Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 75 HP Multijet e blow off taktıran varmı arkadaşlar

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

Standart 75 HP Multijet e blow off taktıran varmı arkadaşlar

arkadaşlar yakında aracıma blow taktırmayı düşünüyorum ( orj hks)daha önce bu uygulamayı yapan varmı ?zarar gören varmı acaba ? bide sorularım olucak arkadaşlar ...
    1: bu blow un arkasındaki ince boru ne oluyor nereye bağlanıyor (resimde işaretledim )
    2: elektrik bağlantısı nasıl oluyor gaz kelebeği olmadıgı için elektrik aküden kablo çekliyomuş vs
    aydınlarabilecek varmı arkadaşlar ? şimdiden teşekkürler....

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende düşünüyorum .. takip

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

İzmirde isteyen olursa yapabilirim uygun fiyata

buarada o ince boru kısmı selenoide gidicek selenoidte elektro valfli ve 3 yollu olacak. gaz pedalı altı switch ile birlikte kontrol edilecek falan filan.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kardeşim kısıtlı bilgimle yardımcı olmaya çalışayım, dizel 1,3 motorda blow of valfin hiç faydası olmayacağını düşünüyorum. vites geçişlerinde havayı hızlıca boşaltacağı için bir sonraki vites için gerekli basıncı bulamayacaksın ve lag oluşacak yığılmalar olacak çok küçük boyutlarda. ayrıca sadece valfi takmakla bitmiyor dizel araçta elli tane bağlantı olacak elektronik olarak arabaya yük gelecek sağa sola delik delinecek falan bi dünya iş.

sana nacizane tavsiyem, eğer yazılım yoksa aracında; buna ayıracağın bütçe ile arabana yazılım attır her türlü kafan rahat olur. hem performans alırsın, hem yakıtın düşer, hem elli takla atmazsın bu parçayı bağlatmak için

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim kısıtlı bilgimle yardımcı olmaya çalışayım, dizel 1,3 motorda blow of valfin hiç faydası olmayacağını düşünüyorum. vites geçişlerinde havayı hızlıca boşaltacağı için bir sonraki vites için gerekli basıncı bulamayacaksın ve lag oluşacak yığılmalar olacak çok küçük boyutlarda. ayrıca sadece valfi takmakla bitmiyor dizel araçta elli tane bağlantı olacak elektronik olarak arabaya yük gelecek sağa sola delik delinecek falan bi dünya iş.

sana nacizane tavsiyem, eğer yazılım yoksa aracında; buna ayıracağın bütçe ile arabana yazılım attır her türlü kafan rahat olur. hem performans alırsın, hem yakıtın düşer, hem elli takla atmazsın bu parçayı bağlatmak için
    öncelikle dizel aracta takılmasının ses haricinde getirisi yok ondan bencede gereksiz ve aynı paraya yazılım yaptırma kısmında katılıyorum

ancak diğer dediklerine katılmıyorum elektronik olarak araca yük gelmesi veya biton baglantı delik delme falan yok yani. daha once en az 5-6 araca taktık hiçbirinde hiçbiyer delinmedi. topu topu akuden + ve - alınıyor o kadar. ama geri donusu en zor olan kısım blow off takmak için emiş borusu ve selenoide vakum cekmek için westinghouse dan ekstra cıkıs alınıyor. bunlar dısında ne delme ne kesme ne biçme yok.

buarada uygun fiyata takarım falan yazmıstım yanlıs anlasılmasın makarasına yazdım. para kazanma gibi derdim yok ancak yardımcı olurum İzmir içerisinde ne kullanılacagı ve nasıl olacagı konusunda. daha once taktıgımız araclar kendi aracım ve arkadaslarımın araclarıydı
    Konu punto_multijet tarafından (30/10/2012 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

aykut işçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bugün beykozdaki tuning ci bi abiye gittim 75 lik için hiç uğraşma ince ayar ister vs dedi adam da takmaya pek yanaşmadı ikilemde kaldım saolun arkadaşlar yorumlarınız için

