Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Motor çalışırken TAK TAK sesi,

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 enjektör sök tak ayar yap...200 lira...
    4 enjektör memeleri değişirse...600 lira...

enjektör bozulmasının tek nedeni KALİTESİZ YAKIT....

isterseniz sürekli opetten alın yada başka bir yerden hatta aynı pompadan ...değişen bir şey olmaz...

her zaman diyorum...

deponu doldurdun...km sıfırla...kaç km de depo bitti ?? gaz yemesi nasıl ? aracın çekişi nasıl ? motor sesi değişti mi ? duman var mı ?
    bunlara bakacaksın...ve bir kaç kez farklı yerden al...kıyasla....

aradaki 7 farkı bul

sonra en iyi yeri bulunca...sürekli oradan al...ama ara sıra hiç almadığın yerden de al....yine kıyasla...

sağlamasını yapmalısın...

yoksa 40 binde de enjektör bozarsın....100 binde de....
    Cemal hatırlıyorumda *hell markanın dizelini tavsiye etmemiştin.Açıklayabilirmisn neden böyle düşünüyosun.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar bu gün iki adet dizel servise gittim, biri, Bosch Dizel Servis, diğeri sanayideki markasız pompacı.

Bosch Servis, sorun enjektörlerde gözüküyor, sökülüp bakılacak. İyi olasılık temizlenip ayar yapılacak, kötü olasılık tamir takımı ile onarılacak dedi.

Sanayideki pompacı ise, sabah geç marş alma yok, performansta bir kayıp yok dedim, sadece temizlenip ayar ile kurtulur dedi.

Ama ben sanayideki pompacı ustaya pek güvenemedim, sonuçta diğer servisin tabelası Bosch. Sizce ne yapayım?

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün iki adet dizel servise gittim, biri, Bosch Dizel Servis, diğeri sanayideki markasız pompacı.

Bosch Servis, sorun enjektörlerde gözüküyor, sökülüp bakılacak. İyi olasılık temizlenip ayar yapılacak, kötü olasılık tamir takımı ile onarılacak dedi.

Sanayideki pompacı ise, sabah geç marş alma yok, performansta bir kayıp yok dedim, sadece temizlenip ayar ile kurtulur dedi.

Ama ben sanayideki pompacı ustaya pek güvenemedim, sonuçta diğer servisin tabelası Bosch. Sizce ne yapayım?
    farketmez bence önemli olan işine saygısı...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can keske İstanbulda olsaydında görüşebilseydik. Dün daha bi kulak verdim bu sese. Araçla kmlerce yol yaptım ama ses hala devam etti.Belki ben abartıyo olabilirim ama o vuruntu sesi normal değil,bence bi ses var.Evet aracım daha çok yeni ve garantili ama yazık değilmi daha 10000 olmadan motor bitsin.Eğer servise götürürsem ne yapmalıyım ve onlar ne gibi işlemler yapıcaklar.Ve umarım bu kullanıcı hatası deyip beni yolmaya kalkmazlar. Böyle dememin sebebi opetle olan anlaşmaları,eğer opetten almıyorum diye bu durum garanti dışı olur derlerse hiç şaşırmam.
    hocam servise gidip bir dinlettirin, ısrarlı olun. servislerin içinde enjektör tamiri yapacak ekipman yok dışarıda yaptırıyorlar zaten. olur ki servis garanti dışı bıraktı ve size 650 lira civarı bir fiyat çıkartacaklar. hemen dışarı gidiyorsunuz pompacıda yarı fiyatına yaptırıyorsunuz

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

daha 1 ay olmadı
    forumdan arkadaşımız (sawyer) ilyasın arabasının enjektörlerini pendik sanayide söküp
    temizlettik ayar yaptırdık
    ustanın tanıdığım vasıtası olması sebebiyle toplamda 200 tl verdik aracı saat gibi oldu
    anadolu yakasına gelebilecek arkadaş varsa yine seve seve yardımcı olurum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

Cemal hatırlıyorumda *hell markanın dizelini tavsiye etmemiştin.Açıklayabilirmisn neden böyle düşünüyosun.
    shell gtl...doğalgazdan elde edilen bir karışıma sahip...sanırım bu yüzden bazı araçlarda sorun oluyor...bazı müşterilerim çok memnun...ama uzun vadede ne olur bilmiyorum...dediğim gibi her araca farklı etkiler oluyor...ben bu yakıtı almam...almadımda...

