Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dualogic punto kendi kendine hızlanıyor mu ?

oren bayan
    orenbayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Kızgın Dualogic punto kendi kendine hızlanıyor mu ?

Arkadaşlar bende punto evo dynamic dualogic var...
    Dün düz yolda giderken ayağımı gazdan çekmeme rağmen araç uzun bir süre yavaşlamadı... Tam yavaşladı derken bu seferde kendiliğinden hızlandı... Gerçekten hızlanması için gaza basmadım Ne olup bittiğini anlamadım neredeyse kaza yapıyordum.. Son anda durdurdum aracı... Benim daha önce bi arabam olmadı ama hep gazdan ayağını çek araba yavaşlar diyorlardı.. Ama bu araç kurala aykırı çalışıyor sanki..
    Dualogic viteslerde böyle mi oluyor... İlla frene basmamız mı gerekiyor yavaşlamak için... Çok korktum sonra düz yolda deneme yaptım yine aynı şey oldu... Hız kontrol olmamasına rağmen hızı 70 ten maksimum 65 e düşürdü ve sonra tekrar 70 e çıkarmaya çalıştı... Bu normal mi sizinde başınıza geldi mi hiç ????
    Konu orenbayan tarafından (09/05/2011 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Yavaşlamak için frene dokunmanız gerekiyor. Aracınızın hızına ve durma mesafenize göre basma şiddetini ayarlamalısınız. Trafiği sadece önünüzdeki araçtan ibaret değil genel olarak akışı görmeye çalışırsanız hızınızı daha iyi ayarlayabilirsiniz. Önünüzdeki araçla takip mesafesini korumaya çalışın. Gazdan ayağınızı çekmek yeterli oranda düşürmesse hızınızı frene basmaktan korkmayın alışırsınız zamanla..Frene sert değil mümkün olduğunca yumuşak dokunarak yavaşlamaya çalışın
    Frenin asıl görevi aracı yavaşlatmaktır zaten.
    Gazdan çekince yavaşlaması için E yani (eco) düğmesi kapalı olmalı. Açık olduğunu vitesi gösteren göstergenin yanında küçük E harfinden anlayabilirsiniz.
    Konu reddragon tarafından (09/05/2011 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Bu dualogic robotlu şanzımanın bi sürü anlamsız hareketlerini herkes burda yazıyor çiziyor buna rağmen herkes hala robotlu dualogic alabiliyor..Yapar güzel şanzıman değil çünkü..Gaz verir, gaz keser, bayılıp kalır başka şeyler olabilir..Yapıcak bişey yok. Herkesin dediği gibi alışırsınız zamanla.
    This is not personel, just business..

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

yeni şöförüm haklısınız.. düşünün trafikte benim gibilerde var Eco aktifti evet... belkide bu yüzden kaynaklandı... önüm bostu hadi yavaşlamayayım çekeyim ayağımı gazdan basmayayım frene gideyim gidebildiği kadar dedim ama hızlanınca çok panik oldum Acemiliğimi belli etmişim yazdıklarımdan herhalde frenin görevini anlatmışsınız bana Açıklamanız için teşekkür ederim..

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Önemli değil. Usta şoför frene en az basan şofördür derler. Aracı yavaşlatmak için vites kompresyonu kullanırlar zaten şoförler. Fakat dualogicte vitesi siz belirleyemediğiniz için kompresyonla yavaşlatma şansınız yok.
    Ecoya alırsanız vitesi sürekli yüksek tutar bu yüzden vites düşürüp motor freni yapmaz siz gazdan ayağınızı çekince. Mümkün olabildiği kadar aynı hızla gitmeye çalışır. Özellikle düşük hızlarda çok fren yapmak istemiyorsanız eco aktif kullanmayın.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Anlattıklarınıza göre şehir içinde sıkıntı olacak demek ki .. bunu öğrendiğim çok iyi oldu... eksik olmayın..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

güzel bir konu valla çok hoşuma gitti
    Keyif BMW'Dir...

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Bazen motor soğuksa yapıyor ama 1. veya 2. vitesteyken etkisi oluyor. Bahsettiğiniz hızlarda hiç başıma gelmedi, ayağı gazdan çekince yavaşlıyor, kendi kendine vites küçültüyor.

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

dalga geçmeyin lütfen hem acemi olup hemde başına böyle bişi gelmeyen anlamaz halimi

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen motor soğuksa yapıyor ama 1. veya 2. vitesteyken etkisi oluyor. Bahsettiğiniz hızlarda hiç başıma gelmedi, ayağı gazdan çekince yavaşlıyor, kendi kendine vites küçültüyor.
    arabayı 1 veya 2 viteste görebilene aşkolsun 30da 40 ta 4. 5. vitese attığı için kendini o viteslerde deneyemedim.. bu olay başıma geldiğinde de ya 4. yda 5. vitesteydim

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

40km de 5.vitese mi atıyor dualogic vay be

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40km de 5.vitese mi atıyor dualogic vay be
    iyi birşey mi kötü birşey mi bilmiyorum ama evet o aralarda ya 4te yada 5te gidiyor araba değişebiliyor...

MUZAFFER ZEYBEK
    fausto2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 0418
    Edilen teşekkür: 22

Sıkışık trafik harici duologic de kullanmayın derim.İstanbulun sabah akşam trafiğinde sürekli 1. ve 2. vitesteyken çok işe yarıyor,ama 3. vitese geçtikten sonra manuel kullanmak en iyisi.

Bora Kiriş
    Chevaliers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

abartmayın ya 40 ve 50 ile 4-5 inci viteste olmuyor ya.sorun olmasın sizde?

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

niçin abartayım olanı söylüyorum ?? inanmayan arkadaşlarımda vardı görünce inandılar anca.. hani ben acemiyim dicem ama benden başkaları sürerkende aynı... dediğim veriler geçerli oluyor..

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı orenbayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabayı 1 veya 2 viteste görebilene aşkolsun 30da 40 ta 4. 5. vitese attığı için kendini o viteslerde deneyemedim.. bu olay başıma geldiğinde de ya 4. yda 5. vitesteydim
    Hmm, ECO mode açık kullanıyorsunuz galiba. Evet ECO mode açıkken 2000 devirde vites yükseltiyor, 50 km hızda 5. vitese çıkıyor.

Bir sıkıntı olduğu ortada, dualogic diğer otomatik vitesler gibi kendi kendine gaz vermiyor. Sadece motor soğuksa rölantiyi 1000 devir yerine biraz daha yüksek tutuyor 1100 civarında, bu da eğer hareket halindeyse arabanın durmasına engel oluyor, sabit ve çok yavaş bir hızla ilerliyor. ECO mode kapalıysa o devirde 1. viteste, açıksa 2. viteste gidiyor.

Ama bahsettiğiniz hızlarda kendi kendine hızlanmayı hiç yaşamadım.

Konuyu işaretliyorum, merak ettim.

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

günaydın herkese,

aracımda kendi kendine hızlanma gibi bi olay yaşamadım ancak dualogic şanzıman'ın saçmaladığı açık açık ortada. arkadaşların dediği gibi eco mode açık ise dualogic şanzıman düşük devirlerde yüksek viteslere çok çabuk geçiyor, bu da 40 ve 50 km hızda 5. viteste arabayı kullanılmasına neden oluyor, hatta her gün yaşadığım bir sıkıntı şu, araç hızlanırken gaz pedalına sabit basmışsanız 2. vitesten sonra vites 3. 4. 5. diye 3 kademe birden atlıyor, vites geçiş aralığı 1 saniye ya var ya yok. 1,8-2bin devirde aralığında vites yükselttiği için eco mode böyle bir sıkıntıya neden oluyor, eco mode kapatınca da tüketim artıyor bunu yol bilgisayarından takip edebilirsiniz. yine de kullanımı basit ve rahat olduğundan çok sıkıntı olmuyor açıkçası, ancak bu şanzımanın ciddi bir update'e ihtiyacı var gibime geliyor.
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

MUZAFFER ZEYBEK
    fausto2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 0418
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı HarbiAslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günaydın herkese,

aracımda kendi kendine hızlanma gibi bi olay yaşamadım ancak dualogic şanzıman'ın saçmaladığı açık açık ortada. arkadaşların dediği gibi eco mode açık ise dualogic şanzıman düşük devirlerde yüksek viteslere çok çabuk geçiyor, bu da 40 ve 50 km hızda 5. viteste arabayı kullanılmasına neden oluyor, hatta her gün yaşadığım bir sıkıntı şu, araç hızlanırken gaz pedalına sabit basmışsanız 2. vitesten sonra vites 3. 4. 5. diye 3 kademe birden atlıyor, vites geçiş aralığı 1 saniye ya var ya yok. 1,8-2bin devirde aralığında vites yükselttiği için eco mode böyle bir sıkıntıya neden oluyor, eco mode kapatınca da tüketim artıyor bunu yol bilgisayarından takip edebilirsiniz. yine de kullanımı basit ve rahat olduğundan çok sıkıntı olmuyor açıkçası, ancak bu şanzımanın ciddi bir update'e ihtiyacı var gibime geliyor.

eco mod açık ve kapalıyken tüketimde yaklaşık ne kadar fark oluyor sizce? Hiç hesaplamadım ben.Siz hesapladınızmı acaba?

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı fausto2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eco mod açık ve kapalıyken tüketimde yaklaşık ne kadar fark oluyor sizce? Hiç hesaplamadım ben.Siz hesapladınızmı acaba?
    hiç hesaplama yapmadım, çünkü hesap yapacak kadar kullanmadım eco mode kapalı iken, anlık olarak yol bilgisayarını takip ederseniz tüketim değerlerini görebilirsiniz. çünkü eco mode kapalı iken vites yüksek devirlerde değişiyor bu da geç vites yükseldiği için tüketimin artmasına neden oluyor. o yüzden bende ş.içi olsun ş.dışı olsun eco mode sürekli açık. her ne kadar dualogic şanzıman eco mode açıkken sapıtsada yapacak bişey yok alışacağız.
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

oren bayan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm, ECO mode açık kullanıyorsunuz galiba. Evet ECO mode açıkken 2000 devirde vites yükseltiyor, 50 km hızda 5. vitese çıkıyor.

Bir sıkıntı olduğu ortada, dualogic diğer otomatik vitesler gibi kendi kendine gaz vermiyor. Sadece motor soğuksa rölantiyi 1000 devir yerine biraz daha yüksek tutuyor 1100 civarında, bu da eğer hareket halindeyse arabanın durmasına engel oluyor, sabit ve çok yavaş bir hızla ilerliyor. ECO mode kapalıysa o devirde 1. viteste, açıksa 2. viteste gidiyor.

Ama bahsettiğiniz hızlarda kendi kendine hızlanmayı hiç yaşamadım.

Konuyu işaretliyorum, merak ettim.
    hafta sonu biraz daha deneyeceğim ve araştıracağım.. Eğer gerçekten bu durum sıkıntıysa ve bana problem yaşatıcaksa en azından bi fikir alabilmek için bize çalışkanel yolları gözükücek herhangi bir sonuç alabilirsemde merak edenleri yine buradan bilgilendiririm...

Sayfa 1/3 123 SonSon