Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Sorunlu Evo sahibi yine er meydanında yine stoplar buhu yaptı

ahmet sayal
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. sayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    45 EA 925
    Edilen teşekkür: 47

o kadar üstüne düşme havalarda malum sıcak soğuk ondan oluyor içine su almasa bile o kadar buhar normal (mesala mazotta hiç su olmasa bile kendi buharından depoda su oluşuyor)

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Şekli güzel ama sorunlu işte. Temiz bişey çıksa gp'ye alırım.
    biz gp'yi çok sevdik

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şekli güzel ama sorunlu işte. Temiz bişey çıksa gp'ye alırım.
    Bende evo ya gp stoplarini taksam nasil olck acaba

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Doğukan bey geçmiş olsun tekrar,biliyorsunuz benimkilerde değişmişti ama şuan tekrar bu sorun oluşuyormu bilmiyorum.Bu hafta sonu göl kenarında kampa gideceğim,gece soğuk olacaktır sabah hava ısındığında buğu yapıp yapmadığını kontrol ederim.Bence tekrar servise gidin derim ayrıca tüm bu sorunu yaşayan arkadaşaların hepsi FIAT Genel Merkeze bibirinizin araçlarının plaka veya şasi numaralarınıda liste halinde yazarak mail gönderin derim.Nasıl bu sorunu çözmek için Fırat OTO 1.Şu işlemi yaptı 2.şu işlemi yaptı gibi liste yapmıştınız,sizde birbirinizin araçlarının plaka veya şasi-motor numarasını listeleyip mesaj gönderin,hatta bu listeyi burada da oluşturun ki eğer bende de tekrar nüksederse bende bu listeye kendimi ekleyip mail gönderirim.Nekadar çok aracın sorun yaşadığını görsünler ki sizi aradıklarında başka şikayet eden olmadı cevabını size veremesinler sorun üstüne yoğunlaşsınlar.
    Slmlr..

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

İyileştirilmiş stop takıldığı yalan arkadaşlar,ben hala Fırat Oto dan haber bekliyorum,kaç ay geçti iyileştirilmiş stop geldi buyrun gelin demediler,1 kere aradığımda böyle birşey yok takacağımızda aynısı demişlerdi ve beklememizi önermişlerdi...

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı sayal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben fiat müşteri hizmetlerini aradım 3 gün içinde çözüm bulundu stoplar ve soketler komple değişti yeni gelen stopların soketleri ve arka kısmı farklı yani tamamen kapalı
    Benimde 2 hafta kadar önce stoplar değişti. stopları montajını yapan çalışana sorduğumda öncekilerin arkalarında açık yerler vardı ama bunlar tamamen kapalı vede komple soketler yenilendi demişti. aradan geçen 2 hafta zarfında yağann yağmurun ardından buğu filan görmedim.. şuan bir sorun yok. maşaallah.

Güneş Göztepe
    sunlogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

herkese selam,
    arkadaşlar aracımı c.tesi günü teslim aldım. Stoplar ve kabloları değişmiş. Stop lambasının alt kısmı tamamen kapalı görünüyor. yalnız şöyle bir sorun var sol stop lambası tam yuvasına oturmuyor ve hafif bir müdahale de oynama yapıyor. stopların altındaki vidaların gireceği lastikler sanırım vidalara uymadı. bu durumla karşılaşan oldu mu ???

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Doğukan senın arka stoplar yanılmıyorsam değişmişti . son durum nedir şuan?

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

walla usta arka tarafı komple kapalı iyileiştirilmiş stop dediler ama sorun yine basladı hemde bu sıcaklarda basladı su deymese bile buhu yapıor anlamadım gitti ben bıraktım pes ettim artık

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı dogus618 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla usta arka tarafı komple kapalı iyileiştirilmiş stop dediler ama sorun yine basladı hemde bu sıcaklarda basladı su deymese bile buhu yapıor anlamadım gitti ben bıraktım pes ettim artık
    Merhaba Doğukan Bey,

Göl kenarında bakmayı unutmuştum fakat,dün öğleden sonra yoldan geldiğimde garajımda aracımı yıkarken baktım sağ stop buğu yaptı.Araç bütün gün zoraki olarak güneşte durmuştu,stoplarda ısınmıştı,yıkarken de su soğuktu ve sağ taraf buğulandı.15 dakika sonra stopun ısısı ile buğu kayboldu ve bu sefer daha önce sizin dediğiniz gibi aracın plakası görünecek şekilde cep telf. ile videosunu ve fotoğraflarını çektim,önümüzdeki hafta servise gidip göstereceğim.Bu servis daha önce gittiğim değil başka yetkili servis olacak,gelişmlerden haberdar ederim.
    Slmlr..

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

degişelimmi dogukan

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Merhaba Arkadaşlar,
    11.04.2012 tarihinde Bursa Çalışkanel FIAT Yetkili Servisinde arka stoplarım buğu sorunundan dolayı değişmişti fakat 1 ay önce 13.07-02.08.2012 tarihinde aracımı garajımda yıkarken sağ arka stopun tekrar buğu yaptığını fark ettim.Fotoğraf ve video görüntülerini kayıt yaptım.Ramazan dolayısı ile servise gidememiştim bugün BURSA TEKNOMAK FIAT servise gidip bu sorunu dile getirdiğimde bana verilen cevap ''FIAT servislere gönderdiği yazıda stopta oluşan buğu 2 saat içerisinde kayboluyor ise sorun yokmuş ve değiştirmeye de gerek olmadığı söylenmiş'' tabiki bunu bana söyleyen oradaki çalışan arkadaşa peki daha önce olduğunda diğer servis niye değişim yaptı?Niye Bravo-Fiorino-Linea araçlarınızda bu sorun yokta bunlarda var?Belliki parçanın üretim hatası var ve ayıplı ürün dedim.''Fakat ben sizin farları değiştirsemde yine aynısı olacak dedi arkadaş''.Ben de değişim için başvuruyorum sizdende kayıt açmanızı istiyorum,dediğiniz gibi tekrar olursa yine gelirim bu benim sorunum değil FIAT'ın ve yan sanayisinin sorunu,çözsünler o zaman yada değişim yapmayacaksanız ben gerekli mercihlere başvurada bulunacağım dedim.Beni servis müdürünün yanına götürdü ve durumu birde kendisi ile konuştuk ve stopun değişimi için sipariş açıldı.Stop geldiğinde haber verecekler değişimi yapılacak.Servis müdürü ile daha önceki müzik sistemindeki sorun içinde görüşmüştüm bugün kendisine yaşanılan sorunlar hakkında bilgi verdim ve kendisinin yarın bir toplantıya katılacağını ve bunları dile getireceğini söyledi.Servis müdürüne tekrar teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı,kendisi bugüne kadar gitmiş olduğum sorunlar için olumlu,çözümleyici bir yaklaşım sergilemiştir.Ayrıca sizlere şunuda belirtmek isterim FIAT TÜRKİYE ve İTALYA bu stop sorununu biliyor,kabulleniyor,bunun içinde diğer arkadaşlarında belirttiği gibi bülten yayınlamıştı ve çözüm bulabilmek için buradaki MAKO ya teknisyen gönderiyor.Fakat bu süreç içerisinde eğer FIAT yan sanayiyi korumak için 2 satte kaybolan stopları değiştirmeyin diyorsa bunu bizlerin kabullenmesi yanlış olur.Yan sanayinin sorunlu üretmiş olduğu ayıplı ürünü kullanmak zorunda değilim ve garanti belgesindede öyle bir ibare yok.Herkezin bu konuda duyarlı olması gerekir.
    Slmlr.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557

Duyarli kullanici olmaniz cok guzel tebrik eederimm

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Selam Doğukan Bey,
    Nasılsınız?Valla sizin gibi elimden geldiğince duyarlı davranmaya çalışıyorum fakat en son sizinde değiştirmenize rahmen sonra tekrar stopun buğulandığını söylediğiniz biryer vardı.Siz bunun için tekrar servise gidip başvuruda bulundunuz mu?bulunmadıysanız bugün yarın sizden de bunu bekliyorum,hatta bu sorunu halen yaşayan herkezin başvurmasını bekliyorum ve burada o gün neler olduğunu anlatmalarını bekliyorum.
    Slmlr.

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

çok sıcak havalarda aracım her yıkandığında benim de arka stoplar buğu yapıyor...servisin dediği gibi 2 saat sonra buğu geçiyor...adamlar işlerinin ehli gerçekten de bakın soruna nasıl çözüm bulmuşlar.... çözüm = 2 SAAT ..... komik bunlar yaaa

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı GUNES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sıcak havalarda aracım her yıkandığında benim de arka stoplar buğu yapıyor...servisin dediği gibi 2 saat sonra buğu geçiyor...adamlar işlerinin ehli gerçekten de bakın soruna nasıl çözüm bulmuşlar.... çözüm = 2 SAAT ..... komik bunlar yaaa
    Bugün Teknomak servisinden aradılar stop gelmiş değişim için yarın servise çağırıyorlar.Yarın vaktim olursa değişim için gideceğim.Bence sizde bu sorun için servise başvursanız bizim gibi bu sorunu yaşayanlar için çok daha iyi olur ve daha sağlıklı sonuç alırız.

Güneş Doğar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

ben arabamı toptan değiştirecem kardeş...en iyisi bu

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Belkide çözüm bu olacak sonunda ama yılmadan mücadeleye devam.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Güneş Doğar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

burak kardeş... - klima ve eko mod açıkken araç titremesi - arka stop buğu sorunu - kapı gergilerinin ses yapması - tavan tutamaçlarının olmaması - bagaj aydınlatmanın olmaması ....tüm bunlar için servise gideceğime aracı toptan değiştirmeye karar verdim...artık ciddi ciddi düşünüyorum...

mehmet yilmaz
    iskmehmet1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 AR 675
    Edilen teşekkür: 16

torpido ve arka koltuk aydınlatmasını unutmuşsun dostum))

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon