Sayfa 4/10 İlkİlk 12345678 ... SonSon
192 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Alt Koruma

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Evet arkadaşalr benimde alt korumayı takmaktan vazgeçtiler.
    Bu dizeller için dediler. Benzinli için yokmuş.Dizelle r için üretilmesinin sebebide dizel aracın benzinliye göre gelen hava akımında daha çabuk soğuduğu ve buda fazla yakıt tüketimine neden olduğu için. Bu havayı kestiği iin motorun soğumasını engelliyormuş. tabi diğer taraftan taş maş olayı. ama asıl amacı bu imiş??

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

hımm demek motor ondan bır turlu ısınmıyor sabahları

toful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı baycep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hocam servisteki çalışanlarla aram çok ii ,bunu yerine uydurtmaya çalıştı adamlar her durumda eksoz un motordan çıktığı yere plastik denk geliyor aliminyum folyolu koruma geride kalıyor, adamlar hocam biz bunu takarız ama eksoz ısınır bu plastiği ve üzerindeki süngeri yakar sen en iisi benzinliler için üretilmesini bekle dediler. Bende antalyadaki servisi aratıp konuşturdum servis müdürüne ,orjinal olmadığını ama ; 2 tane arabaya taktıklarını uydurttuklarını söyledi. benim düşüncem o korumanın içine aluminyuım folyo tamamen çekilirse benzinlilere uygun hale gelir ısınma problemi biter syagılarımla benimki sadece dost tavsiyesidir..

motorun yanması bir yana üstelik bendeki 3 kapı yangın anında arkadakilerin dışarı çıkması mümkün değil.uyarın için çok sağol.ayrıca montaj anında servis bana hiç bir bilgi vermedi.bu parça benzinli için değil.biz uydurup taktık falan diye.servise konuyu açıklayan bir yazı yazdım.karter korumanın sökülmesi ve bedelinin iade edilmesi şeklinde cevap bekliyorum.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

@toful, bende takdırmıştım senin sonucu merakla bekliyorum buradan bilgilendirebilirmisin bizi, eğer ileride zarar teşkil edecekse bende söktürürüm hemen.

toful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

servise durumu anlatan yazı yazdım.egzos borusunun süngere temas ettiği yangın riskini falan belirttim.ayrıca hemen aradılar ilgilendiler sağolsunlar..istediğiniz zaman geri getirin sökelim.para iadenizi yapalım dediler.ancak biz yine de fiatın bir departmanı varmış.oraya danışıp işlemin doğru olduğuna dair olur alacağız yanlış yapmamız mümkün değil felan dediler. o sonraki iş yani.ben cumartesi söktüreceğim.
    Konu toful tarafından (31/01/2007 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

toful hocam işi tatlıya bağlamana sevindim, bizim millet herzaman birşeyler itelemeye hazır halde bekliyor bizde bu dayanışma olduğu sürrece kimse bileğimizi bükemez hakkımızı sökerek alırız.....

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

@tofulun tavsiyeleri üzere bende daha önce takdırmış olduğum alt korumanın sökülmesi için servise detaylı bir yazı yazdım dün beni aradılar ve yarın için randevu aldım. Fiatın Karter muhafazasını Türkiye'ye sadece dizel araçlar için getirmiş aracımı götürdüğüm başka bir serviste servis müdürü sağolsun çok ilgilendi biraz araştırma yaptık benzinliler için alt koruma kodunu bulduk ama bu parça Tofaşın stoklarında yok dolayısıyla benzinli aracı olan arkadaşlar hiç boşuna alt koruma aramasın belki ilerleyen zamanda çıkar diye temenni edelim.

