Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 41 ile 56 arası

Konu: Polen Filtresi Değişimi Resimli Anlatım

Emre Kahveci
    emrekh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Güzel paylaşim tşkrler

ertan alp
    meltdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

çok yararlı teşekkürler...

Barış İNCE
    Captain Barisince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

Selamlar. Sormak İstediğim Bir Konu Var. Hatta Bu Sorunumla İlgili Bir Konu Açmıştım Fakat Net Cevaplar Alamadım. Benim Klimam Dijital. Klimayı Veya Camların Buğusunu Almak İçin Kalorifer Açtığımda Araç İçinde Yoğun Bir Hava Ve Fan Sesi Oluşuyor. Ama Bir Türlü O Büyük Sesli Hava Izgaralardan Dışarı Salmıyor Kendini. Forumda Araştırma Yaparken Bu Konuyu Gördüm Merakımdan İnceledim. En Azından Denemiş Görmüş Olduk Mantığıyla Yarım Saat Önce Aracıma İnip Belki Filtre Tıkalıdır , Söküp Birde Öyle Deneyeyim Dedim. Filtreyi Söktüm. Klimayı Açtım. Filtre Yerinden Mükemmel Derecede Hava Akımı Gerçekleşiyor Fakat Izgaralardan Yine Çok Az Çıkıyor. Bunun Üstüne Filtre Yerinin Kapağını İçinde Filtre Olmadan Kapattım , Yine Aynı Sonuç. Sorun Nedir Bir Tahmin Yürütebilir misiniz ? Yemin Ederim Ailecek Donuyoruz Şu Kış Günlerinde Aracın İçinde. Çoğu Arkadaş Kanallara Dağıtım Yapan Ana Borunun Kapağının Açılmadığını Söyledi ?

onur 3440
    onurunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

klimamda problem oldugun dolayı son 1 senedir kullanamıyorum, önümüzdeki ayda servise gideceğim , değiştirmeme gerek yok değilmi arkadaşlar? ordan kısalım bari masrafı

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

yeminle bu anlattığınızı bir çok usta bilmiyor. sırf yerini bilmediklerinden polen filtresini değiştirememiştim. ellerine sağlık.

Serkan elik
    srknsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

güzel paylaşım.ben torpidonun arkasında sanıyordum teşekkürler

Serkan elik
    srknsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Barisince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Sormak İstediğim Bir Konu Var. Hatta Bu Sorunumla İlgili Bir Konu Açmıştım Fakat Net Cevaplar Alamadım. Benim Klimam Dijital. Klimayı Veya Camların Buğusunu Almak İçin Kalorifer Açtığımda Araç İçinde Yoğun Bir Hava Ve Fan Sesi Oluşuyor. Ama Bir Türlü O Büyük Sesli Hava Izgaralardan Dışarı Salmıyor Kendini. Forumda Araştırma Yaparken Bu Konuyu Gördüm Merakımdan İnceledim. En Azından Denemiş Görmüş Olduk Mantığıyla Yarım Saat Önce Aracıma İnip Belki Filtre Tıkalıdır , Söküp Birde Öyle Deneyeyim Dedim. Filtreyi Söktüm. Klimayı Açtım. Filtre Yerinden Mükemmel Derecede Hava Akımı Gerçekleşiyor Fakat Izgaralardan Yine Çok Az Çıkıyor. Bunun Üstüne Filtre Yerinin Kapağını İçinde Filtre Olmadan Kapattım , Yine Aynı Sonuç. Sorun Nedir Bir Tahmin Yürütebilir misiniz ? Yemin Ederim Ailecek Donuyoruz Şu Kış Günlerinde Aracın İçinde. Çoğu Arkadaş Kanallara Dağıtım Yapan Ana Borunun Kapağının Açılmadığını Söyledi ?
    dijital klima yönlendiricileri elektronik yön veriyor bildiğim kadarıyla. sıkışma gibi bişey olmuş olabilir belkide

mesut karahan
    GP51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

en iyi ısıtma şekli ayaklardan ısıtmadır. ısınan hava yükselir mantığı. siz oto tuğuna bastığınızda klima otomatik olarak en uygun şekilde ısıtma yapıyor.klimada full auto yazar. oda sanırım ayaklardandır.siz hava ızgaralarından istiyorsanız ortadaki ok işaretine basın klimada auto yazar. orta ok ışıkları yanar fan hızınıda +/- ile ayarlayabilirsiniz...

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Ender SonyTech arkadaşın verdiği bilgi için teşekkür ederiz..Yanlız resim birde bir eksiklik vardı,ben yaptım siz yapmayın diye uyarma gereği gördüm..Resimde Kırmızı renk ile işaretlediğim bölümde içine geçme bir parça var ben kendime doğru çekince o parça kırıldı..Çıkarırken koltuğa,takarken ayak koydugumuz yere dogru ıtmek gerekiyor..Saygılar..

10. Bu mesajı için 3 kişi fotobelit'ye teşekkür etti:

eco prog
    ecoprog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Teşekkürler buna göre inip denicem birazdan.

aytek aydın
    Araba Hastası AYTEK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 171

bende bugün değiştirdim ama sökmek kolay fakat takması zor.taktım mı takmadım mı onu bile anlayamadım,içine sıkıştırdım kapattım.
    FIAT LINEA 1.3 EASY

hasan özcan
    hasanozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06B
    Edilen teşekkür: 13

guzel paylasım emegınıze saglık çok teşekkrler geçen haftada ben değiştirdim süper oldu inceden parfümde sıktım sökmek çok kolay oldu ama takmak oyaladı
    şimdi arabanın içi hamam gibi oluyo

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı AYTEK AYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bugün değiştirdim ama sökmek kolay fakat takması zor.taktım mı takmadım mı onu bile anlayamadım,içine sıkıştırdım kapattım.
    Filtreyi iten parçanın altında tırnak var,o tırnak kırıldıysa veya yerine geçmediyse tam yerine oturmuyor..Ben alttaki vidalama yerinden somunlu vida ile tutturdum..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart :)

Alıntı sonytech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar polen filtresinin nasıl değiştiğini falan sormuşlar baktım forumdada böyle bi konu yok bi çalışma yapayım dedim.İnşallah faydalı olur.

* Öncelikle sağ ön kapıyı açıp orta konsolun sağ kapağıyla göz göze gelinir(Hemen aşağıdaki resim)

Bu aşamadan sonra polen filtresi (Üzerinde Ok İşareti Var Yönüne Dikkat Edilerek ) yerine takılır.Söktüğümüz kapaklar aynen geri takılır.
    hay allah senden razı olsun harika bir iş çıkarmışsın. teşekürler kardeşim

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

İyi güzel de işin zor kısmı atlanmış galiba burda
    Bunu daha öncelerde okumuştum, bugün sanayiden geçerken OPAR yazısını görünce filtre alayım dedim, Polen Filtresi (14TL).

Sonra yan kapağı çıkardım aman dikkat edin yukardaki fotodaki ok yönlerine göre zorlamayın kendinize doğru çekin, o biraz yanıltmıştı beni iyi ki de zorlamamışım Sonra elimi siyah kapağa attım o da ne gidiyo yukarlara doğru

Meğer bu buz dağının görünen yüzüymüş, bir bu kadar da yukarı devam ediyor kapak. Sonra torpidoyu da sökünce olayı gördüm.

Kapağı açınca ama şoke oldum. filtre sokacağımız yerin arkası tıkalı, yarısı yukarda kalıyor yarısı aşağıda kalıyor, içerideki filitreyi bile çıkartamadım, biraz zorladım 3-4 parmak çıkartıp kenarından baktım. sonra geri itekledim. Burdan nasıl sokcaz arkadaşlar bu filtreyi?? Sonuç olarak pek de vaktim olmadığı için söktüklerimi topladım, filtreyide bagaja attım işime döndüm

Bu fotoda gözüken, ayak havalandırma ızgarasını da sökmemiz gerekiyor mu= ya da bir torpidonun arkasında olan 3-4 litre hacmindeki beyaz silindirik kabı?

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

çok güzel paylaşım emeğinize sağlık.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123