Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Tutamağı olmayan Puntocu (Resimli Soru)

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Standart Tutamağı olmayan Puntocu (Resimli Soru)

Arkadaşlar mâlum fiat 2011 model punto araçlarında iç tutumakları koymadı. Aracım ful kit ama tutamaklar bu ful kitin içinde değil. Uzun zamandan beri araştırıyorum takabilecek tutacak ama forumu taradım daha önce tutamağı çıkmacıda bulanlar tutamakları bulmalarına rağmen takılacak yerde aparat ve vida eksiğinden bahsettiler ben tutamak yeri eksikiği ne vida ne anlayamamıştım dün gece gittim kapalı tutamak kollarından birini açtım benim gibi merak eden olur diyede foto çektim konu açayım dedim işte tutamak yerlerinin açık hali:

Şimdi soru şu biz bu tutumakları bulsak bile birde vida ve ek aparat mı bulmalıyız. Forumda değerli bir arkadaşta vardı hatta fiyatta almıştım ama ek aparat olması gerektiği gözüküyor fotolardan taktıran varsa veya konuya hakim biri varsa lütfen paylaşsın lütfen servis dışında bu işi nasıl hallederiz servis dışı diyorum zira serviste tanesi 180 tl deniliyor. Servisli veya servissiz ben bunları taktıracağım zira arabaya binip bu kadar para verdiğin arabada tutacak bile yok diyenlere dert anlatmaktan sıkıldım.
    Konu sinanuzun tarafından (06/09/2012 Saat 19:26 ) değiştirilmiştir.

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

geçenlerde sanayide 3 tane tutamaçları 105 liraya aldım. dedim ki sadece bu kadarmı başka aparat yokmu dedim sanayide kime gitsen takarlar başka parçaya gerek yok dediler çünkü aldığım tutamaçlarla sizin fototğraflarda ki gibi birbirlerine uymuyorlardı. neyse gittim bir ustaya tak bunları dedim meğerse sanayide yaptıkları iş o resimdeki aparatı komple söküp tutamaçları klipsiz vida ile direk tavana monte ediyorlarmış.vazgeçtim gittim servise ben bu tutamaçları aldım takabilirmisiniz diye klips lazım olduğunu ve 6 tanesinin 85 lira tutacağını. yani servisten alsam aynı paraya denk gelecek sanayiden aldığımla. geri iade edip tutamaçları servise sipariş verdirttim haftaya geleceğini söylediler bakalım. bu arada servsite tutamaçların 3 ü 125 lira.

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Bu klips denilen şey ne peki ? ve takma ücreti dahil 125 tl mi olacak acaba ?

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

bu nasıl iştir analamadım ben çok para ya

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Hurdacılara gidin. abi benim tutmaçlar kırık kazalı puntodan sökelim deyin. tahmini 3 tanesini 50 lira civarına komple halledersiniz. Hurdacılar böyle saçma parçaların orijinal fiyatlarını bilmezler pek. Haliyle çok ucuza getirirsiniz. Serviste 320 lira olan arka cam krikosunu 50 liraya almam gibi hemde orijinal çıkmasını

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

tutamaçlardan dert yanarken...baktım başkaları da aynı derten müzdarip...ama şu tavana vidala falan sakat görünüyor...vek arkadaş 3 tanesini 125 liraya taktırırsa bizle paylaşır umarım

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

125 tl tutamaç+80 tl klips (klips nasıl bişey olduğunu bende tam olarak bilmiyorum ama tutamacı montelemeye yarayan aparat olması lazım)=205 lira servis hallederiz dediler. şöyle bişeyde var servis işçilik ücreti almayacak bana başka bişeyden sözleri olduğu için. takdirdiğim zaman bilgileri ve resimleri sizlerle paylaşırım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Burada yine iyi fiyatlar görüyorum. Arabayı 2010 sonunda aldım. 2011 içerisinde çıkmacılara gidip tutamak almak istediğimi söylediğimde tane fiyatı 50 diyen insanlarla karşılaştım. İçeri takılacak tırnaktan bahsetmiyorum bile... Çıkmacıların %99,9'u şereften yoksun. Geri kalan %0,1'lik kısmı üzerine alınmasın lütfen...
    Konu kayya tarafından (07/09/2012 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Cümle yapısının düzenlenmesi, anlam bütünlüğü...

MUZAFFER ZEYBEK
    fausto2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 0418
    Edilen teşekkür: 22

Taktırmıcam arkadaş,bu kadar terbiyesizlik olmaz ya.parçaların maliyeti toplamda 10 lirayı bulmaz.Adamlar geçirebildiği kadar geçiriyor.Merak ediyorum başka markalarda nedir acaba bunların fiyatları.

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

adam kazıklamanın böylesi.
    bende çok ayar oluyorum valla bu işlere.
    araca binen her kadın aynaya bakıyor indiriyor güneşliği ayna yok rencide oluyoruz tutmaya zamazingolarda yok valla hiç hoş değil. gittim servise ben ayna alacağım diye ayna yok diyor sipariş verelim diyorum onu da veremeyiz diyor eee ? (yine şuan kaydırıyorum yani!) Neymiş sonradan gelmiyormuş e dedim o zaman neden baştan takılmadı ? sanki şirket arabasını geri iade alıp beyaza boyadılar bana verdiler iyi ki direksiyon falan koymuşlar arabaya o da olmasaydı peh euheuhueh
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Onur B
    honour07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

koymasınlar arkadas tutamak falan millet biniyor dolmuş gibi, durduk yere heyecan yapıp yol boyu sarılanı var sinir ediyorlar

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ESH

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Valla dün gece piknikten döndük, bagaj lambası lazım oldu ama yoktu, neyse bi şekilde gene kurcaladık bulduk...
    İsofix keza çocuklu aileler için gerekli olabilecek bir parça..
    Makyaj aynası yok, tipi düzeltmek için el oraya gittiğinde duvarla karşılaşılıyor...
    Bana göre bunların içinde en gereksizi tutamaç Ben zaten direksiyonu tutuyorum, arkada oturanlar da tutunsun bi yerlere zaten hızlı gitmiyorum pek...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ESH

Nihat Ugur
    Gokdeniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42 aje 15
    Edilen teşekkür: 75

Arkadaslar hakikaten sınır bozucu
    Şimdi söyle benim araçta arkalarda 2 adet tutamac var zaten ama on sagda koymak istesekte yer yok arkadan söküp öne takan varmı acaba bi sekilde

Sent from my iPhone using

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Benim tutamak var ama bozuldu,geri sarmıyor.
    TSİ Jetta.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Arkadaşlar cıkmacılardan alısveris yapacaksanız sıkı pazarlıkcı olmanız lazım. Adamlar fiyatları bildiginden soylemiyorlar kafalarına ne gelirse soyluyorlar. benim önceki aracım alteada sis farı kapagı sormustum 25 lira dediler. sıfır yan sanayiside 25 dedi. işin ilginci servis orjinalini 20 lirayaverdi) cıkmacılarla iyi bir pazarlık yapın servis fiyatını bilyiorsanız onu referans göstererek pazarlık yapın

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Tutamakın gerekliliği, takım elbise taşımanız gerektiğinde ortaya çıkıyor. Sol arka tarafta tutamak olsaydı, onun çengeline takım elbise rahatça asılabilirdi... Ben de sadece ceket asmak için, şoför koltuğunun baş korumalığına takılan bir zımbırtı aldım... Bagaja dokunmatik led lamba koydum. Güneşliğin de içerisine de, bulursam eğer şık görünümlü birer aynayı silikonla yapıştırmayı planlıyorum... Kelebek diye tarif edilen minik cama da telefon tutacağını vantuzladım. Telefonun navigasyonunu o şekilde kullanıyorum. Şu an keyfim yerinde...

caner ertugrul
    rainmaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

hakkaten sinir bozucu tutamak yok ,bagajda ısık yok ,güneslikte ayna yok nasıl iş anlamadım

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

çıkmacılar çok fena..yan sanayi corsa aynası komple elektrik tesisatı ile birlikte 80 lira ama adamlar orjinal aynanın sadece plastik kapağına 100 lira 150 lira aklına ne gelirse bastıyor..artık ümidimiz tükenmişti biryer sağolsun sadece bu mu lazım dedi evet dedik at 20 lira dedi pazarlık bile yapmadık o kadar sevindik ki direk aldık..

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Allah Allah, benim araç 2007 modem Active olmasına rağmen tutamaçları var, acaba eski sahibi mi yaptırdı ki?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Allah, benim araç 2007 modem Active olmasına rağmen tutamaçları var, acaba eski sahibi mi yaptırdı ki?
    İlk seri grandelerde var. S2 grandelerde fiat malzemeden çalmış.

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Sayfa 1/2 12 SonSon