Sertel S
    brucella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06 S 1358
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar bugun arabayı lifte kaldırttım serviste ve eksozun baş kısmında (motorun hemen dibindeki yerinde) ezik vardı farkında olmadan sağlam bir yere vurmuşum sanırım neyseki orada catlak kırık falan yok. bu muhafaza konusunda da sordum nasıl olur die, dedilerki "olduğu gibi bırak cunku muhafazayı taktırsan bile takılacak ucu tampon altına bağlanacağından vurma anında tamponu bile kırabilirsin". şimdi kararsız kaldım alıp taksam mı (benzinli için olan versiyonu cıktı ise)?? takmasam mı??

berkay gül
    BERKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16z0277
    Edilen teşekkür: 56

arkadaslar bence fabrıca cıkısı koyulmadıgına göreguvenlık acısan bı gerekcesı vardır bencede orjınal olarak bırakmak en ıyısı tabı yaptırmak ısteyenarkadasların fıkırlerıne saygı duyarım

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

tüm BİRMOTLARDA geçerli olacak olan alt darbe koruma ve sesle ilgili çok önemli hizmetler için çalışmalarımız sürüyo yakında detaylı bi şekilde acıklanacak çok özel fırsatlar sticker ve gptr kartı olanlar bu avantajlardan ve fırsatlardan yaralanıcak sadece biraz sabır istiyorum iyi geceler gptr ..

gülsüm şen
    gülsüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 JPF 55
    Edilen teşekkür: 1

Kardeşim taktırmıştı ama bildiğim kadarıyla plastik ben 83 ytl ödedim diye hatırlıyorum cok uzun zaman önce takıldı ama şu anki fiyatıda 80+işçilikmiş şimdilik bi sorunda yok benzinli gp lere takılmıyo dediklerini hatırlıyorum.

erdi acar
    ERDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 43

Standart motor alt koruma kapağı yok

slm arkadaşlar bu gün gp aldık eve geldiğimizde motor alt kapağının olmadığını farkettik hemen aldığımız yeri aradık ve bize motor kapağının olmamasının normal olduğunu söylediler böyle birşey olabilirmi ne yapmam lazım acaba

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendini tanışma bölümünde tanıtırmısın arkadasım, sorunuza yardımcı olalım ama seni tanısak once daha guzel olmazmı?
    motor alt kapağı dedigin kısım nedir onuda çözelim

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

erdi kardeşim alt koruma standart olarak çımıo. 90 küsür ytl fiyatı var plastik.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Sonradan karter koruma takılabilir araca, standart olarak sadece t-jet sportta var sanırım...

erdi acar
    ERDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 43

zaten pilastikmiş taktırmasak motor sudan zarar görürmü acaba sizce

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

motor alttan sadece toz yiyo faydası illaki oluo bende var motor fazla kirlenmio. ama asıl pisliği,suyu teker davlumbazlarındaki aralıklardan yiyo. illaki uzun vadede zararı olur ama davlumbazları elden geçirmek baya bi zahmetli oluyo

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Taktirmak iyidir, ilk firsatta ben de uygulatacagim. Motor bolgesi hayli kirleniyor ve suya maruz kaliyor.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Ender GÜVENAL
    Scorpex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    14EN160
    Edilen teşekkür: 62

Arkadaşlar benzinli 1,4 77 bg gp aracımı aralık ayında aldım,
    Ocak ayında lastik değişimi için servise gittiğimde aracı kaldırdıklarında dikkatimi çekmişti muhafaza kapağının olmadığı, (çok kötü bir görüntü ve araç yeni olmasına rağmen motor çok kirlenmişti) Parçayı sordum servisin ellerinde yoktu ama siparişimi almışlardı,

Az önce aradım servisi parçaların geldiğini söylediler özellikle sordum benim aracıma uyumlumu diye aracınıza uygun parçaları sipariş ettik dediler,

Bakalım yarına randevu aldım ne olucak,

Ender GÜVENAL
    Scorpex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    14EN160
    Edilen teşekkür: 62

Arkadaşlar servisden fiyatlar için bilgi istemiştim tekrar geri dönüş yaptılar. Fiyat verdiler
    82 ytl orta muhafaza kapağı,
    26 ytl yan muhafaza,
    40 ytl muhafaza_2 yan kapağı

Toplam işçilik dahil 170 ytl iskontolu 165 ytl dediler

bende şaşırdım arayan bayana sizin sitede yazdığınız 77 yl ile 90 ytl arasında değişsen fiyatları sordum "bunlar sizin aracınıza olan alt muhafaza kapakları ve fiyatlarıdır" dediler
    galiba fiat benzinliler için muhafaza kapağı işine başlamış,
    Konu Scorpex tarafından (20/02/2008 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4/10 İlkİlk 12345678 ... SonSon