Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto oto vites'de yokuş kalkış desteği var mı (fire active)

batu akkaya
    funfzehn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Grande punto oto vites'de yokuş kalkış desteği var mı (fire active)

Arkadaşlar aracın donanımı : Fire active 1.4

2009 model

yarı otomatik vites .

Bu araçta yokuş kalkış desteği var mı ?

Şimdiden teşekkürler

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77
    Edilen teşekkür: 30

asr varsa vardır benim forumdan öğrendiğim bu

batu akkaya
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Alıntı kmrn35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asr varsa vardır benim forumdan öğrendiğim bu
    Hocam ben onun bile olup olmadığını bilmiyorum düşünün artık

yalnız yokuş kalkışın olup olmadığını acil bilmem gerekiyor çünkü yarın inş. araç bakmaya gideceğiz

batu akkaya
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Alıntı funfzehn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben onun bile olup olmadığını bilmiyorum düşünün artık

yalnız yokuş kalkışın olup olmadığını acil bilmem gerekiyor çünkü yarın inş. araç bakmaya gideceğiz
    Arkadaşlar kimsenin mi bilgisi yok cidden acil ...

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Otomatik olanlarda ASR,ESP, Yokuş kalkış desteği standart

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Yalnız araç 2009 öncesiyse olmayabilir 2009 larda var hepsi paket olarak veriliyor. Dualogic vites olanlarda

batu akkaya
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmet4646 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik olanlarda ASR,ESP, Yokuş kalkış desteği standart
    ama tam otomatik değil yarı otomatik , ayrıca hocam bu aracın yarı otomatik vitesini tavsiye ediyor musunuz ? 1.4 fire motor olduğunu öğrendim , nasıl güvenli mi sorunsuz mu ? active donanım nasıldır ? yeterli midir ? aracı bayan kullanacak , sizce uygun mudur ? sorun çıkartan model midir ? bakımları parça durumu vs. nasıldır ?

Lütfen yardımcı olun

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77
    Edilen teşekkür: 30

Ön konsolda teybin üstünde ASR OFF tuşu varsa asr ve hillholder vardır ( forumdan öğrendiğim bilgi )

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

ama tam otomatik değil yarı otomatik , ayrıca hocam bu aracın yarı otomatik vitesini tavsiye ediyor musunuz ? 1.4 fire motor olduğunu öğrendim , nasıl güvenli mi sorunsuz mu ? active donanım nasıldır ? yeterli midir ? aracı bayan kullanacak , sizce uygun mudur ? sorun çıkartan model midir ? bakımları parça durumu vs. nasıldır ?

Lütfen yardımcı olun
    grandepuntoda zaten 2 adet şanzıman seçeneği var manuel dualogic buda otomatikleştirilmiş şanzıman oluyor yarı otomatik değil ama isterseniz öle kullanabilirsiniz 1.4 performans açısından düşük 8 v 77 hp bir motora sahip bayan kullanacaksa performans kaygısı yoktur sanırsam ama araçla ilgili biraz daha bilgi verebilirseniz daha çok yardımcı olabilirim mesela km si hasar durumu fiyatı söylerseniz fikir verebilirim

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

active donanımda 2 hava yastığı abs,ebd,klima,elektirikli ön camlar,cd calar,elektrikli aynalar gibi donanımlar var

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

dualogic şanzımanlı araçların hepsinde donanım farketmeksizin esp paket(esp,asr,msr,hillholder) vardır.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

batu akkaya
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Yalnız araç 2009 öncesiyse olmayabilir 2009 larda var hepsi paket olarak veriliyor. Dualogic vites olanlarda
    Araç 10 bin km de yarı otomatik 2009 model kaza boya yok siyah renk 1.4 fire active fiyatı 23.500 sizce iyi mi ?

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Araç 10 bin km de yarı otomatik 2009 model kaza boya yok siyah renk 1.4 fire active fiyatı 23.500 sizce iyi mi ?
    Valla araç söylendiği gibiyse çok iyi km side çok düşük ama dediğim gibi bu araçtan performans beklemeyin zaten bayan kullanacak demişsiniz bayan için çok uygun seçim olur.

batu akkaya
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Valla araç söylendiği gibiyse çok iyi km side çok düşük ama dediğim gibi bu araçtan performans beklemeyin zaten bayan kullanacak demişsiniz bayan için çok uygun seçim olur.
    Hocam peki birkaç sorum olucak cevaplarsanız çok sevinirim .

Aracın bakımı , parça fiyatı nasıldır ?

Kalite yönünden iyi mi 5 sene dayanır mı ?

2. el durumu nasıldır ? Değer kaybı çok mudur ? veya elimizde patlar mı ?

En dikkat ettiğimiz özellik , güvenliği . Sizce yeterli mi ?

Son olarak asr tuşu varsa yokuş kalkışta oluyor değil mi ? yarın aracı bakmaya gittiğimde bakacağım (bu arada yeri teybin üstü değil mi ? bir resim , link varsa çok iyi olur aslında)

Şimdiden çok teşekkürler

Ahmet Gençay
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic

Aracın bakım fiyatlarını bilmiyorum kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ben stilo kullanıyorum daha bakıma girmedi bilmiyorum o açıdan kalite yönündende bence sınıfına göre çok iyi dayanmasıda kullanıma bağlı bakımları düzenli yapıldığı sürece sorun çıkarmıyacağını düşünüyorum 2. el durumuda iyi internette biraz fiyatlara bakarsan senin aldığın fiyatında iyi olduğunu görürsün güvenlik açısındanda zaten araç euroncap tan 5 yıldız almış bir araç buda sağlam olduğunu gösteriyor. Sizin bahsettiğiniz araçta 2 hava yastığı var.
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ASR off tuşunuda fotoda görebilirsiniz

batu akkaya
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Aracın bakım fiyatlarını bilmiyorum kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ben stilo kullanıyorum daha bakıma girmedi bilmiyorum o açıdan kalite yönündende bence sınıfına göre çok iyi dayanmasıda kullanıma bağlı bakımları düzenli yapıldığı sürece sorun çıkarmıyacağını düşünüyorum 2. el durumuda iyi internette biraz fiyatlara bakarsan senin aldığın fiyatında iyi olduğunu görürsün güvenlik açısındanda zaten araç euroncap tan 5 yıldız almış bir araç buda sağlam olduğunu gösteriyor. Sizin bahsettiğiniz araçta 2 hava yastığı var.
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ASR off tuşunuda fotoda görebilirsiniz
    Çok sağolun hocam , hadi hayırlısı

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Merhaba,

Bakmak istediğiniz araç benim aracın aynısı. Eşimin de rahat kullanabilmesi için dualogic vites tercih etmiştim memnunum.

Yarı-otomatik vites dediğiniz dualogic kesinlikle tam otomatik vitesten daha kullanışlı.

Antipatinaj sistemi, yokuşta kalkış desteği, elektronik stabilite desteği var, Antipatinajın iyi tarafını lastiklerimin çok az aşınmış olmasından anlayabiliyorum.

Sürücü ve yolcu hava yastığı var.

Eğer sakin kullanırsanız şehiriçi 100 km de 6 - 7 litre yakıyor, şehirlerarası da ortalama kullanımı aynı şekilde.

Basarsanız çok yakıyor, basmazsanız sabırlıysanız az yakıyor.

Elektrikli ayna var. Bagajda 12V çakmaklı priz var.

Benim memnun olduğum özellikleri memnun olmadığım özelliklerinden daha fazla.

Fire motor - Active donanım için memnun olmadığım özellikler:
    - Teyibi MP3 çalmıyor, dışarıdan kablo ile MP3 çalar takarak çözdüm. Ses sistemi idare eder, bas ve tiz ayarlarını yapınca iyi oluyor.
    - Performansı zayıf, birazcık performanslı kullanayım, gaza yükleneyim ağır yük taşıyayım yokuş çıkayım derseniz yakıt tüketimi aşırı derecede artıyor. Yazın klima açtığınızda iyice bayılıyor.

GP ile ilgili memnun olmadığım özellikler:
    - Park etmesi alışana kadar zor, aracın önü de arkası da görünmüyor ama alışılıyor.

Gelelim memnun olduğum özelliklere, bir çok özelliği var en beğendiklerimi yazayım:
    - Tamamen elektrikli direksiyon var (hidrolik yok) çok yumuşak, City mode açık ise serçe parmağı ile bile direksiyon dönüyor.
    - Fiyatına göre donanımı çok iyi (otomatik vites, ASP, ASR, ESP, HillHolder, elektrik kumandalı aynalar, klima, direksiyondan kumandalı müzik / ses sistemi)
    - Tasarımı çok şık, arabanın tarzı var
    - Sürüş keyfi yüksek, bisiklete binmek gibi tatlı bir kullanımı var
    - Hillholder (yokuşta kalkış) özellikle yokuşların olduğu şehirlerde çok iyi. Eğer yokuşun eğimi %5 ten fazla ise frene bastığınızda fren takılı kalıyor, ayağınızı gazdan çekseniz de araba geri kaçmıyor. Gaza basıp uygun devire geldiğinde fren kendini bırakıyor ve araba santim bile geri kaçmadan yokuşta kalkıyor. Anti patinaj sistemi de olduğu için yokuşta kalkarken gereğinden fazla bile gaza bassanız patinaj çekip aracın kontrolünü de kaybetmiyorsunuz.

Alacağınız aracın kilometresine bakılırsa fiyatı uygun görünüyor, Active donanımlı Dualogic Fire 1.4, bir bayanın kullanımı için çok uygun.

UĞUR GÜZEL
    uurgzl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

konuyu hortlattım ama yeni konu açmak istemedim çünkü soru aynı.
    akrabama 2009 1.4 fire active yarı otomatik vites punto baktım internetten bir tane buldum.
    sahibine yokuşta kalkış yardımı var mı yokuşlarda geri kaçırıyor mu diye sordum o da kaydırıyor dedi kafam iyice karıştı.bu araçlarda hill holder standart değil mi?ilanın linkini de koyuyorum yardımlarınızı bekliyorum

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 27.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 179540545

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı uurgzl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlattım ama yeni konu açmak istemedim çünkü soru aynı.
    akrabama 2009 1.4 fire active yarı otomatik vites punto baktım internetten bir tane buldum.
    sahibine yokuşta kalkış yardımı var mı yokuşlarda geri kaçırıyor mu diye sordum o da kaydırıyor dedi kafam iyice karıştı.bu araçlarda hill holder standart değil mi?ilanın linkini de koyuyorum yardımlarınızı bekliyorum

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 27.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 179540545
    Hayır,değil. Hill Holder sanıyorum güvenlik pakedi ile birlikte alınabilen bir opsiyon.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır,değil. Hill Holder sanıyorum güvenlik pakedi ile birlikte alınabilen bir opsiyon.
    Pop kit ile beraber geliyor. Örneğin bendeki Asist kit. Yağmur sensörü hız sabitleme park sensörü paketi. Pop kit te esp asr hill holder falan diye gidiyor. Arabayı aldığım da araştırıp okumuştum. Yani yine senin dediğinle aynı şey. Güvenlik paketi
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sayfa 1/2 12 SonSon