Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto evo start stop 1.3 multijet yan hava yastıkları

murat yıkılmaz
    xarsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 26

Standart Punto evo start stop 1.3 multijet yan hava yastıkları

arkadaşlar bu modelde yan hava yastıkları var mı. bana var dendi kapı direklerinde bir türlü bulamadım. dün servise gidince soracaktım. sormayı unuttum..

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

ön camın sağ ve solundaki direklerde airbeg logosu vardır.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan kolur
    zoomes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Evolarda yan havayastığı bildiğim kadar yok,mylife versiyonun da perde hava yastıkları standart,dynamicte ve active evo kitle sunuluyor,dynamicte diz havayastığı standart.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Üstad camlarda cam direklerinde olanlar perde hava yastıkları, benim önceki modelde vardı ancak SPK yani safety plus kitte vardı ancak şu an itibariyle kaldırdılar, yan hava yastıkları ön yolcu koltuklarının şöforun solunda, yolcu koltuğunun sağında sert plastik içinde airbag yazıyor, varsa böle bi parça vardır yoksa canınız sağolsun

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

Kesin bilgidir:
    95 beygirlik evolarda yan hava yastığı yok.perde hava yastıkları var. Araç fiat'ın internet sitesineilk konulduğunda evo kit içersinde yan hava yastıkları da yazıyordu.Ben zincirlikuyu birmottan siparişini verdim, kaporayı yatırmak için gittiğimde yan hava yastığının olmadığı, perde hava yastıklı getirtebilecekleri söylendi. Bunun üzerine Erkay oto'ya gittim.Yaklaşık 2 haftalık görüşmeler sonucu italya'dan getirtebilineceği söylendi ve getirtildi. (Bu arada ben fiat Türkiye'ye dava açacağımı söyledim ve sitedeki evo kit içindeki yan hava yastığı takip eden gün kaldırıldı)
    ve sonu Şu an Türkiyede ki tek 95 beygirlik yan hava yastığı olan evo benim (diye biliyorum)
    belki skymode'miz yok ama yan hava yastığımız var, olsun o kadar havamız

9. Bu mesajı için 2 kişi tiner'ye teşekkür etti:

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Allah göstermesin inş. onlara ihtiyaç duymazsınız... benim araçta yok. pekte sıkıntı yapmıyorum..

murat yıkılmaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri

eywallah arkadaşlar. göze klavuz gerekmiyor sanırım. koltuk yanında ya da camın yanındaki direklerde olması gerekiyor dediğiniz gibi.. kesinlikle airbag diye bir yazı göremedim defalarca baktım. en olmadık yerlere bile.. napalım canımız sağolsun..

ti ner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah göstermesin inş. onlara ihtiyaç duymazsınız... benim araçta yok. pekte sıkıntı yapmıyorum..

Aslında ben de tek olsam çok fazla takmazdım.Ama arka taeafta kızım oturuyor.Allah muhafaza bir yandan çarpma anında belki az biraz onu da korur diye düşündüm işte.
    Ama dedğiniz gibi kullanmaya gerek kalmaz hiçbirimiz için inşallah

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı tiner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin bilgidir:
    95 beygirlik evolarda yan hava yastığı yok.perde hava yastıkları var. Araç fiat'ın internet sitesineilk konulduğunda evo kit içersinde yan hava yastıkları da yazıyordu.Ben zincirlikuyu birmottan siparişini verdim, kaporayı yatırmak için gittiğimde yan hava yastığının olmadığı, perde hava yastıklı getirtebilecekleri söylendi. Bunun üzerine Erkay oto'ya gittim.Yaklaşık 2 haftalık görüşmeler sonucu italya'dan getirtebilineceği söylendi ve getirtildi. (Bu arada ben fiat Türkiye'ye dava açacağımı söyledim ve sitedeki evo kit içindeki yan hava yastığı takip eden gün kaldırıldı)
    ve sonu Şu an Türkiyede ki tek 95 beygirlik yan hava yastığı olan evo benim (diye biliyorum)
    Evet doğru önceden safety plus kit içinde yan hava yastıkları da vardı, önceki benim aracım dizel dynamic evoydu, onda 7 hava yastığı vardı şimdi güya en fullünü aldık ancak 5 hava yastıklı, bu da garip bi durum, umarım kazasız belasız kullanırsınız aracınızı, bizim ise havamız skydomumuz

