Sayfa 6/10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
192 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Alt Koruma

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi gp lere karter muhafaza kakmak sakıncalımı yani??
    User, Gp orijinal parçası takılmadığı sürece bence sakıncalı...

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Arkadaşlar karter altına demirden veya sacdan muhafaza yaptırmak intihar etmekten farksızdır Zira ön kısımdan alınan darbe esnasında burkulma başladığında motor bağlantı kulakları koparak motorun ön torpido seviyesi altına düşmesi sağlanırki motor ön gögüse yaslanarak sürücüyü sıkıştırıp hayati tehlike yaratmasın.Eğerki muhafaza varsa en ufak bir çarpma bile direk kasa altına etki ederek hasarın büyümesine sebep olur.Saygılarımla..

3. Bu mesajı için 3 kişi DAYI'ye teşekkür etti:

Mehmet Katıkçı
    gaziantepunto9676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    27 f 9676
    Edilen teşekkür: 56

Karizmatik

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim araçlar kaza esnasında motor kulaklarını koparara aşşağı düşer güvenlik için, motor kısmı içeri girmesin diye siz saç la kapatırsanız bu büyük risk almak olacaktır ,bundan dolayı bizim karter muhafazası plastiktendir..
    femoli bu bahsettigin plastik kartel muhafazasi servistemi bulunur ben dişarida parçaçilara sordum yok ama servise sormadim açikçasi varsa alip taktirmak lazim çünkü kiş geldi yagişlar başlayacak altı açik tüm yağmur suyu motoru mahvedecek bana yardimci olursan sevinirim.....

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı gaziantepunto9676 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    femoli bu bahsettigin plastik kartel muhafazasi servistemi bulunur ben dişarida parçaçilara sordum yok ama servise sormadim açikçasi varsa alip taktirmak lazim çünkü kiş geldi yagişlar başlayacak altı açik tüm yağmur suyu motoru mahvedecek bana yardimci olursan sevinirim.....

bunu pek dışarıda bulamzsın servislerde mevcut fiyatıda yaklaşık olarak 85 karter 15 ytl de aparat civataları tutuyordu ,O zamanlarda sorduğum kadarıyla .. Su için çok fazla etkili olacağını düşünmüyorum ama ufak tefek taş çarpmaları ve kedi kuş vs önlemiş olursun

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

o plastik karter koruması da yeterince kapalı değil sadece alt ortayı koruyor yanlar açık.. lastiklerden gelen çamur su vs. yine sıçrayabiliyor.. yanları da kapatacak plastik bir aparat bişiler lazım..

açık haline nazaran daha az toz çamur oluyor.. yine de hiç yoktan iyidir..

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Karter Muhafazası Güncel

Arkadaşlar bu aralar aracıma karter muhafazası düşünüyorum. Yakın zamanda taktıran varsa fiyatını söylerse sevineceğim. Ayrıca deneyimli arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan varsa taktırırken dikkat edeceğim hususlar hakkında bir şeyler söylerlerse sevinirim. Serviste yaptırmayı planlıyorum.

Ayrıca sağ çamurluğumda kırık bir bölüm var. Oraya da ek bir parça vs. düşünüyorum. Bu konu hakkında da tavsiyelerinize açığım.

Sertan Karaca
    badboy1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu aralar aracıma karter muhafazası düşünüyorum. Yakın zamanda taktıran varsa fiyatını söylerse sevineceğim. Ayrıca deneyimli arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan varsa taktırırken dikkat edeceğim hususlar hakkında bir şeyler söylerlerse sevinirim. Serviste yaptırmayı planlıyorum.

Ayrıca sağ çamurluğumda kırık bir bölüm var. Oraya da ek bir parça vs. düşünüyorum. Bu konu hakkında da tavsiyelerinize açığım.

Ben 20-25 gün önce taktırdım. Ama benim ki benzinli motor tabi ki ve fiyatı 74 TL+KDV. Dizel motorlar için fiyatının fark etmeyeceğini sanıyorum. Aracın motoruna koruma yapılmıştı ve bez sürmeden, onca yağmur çamura rağmen hala ilk gün ki gibi pırıl pırıl. Bence taktırmanız yerinde olacaktır.

9. Bu mesajı için 2 kişi badboy1980'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi047

Ben de bu yüzden taktıracağım zaten. Motorun içi çok kirleniyor. Motorumu yıkatmak da problem. Arıza lambası bir yandı mı vay halime. Geçen sefer baya uğraştırmıştı. Muhafaza + çamurluk tamiri şart...

Sertan Karaca
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499

Ben de bu yüzden taktıracağım zaten. Motorun içi çok kirleniyor. Motorumu yıkatmak da problem. Arıza lambası bir yandı mı vay halime. Geçen sefer baya uğraştırmıştı. Muhafaza + çamurluk tamiri şart...
    Davlumbazlara, bu hafta sonu bende müdahale de bulunacağım. Motor tertemiz ama davlumbazlarda ki deliklerden motoru kirletmeye yeltenen bazı sıçramalar mevcut. Yapı marketlerden birinden kauçuk alıp, uygun malzeme ile yapıştırmak ucuz ve sağlam olacak kanaatindeyim.

Ziyaretçi047

Kauçuk mu diyorsun. Mantıklı sanırım. Bir de neyle yapıştırmak lazım aceba. Benim kırık altta lastiğin tam önünde. Vidalamak mantıklı gibi geldi bana ama yapıştırmak çözümse yapıştırmak isterim tabi fakat orayı hangi yapıştırıcı tutar ki?

Sertan Karaca
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499

Kauçuk mu diyorsun. Mantıklı sanırım. Bir de neyle yapıştırmak lazım aceba. Benim kırık altta lastiğin tam önünde. Vidalamak mantıklı gibi geldi bana ama yapıştırmak çözümse yapıştırmak isterim tabi fakat orayı hangi yapıştırıcı tutar ki?
    Valla kauçuk esnek bir malzeme olduğundan dolayı kırık olan bölgeden daha geniş olarak kesilip, uygun yapıştırıcı (henüz nasıl yapıştırıcı olacağını bende bilmiyorum ) ile montajlanır ise, inanın çamurluk parçalanır o bölüm sapasağlam kalır. Tekere bakan tarafta, içeri bakan tarafa da uygulansa olur. Bu haftasonuna kadar sabredebilirseniz. Ben uygulamamın fotolarını gösterebilirim.

Ziyaretçi047

Tamam dostum sabrederim tabi ki, bu aralar hiç müsait değilim zaten. Onu bir tamir edip muhafazamı da taktıktan sonra, son bir kez motorumu yıkatacağım ve rahatlayacağım. Motorumu yıkamacıda kendim yıkamayı planlıyorum artık zaten...

Ferhan GÜL
    Ne alakası var yaa? ferojan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar ben bugün servisteydim sol Davlumbazımda alt kısımdan kırık vardı servis kırık parçayla uğraşmıyor direk yenisini bağlıyor çünkü ellerinde davlumbaz için tamir aletleri yok en iyisi kırık parça duruyorsa karlıkçılara gidin bu işi en iyi onlar yapıyorlar. Kırık parçanız yoksa bile yerine parça kesip ekleme yapıyorlar. Karter muhafazası için tek bildiğim olmassa olmas bir parça mutlaka taktırmanız şart..

Serkan Deveci
    SRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 CSD 33
    Edilen teşekkür: 35

Aracı alıralmaz geçen hafta bayiden çıkmadan taktırdım bide koruma yaptırdım pırıl pırpl kalır motor alttan toz gelmez.Hazır araç lifteyken aklınızada bulunsun şu gavlunbaz krılma olayıan araca onden baktıgınızda davlunbazın ucu arsagı dogru sarkık gıbı duru her ıkı taraftada cou kısı onu taktıgı ıcın saga sola davlunbaz kopcalarından oyanadıgından dusuyor yada zedelenıyor tavsıyem lıfte kaldırınca aracı goreceksınız zaten oraları spral tasla kestırın servıste hem onden n baktıgınızda tampon altından davlunbaz cıkıntıları gozukmuyor hemde bıyere surtme sansı ortandan kalkıyor halıyle davlunbazlara kolay kolay bısey olmuyor ben bun daha arabayı teslım almadan kesfedıp yatırdım gerısı sıze kalmıs

Ferhan GÜL
    Ne alakası var yaa? ferojan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

İyimişşş Artık geç kaldık bizimklere ama yenisini taktırınca yaparız. Fikir güzel ama tuttum saol

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336
    Konu femoli tarafından (07/05/2009 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047

Sağol femoli hatırlattığın için. Sen olmasan napardık

Konuyla ilgili tüm başlıkları birleştirdim.