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle dizel aracta takılmasının ses haricinde getirisi yok ondan bencede gereksiz ve aynı paraya yazılım yaptırma kısmında katılıyorum

ancak diğer dediklerine katılmıyorum elektronik olarak araca yük gelmesi veya biton baglantı delik delme falan yok yani. daha once en az 5-6 araca taktık hiçbirinde hiçbiyer delinmedi. topu topu akuden + ve - alınıyor o kadar. ama geri donusu en zor olan kısım blow off takmak için emiş borusu ve selenoide vakum cekmek için westinghouse dan ekstra cıkıs alınıyor. bunlar dısında ne delme ne kesme ne biçme yok.

buarada uygun fiyata takarım falan yazmıstım yanlıs anlasılmasın makarasına yazdım. para kazanma gibi derdim yok ancak yardımcı olurum İzmir içerisinde ne kullanılacagı ve nasıl olacagı konusunda. daha once taktıgımız araclar kendi aracım ve arkadaslarımın araclarıydı
    ustası değilim bu işin ama şu forumda uygulamasını yapan arkadaşın arabasını inceleyince içim acıdı: Dizel Megane 2'ye HKS Blow-Off Taktık ) Sonuç '' Harika ''

sonuçta tamamen gereksiz ve çuf sesinden başka bir işe yaramayan bi parça için bu kadar uğraş yapım dikim çok yersiz geldi bana.

aykut kardeşim o bütçe ile kesinlikle yazılım olayına yönel derim.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ustası değilim bu işin ama şu forumda uygulamasını yapan arkadaşın arabasını inceleyince içim acıdı: Dizel Megane 2'ye HKS Blow-Off Taktık ) Sonuç '' Harika ''

sonuçta tamamen gereksiz ve çuf sesinden başka bir işe yaramayan bi parça için bu kadar uğraş yapım dikim çok yersiz geldi bana.

aykut kardeşim o bütçe ile kesinlikle yazılım olayına yönel derim.
    Kardeşim güç ve performans istiyorsan al bi tane tjet sport taktır landirenzo tüpünü bak keyfine uğraşma yazılım falan filan Kendi nacizane görüşümdür.

Doruk Gürleyen
    drk53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 DRK 53
    Edilen teşekkür: 41

yukarıda yazılanlara aynen katılıyorum.. ben blow off'u aldım bütün aparatları,renkli hortumlarına kadar aldım. Bağlatmaya gittiğimde adam son kararın mı diye sordu. Dizele bağlatmak hiç akıl işi değil. Alt devirlerde araba yığılcak, zamanla blow off'tan yağ çıkacak (bu nedenle araba yağ eksiltecek) ve artık herkeste blow off var dolmuşlar bile elektronik blow off yaptırıyor. Benimde sana tavsiyem blow off'tan vazgeç. Ben vazgeçtim yazılım yaptırdım daha çok keyif aldım işin gerçeği. ama illa blow off sesi duyacam diyorsan aracını satıp turbo araca binmen lazım
    Mecnun Bilseydi G.Punto Sevgisini Severmiydi Leyla Zillisini \'\' Drk^53

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Şirketin van tipi 2005 opel corsaları var. Bunları arada kullanıyorum ve bahsettiğiniz çuflamayı duyuyorum. Bunlarda b.o. varmı bilmiyorum ama bildiğim onlarda da multijet motor var ama turbonun sesi duyuluyor. Aceba bu araçlar hor kullanıldığı içinmi böyle ses geliyor yoksa farklı bi durummu var?
    Evo'dan tepetaklak ile gönderildi.
    For the Horde!

Hakan Üstüner
    HakanUstuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DE 9508
    Edilen teşekkür: 7

Merhaba arkadaslar dun 90lik arabama blowoff taktirdim lag oluyor ama turbom 75 likten bi hayli buyuk ses cok keyifli eger araban yürümesini istiyorsan taktirma ama gazlamak gibi amacin yoksa taktir derim 90likta vites degistirdimde 1 saniye kadar bir lag oluyor ama turbo buyutup sorunu ortadan kaldiricam
    at arpayı, kul puntoyu

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı drk53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıda yazılanlara aynen katılıyorum.. ben blow off'u aldım bütün aparatları,renkli hortumlarına kadar aldım. Bağlatmaya gittiğimde adam son kararın mı diye sordu. Dizele bağlatmak hiç akıl işi değil. Alt devirlerde araba yığılcak, zamanla blow off'tan yağ çıkacak (bu nedenle araba yağ eksiltecek) ve artık herkeste blow off var dolmuşlar bile elektronik blow off yaptırıyor. Benimde sana tavsiyem blow off'tan vazgeç. Ben vazgeçtim yazılım yaptırdım daha çok keyif aldım işin gerçeği. ama illa blow off sesi duyacam diyorsan aracını satıp turbo araca binmen lazım
    multijetler zaten turbo dizel cumlelerinizde celişki var gibi
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı HakanUstuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar dun 90lik arabama blowoff taktirdim lag oluyor ama turbom 75 likten bi hayli buyuk ses cok keyifli eger araban yürümesini istiyorsan taktirma ama gazlamak gibi amacin yoksa taktir derim 90likta vites degistirdimde 1 saniye kadar bir lag oluyor ama turbo buyutup sorunu ortadan kaldiricam
    yapılan baglantıyla ilgili sıkıntıdır o. eger profesyonel sekilde zaman kısıtlayıcı cihaz kullanılırsa o kadar lag olmaması lazım
    Bravo HGTurbo
    Kaan

aykut işçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler aklımdaki soruları silmiş oldunuz

...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Hakan Üstüner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DE 9508

yapılan baglantıyla ilgili sıkıntıdır o. eger profesyonel sekilde zaman kısıtlayıcı cihaz kullanılırsa o kadar lag olmaması lazım
    Kardesim araba zaten 0,4 bar basiyo ve sen gazdan ayagini cektiginde disari atio cektigi havayi tekrar toplamadi zaman alio dizel araclar sikistirmayla calisir biliyosun o basinca tekrar gelmesi zaman aliyo istanbulda olan varsa merak eden test surusune cikabiliriz
    at arpayı, kul puntoyu

Kaan Karabin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Kardesim araba zaten 0,4 bar basiyo ve sen gazdan ayagini cektiginde disari atio cektigi havayi tekrar toplamadi zaman alio dizel araclar sikistirmayla calisir biliyosun o basinca tekrar gelmesi zaman aliyo istanbulda olan varsa merak eden test surusune cikabiliriz
    0.4 bardan cok daha fazlasını basıyor ancak ben anlatmak istedigimi anlatamamısım. eger selenoid valf ve valfi kontrol eden cihaz hızlı ise bu lagı yasamazsın diyorum. sen yasıyosundur onu bilemem. kendi aracım dahil 5-6 araca taktım arkadaslarımında hiçbirinde boyle problem olmadı. bu araclar fiat, vw ve ford. tek modeldde değil yani ancak soyle bir durumda var cogu yer bu bahsettiğim selenoidi kontrol eden cihazı kullanmıyor. biz kendimiz yaptık pic kontrollu ve en ufak sıkıntı yasamadık. buarada ben bu işi yapmıyorum aklınıza satıyoda ondan savunma yapıyo gibi birşey gelmesin. Ayrıca onceki baska msjımda da yazdım tavsiyede etmiyorum buna harcancak paraya gidin yazılım attırın motora diye.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Hakan Üstüner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DE 9508

Turbo buyutuyorum ben ustam max 0,8 basarsin dedi suan 0,4 civari sizin stok turbolarini kac bar basiyorum bakip solersen sevinirim Kaan
    at arpayı, kul puntoyu

Doruk Gürleyen
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 DRK 53

multijetler zaten turbo dizel cumlelerinizde celişki var gibi

nerde çelişkili ifade kullandım anlayamadım

Hakan Üstüner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DE 9508

Multijetler zaten turbolu sende asada sat turbolu bi araba al demissin orda galiba
    at arpayı, kul puntoyu

Doruk Gürleyen
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 DRK 53

Multijetler zaten turbolu sende asada sat turbolu bi araba al demissin orda galiba

Multijet'in turbolu olduğunu biliyorum. benzinli turbo bir araç al anlamında turbo araba al dedim.
    Konu drk53 tarafından (01/11/2012 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: hata

Sayfa 1/2 12 SonSon