10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: GP Dynamic Dizel O.V alınır mı?

Ali öz
    aspava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart GP Dynamic Dizel O.V alınır mı?

Merhabalar Punto ailesi,

Aranıza yeni katıldım.Bir soru sorup çıkacaktım diyenlerden değilim ama bir soru sorayım
    1,3 Dizel 90 hp Dynamic otomatik vites G.punto almak üzereyim.
    Araç 200 binlere girmiş.
    Bu aracın motoru bakımlı olduğunu kabul ederek kaç km ye kadar gider?ilgiler var.
    Kah 500 bin gider diyenler de mevcut 100 bini geçmişse yanaşma diyenlerde hayli fazla.
    Bu konuda internette çok kafa karıştırıcı b
    Dizel , otomatik uyumsuzluğu var mıdır?
    Sonuçta bu araç alınır mı?
    İlk defa fiatım olacak,ilk defa dizel ve ilk defa o.V bir araca bineceğim.
    Şimdiden teşekkürler vereceğiniz değerli cevaplar için.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

ya kardeş çok enteresan bir seçim yapmışsın.

Birincisi 200.000 Kilometre az değil gerçekten hatrı sayılacak kadar çok
    İkincisi Fiatın otomatiğini hiç kullanmadım ama ne kadar iyidir bilmiyorum ???
    Üçüncüsü Hem dizel hem otomatik biraz garip ya

Ben zaten otomatiğe binmem de. Evli olsam ( bekarım ) eşime bu aracı almazdım
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Ali öz
    aspava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

hımm ,ilginç 41 görüntüleme 1 cevap ?

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Gülen Yüz

Alıntı aspava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımm ,ilginç 41 görüntüleme 1 cevap ?
    gereken cevabı verdiğim için olabilir
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Bak biraz daha açıyım konuyu.

Turboya bu meretler 3000 den sonra girer otomatiktede cart curt vites atacagından turboyu pek kullanabileceğini sanmıyorum. Motorununda o kadar gideceğini hiç sanmıyorum otomatik araçların manuellere gör motor ömrü daha kısa olur genelde genelde ama.. ve kilometre yüksek. Şanzumanı motoru masraf açma aşamasına gelmiştir mutlaka emin ol bundan. Bu araç daha ucuz oldugu icin tercih etmek istediğini düşünüyorum ama bu arabayı alırsan büyük ihtimal Kardeş olursunuz. Ne demek istediğimi anlamışsındır son cümlemle beraber.

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

O kilometre çok fazla dostum 200.000 gerçekten çok ayrıca dizle bakım ister o arabayı alıp hurdaya gidene kadar binersin en son motor değişir öyle binersin albea taksilerde 800.000 i görenler var ama tabi benzinli onlar Fiat'ın otomatiğini bende kullanmadım ancak olumlu sonuç alanlar var tabiki başka alternatifler varsa onlara yönelmeni tavsiye ederim
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

bence km fazla,otomatik vites hem yakıt hem bakım konusundan dolayı pahalı,kullandım, manuel kadar atak değil,ama trafikte iyi tabiki onun dışında fiyatı çok uygunsa bakımlıysa alın derim

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Ömrü hayatınızda kullanmadığınız bir araç için bu kadar önyargı fazla değilmi sizce de?