murat yıkılmaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri

Servise gittim arkadaşlar. Şaşırdılar.. var olduğuna emindiler. bulamadılar. kısa bir araştırmadan sonra evo kit opsiyonunda perde hava yastığı adıyla geçtiği anlaşıldı. ben evo kit almamıştım. ama sonuçta 5 hava yastığı diyerek satılmıştı araba bana. şimdi bir çözüm arayacaklar. bakalım ne olacak..

Nihat Ugur
    Gokdeniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    42 aje 15
    Edilen teşekkür: 75

Bisey daha öğrendim benim araçta direklerde airbeg yazıyor onların yan hava yastığı olduğunu bilmiyordum mantiken yan koltuklarda olmuyormu bu

Sent from my iPhone using

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu Multiaır

Kesin bilgidir:
    Benim 2012 punto evoda yan hava yastıkları yok bu bir hata , 2011 model evomda spk plus paketinde vardı şimdiki aracımda evo kitli olanda ise yok bu saygı değer fiat nasıl bir hal dir anlamadım.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat yıkılmaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri

Alıntı Gokdeniz34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisey daha öğrendim benim araçta direklerde airbeg yazıyor onların yan hava yastığı olduğunu bilmiyordum mantiken yan koltuklarda olmuyormu bu

sanırım kimi modelde koltuk yanında kimi modelde direklerde oluyor..

murat yıkılmaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 2012 punto evoda yan hava yastıkları yok bu bir hata , 2011 model evomda spk plus paketinde vardı şimdiki aracımda evo kitli olanda ise yok bu saygı değer fiat nasıl bir hal dir anlamadım.
    evo dynamik evo kitte perde hava yastıkları var, en azından kataloglarda var..

ti ner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Arkadaşlar,
    95'lik dizel evoların hiçbirinde yan hava yastığı yok. Servisler direklerde olan perde hava yastıklarını (yanda kaldığı için herhalde ) yan hava yastığı zannediyor yada işlerine öyle geliyor.
    Evo kitli bir 952lik evoda 2 perde bir yokcu bir sürücü bir diz olmak üzere 5 hava yastığı var. Perdeleri önce açılıp arkaya kadar gittiği için 2 değilde 4 sayan da var.Bu hesaba göre de 5 değil 7 hava yastığı var

Sonuç; Özel sipariş edip sizin için getirtebilecek bir bayi bulup 2 ay beklemeyi ve +400 tl ödemeyi göze almadan yan hava yastığınız olmuyor maalesef

Gokhan Aksu
    gaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    Dualogic
    Edilen teşekkür: 5

Bendeki mylife da on surucu yolu ve perde hava yastigi var, yan yok. 2011 model.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat yıkılmaz
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri

Arkadaşlar,
    95'lik dizel evoların hiçbirinde yan hava yastığı yok. Servisler direklerde olan perde hava yastıklarını (yanda kaldığı için herhalde ) yan hava yastığı zannediyor yada işlerine öyle geliyor.
    Evo kitli bir 952lik evoda 2 perde bir yokcu bir sürücü bir diz olmak üzere 5 hava yastığı var. Perdeleri önce açılıp arkaya kadar gittiği için 2 değilde 4 sayan da var.Bu hesaba göre de 5 değil 7 hava yastığı var

Sonuç; Özel sipariş edip sizin için getirtebilecek bir bayi bulup 2 ay beklemeyi ve +400 tl ödemeyi göze almadan yan hava yastığınız olmuyor maalesef
    teknik olarak takılmasının çok zor olduğunu takılsa bile açılmasını garanti edemeyeceklerini söylediler bana. benim aracımda kataloglarda da 3 hava yastığı söz konusu, bir çelişki yok aslında, sadece, ben alırken gerçekten 5 hava yastıklı olduğu sanıldığı için öyle söylendi bana. benim vardığım sonuç bu..

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

arkadaşlar 2011 yılında active ve dynamic versiyonda opsiyon paket isimlerinde değişiklik yapılmıştır.

daha önce yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar düz viteslerde "safety plus kit(SPK)" ve dualogiclerde "safety kit(SK)" paketleriyle alınabiliyordu.

şu an ise yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar ismi "evo kit(EK)" olarak belirlenen pakette yer almadığı için satın alınamamaktadır.

yıl içerisinde paket isimlerinde değişiklik yapıldığı gibi standart donanımlarda da değişiklik yapıldı. benim evom 2011 model. mayıs sonu trafiğe çıktı. SK donanımı var. yine 2011 model olan diğer araçlarda yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar yoktu. çünkü o araçlar EK paketliydi. yıl içerisinde bu tür değişiklik yapma hakkını firmalar saklı tutar. yinede en iyi bilgiyi servisinizden öğrenebilirsiniz. araç faturasıda yardımcı olabilir ancak bazı firmalar donanımları ve ek paketleri açık bir şekilde yazarken bazı firmalar kodlama yoluna gitmiş buna dikkat etmenizi öneririm. şimdi model model sırayla açıklamaya çalışacağım:

*active: daha önceden ön hava yastıkları ve diz hava yastığı standarttı. perde hava yastıkları, yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıkları düz viteslerde SPK dualogiclerde SK paketleriyle alabiliyordunuz. şu an sadece ön hava yastıkları standart. yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar zaten seçeneklerde yok, diz hava yastığını ve perde hava yastığını ise seçeneklerde olmasına rağmen active modeliyle satın alamıyorsunuz.

*dynamic: daha öncede şu anda da ön hava yastıkları ve diz hava yastığı standart. daha önce perde hava yastıkları, yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıkları düz viteslerde SPK dualogiclerde SK paketleriyle alabiliyordunuz. şu an ise yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar zaten seçeneklerde olmadığı için alamıyorsunuz. perde hava yastığını ise EK paketi ile alabiliyorsunuz.

*mylife: daha önce bu model yoktu. 2011 yılında yeni çıktı. sadece ön hava yastıkları standart. diz hava yastığını seçeneklerde olmasına rağmen mylife modeliyle satın alamıyorsunuz. yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar zaten seçeneklerde olmadığı için alamıyorsunuz. perde hava yastığını ise EK paketi ile alabiliyorsunuz.

umarım yardımcı olabilmişimdir

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

bende eve gidince evoma bakıyım kaç tane var bakalım

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı Gokdeniz34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

a direklerinde yazan perde hava yastığıdır. yan hava yastıkları sürücü koltuğunun sırt dayama minderinin sol tarafında ve ön yolcu koltuğunun sırt dayama minderinin sağ tarafında plastik bir kapak altındadır ve üzerinde yine airbag yazar.

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üretici firmalar önceden haber vermeksizin renk teknik özellik ve donanım gibi konularda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. broşür veya katalogların arka sayfalarında bu konuyu belirtirler.

Alıntı xarsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım kimi modelde koltuk yanında kimi modelde direklerde oluyor..
    bugüne kadar hiç görmedim ama göz önünde bulundurmak gerekir. ancak puntolardaki durum böyle.

Arkadaşlar,

honda jazz mesela 8 hava yastığı der. bu duruma göre bende de 7 değil 9 hava yastığı oluyor.

Alıntı xarsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik olarak takılmasının çok zor olduğunu takılsa bile açılmasını garanti edemeyeceklerini söylediler bana. benim aracımda kataloglarda da 3 hava yastığı söz konusu, bir çelişki yok aslında, sadece, ben alırken gerçekten 5 hava yastıklı olduğu sanıldığı için öyle söylendi bana. benim vardığım sonuç bu..
    satış temsilcilerinin çoğu diyeceğim maalesef ya bilmediğinden ya da satış kaygısıyla yanlış bilgilendirme yapabiliyor. satış faturanızı yinede kontrol etmenizi veya ettirmenizi öneririm olmayan bir özelliğide faturaya yansıtmış olma olasılığına karşı.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon