Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: YARDIM!!! lütfen yakıcam arabayı :((

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

Standart YARDIM!!! lütfen yakıcam arabayı :((

Arkadaşlar belki abartılı konu başlığım ama şu konuyada yazdım https://forum.grandepuntotr.com/tekn...-ve-korna.html sinyal kolum değişti komple göbekle beraber kornam sustu, uzun farlarım takılı kalmaya devam etti, sigorta tablosunu kurcaladık oldu dedik, önce sisler ardından kısa farlarım hiç yanmamaya başladı sinyal kolumu değiştiren özel servis sigorta kutusu yanık dedi, 800 tl parça dedi, yetkili servis erkay oto ya gittim parça fiyatı 1100 küsür dedi, lütfen yardım edin sinyal kolu değişti 600 küsür şimdide sigorta kutusu değişecek diyorlar, yaptırmadım çıkardım aracı, var mı tamir ettireceğim sağlam yer istanbul Avrupa yakasında yada sigorta kutusunun tamirini önerirmisiniz... teşekkürler şimdiden...
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

Ömer Özkan
    evo51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Merhaba Abi bence en iyisi servis belki maddiyat el vermiyordur bir şey diyemem.Belki dışarda yapan ustalar vs. vardır.onuda bilemem
    İkinci el Temiz Dizel Otomatik 2010 model üstü araç aranıyor

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tumay Aydogan
    tumay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba bencede servise git derim çünkü bende dışarda buna benzer şeyler yaptırmıştım ama sonra başıma çok iş açtı servise götürdüm çözüldü. Geçmiş olsun ama elektrik işi tehlikeli allah korusun bi kısadevre filan yapar başına dert olur onun için çok fazla kimseye kurcalattırma derim.

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

sağolun arkadaşlar mecbur tamir yoluna gidicem sağlam elektrikçi önerilerinizi bekliyorum istanbullu arkadaşlar...
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

sorununun çözümü kesin değiştirmek mi ? iyi bir elektrikçi daha ucuza mal edebilir...
    Keyif BMW'Dir...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

eyvallah serhat üstat, bakalım erhan abi den bir dönüş bekliyorum, bir arkadaşın tanıdığı elektrikçi bana getir benim işim dedi ama kimseyede güvenemiyorum, yokmu forumda bu dertten münzarip olan aarkadaşlar, bu akşam gece sizden öneri bekleyeceğim, bu arada kutuyu eleman gelişi güzel monte etmiş şuan dijital klimada çalışmıyor sağ sol dikiz ayna ayar butonu işlev görmüyor sol ön cam uzun bastığında otomatik açılıp kapanırdı bu fonksiyonda devre dışı kalmış ayrıca göstergede total kilometre yanıp sönüyor

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bu arada siz siz olun sol ön çamurluk davlumbazına izolasyon yaptırın ben yaptırıcam

davlumbazdaki ne işe yaradığını bilmediğim kapağın yanlarından içeri giren su direkt sigorta kutusunun altına isabet ediyor,

fiat ın saçmalığı, sigorta kutusunu koyduğu yere bir koruma bile yapmamış,herkes bu arızayla tanışabilir... 3 yaşında arabada sigorta kutusu sinyal kolu değişirmi yaa...

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi cikmacilara git bir orda bulursun.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

eyvallah murat, bu dertlerden masraflardan sana da gelemedim spoiler için valla çıldırıcam, yarın birkaç yere arabayı göstereceğim, en son çare yetkili servis...

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı umit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah murat, bu dertlerden masraflardan sana da gelemedim spoiler için valla çıldırıcam, yarın birkaç yere arabayı göstereceğim, en son çare yetkili servis...
    Abi dert ettigin seye bak istersen yarin beraber firat otoya gidebiliriz.

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

dostum servise gittikten sonra herşey hallolurda sorun duygusal, tamir yoluna gideceğim, fırattaki kanalın ne?

Ahmet Ilgın
    31hty31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

öncelikle gecmis olsun.yasadıgınız sorunun aynısı birebir basıma geldi.sol davlumbazdaki delikten(avuc ici kadar yer delinmis fark edip önemsememistim) iceriye su girip sigortayı bozmus.tabi ben bunu kornanın kendi kendine calması arabanın ilk marsta calısmaması sonrasında uzaktan kumandayı okumaması ve nihayet hic bir sekilde calısmayıp demir yıgını gbi yerinde kalmasından sonra ögrendim(tüm bunlar 2 gün icinde oldu ihmal etmezdim yoksa) arac servise gitti ve size söylenildigi gibi sigorta kutusunun degismesi gerektigi bunun da 1050 tl oldugu davlumbazın da 140 tlye(plastik parcasının dünyanın baska hangi yerinde bu kdr pahalı oldugunu mrk ediorm) toplamda iscilikle beraber 1500 tlye mal olabilecegini söylediler.servisteki ustayla maddi durumumun su an icin buna müsait olmadıgına baska bir cözüm aramamız gerektigine ikna ettikten sonra sigorta kutusunun oksitlenme yaptıgını bu oksitlenmeyi temizlemeye calıscaklarını söyledi.nitekim temizlendide.size tavsiyem servisteki elemanları bu konuda sıkıstırın oksitlenmenin halledilebilir bir sey oldugu konusunda ısrar edin cünkü gercekten ugrasmyorlar ki bana ilk söylenen sey de parcanın degismesi yönündeydi

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

eyvallah dostum, kendi çabalarımla sorunumu hallettim,

bugün 1 elektrikçi daha kutu değişecek dedi, Atatürk sanayi sitesindeki çıkmacı arkadaşıma gittim, dedim sorunum bu, dedi zamanın varmı, evet dedim sigorta kutusunu açıp dağıtmaya karar verdik,
    sigorta kutusunu ilk önce fotoğraf çektik toplarken sigorta rölelerin yerleri karışmasın diye
    kutu 5 plakadan oluşuyor önceki sahiplerinden biri de kutuyu açtırıp müdahale ettirmiş,
    neyse her plakanın güzelce oksitlerini temizleyip sigorta tablasını topladık,
    kutuyu taktım sonuç aynı sonra başka çıkmacı komşu dükkanlar seferber oldu çıkma kutu bulduk 3 tane onları taktım sonuç aynı ve sevindim sorunun kutudan olmamasına...
    sigorta kutusundaki röleleri ve sigortaları tek tek ölçtüm ana artı lar geliyor röle bobin beslemesi gelmediğini görünce motor tesisatından şüphelendim, çünkü sinyal kolu yeni değişmişti ve değiştiren özel servis sinyal kolunu kontrol etmişti
    kutuya giren motor tesisatındaki soketin sis far ve kısa farlar için olan kablolarını çektim ve elimde kaldı oksit ve burası önemli xzenonların fazla amper çekmesinden dolayı bu konnektörler dayanamayıp kopmuştu sevincim 2 kat arttı,
    artık sorunu çözdüm ve geriye bu kopan konnektörleri sigorta kutusuna giren soketten söküp bağlamak kaldı
    güngören bağcılar sanayi sitesindeki diğer arkadaşımın yanına gittim ve orada çok harika bir elektrikçi ile tanıştım ona durumu tarif ettim, konnektörleri bulamayacağımız için soketin konnektör yuvalarını 2.5 mm matkap ucu ile deldik sigorta kutusuna direk kablo lehimleyerek sorunu çözdük arkadaşlar bütün masraf 1 kilo baklava arkadaşım aracı bilgisayara bağlayıp komple taradı arızaları sildi testleri yaptı

