Arkadaşlar merhaba, aracım 2011 Punto Evo (1.4 Fire Dynamic, Benzinli) henüz 6700 km'de olmasına rağmen yakıt tüketimi konusunda problem olduğunu düşünüyorum. Yol bilgisayarından kontrol ettiğimde ortalama tüketim 7.6 olarak gösteriyor. Aracımla hiç uzun yol yapmadım, hep şehir içi ve (ne yazık ki İstanbul trafiği dolayısıyla) trafikte ve genelde yakın mesafelerde kullandım ama yine de bu rakam çok geliyor bana. Normal olduğu söylenebilir mi ? Henüz bu akşam Bakırköy - Yenibosna - Bakırköy yolunda (hayli trafik olduğunu da söyleyebilirim) neredeyse 15 tl benzin harcadım. Aracımı hep devirli kullanırım, hiç yüksek devirlere çıkıp, ani hızlanmalar falan yapmam. Hatta genelde 2500 devri bile görmeden vites yükseltiyorum. 120'nin üstüne çıkmışlığı yok aracımın henüz. Servise götürmeli miyim ? Götürürsem ne kadar masraf çıkar ? Bu sorun neden kaynaklanabilir. Filtreleri, bujileri vs geçen yazın başında (2000 km'deyken, sıfır gibi olmasına rağmen) serviste değiştirttim ve bakımını yaptırdım. Lastik basınçlarımı da düzenli kontrol ederim...