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bosch olması oranın 4/4 lük bir yer olduğu anlamına gelmez...işi bilmeyen embesil o kadar çok insan var ki...

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farketmez bence önemli olan işine saygısı...
    bence çok fark eder...iş aynı ancak...yapılan yada verilen hizmet kalitesi aynı değil...

çok samimi olarak söylüyorum...ivedik sanayinde 25 bin esnaf var ...her sektörden....bana izin versinler bu 25 bin esnafı öyle bir sınavdan geçiririm ki....geri 5 bin esnaf ya kalır yada kalmaz...

basit bir ruhsat...ustalık sınavı tamam...sonra git dükkan aç...

ehliyeti olan insanları da tekrar sınav yapalım...türkiyede 100 bin kişinin ehliyeti varsa...10 bin kişi ehliyeti ya alır ya alamaz...

yılda şu kadar ehliyet verdik demek için reklam yapmak için herkese ehliyet veriyorlar...
    Konu cemal arslan tarafından (08/02/2012 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

ŞENER GÜRBÜZ
    senergurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    34 ZG 9133
    Edilen teşekkür: 13

aynı ses şirkette kullandığım lınea da oldu tak tak tak diye ses yapıyordu servise götürdük enjektörlerden kaynaklandığı bunun sebebininde yakıtmatiği bulunan total mazotundan olduğu bosch tarafından belgelendi.900 tl civarında bir revüze işlemi yapıldı enjektörlere
    "alex" atar "volkan" tutar
    bikini giysin AHMET ÇAKAR

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam servise gidip bir dinlettirin, ısrarlı olun. servislerin içinde enjektör tamiri yapacak ekipman yok dışarıda yaptırıyorlar zaten. olur ki servis garanti dışı bıraktı ve size 650 lira civarı bir fiyat çıkartacaklar. hemen dışarı gidiyorsunuz pompacıda yarı fiyatına yaptırıyorsunuz
    Ne diyosun Can daha 9000 deki araç garanti dışı mı olucak.E sonra ne halt yiicem ben.İice sıkıntı yapmaya başladım.İnşallah önemli bişey yoktur.Yarın göztrepe servisten randevu alıp cuma gidicem.Ama başka servis öneriniz varsa önerilere açığım.

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha 1 ay olmadı
    forumdan arkadaşımız (sawyer) ilyasın arabasının enjektörlerini pendik sanayide söküp
    temizlettik ayar yaptırdık
    ustanın tanıdığım vasıtası olması sebebiyle toplamda 200 tl verdik aracı saat gibi oldu
    anadolu yakasına gelebilecek arkadaş varsa yine seve seve yardımcı olurum
    Eğer serviş ücret karşılığı yapmak isterse dışarda bir ustaya ihtiyacım olucak.Ben içerenköyde oturuyorum ,gerekirse pendiğe gelebilirim.

Ziyaretci035

Bu gün Pınarbaşı 5. Sanayii ye yolum düştü. Ege Dizel Center (Bosch) e gittim, işletme sahibi ile görüştüm. Çay ısmarladı, sigara içtik, Sıkıntılarımı anlattım. Senin anlattığın kadarıyla enjektörlerin temizlik ve ayar ile kurtulur. Enjektörleri temizlemek, yeniden kodlamak vs. 260 TL tutar dedi. 'ta bana pompanda terletme var demişti, onuda bahsettim. Pompanı tamir takımı ile onarıp, o-ring leri değiştirirsek bu araç sana uzun yıllar daha hizmet eder dedi. Pompa + enjektör bakımını 400 TL hallederiz dedi. Adamın ciddiyeti, samimiyeti ve hoş sohbeti bana çok güven verdi. Hiç bir pompacının açıklamadığı, anlatmadığı ve/veya bilmediği teknik detayları anlattı. Zannedersem tamir için bu adama giderim.

Ayrıca Würth Common Rail katkısı kullandım, seste farkedilir şekilde azalma oldu ama, hala var. İşin özü bu katkı sürekli kullanılsa bence çok faydalı olabilir, enjektörlerin ömrünü uzatabilir. Ama ben genede bi pompacıya uğramam lazım.

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Umarım ufak bi ücretle kurtarırım

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Eğer serviş ücret karşılığı yapmak isterse dışarda bir ustaya ihtiyacım olucak.Ben içerenköyde oturuyorum ,gerekirse pendiğe gelebilirim.
    tamam
    eğer pendiğe gelebilirsen 200 tl ye yaptırırım
    aynen ilyasın ki gibi
    enjektör sökme temizleme ayar takma hepsi dahil
    sen dışarıdan fiyat al duruma göre haberleşiriz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

tamam
    eğer pendiğe gelebilirsen 200 tl ye yaptırırım
    aynen ilyasın ki gibi
    enjektör sökme temizleme ayar takma hepsi dahil
    sen dışarıdan fiyat al duruma göre haberleşiriz
    yalnız yarım gününü ayırman gerek haberin olsun

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

yalnız yarım gününü ayırman gerek haberin olsun
    Yav sorun değil isterse 2 günüm gitsin hiç dert değil.Yeterki motor normale dönsün,araba daha 10000 i görmedi korkuyorum yataklara zarar verecez diye.Havalar çok kötü olmazsa cuma günü önce bi servise gideyim bi baksınlar, ne dicekler.Ona göre hareket ederiz.Merak ediyorum eğer direk senin ustaya götürürsek araç servis dışı kalırmı ?

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Cumartesi sabahı Medostayım bakalım ne dicekler.Olmazsa GP Coşkun un yardımıyla dışarda halledicez.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Cumartesi sabahı Medostayım bakalım ne dicekler.Olmazsa GP Coşkun un yardımıyla dışarda halledicez.
    dediğim gibi ısrarlı olun kesinlikle 7 bindeki arabanın enjektörümü arızalanır diye yaygara çıkartın.

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

[QUOTE=Du Hast;638566]dediğim gibi ısrarlı olun kesinlikle 7 bindeki arabanın enjektörümü arızalanır diye yaygara çıkartın.[/QUOTE

Elimden geldiğince zorlucam.Yav birazda olsa bana kulak versinler yeter fazla bişey istemiyorum.Dinlemeden kanaat getirmesinler.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yav sorun değil isterse 2 günüm gitsin hiç dert değil.Yeterki motor normale dönsün,araba daha 10000 i görmedi korkuyorum yataklara zarar verecez diye.Havalar çok kötü olmazsa cuma günü önce bi servise gideyim bi baksınlar, ne dicekler.Ona göre hareket ederiz.Merak ediyorum eğer direk senin ustaya götürürsek araç servis dışı kalırmı ?

ümit sen yinede için rahat olsun medosa götür baksınlar
    eğer sorun tahmin ettiğimiz gibiyse fiyat al eğer arada uçurum varsa
    ki
    tahmin bir 500 en azından fatura ederler fiyat alırken kdv dahilmi diye sor
    sonradan birde 18 puan ödeme
    pendiğe yanıma gel ben halledeyim sana
    serviste hiç bir şey anlamaz merak etme sen

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Bu sabah Küçükyalı Birmot a gittim.Bi arkadaşımın serviste yetkili bi tanıdığı varmış onun aracılığıyla gittim.Servis yetkilisini buldum.Gayet iyi karşılandım.Herşeyi anlattım.Beraber bindik araca deneme sürüşü yaptık hızlanmasına,yüksek devirlerde motorun sesine ve tepkisine baktı.Arkadaş motorda sorun teşkil edicek bi sesin olmadığını söyledi.Motor soğukken enjektörlerin ses yapabiliceni söyledi.Servise döndükten sonra kaputu açıp birde o şekilde sesini dinledi.Titreşim nedeniyle ses tıkırtı yapan bazı noktalar buldu.Bana "motor gayet güzel çalışıyor,multijetin nasıl motor olduğunu bilirsin merak etme kolay kolay bişey olmaz,bu titreşim yapan yerleri ve motor kulaklarını iice sıkar sabitleriz,hem bide aracın 10000 bakımı gelmiş onu da yapalım farkedicektir" dedi.Benimde zaten artık niyetim vardı bakımı yaptırmaya,peki yapalım dedim.

Yapılan işlemler :motor yağı değişti filtre değişti.Motor bağlantıları kontrol edildi,kulaklar sıkıldı (yeni araçlarda motor kulaklarında gevşeme olabiliyormuş),titreşim yapan yerler sabitlendi,elektrik aksamı kontrol edildi,kapılar yağlandı,buğu yapan stoplar için kayıt açıldı geldiğinde değiştrilecek.Tüm bu işlemlerden sonra araç iç dış temizlendi parlatıcı ve plastik koruyucu sürüldü, motor temizlendi koruma yapıldı,aracım iç dış motor pırıl pırıl oldu.

Servise girdikten yaklaşık 2 saat sonra aracımı sıfır gibi teslim aldım.Ve ses konusunda baya bi değişiklik var eski tıkırlar gitti.Arkadaş için rahat olsun motorda bi sorun yok dedi.20000 e geldiğinde daha kapsamlı kontrol yaparız dedi.Teşekkür ederek ayrıldım.
    Birmot a yakın ilgi ve alakadan ötürü çok teşekkür ederim.

Velhasıl enjektör ayarı işlemini şimdilik ertelicem,bi süre bu şeklilde kullaniim bakalım seste bi değişiklik olucakmı.Eğer bi seste artış olursa GP COŞKUN un yardımıyla halledicez inşallah.

Ziyaretci035

Bu sabah Küçükyalı Birmot a gittim.Bi arkadaşımın serviste yetkili bi tanıdığı varmış onun aracılığıyla gittim.Servis yetkilisini buldum.Gayet iyi karşılandım.Herşeyi anlattım.Beraber bindik araca deneme sürüşü yaptık hızlanmasına,yüksek devirlerde motorun sesine ve tepkisine baktı.Arkadaş motorda sorun teşkil edicek bi sesin olmadığını söyledi.Motor soğukken enjektörlerin ses yapabiliceni söyledi.Servise döndükten sonra kaputu açıp birde o şekilde sesini dinledi.Titreşim nedeniyle ses tıkırtı yapan bazı noktalar buldu.Bana "motor gayet güzel çalışıyor,multijetin nasıl motor olduğunu bilirsin merak etme kolay kolay bişey olmaz,bu titreşim yapan yerleri ve motor kulaklarını iice sıkar sabitleriz,hem bide aracın 10000 bakımı gelmiş onu da yapalım farkedicektir" dedi.Benimde zaten artık niyetim vardı bakımı yaptırmaya,peki yapalım dedim.

Yapılan işlemler :motor yağı değişti filtre değişti.Motor bağlantıları kontrol edildi,kulaklar sıkıldı (yeni araçlarda motor kulaklarında gevşeme olabiliyormuş),titreşim yapan yerler sabitlendi,elektrik aksamı kontrol edildi,kapılar yağlandı,buğu yapan stoplar için kayıt açıldı geldiğinde değiştrilecek.Tüm bu işlemlerden sonra araç iç dış temizlendi parlatıcı ve plastik koruyucu sürüldü, motor temizlendi koruma yapıldı,aracım iç dış motor pırıl pırıl oldu.

Servise girdikten yaklaşık 2 saat sonra aracımı sıfır gibi teslim aldım.Ve ses konusunda baya bi değişiklik var eski tıkırlar gitti.Arkadaş için rahat olsun motorda bi sorun yok dedi.20000 e geldiğinde daha kapsamlı kontrol yaparız dedi.Teşekkür ederek ayrıldım.
    Birmot a yakın ilgi ve alakadan ötürü çok teşekkür ederim.

Velhasıl enjektör ayarı işlemini şimdilik ertelicem,bi süre bu şeklilde kullaniim bakalım seste bi değişiklik olucakmı.Eğer bi seste artış olursa GP COŞKUN un yardımıyla halledicez inşallah.

Benim araç 100.000 Km de, enjektörler sıkışmış. Temizletip ayarlattım. Araç ilk günkü gibi sessizleşti. Harika oldu.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon