilen var mı?
    Aslında bende bulunan ufak ışığa giden bi kablo var onun nereden geldiğine elektriğini nerden aldığına bakarım eğer sizde o tesisat mevcut değilse uyarın ben en azından o tesisatın ilk çıkış noktası neresi ise ona bakıyım size dönerim. .

matadorcuk

Arkadaşın teki söz vermişti elim yatkın olsa cidden yaparım. O arkadaşı bekliyorum. Gagasını kırıcam ama bi görüşelim
    Puhahaha olum ben tovbe ettım senın arabaya ellemem

Ziyaretci040

Alıntı matadorcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puhahaha olum ben tovbe ettım senın arabaya ellemem
    Ufuk canını yerim

matadorcuk

Ufuk canını yerim
    Eyw kardesım.hanı bız gorusuyorduk dun bız murat abıyle gorustuk.kunt abının yanına gttık falan.Bu arada hıcc hayırlı olsun demıyon abarth spoıler yaptık yanıı

Ziyaretci040

Sen başladın yine hadi hayırlısı en azından apaçi işleri yapmıyosun be kanka bunada şükür. Olum bu ara çok yoğunum tılbaşına kadarda biticek gibi değil gerçekten. Ama 2013 de kesin görüşelim Hatta bi buluşma düzenleriz.

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon