Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Büyük problem yaşıyorum :(

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Büyük problem yaşıyorum :(

Arkadaşlar cumartesi sabaha karşı çıktığım ist. fethiye arası yolda afyon a geldiğim vakit mola verdim.Arabayı çalıştırdım ve kesip tekrar yüke biniyor kesiyor veriyor bi ara düzeldi Erhan abiyi aradım (ero servis) Sonrasında ise biş kapat 5 dk dinlendir dedi.Yaptım düzeldi klima açıktı dedim herhalde 40 derece havada fazla yüklendik.Neyse devam ettim tam fethiyeye geldiğimde araç 2500 devir 3. viteste kaldı ve silkeleme falanda yoktu istop ettim açtım kaputu.Hararet göstergesi falanmı bozuk diye baktım yok hararette yok.Neyse tekrar açtım kontağı bide ne göriyim check engine yazıyor.

Şuanda aracı çalıştırıyorum 1500 rpm e kadar sorun yok ancak daha sonrasında baya bildiğin gazı kesip kesip veriyor .. Yolda gelirken hafif tümsek gibi bi yerden geçtim ve az bi sürtünme sesi geldi acaba ondan kaynaklı bişi olabilir mi ?Ben turbonun kesip bıraktığını düşünüyorum...Arabanın altında ufak bi kablo gibi bişi var bumudur onuda bilmiyorum...

Böyle gidersem eğer geri dönemicem araçla bi yardım edin el atın lütfen başına böyle bişi gelen varsa ne olduğunu ve masrafını yazsın rica ediyorum.İyice soğudum zaten istanbula geldiğimde kesin satıcam.Alıcam bi caddy geniş geniş takılıcam vallahi. En azından her sene muayene yaptırım bu kadar uğraşmam.Muayeneside yaptığım masrafın yarısı olmıyacaktır....
    Konu Ziyaretci040 tarafından (29/07/2012 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Debimetree ariza yaptigindada belli bi dewri gecmiyo bu tarz bi sikinti olabilir belki

Ziyaretci040

Kardeş deviri geçiyor ama silkeliyerek geçiyor falan.Bu debimetre dediğin şey ise tahmini tutar söyliyebilir misin?

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

walla albea ya 80 liraya almıştım bosh orjinal puntonunkide cok farklı olucağıını sanmıyorum sorun buysa en fazla 150 liraya halledersin abi ama sorun buysa araba yokuşta faalan bayılıyor 1.viteste giderken bile bayılıyor araba sorun buysa benim puntodada oldu bu sorun garantiden değişmişlerdi inşallah sorun buudur değişmesi 5 dk lık iş çünki

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

araç limp moda giriyormuş gibi görünüyor... öncelikle kaputu açıp ulaşabildiğiniz her soketi yerine bastırarak gevşemiş mi diye kontrol edin.... muğla tarafından fethiye girişinde servis var diye hatırlıyorum... bence hemen oraya danışın.
    Konu ametist tarafından (29/07/2012 Saat 19:26 ) değiştirilmiştir.

rafet yıldız
    rafetyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

evet fethıyeye dogru gıderken sol tarafta servıs var fıat oraya bı ugrayın

Ziyaretci040

Valla bilmiyorum artık ama tıkırtı burcu değiştiricektik.Eğer buda böyle pahalı bişi cıkarsa bilmiyorum.Daralttı beni ...

matadorcuk
    Ziyaretçi matadorcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gecmıs olsun burakk..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040

Eyvallah Ufuk.Bakalım yarın gidicem servise ne kaçmış öğrenicez...

Ziyaretci040

Varmı kanka senin bi bildiğin yada yakının başına bu tarz bi durum geldimi duydun mu? Harbi arabaya saldırıcam o derece doluyum...

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860
    Edilen teşekkür: 48

bence biraz sakin olmakda fayda var umarım bi an önce çözersin sorununu

Ziyaretci040

Alıntı ahmetcihanokke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence biraz sakin olmakda fayda var umarım bi an önce çözersin sorununu
    Aslında arabaya değilde yolları o halde bırakan devlete sinirlenmek lazım haklısınız.Yarın gittiğimde muhtemelen ufak bi arıza çıkıcak diye tahmin ediyorum fazla maddi anlamda yormıyacak ama 2 günümde sıkıntı içinde geçti.Arabasız sıcak falan.İnsan bu durumlar için araba alıpta kullanamayınca sinir kat sayısı artıyor.

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Kardeşim çok geçmiş olsun. İnşallah sıkıntın ufak birşeydir. Hemencecik hallolur. Şu anki gerginliğini tahmin edebiliyorum. Soğukkanlı olmakta fayda var daha rahat düşünüyor insan.

ömer kabak
    Seat Leon stylance punt0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 142

burak gecmis olsun kardesim benimde kemerden dönerken yakıtla ilgili bir sıkıntım olmustu cok iyi anlıyorum derdini.. umarım ufak birseylerle hallolur..

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

geçmiş olsun. kötü bi durum

Ziyaretci040

Eyv. Arkadaşlar teşekkür ederlm.Sakinleştim ama bugün arabayı çalıştırdım.İlk başta siyah duman attı gittik servise bıraktım istenmiyen sebeplerden dolayı.Bakalım adam buradaki akrabaların tanıdığı çıktı . Ama yolda 1 km gittikten sonra düzeldi çekişi adam ne dicek ona göre ya buraya yazarım yada yeni bi başlık açarım.Ama yaptırıyım bi daha 2. El asla almıcam...

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Öncelikle geçmiş olsun abi..

Abi kaputu açınca sağ tarafta panjur oralarda ismini unuttumda bi soket var..

Aynı sorun benim mavi puntoda başıma gelmişti Trabzon dönüşü, orduda bi ustaya götürdüm aynı şekilde araç 3000 deviri geçmiyodu.. Geçsede nazlana nazlana silkeleyerek geçiyodu.

Adam o soketi çıkardı araç düzeldi multijet kullanan taksicilerin hep bu şekilde kullandığından bahsetti çıkık bi biçimde..

Samsuna geldiğimde ise tekrar baktırmıştım turbonunda arızalı olduğunu öğrenmiştim..
    Konu Birkan61 tarafından (30/07/2012 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ziyaretci040

Hava akışmetre sanırım benim akraba ile konuştu burada oda tam duyamamış 200 tl demiş.Yapıcak bişi yok vericez artık ancak.Daralttı beni gerçekten...Hava akış metre nedir tutarı sizce 200 tl eder mi?

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Abi Hava akış MAF sensörü diye adlandırılıyo hava filitresinden içeriye giren havayı ölçerek ve beyine bildiriyo ve beyinde içeri giren hava miktarına göre enjektörlere ve ateşleme sistemine ona göre yakıt gönderiyor. Maf sensörlerinin bazıları bilinçli kişiler tarafından temizlenebiliyor ve çok düşük maliyetli oluyor. Arabanın yakıtını çekişini doğrudan etkileyen bir parça esasında ,hava filtren ne zaman değişti bilmem ama ufak aralıklarla değişmesinde fayda var ucuz birşey zaten. Sebebiyse hava akış sensörü isminden de anlaşıldığı gibi hava filitresi ile ilgili bir sensör. Daha sağlıklı olabilmesi açısından

Fiyatını bilemiyorum.. Ama böyle enteresan parçaların fiyatları ne kadar ufakta olsa pahalı olabiliyo

Parça böyle birşey ;

Konu Birkan61 tarafından (30/07/2012 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

kunt ozveren
    Fiat 500X Multiair Turbo Mr.Freeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 277

Burak çım geçmiş olsun.
    Citroen C3 1.4 VTİ BMP

drive italian , kiss french

Sayfa 1/2 12 SonSon