Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sinyal Kolu ve Korna .

murat kartal
    inone37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Soru Sinyal Kolu ve Korna .

Fiat Grande Punto 2006 Model .

Arabayı çalıştırdığımda normal farlar değilde direk uzunlara geçiyo ve kornaya bikere bastığım zaman sürekli çalmaya başlıyo arabayı stop edince korna susuyo . tekrar çalıştırdığımda aynı sorunla karşılaşıyorum far yüzünden arabamın aküsü boşaldı arabanın far kolunda kapatsamda ışıkları kendiliğinen yanıyo mecbur kutup başlarını çıkartıyorum . Bu konu hakkında bilgisi ola yardımcı olablirmi ?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

aynı sorun bir arkadaşın dabaşına gelmişti geçenlerde sigorta kusuna su girmiş rölede kısa devre olduğundan bahsettiğiniz olay gerçekleşiyor. sigorta kutunuzu kontrol ettirin isterseniz. motor kaputu altında akünün arkasında kalan siyah kutu

murat kartal
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

dediğiniz gibi olablir genelde yağmurlu havalarda oluyo .

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

forumda aratın ilgili konuyu bulursunuz mevzu yeni zaten 10 gün falan oldu olmadı konusu açılalı

ömer özmen
    ozmenomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

dediğiniz konunun benzeri bende de olmustu hemde arabayı yeni aldıgım aksamı eve geldim kontagı actıgınız an devamlı farlar yanıyodu. ertesi gün servise gittim sinyal kollarıyla beraber göbeği dieğiştirdiler. ama sizin sorun biraz daha sıkıntılı ama direksiyon göbeğinden olabilir.

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı ozmenomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğiniz konunun benzeri bende de olmustu hemde arabayı yeni aldıgım aksamı eve geldim kontagı actıgınız an devamlı farlar yanıyodu. ertesi gün servise gittim sinyal kollarıyla beraber göbeği dieğiştirdiler. ama sizin sorun biraz daha sıkıntılı ama direksiyon göbeğinden olabilir.
    yeni aldığınızın akşamı ben direk gider satış bayisinin önüne park ederdim iyi sabırlıymışsınız..

ömer kabak
    Seat Leon stylance punt0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 142

hocam benim arabadada aynı sorun var korna takılı kalıyor ve uzunlar yanıyor takılı kalıyor yani servise gösterdim adamlar sinyal kolundan dolayı dediler degismesi gerekiyor garantisi bittigi icin aracın 450 lira gibi bi rakamlara maal oluyormus sıkıntılı bir durum (

murat kartal
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı punt0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim arabadada aynı sorun var korna takılı kalıyor ve uzunlar yanıyor takılı kalıyor yani servise gösterdim adamlar sinyal kolundan dolayı dediler degismesi gerekiyor garantisi bittigi icin aracın 450 lira gibi bi rakamlara maal oluyormus sıkıntılı bir durum (
    bugün bi arkadaşımın servisine getirdim kornanın orada bi parçamı ne çıkmış onu geri taktım dedi korna düzeldi ama farlar hala direk uzun yanıyo .arkadaşım banada aynısnı dedi sinyal kolundan kaynaklanıyo diye .

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

hortlatalım, üstatlar aynı sorun bende var, korna devamlı takılı kalıyordu stop edince kesiliyordu,sinyal kolu göbekle beraber komple değişti, korna sorunum 500 tl yeyince kesildi, ama uzun farların takılı kalması olayı devam ediyor, kısa farlar yanarken bir müddet sonra selektör yaptığımda yada uzunlara geçip tekrar kısaları yaktığımda uzunlar devamlı yanıyor, ne bu kronikler yahu, komple sinyal kolu değişti yine devam ediyor, sigorta kutusundanmı acep,
    coşkun üstat ses ver
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı umit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hortlatalım, üstatlar aynı sorun bende var, korna devamlı takılı kalıyordu stop edince kesiliyordu,sinyal kolu göbekle beraber komple değişti, korna sorunum 500 tl yeyince kesildi, ama uzun farların takılı kalması olayı devam ediyor, kısa farlar yanarken bir müddet sonra selektör yaptığımda yada uzunlara geçip tekrar kısaları yaktığımda uzunlar devamlı yanıyor, ne bu kronikler yahu, komple sinyal kolu değişti yine devam ediyor, sigorta kutusundanmı acep,
    coşkun üstat ses ver
    sigorta kutusu büyük ihtimal su almıştır. soketleri dahil içini ve içinde röleleri güzelce kontrol ettirdiğiniz taktirde sıkıntınız geçecektir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer kabak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

selamlar o arkadas benim hocam kesinlikle servise götür sinyal kolundanda olabilir sigorta kutusuda su almıs oksit yapmıs olabilir... ama kesinlikle servise götürün dısarıdan parca alırsanız eger sinyal kolunda degilse sorun geri almıyorlar ben sinyal kolunu aldım sigorta kutusunda cıktı sorun sinyal koluda elimde kalmıstı bilgin olsun arkadasım gecmis olsun.. gecici bir süre kornanın sigortasını ve uzunların rölesini cıkartıp kullanabilirsin..

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ömercim korna sorunum sinyal kolunu komple göbekle değiştirince kalktı ortadan, kornanın sinyal kolundan olduğu aşikar ama uzunlar hala yanık kalmaya devam ediyor, özel servise gittim melet hatayı tekrarlamadı dün akşam yine yaptı, büyük ihtimalle sigorta kutusundan CAN arkadaşın dediği gibi bu akşam biraz kurcalatalım bakalım, sonucu yazarım, kronikler beni yıldıramazsınız bende bu punto aşkı varken arabayı sıfırlarık ellaham
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer kabak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

valla bendede aynı sekilde bi sorun vardı iste anlattım ya götürdük bir arkadasa sinyal kolu dedi neyse kolu aldık degistirdik 450 tl ye maal oldu korna ok ama sorun hala devam ediyor uzunlar konusunda.. sonra servise götürdüm deha ya orda bi baktılar sigorta kutusu su almıs davlumbazın altından oksitlenmis ondan dolayı eski sinyal kolum duruyordu rica ettim onu taktılar baktılar ki eski sinyal kolum arızalı degilmis.. sonra yeni aldıgımız kolu iade etmek istedik almadı adam kime satıcam falan filan dedi elimizde kaldı acıkcası yani o sinyal kolu muhabbetinden dolayı bana nerden baksan 700 tl ye maal oldu sigorta kutusuna baktır bence iyice kornada ondan olabilir..

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı punt0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bendede aynı sekilde bi sorun vardı iste anlattım ya götürdük bir arkadasa sinyal kolu dedi neyse kolu aldık degistirdik 450 tl ye maal oldu korna ok ama sorun hala devam ediyor uzunlar konusunda.. sonra servise götürdüm deha ya orda bi baktılar sigorta kutusu su almıs davlumbazın altından oksitlenmis ondan dolayı eski sinyal kolum duruyordu rica ettim onu taktılar baktılar ki eski sinyal kolum arızalı degilmis.. sonra yeni aldıgımız kolu iade etmek istedik almadı adam kime satıcam falan filan dedi elimizde kaldı acıkcası yani o sinyal kolu muhabbetinden dolayı bana nerden baksan 700 tl ye maal oldu sigorta kutusuna baktır bence iyice kornada ondan olabilir..
    sinyal kolu elinizde dursun elbet forumdan bir arkadaşın işine yarayacaktır ona satabilirsiniz.

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

korna sorunu koldan dedik komple değiştirdik, uzun farlar takılı kalmaya başladı, sigorta kutusu na (tablosu) çöktük vs uzun kısa rölelerin yerleri değiştirdik sorun ortadan kalktı dedik ki;
    3 gün önce sislerim ardından kısa farlarım da yanmamaya başladı, sinyal kolumu değiştiren özel yere gittim sigorta kutusu oksit vs den dolayı yanmış komple değişecek dedi, 800 tl o fiyat verdi işçilik hariç, yetkili servis erkay dan parça fiyatı aldım 1100 küsür parça fiyatı verdi.

ARKADAŞLAR YARDIM EDİN SİGORTA KUTUSUNU TAMİR ETTİREBİLECEĞİM YER YOK MU? BIKTIK YAKICAM ARABAYI

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

ömercim korna sorunum sinyal kolunu komple göbekle değiştirince kalktı ortadan, kornanın sinyal kolundan olduğu aşikar ama uzunlar hala yanık kalmaya devam ediyor, özel servise gittim melet hatayı tekrarlamadı dün akşam yine yaptı, büyük ihtimalle sigorta kutusundan CAN arkadaşın dediği gibi bu akşam biraz kurcalatalım bakalım, sonucu yazarım, kronikler beni yıldıramazsınız bende bu punto aşkı varken arabayı sıfırlarık ellaham
    ümit abi öncelikle geçmiş olsun yakınlarda olsaydınız size yardımcı olabilirdim. Ama forumda ıstanbulda tanıdık elektrikçisi olan illaki çıkar.bu arada konu ile alakası yok ama memleket neresi yazdığınız bir kelimeden dolayı merak ettimde
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

korna sorunu koldan dedik komple değiştirdik, uzun farlar takılı kalmaya başladı, sigorta kutusu na (tablosu) çöktük vs uzun kısa rölelerin yerleri değiştirdik sorun ortadan kalktı dedik ki;
    3 gün önce sislerim ardından kısa farlarım da yanmamaya başladı, sinyal kolumu değiştiren özel yere gittim sigorta kutusu oksit vs den dolayı yanmış komple değişecek dedi, 800 tl o fiyat verdi işçilik hariç, yetkili servis erkay dan parça fiyatı aldım 1100 küsür parça fiyatı verdi.

ARKADAŞLAR YARDIM EDİN SİGORTA KUTUSUNU TAMİR ETTİREBİLECEĞİM YER YOK MU? BIKTIK YAKICAM ARABAYI
    Ümit hocam bu sorunlar da hep senin başına geliyor şu gplerde yüzün gülmedi vallahi senden çok ben üzülüyorum..neyse hocam sefaköydeki ero servise bir gel bakalım arkadaşlar baya övüyor birde orası baksın belki halledilebilir birşeydir..

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yahu kardeşim güldürme adamı zaten sinirlerim bozuk arabaya biliyorum ellaham yazdığım için bu soruyu sordun Çorumlu değilim, kaynanam tarafı bu kelimeyi çok kullanır Sivas zara ama ben Tokat lıyım makara olsun diye yzdım, sağol kardeşim iyi dileklerin için...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UMIT GOVENC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümit hocam bu sorunlar da hep senin başına geliyor şu gplerde yüzün gülmedi vallahi senden çok ben üzülüyorum..neyse hocam sefaköydeki ero servise bir gel bakalım arkadaşlar baya övüyor birde orası baksın belki halledilebilir birşeydir..
    sağol tayfun, zaten bende ero cuyum haber bıraktım erhan a şuan ilgileniyor, bakalım hayırlısı inşallah valla bıktım bu puntolardan...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

sağol tayfun, zaten bende ero cuyum haber bıraktım erhan a şuan ilgileniyor, bakalım hayırlısı inşallah valla bıktım bu puntolardan...
    o zaman hayırlısı inşallah hallederler olmadı beşyol sanayide de iyi ustalar varmış mış diyorum çünkü kendim gitmedim birkaç yerden duydum..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon