Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Robot (vites Kutusu)-Debriyaj Balatası-Şanzıman Sensörü Sorunları...

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Robot (vites Kutusu)-Debriyaj Balatası-Şanzıman Sensörü Sorunları...

Merhabalar.

Geçmişten bilen bilir aracı aldıgım günden beri nerdeyse sorun yaşıyorum. Şanzuman sensörüm arızalanmıştı, değişimi yapılmıştı. Sonrasında şanzumandan ekrana uyarı gelince fren sensörünüz sorunlu denmişti. O da garanti kapsamından değiştirildi. en son 2-3 ay önce aracı çalıştırdıgımda otomatik vitese geçiş yapmamıştı. Vites geçemedi de. Manuel kullanarak eve gittim ertesi günde araç servis yolunu tuttu. Debriyaj balatalarınız bitmiş. Bir değer varmış 9000 olduğunda değişmesi gerekiyrmuş, artık o değer neyse benimki 8000 deymiş değiştirelim dendi. Değiştirin dedim. Sorunsuz kullanırken bu sabah yine aynı vites geçememe durumu oluştu. Hemen servise gittim.Az önce söylenen aracın robotu başka deyişiyle vites havuzu bozulmuş dendi ve maliyetinin 4500 TL oldugunu söylediler. Kalp krizi geçirmek üzereyim. Araba 2008 model garanti süresi doldu(garanti süresinin 3 yıl olarka düşündüğüm için 2,5 yıl olmadan uzatmak istesemde garanti kapsamına dahil etmemişlerdi) Bu bahsedilen parçanın kullanım hatası ile bozulabilecek bir şey oldugunu düşünmüyoruz. Ne yapmak gerekiyor bilemiyorum. Tek bildiğim arabamdan nefret ettiğim

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sanırım kimsenin başına gelmedi

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

geçmiş olsun...bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar umarım...
    Keyif BMW'Dir...

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Şimdi geçmiş yazıları okudum. Birisi dava açmış. Ben ne yapailirim bu konu ile ilgili onu araştırıyorum. Yazışmaları okuyunca benimde fiata dava açma hakkımın oldugunu düşünüyorum.Yaşadığım sorunlar:
    1-2008 model aracım 2009 da şanzuman arızası verdi. Servise kaç defa götürdüm sorun yok dediler. Sonra araba sabah çalışmayınca çekici ile gelip aldılar.
    2-Aynı arıza ara ara vermeye devam etti. Fren sensörünüzde sorun var dendi. Nasıl sorunmuş şanzuman uyarısı veriyor bu arıza dedim ve Fiat a şikayet ettim
    3-Gear unavaible arızasını aldım die götürdüğümde hiç kimse sallamadı. Hatta frene tam basmamışsınızdır dendi.
    4-Çok önemli bir gün acil eve dönmem lazım. Arabayı parkedip 1 saat sonra çalıştırmak istediğimde otomatik vitese geçmedi. Kitapçıktada bir bilgi olmayınca manuel kullanarak eve dönmek zorunda kaldım. Servise götürdüm 700 küsür masraf çıktı debriyaj balatanızda sorun vardı değiştirdik dediler.21 Ocak ta yaşandı bu
    5-Bugün 26 Mart araba yine aynı şekilde vites Auto durumuna geçemedi. Servise bizzat gittim. Vites kutusu değiştirilmeli dendi. 4500 TL!!!!

Bu durmda bende bilirkişi raporu tutturup dava açabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor konu ile ilgili?

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

ilk önce durumu fiat müşteri hizmetlerine bildirim.
    Sürekli şanzıman arızası sebebiyle servise gittiğinizi ve kısa aralıklarla tekrarladığını belirtin.
    Birmot servisene başvrunun onlar fabrikanın servisleri bazı konularda daha etkili davranabiliyor.
    Gerekirse tofaşın genel merkezine durumu detaylı bi şekilde anlatınız. Kesinlikle size geri dönüş yapacaklardır.

geçmiş olsun.
    Konu M@GIC tarafından (27/03/2012 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Fiat cevap vermiş %50 sini karşılıyormuş.Bu rakam bile 2250 TL yapıyor. Tamamını karşılatabilmem için ne yapmam lazım? Burda yol gösterecek birilerini bulamazsam hiç bulamam

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Elinizde önceki bakımların faturaları ve servisin verdiği iş emri tutanakları varsa ayıplı mal statüsüne girdiğinden tüketici mahkemesine verebilirsiniz,2.250 liracık isteyen Fiat Müşteri Hizmetlerine bu durumu önceden tatlı bir dille bildirin belkide mahkemeye vermenize gerek kalmaz...

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Tuketici Mahkemesi sorunu cozecektir bencede. Kesinlikle hukuksal olarak bir girisimde bulunun bana kalirsa.
    Oz Büyücüsü

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Öncelikler geçmiş olsun..Bu bana city mode kronik arızasını hatırlattı..Yarısını karşıladıklarına göre demekki hatanın kendilerinde oldugunu kabul ediyorlar..Bence tüketici mahkemesi çözüm olabilir..

Birde fiattan geleecek cevabı beklerkenki süreç var tabi...Bu süreçte araba yaptırılmalı mı yoksa direk durumun netleşmesi mi beklenmeli...Dağ başında çalışıyorum araç olmayınca gidip gelmek çok zor oluyorda Mekanik ağrıza oldugu için kasko kapsamınada girmez diye düşündüğüm için hiç soruşturmadım.

