Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Motor çalışırken TAK TAK sesi,

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Motor çalışırken TAK TAK sesi,

Selam dostlarım.

Aracım rölantideyken dikkatli dinleyince hızlı bir şekilde tak tak tak tak şeklinde bir ses gelmekte, aracı kaldırırkende genelde bu ses araç devirini alana kadar yükselmekte. Bana sanki bi parça gevşemişte bi yere vuruyor gibi geldi, C.tesi inşallah bakacak, ama başına gelen var mı diye merak ettim

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

motor kulaklarından motor sallanıyor olmasın...
    Keyif BMW'Dir...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

motorun alt tarafında bulunan koruma demiri yamulmuş olabilir
    birde motor kulaklarına ve şanzuman kulağına bakmak gerekir
    ama muhakkak a bir göster önemli bir seste olabilir
    kesinlikle bakılması gerek

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

benzinli mi dizel mi araç?

Ziyaretci035

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinli mi dizel mi araç?
    Dizel.

Can Sever
    Mentor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

koruma demırı yada eksoz olabılır
    Now that the war is through me.Nothing is real but pain now !!

2013 Volkswagen Passat 1.6 TDİ DGS Comfortline
    2008 Grande Punto 1.3 M.jet Active
    2008 Volkswagen Passat 1.4 TSi Comfortline

Burak GÜLEÇ
    lithium_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 19

bende de benzer problem var dikkatli dinleyince pat pat dyie ses geliyor devirlenince de aracın sesi eskisi gibi değil sanki bi yer delinmiş gibi gürültülü.bilginiz varsa yardımcı olun lütfen aracım dizel 53 binde

Ziyaretci035

Son durum şu dur ki, araç soğukken rölantide, kalkarken yani düşük devirde avans vuruntusu gibi tak tak ses çıkarıyor. Eskisinden daha sarsıntılı ve gürültülü çalışmaya başladı. Hatta soğukken doğru düzgün gaz yemiyor. Isındıktan sonra düzeliyor.

, enjektör dedi. Yarın pompacıya göstereceğim.

100.000 km deki araç enjektör yiyorsa satayım mı bu aracı?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son durum şu dur ki, araç soğukken rölantide, kalkarken yani düşük devirde avans vuruntusu gibi tak tak ses çıkarıyor. Eskisinden daha sarsıntılı ve gürültülü çalışmaya başladı. Hatta soğukken doğru düzgün gaz yemiyor. Isındıktan sonra düzeliyor.

, enjektör dedi. Yarın pompacıya göstereceğim.

100.000 km deki araç enjektör yiyorsa satayım mı bu aracı?
    alakası yok 100 bin km ile.
    benim enjektör 70 binde vuruntu yapmaya başladı ne satmaya kalktım nede yakmaya . kalkışlarda yüke bindiğinde tak tak tak vuruntu yapar düşük devirde.
    pompacı 350 tl civarında bakımını yapar 4 enjektöründe. bunun nedeni kesinlikle kalitesiz mazot.
    multijet dediğiniz motor ağır dizeller dışında dünyadaki en dayanıklı motorlardan birisidir..

Ziyaretci035

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim enjektör 70 binde vuruntu yapmaya başladı ne satmaya kalktım nede yakmaya . kalkışlarda yüke bindiğinde tak tak tak vuruntu yapar düşük devirde.
    pompacı 350 tl civarında bakımını yapar 4 enjektöründe. bunun nedeni kesinlikle kalitesiz mazot.
    multijet dediğiniz motor ağır dizeller dışında dünyadaki en dayanıklı motorlardan birisidir..

Aynen öyle kalkışta yüke bindiğinde vuruntu yapıyor. Ama motor soğukken düzensiz ve çok gürültülü ve sarsıntılı çalışmaya başladı. Daha önce böyle değildi.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Allah rızası için bi fikir verin hangi markanın mazotunu kullanalım.Ben aracı aldığımdan beri shell euro dizel kullanıyorum daha ötesi varmı? Ve aracım evo dizel .70 bin 100binlerden bahsediyorsunuz benim evo daha 8900 km de ve malesef o vuruntu sesi bendede var.Özellikle bugün kulağım çok gitti o sese.Korkuyorum acaba motorda bi sorun mu var diye.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Daha önce dizel gp kullandığım için biliyorum.O aracın motoru yağ gibi çalışıyordu ve benim aracın sesinden çok daha az motor sesi vardı içerde.

Ziyaretci035

Opet dediler Opet aldık, işte enjektör, işte problem.

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motor isinana kadar arada bi gelen tak tak sesler benim aracimdada var.Aracim daha 30binde ve eskiden böyle sesler gelmiyodu.

Bazen diyorum götüriyim servise ama gidene kadar motor isinicagi icin sesi duymicaklar ve sallicaklar baslarindan onun icin gitmiyorum.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce dizel gp kullandığım için biliyorum.O aracın motoru yağ gibi çalışıyordu ve benim aracın sesinden çok daha az motor sesi vardı içerde.
    hocam sesi dinlemeden birşey demem çok zor. ancak vuruntu sesinin büyük kaynağı düzensiz püskürtme yapan enjektörlerdir.
    aracınız garanti kapsamında korkmanıza gerek yokki. yatak sarsa bile garantiniz var kapı gibi.
    soğuk havalarda motor ısınana kadar belli oranda sesli çalışma ve hafif vuruntu olabilir önemli olan hararet ve yağ ısısı normal seviyeye gelince ses varmı dinlemek gerekir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

enjekötrlerin sökülüp temizlenecek ve ayarları yapılacak
    toplam masrafın 250-300 tl gibi olur
    enjektör değişmez ise
    bunun yanında enjrktörlerinize kızmayın km ile alakalı olan bir durum değil
    can da söylemiş tamamen kullandığınız yakıt ile ve zamanında mazot filtresi değiştirmeniz ile ilgili bir durum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

hocam sesi dinlemeden birşey demem çok zor. ancak vuruntu sesinin büyük kaynağı düzensiz püskürtme yapan enjektörlerdir.
    aracınız garanti kapsamında korkmanıza gerek yokki. yatak sarsa bile garantiniz var kapı gibi.
    soğuk havalarda motor ısınana kadar belli oranda sesli çalışma ve hafif vuruntu olabilir önemli olan hararet ve yağ ısısı normal seviyeye gelince ses varmı dinlemek gerekir.
    Can keske İstanbulda olsaydında görüşebilseydik. Dün daha bi kulak verdim bu sese. Araçla kmlerce yol yaptım ama ses hala devam etti.Belki ben abartıyo olabilirim ama o vuruntu sesi normal değil,bence bi ses var.Evet aracım daha çok yeni ve garantili ama yazık değilmi daha 10000 olmadan motor bitsin.Eğer servise götürürsem ne yapmalıyım ve onlar ne gibi işlemler yapıcaklar.Ve umarım bu kullanıcı hatası deyip beni yolmaya kalkmazlar. Böyle dememin sebebi opetle olan anlaşmaları,eğer opetten almıyorum diye bu durum garanti dışı olur derlerse hiç şaşırmam.

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

4 enjektör sök tak ayar yap...200 lira...
    4 enjektör memeleri değişirse...600 lira...

enjektör bozulmasının tek nedeni KALİTESİZ YAKIT....

isterseniz sürekli opetten alın yada başka bir yerden hatta aynı pompadan ...değişen bir şey olmaz...

her zaman diyorum...

deponu doldurdun...km sıfırla...kaç km de depo bitti ?? gaz yemesi nasıl ? aracın çekişi nasıl ? motor sesi değişti mi ? duman var mı ?
    bunlara bakacaksın...ve bir kaç kez farklı yerden al...kıyasla....

aradaki 7 farkı bul

sonra en iyi yeri bulunca...sürekli oradan al...ama ara sıra hiç almadığın yerden de al....yine kıyasla...

sağlamasını yapmalısın...

yoksa 40 binde de enjektör bozarsın....100 binde de....

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

merhaba arkadaşlar ben mesut foruma istanbuldan katılıyorum kim bu forumu oluşturmuşsa çok teşekkürler harika bir yer bura
    arkadaşlar aynı ses benim aracımda da vardı. o sesle birlikte dikkat ederseniz vitesi boşa alın hafif gaza dokunun ve bırakın göreceksiniz motor aracı titretecektir nedeni ise enjektörlerden biri tıkalı yada işeme yapıyordur. bende de aynı sorun vardı pompacıya götürdüm benim enjektörlerin birinde proplem çıkmışta yani işeme yapıyordu onu revizyonlu (tamir yapılmış olanıyla) değişti ve diğer enjektörleri de temizledi toplam 300 tl verdim ama değdi buna yakıtta ve çekişte çok fark etti aracım bildiğiniz canavar oldu o ses ve vuruntudan eser bile kalmadı. bu işlemi 2 ay önce yaptırdım.
    bazı arkadaşlarımız motor kulaklarında proplem olduğunu yzmışlar ama bence değil motor kulaklarında proplem olsa motor durduğu yerde vuruntu yapmaz vites değiştirdiğinde tak tuk ses gelir

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

ama allah için götürdüğüm pombacı yani ustanın allahı var gerçekten işini erbabı. ve yaptığı işe garanti veriyo öyle yapayım göndereyim yolayım değil dört dörtlük adamdı. usta bildiğiniz yıllanmış şarap

Sayfa 1/3 123 SonSon