Merhaba arkadaşlar;

Dün itibariyle 2008 model Dynamic Dualogic Fire Grande Punt aracımda otomatik moda geçmeme sorunu baş gösterdi.

Aracı yıkamaya verdim. Aracın otomatik olduğunu farketmeyerek birinci vitese almaya çalışıp kolu zorlayanlar oluyor biliyorsunuz; ortak bir sorunumuz bu. Şimdiye kadar bir hasara sebep olmadı şükür. Ancak dünkü yıkamacı bire takmaya çalışırken auto modundan çıkarmış aracı. Yıkamadan alıp yola çıktım ve ışıklarda durdum. Kalmaya çalıştığımda aracım hareket etmedi. Vitese baktığımda 3'te kaldığını gördüm. Elle 1e indirip kalktım ve auto moduna almaya çalıştım. Ne yaptıysam olmadı. Auto modunu devreye sokamadım. Birkaç kere aracı yeniden başlattım Ancak sonuç yoktu. Eve zar zor gidebildim, vitesi kendisi küçültemiyordu, elle küçültmek gerekiyordu ki alışık da değilim; tırsa tırsa gittim.

Birkaç saat sonra tekrar denedim ve hala auto'ya geçmiyordu. Bu sabah ilk iş Ankara Ağaçlı Fiat servisine gittim. İnternette ve özellikle yabancı sitelerde öğrendiğim kadarıyla auto modunu kasten araç devre dışı bırakıyormuş. Başka bir parçanın arızası durumunda bunu yapabiliyormuş. Smart'tan bu durumu resetleyip yola devam edebiliyormuşsunuz. Ben de aynen bu şekilde ustaya anlattım. Aracı Smart'a bağladı ve beni çağırdı. Bir sorun yok dedi. Baktım auto moda geçiyor alet. Nasıl oldu anlamadım. Tekrar tekrar denedim,düzelmişti. Usta aksini söylese de bence smart'ı bağlayınca oldu. Bu arada Ağaçlı''ya da teşekkür ediyorum nezaketlerinden dolayı; benden ücret almadılar işlem yapmadık dediler.

Şimdilik bir sorun yok aracımda. Umarım yine olmaz.