Merhaba,

Birkaçgündür aracımı hiç çalıştırmamıştım. Bugün sabah havada bukadar soğukken akü,marş,ısıtma bujileri vs. bir sıkınto varmı diye çalıtırmayı denedim. Maaşallah bir seferde çalıştı.
çalışırken vitesleri merak ettim tüm viteslere de gayet rahat geçiyordu. stop edip eve girdim.
Öğleden sonra dışarı çıkmıştım. Yer durumundan dolayı biraz daha geri almayı düşündüm. yine tık demeden çalıştı ancak geri vitese takmaya çalıştığımda vites kolunun sadece 3. ve 4. vites koridorunda hareket ettiğini gördüm.
ilk önceleri gece boyunca daha çok soğuk olmasına rağmen donmayan vitesin gündüz saatlerinde donmasına anlam verememiştim, ancak biraz düşününce şu senatyonun gerçekleştiğini düşündüğüm için fikirlerinizi almak istedim.
Sabahleyin denediğimde viteslere gayet rahat geçiyordu. ben vitesleri denerken soğuktan koyulaşmış olan yağ aracı stop edip eve girdiğimde boşalan alana giremedi ve orada bulunan metaller birşekilde donarak kilitlendi.
Eğer senaryon doğruysa, aracınızı biryere götürmeyecekseniz bence vitesle oynamayın.