SONUÇ: Bütün araçlarda sol ön davlumbaz sağlamda olsa izole edilmeli,
    Orijinal xzenon kullanmaya gayret edilmeli, yada kullanılmamalı,
    orijinal olmayan xzenonlar fazla akım çektiği için sigorta kutusuna, soketteki pin yani konnektörlerin zamanla kopmasına sebep olacağı unutulmamalı hemen araçlarımıza çamur atılmamalı...
    Araştırmadan gidip yetkili servise teslim olunmamalı

resimler eklemeye çalışacağım

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

Alıntı umit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah dostum, kendi çabalarımla sorunumu hallettim,

bugün 1 elektrikçi daha kutu değişecek dedi, Atatürk sanayi sitesindeki çıkmacı arkadaşıma gittim, dedim sorunum bu, dedi zamanın varmı, evet dedim sigorta kutusunu açıp dağıtmaya karar verdik,
    sigorta kutusunu ilk önce fotoğraf çektik toplarken sigorta rölelerin yerleri karışmasın diye
    kutu 5 plakadan oluşuyor önceki sahiplerinden biri de kutuyu açtırıp müdahale ettirmiş,
    neyse her plakanın güzelce oksitlerini temizleyip sigorta tablasını topladık,
    kutuyu taktım sonuç aynı sonra başka çıkmacı komşu dükkanlar seferber oldu çıkma kutu bulduk 3 tane onları taktım sonuç aynı ve sevindim sorunun kutudan olmamasına...
    sigorta kutusundaki röleleri ve sigortaları tek tek ölçtüm ana artı lar geliyor röle bobin beslemesi gelmediğini görünce motor tesisatından şüphelendim, çünkü sinyal kolu yeni değişmişti ve değiştiren özel servis sinyal kolunu kontrol etmişti
    kutuya giren motor tesisatındaki soketin sis far ve kısa farlar için olan kablolarını çektim ve elimde kaldı oksit ve burası önemli xzenonların fazla amper çekmesinden dolayı bu konnektörler dayanamayıp kopmuştu sevincim 2 kat arttı,
    artık sorunu çözdüm ve geriye bu kopan konnektörleri sigorta kutusuna giren soketten söküp bağlamak kaldı
    güngören bağcılar sanayi sitesindeki diğer arkadaşımın yanına gittim ve orada çok harika bir elektrikçi ile tanıştım ona durumu tarif ettim, konnektörleri bulamayacağımız için soketin konnektör yuvalarını 2.5 mm matkap ucu ile deldik sigorta kutusuna direk kablo lehimleyerek sorunu çözdük arkadaşlar bütün masraf 1 kilo baklava arkadaşım aracı bilgisayara bağlayıp komple taradı arızaları sildi testleri yaptı

SONUÇ: Bütün araçlarda sol ön davlumbaz sağlamda olsa izole edilmeli,
    Orijinal xzenon kullanmaya gayret edilmeli, yada kullanılmamalı,
    orijinal olmayan xzenonlar fazla akım çektiği için sigorta kutusuna, soketteki pin yani konnektörlerin zamanla kopmasına sebep olacağı unutulmamalı hemen araçlarımıza çamur atılmamalı...
    Araştırmadan gidip yetkili servise teslim olunmamalı

resimler eklemeye çalışacağım
    hadi geçmiş olsun abi.sorunun çözüldüğüne çok sevindim Söylediklerinizle biz tedbirimizi alalım teşekkürler.
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Stresi yeter.Geçmişler olsun. Güle güle kullanın aracınızı.
    Gezgin Gp.

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkürler arkadaşlar, hakikatten çok stres yaptı, derin bir ohh çektim 1500 tl cebime kaldı Allaha çok şükür...

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Geçmiş olsun.. Azmine hayran kaldım

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.. Azmine hayran kaldım
    eyvallah, çok darbe yedim yetkili servislerin elinden önceki puntomdan daha önceki paliomdan o yüzden artık kendi işimi kendim görüyorum elimden geldiğince ve tüm arkadaşlar için bu sorunlarımı paylaşıp sonuçları yazmaya çalışıyorum, eşekten düşenin derdini eşekten düşen anlar mantığıyla böyle şeyler başına gelecek (ki inşallah kimsenin başına gelmesin) olan arkadaşlara da tecrübelerimle faydalı olmak isterim... gerekirse istanbul lu arkadaşlar için bende uğraşır aracı olurum, seve seve...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Ümit hocam geçmiş olsun..

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

eyvallah hocam, aldın astra kafan rahat

Sayfa 1/3 123 SonSon