8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Motordan Yağ Sızma Sorunu!

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Teknik Konu Motordan Yağ Sızma Sorunu!

aracım 2008 starjet...lpgli...bayram oncesı birmotda 60 bın bakıma verdım aracı(bu arada 418 tl tuttu bujıle yag fıltreler 60bın bakım) aracı aldıktan sonra bı yag kokusu gelmeye başladı..kaputu açtıgımda hatta bazen dumanlar gordum..sızan yağ motor ısınınca yanıyrdu...
    sonra servıse tekrar goturdum bakımdan sonra oldu dıye..baktılar ettıler bakımla alakası yok daha onceden olmuş bız o bolgeyle ısımız olmadı vs dedıler...doğruda yanı sızan yağ kurum olmuş.....peki dedim 60 bın bakım yapıp aracı kontrol edıp eksıksız dıye verıyosunuz bu sorunu nasıl farketmıyosunuz falan dedık vs vs...
    sonuç olarak heralde üst kapak contasının ordan bıyerden sızıyor...servıs açmamız lazım dedı..egzantırık kayışı vs değişecek 400 tl fıyat verdı.....sanayıdekı ustama goturdum aracı getır kalsın motor soğukken sıkalım ıyıce yuzde 80 kesılır dedi...yag sızan yerlerı yıkatıp bı goturmeyı dusunuyorum...eğer ındırırsek toplamak masraflı olcak gıbı..sızan yere sılıkon falan sıksak olmazmı..
    önerisi tavsiyesi olan varmı?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Silikonmu bildiğimiz silikon ıse işin olmasın motorun sıcaklıgında erıyıp gıder sen en ıyısı ustana bırak ısı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

contada yirtilma vardir dgistirmek en mantiklisi

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

benim lada samara aracımda da başıma gelmişti ben contayı değiştirmiştim kesilmişti size de değiştirmeyi öneririm..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracım 2008 starjet...lpgli...bayram oncesı birmotda 60 bın bakıma verdım aracı(bu arada 418 tl tuttu bujıle yag fıltreler 60bın bakım) aracı aldıktan sonra bı yag kokusu gelmeye başladı..kaputu açtıgımda hatta bazen dumanlar gordum..sızan yağ motor ısınınca yanıyrdu...
    sonra servıse tekrar goturdum bakımdan sonra oldu dıye..baktılar ettıler bakımla alakası yok daha onceden olmuş bız o bolgeyle ısımız olmadı vs dedıler...doğruda yanı sızan yağ kurum olmuş.....peki dedim 60 bın bakım yapıp aracı kontrol edıp eksıksız dıye verıyosunuz bu sorunu nasıl farketmıyosunuz falan dedık vs vs...
    sonuç olarak heralde üst kapak contasının ordan bıyerden sızıyor...servıs açmamız lazım dedı..egzantırık kayışı vs değişecek 400 tl fıyat verdı.....sanayıdekı ustama goturdum aracı getır kalsın motor soğukken sıkalım ıyıce yuzde 80 kesılır dedi...yag sızan yerlerı yıkatıp bı goturmeyı dusunuyorum...eğer ındırırsek toplamak masraflı olcak gıbı..sızan yere sılıkon falan sıksak olmazmı..
    önerisi tavsiyesi olan varmı?
    kapak açılınca triger seti değişmesi gerek diye birşey yok ama değişirse çok iyi olacaktır. sizinki biraz şansızlık olmuş kapaktan kaçırması. belki kürbiratör kapağından kaçırıyordur. eğer oradan kaçıyorsa çok ucuza mal edersiniz. motoru yıkatıp bakın bir nereden kaçıyor anlaşılır. sanayide yaptırmak daha mantıklı olur. çok fazla detay gerektiren bir iş değil. hatta kapak açılmışken kurumlarıda temizletin mis gibi olsun

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

fıkır ve değerlendırmeler için teşekkurler...
    once dedıgınız gıbı yıkatıp ustanın sıkma işlemını deneyecem..inş mudahele etmeden yanı açılmadan kesılır sızma...kesmezse dediğiniz gibi açılacak galiba....peki ben seneye yaza kadar boyle kullansam ne olur..seneye trıger vs de değişirim hem..ıksı bı arada cıkmıs olur

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sorduğun sorunun cevabı motordaki sızıntıya göre değişir
    sızıntı nemlendirme şeklindeyse devamlı sık sık gözle kontrol edilip bir müddet
    kullanılabilir
    ancak sızıntı akıntı ıslaklık boyutunda ise başka arızalara ve sorunla yol açar
    mesala
    sızan yağ dan dolayı diğer elemanların cıvataları gevşeme yapar
    marş dinamosu yada şarz dinamosuna yağ ulaşırsa dinamoyu yakarsın
    şanzumanın motorla birleştiği yere ve volantın olduğu bölüme sızıntı olursa debriyaj balatanı yağlar kullanılmaz hale getirirsin
    bunun yanında yardımcı kayışlara ve kasnaklara yağ ulaşırsa görevlerini yapamazlar
    ayroca sızıntının durumu motor devire kalkıp yağ basıncı yükseldiğinde ne durumda olduğuda hayati derecede önem taşır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorduğun sorunun cevabı motordaki sızıntıya göre değişir
    sızıntı nemlendirme şeklindeyse devamlı sık sık gözle kontrol edilip bir müddet
    kullanılabilir
    ancak sızıntı akıntı ıslaklık boyutunda ise başka arızalara ve sorunla yol açar
    mesala
    sızan yağ dan dolayı diğer elemanların cıvataları gevşeme yapar
    marş dinamosu yada şarz dinamosuna yağ ulaşırsa dinamoyu yakarsın
    şanzumanın motorla birleştiği yere ve volantın olduğu bölüme sızıntı olursa debriyaj balatanı yağlar kullanılmaz hale getirirsin
    bunun yanında yardımcı kayışlara ve kasnaklara yağ ulaşırsa görevlerini yapamazlar
    ayroca sızıntının durumu motor devire kalkıp yağ basıncı yükseldiğinde ne durumda olduğuda hayati derecede önem taşır
    )valla içimi rahatlattın....
    şaka bi yana da korktum bu işden.....servis ve sanayıdekı usta kullan boyle suan ıcın sıkıntı olmaz dedi de...ama benım daha 4 yaşındakı aracı boyle kullanmaya nıyetım yok..çözum basamaklarını sırayla deneyecem....ilk adımı bu haftasonu atayım bakalım nolcak