1- Otomatik ile manuel arasında motor ömrü açısından hiçbir fark yok.
    2- Puntodaki klasik otomatik değil, otomatikleştirilmiş manuel şanzuman. Sizin yerinize debriyaja basan bir pnomatik kol ve vites değiştiren servolar var. Aradaki tek fark bu.
    3- Otomatik dizellerin tümünde ESP, TCS ve hillholder standart.
    4- Multijet motorları kullananlar yoğun olarak taksiciler zaten. Ki onlarda 500-600 binden önce kapak açmadıklarını söylüyorlar. Dolayısı ile motor ömrü ile ilgili sıkıntınız olmaz. Ancak gene onların söyledikleri, bu motorların yağ değişim periyotlarına duyarlı oldukları. Yani 10 binde bir mutlaka yağın değişmesi gerektiğini söylüyorlar.
    5- Dizel otomatik uyumsuzluğu diye birşey olmaz.
    6- Aracın bakımlarının yapılmasından kasıt nedir ona bakın öncelikle. Puntolardaki 90 lıklaırn debriyaj balatası ve volantı 75 liklerden farklı. Ve pahalı. Eğer daha önce değiştiyse kaç bin km de değiştiğini mutlaka öğrenin. Bendeki otomatik dizel puntonunki 185 bin km de değişti mesela. 2000 liralık bir fatura ödedim. Yetkili servis dışında pek alternatifiniz yok zira şanzımanın robotunun programını herkes yapamıyor. Elbet yapan özel servislerde olabilir ancak arayıp bulmanız lazım.
    7- Benim arabam şu an 207 bin km de, enjektörleri temizleteyim artık deyip söktürdüğüm bosch servisi bir tanesinin içine *****ğı için 205 bin km deyken dördünü birden değiştirdim. Üzerindeki turbo orjinal turbosu ve halihazırda ıslık sesi bile gelmiyor. Zincir sesi de yok.

Kısacası iş bakımdan geçiyor. Eğer geçmişini bildiğiniz ya da detayları ile öğrenebildiğiniz bir araçsa korkmayın.

9. Bu mesajı için 3 kişi Merruse'ye teşekkür etti:

hakan uzun
    bordom22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    41sf994
    Edilen teşekkür: 4

Merruse hocama sonuna kadar katılıyorum

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı Merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömrü hayatınızda kullanmadığınız bir araç için bu kadar önyargı fazla değilmi sizce de?
    Ek olarak şunu demeden geçemeyeceğim..

Yarım Doktor Candan
    Yarım Hoca imandan
    Yarım bilgi de Punto'dan edermiş

----------------------------------------------------------------------
    200BIN'km de araç alsam, öncelikle şunlara dikkat ederdim.

1-Zincir:
    Zincir ille değişmiştir bu km'ye kadar, ama nerde değiştiği önemli, eğer 180.000km'de değiştiyse, önünüzde 100BIN'den fazla kafa rahat kilometreniz var demektir. Ama eğer satıcı derse, zincirin değişmesi lazım, sana 500TL indirim yapalım, benim kafama daha çok yatar. Alırım 450TL'ye klima motoru dahil kayış setini kafam rahat takar kullanırım.
    Fiat Grande Punto 1.3 Triger Seti Klimalı

2-Baskı-Balata-Volan:
    Bunlar da kesin değişmiştir, ama 100BIN gibi bir km'de değiştiye ve yeniden değişim istiyorsa, ciddi masrafı var ne yazıkki. Baskı balata volan set olarak 800-1000TL sanırım, 200'ün üstünde de işçilik var.

3- Turbo, 90'lığın turbosu 75likten daha pahalı,değişken geometrili, daha komplike, bozulmaya daha meyilli. Yani düzgün kullanmayan adam bunu daha rahat bozar. Sıfırı 1500TL.

4- En önemlisi, risklisi... (Dualogic Robotu)
    Multijet kilometre olarak kendini kanıtlamış, bakımli bir motoru gözünüz kapalı alabilirsiniz. 500BIN'lere kadar rektefiyesiz kullanılanlar var. Ama Dualogic kendini hangi kilometrelere kadar kanıtlamış onu bilmiyoruz. Tamir edilemeyen robot arızalarında 2000TL gibi bir değişim ücreti ile karşılaşılıyor diye biliyorum. Bu nokta karar vermemdeki en önemli nokta bu olurdu.

Sonuç olarak, bu riskleri göz önüne alarak, fiyatı uygun geliyorsa, araç alınabilir. Doya doya da binilebilir