İlk faturayı bulamıyorum
    Konu GP COSKUN tarafından (28/03/2012 Saat 10:33 ) değiştirilmiştir.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bugün yazılı ve sözlü olarak Fiat ile gerekli görüşmeleri yaptım. Tek düşüncem aracın garanti süresinin dolmuş olmasının problem çıkarıp çıkarmayacağı.

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk faturayı bulamıyorum
    hangi servisten yaptırdıysanız onların muhasebe kayıtlarında fatura yedeği mevcuttur. 5 seneden önce imha edilmiyor.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Şu anda fiat tan aradılar size daha fazla indirim yapamayız dendi. Tamamen sizin hatanız demiyoruz. Aracınızın garantisi dolmuş oldugu halde indirim yapıyoruz anlamında cümleler kuruldu. Ne yapmak lazım bu durumda

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

2250 Tl az bir fiyat değil,bence birazdaha ısrarcı olunmalı..Olmadı birde tüketici mahkemesine aracı aldıktan sonraki arıza faturaları ile gidilmeli..(Bu yorumlar tabi kulanıcı hatası olmadığı üzere yapılıyor)..Tabi bu süreç biraz uzun sürer gibi..Sanayi dediğimiz yerlerden birde fiyat alınmalı..

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Servisi aradım, İlk yapılan değişim garanti kapsamında oldugu için fatura olmadıgını sadece sistemlerde kayı tutuldıgı bilgisini edindi. Diğer faturalar elimde mevcut. vites kutusundaki sorun çok fazla kullanımla alakalı oluşabilecek sorun değilmiş. Başka yerlerlede görüşüp fiyat aldık hatta çıkma malzeme araştırması bile yapıldı.1000 Tl ye kadar rakam düştü. ama sonuçta çıkma malzeme nasıl güvenilebilirki.
    Az önce ilçede bulunan tüketici haklarına telefon açtım, Rakam 1160 Tl yi geçtiği için Bakırköy Tüketici Mahkemesine başvurun bilgisini aldım. Şimdi önden konu ile ilgili bilgi edinmeye çalışıyorum. Bakalım nolcak Umut yok paşa paşa parayı ödeyecekmişim gibime geliyor ama ((

Mustafa kemal Bayter
    oytub45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

öncelikle geçmiş olsun bendede benzer sorun var robot yağ kaçırmasından dolayı değişecek diyor servis ve 5000 tl kadar bi fiyat çıkartıyorlar araba zaten 2007 model neredeyse 3/1 fiyatı ne yapacagımı şaşırdım bende fiattan kimi aradınız acaba yada hangi numarayı bende arayıp indirim istesem mi acaba

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Aracı ilk götürdüğüm servisten alıp başka bir servise götürdüm. vites robotu üstünde küçük bir parça varmış. acaba ondan kaynaklanabilir mi deyip onu degiştirmişler denediklerinde sorun kalmamış. deniyeceğiz şimdilik bakalım ne kadar süreyle idare edecek dediler. Bende hemen kabul ettim. Umarım kesin çözüm olur...

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

anladığım kadarı ile garantini 3 sene dolmadan uzatmak istemişsin...sana sorularım olacak.

1- garantiyi neden uzatmadılar? (bu konuyu açarmısın.)
    2- uzatırız ama "dualogic arızasını uzatılmış garanti içine almayız mı" dediler ?
    Konu levan34 tarafından (01/04/2012 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar merhaba...
    bugün aracımı servisten aldık...servisten eve kadar gelişte sorun olmadı...Umarım daha sonrada aynı sorun tekrarlamaz diye umuyorum.
    Sevgili levan34 sorunu yanıtlıyayaım. Ben aracın garanti süresinin 3 yıl oldugunu düşünüyordum ama 2 yılmış. Ve bunu uzatmak istediğimde öğrendimki 4 ay geçirdiğim için kabul etmediler. Dolayısı ile uzatılmış bir garantim yok. Aracın kilometresi çok olmadığı için ve geçmişte şanzuman ve etrafındaki mekanik aksamlarda geçmiştede sorun yaşadığım için FİAT garanti süresi dolmuş olmasına ramen %50 indirim yaptı.vGaranti süresinde farkedilseydi die bastırsamda tüm eşrafımı devreye soksamda daha fazla indirimi alamadım. Ama şimdilik araçta sorun yok gerçi henüz bi 15-20 km yol yaptı...Bakalım zaman ne göstercek...

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Tülin hanım,cevabınız için teşekkür..sizin araba 2008 model,o yüzden garantiniz 2 senelik...2010 model ve sonrası için fiat garantiyi 3 seneye çıkarmış,ben o yüzden ilk mesajınızda tereddüt yaşadım....arkadaşlara ve kendime tavsiyem: ya garantiyi mutlaka uzatın yada herşeye hazır olun. ....forumdan okuduğum kadarı ile pazarlık usülü çalışmayı şiar edinmiş müşt.hizmetlerini anlamakta gerçekten zorlanıyorum.
    Konu levan34 tarafından (03/04/2012 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.

sahra evren
    sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Standart Ce: Robot(vites Kutusu)-Debriyaj Balatası-Şanzıman Sensörü Sorunları...

punto parçaları da iyi para neden bu kadar yüksek acaba birde garanti olsa dahi kullanım hatası diyerek yaomayacaklardı bence

Sayfa 1/2 12 SonSon