Link : https://forum.grandepuntotr.com/tekn...lt-koruma.html

Buradan devam edelim.
    Konu Ziyaretçi047 tarafından (07/05/2009 Saat 10:04 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047

Valla ben aracı aldığım günden beri gerek duymamıştım, ayrıca motorla çok işim olduğundan her seferinde sök tak olmasın diye de ertelemiştim.

Ayrıca takınca sallanır tıkırdar gürültü yapar vs. yorumları da vardı.

Ama artık motor işlerini tamamladım gibi olduğundan ve motorun kirlenmesi artık beni rahatsız ettiğinden bu konuda bir şeyler yapma kararı aldım.

Davlumbaz tamiri ve muhafaza şart oldu.

Davlumbazdaki alt çıkıntıları biliyorum. Şekil olsun diye yapılmış belki belki de orayı tam kavrasın diye emin değilim. Eğer vidası düzgün sıkılmış ise sallanma kopma şansı yok, ben sıktırdım ve davlumbazlar taş gibi duruyor.

Şu haftayı bir atlatim halledeceğim inşallah

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı SRKN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı alıralmaz geçen hafta bayiden çıkmadan taktırdım bide koruma yaptırdım pırıl pırpl kalır motor alttan toz gelmez.Hazır araç lifteyken aklınızada bulunsun şu gavlunbaz krılma olayıan araca onden baktıgınızda davlunbazın ucu arsagı dogru sarkık gıbı duru her ıkı taraftada cou kısı onu taktıgı ıcın saga sola davlunbaz kopcalarından oyanadıgından dusuyor yada zedelenıyor tavsıyem lıfte kaldırınca aracı goreceksınız zaten oraları spral tasla kestırın servıste hem onden n baktıgınızda tampon altından davlunbaz cıkıntıları gozukmuyor hemde bıyere surtme sansı ortandan kalkıyor halıyle davlunbazlara kolay kolay bısey olmuyor ben bun daha arabayı teslım almadan kesfedıp yatırdım gerısı sıze kalmıs
    Daha önceki konuda defalarca anlatmaya çalışmıştım bende o kısmı hatta bir arkadaşımız resim ile göstermişti o kısmı kesmek gerçekten çok faydalı

yapacak arkadaşlara tavsiyem genelde araçların iç taban kısmına uygulanan tabaka seklinde ziftler var davlumbazdaki kapaklara o ziftten yapıştırabilirsiniz hem kendisinden yapıştırıcılı..

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Valla ben aracı aldığım günden beri gerek duymamıştım, ayrıca motorla çok işim olduğundan her seferinde sök tak olmasın diye de ertelemiştim.

Ayrıca takınca sallanır tıkırdar gürültü yapar vs. yorumları da vardı.

Ama artık motor işlerini tamamladım gibi olduğundan ve motorun kirlenmesi artık beni rahatsız ettiğinden bu konuda bir şeyler yapma kararı aldım.

Davlumbaz tamiri ve muhafaza şart oldu.

Davlumbazdaki alt çıkıntıları biliyorum. Şekil olsun diye yapılmış belki belki de orayı tam kavrasın diye emin değilim. Eğer vidası düzgün sıkılmış ise sallanma kopma şansı yok, ben sıktırdım ve davlumbazlar taş gibi duruyor.

Şu haftayı bir atlatim halledeceğim inşallah
    Cihan karter muhafazası taktırırken dikkat edeceğin husus aracın sağ tarafında kayışların olduğu kısımda bir koruma vardır tekerleğin iç tarafında bilmem hatırladın mı ? o parçanın aynısının sol içi olanı da var o parçayıda muhakkak taktır derim hem tekerlekten gelecek kirleri önler hemde muhafazanın daha sağlam monte olmasına yardımcı olur

hatta s2 sportlarda sislerin alt kısmına gelen 2 küçük parça daha var eğer onları da taktırabilirsen ne ala motorun altında çamur toz girecek yer kalmıyor maşallah

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon