Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: aracım uzun yolda 167 YKR yakıyor ve performans düştü imdaaat

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Standart aracım uzun yolda 167 YKR yakıyor ve performans düştü imdaaat

arkadaşlar 17 jant ve lastıkten sonra aracımın performansı düştü ve yakıt %100 arttı özel mazeretım nedenıyle pazar günü akşamı ankaraya gıttım araba 170 ten fazla basmadığı gıbı 1 depo yakıtla ankaraya gıttım ankarada şehır içide yaklaşık 100 km yol yaptım dönuştede aynı 1 depo full geldım şehır içi aynı 100 km cıvarı yol yaptım bu yakıt olayı ve performans kafama çok takıldı..

eskı performansımı ve yakıt tasarufumu jant ve lastıklere dokunmadan nasıl gerı getıre bılırim ???

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Abi 17 jant starjet i bile gebertiyor.

fire ı bitirir.

max tork 115Nm

15 e geri dön.taban da 175 olsun..185 bile fazla

eski günlere 17 jant ile dönemezsin.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bi de lastik havalarını kontrol et.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

lpg ayarlarinda bir sorun olmasin , baktirdin mi ?
    hava filtresi -buji- yag degisim zamanlari gelincede tüketim artiyor ciddi olarak.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Kıvanç Şengöz
    Blade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

abi 17 fire a çok abartı bence

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

lastıkte hava yok nitrojen var
    evet sanırım motorla alakalı 77 hp olunca böyle oldu
    lpg ayarlarımda sorun yok
    aracın 20000 bakımına da daha 4000 km var
    tek sorun 77hp 205*45*17 jant((
    araba çok hoşduruyor amabu durumdan memnun değilim açıkcası

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Bende 77 hp kullanıyorum ve bende de 17 jant ve 215 lastik var..performans düşüşü fazla hissedilir olmadı bende..ama ben 6000 km ve 12500 km de yağ-filtre vs değiştim 2 kez (kendi isteğimle)..sadece yokuş yukarı zorlanıyorum evet doğrudur ama başka zaman bi problem yok..

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

ben dün sabah niğdeye çıkıp ,bu akşam Elazığa geldim, ailecek klima açık1300 km yol yaptım 150 ytl lpg aldım performanslıda kullandım arabamı..Kayserinin girişinde sadece hız limitini aştım hemen ceza yedim 222 ytl ve 15 ceza puanı valla evlat acısı gibi geldi bana , adamlarda hiç insaf yok 120 km ile radara girmişim üst limit 117 imiş ceza 2 katından daha fazla oluyor.. dikkatli olun arkadaşlar baktınız çok acil bir işiniz var cezayemeyide göze aldınız 140-150 ile radara girin aldıkları para yı haketsinler ben çok kızdım adamlara beni trafik canavarına dönüştürmez ler inşallah..

9. 23/05/2007, 23:44

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Rengi
    Yok

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 77 hp kullanıyorum ve bende de 17 jant ve 215 lastik var..performans düşüşü fazla hissedilir olmadı bende..ama ben 6000 km ve 12500 km de yağ-filtre vs değiştim 2 kez (kendi isteğimle)..sadece yokuş yukarı zorlanıyorum evet doğrudur ama başka zaman bi problem yok..
    bora kardeş senın arabada benım kı gıbı ozaman hocam düz yolda 3 vıtes 3500 devır kaçkm hız gösterıyor???

Alıntı baycep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dün sabah niğdeye çıkıp ,bu akşam Elazığa geldim, ailecek klima açık1300 km yol yaptım 150 ytl lpg aldım performanslıda kullandım arabamı..Kayserinin girişinde sadece hız limitini aştım hemen ceza yedim 222 ytl ve 15 ceza puanı valla evlat acısı gibi geldi bana , adamlarda hiç insaf yok 120 km ile radara girmişim üst limit 117 imiş ceza 2 katından daha fazla oluyor.. dikkatli olun arkadaşlar baktınız çok acil bir işiniz var cezayemeyide göze aldınız 140-150 ile radara girin aldıkları para yı haketsinler ben çok kızdım adamlara beni trafik canavarına dönüştürmez ler inşallah..
    radar cexzan için öncelıkle geçmışolsun hocam senın lastık ebatları nedır hocam 1300km 150 ytl olduğuna göre muhtemelen 15 jant değilmi??
    Konu Linos tarafından (23/05/2007 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

kardeş 3.vites 3500 devire dikkat etmedim ne yalan söyliyim ama yarın bakarım..sadece viteslerde azami süratime baktım : 6200 devire yakın gördüm hepsini :

1.vites : 40 km/s
    2.vites : 75 km/s
    3.vites : 120 ye yakın
    4.vites : 170.

NOT : lastilerimin tabanı : 215
    lpg yok
    devir kesiciye girmeden 6200 devirde görülmüş hızlar..
    Konu tempesty tarafından (23/05/2007 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

Rengi
    Yok

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş 3.vites 3500 devire dikkat etmedim ne yalan söyliyim ama yarın bakarım..sadece viteslerde azami süratime baktım : 6200 devire yakın gördüm hepsini :

1.vites : 40 km/s
    2.vites : 75 km/s
    3.vites : 120 ye yakın
    4.vites : 170.

NOT : lastilerimin tabanı : 215
    lpg yok
    devir kesiciye girmeden 6200 devirde görülmüş hızlar..
    abıcım bır yanlışın olmasın ben bugun mesela hıçlpg kulanmadım aracım tüm gün benzındeydı ama farkeden bır durumm yok?? zaten lpg den kaynaklanan bır durumda değil bu değerlerı hafif yokuş aşağımı aldın?? yarın bende deneyeyım bakayım düz yolda valla enteresan yakıt olayın nasılpekı içiyordur senın araç benzını desene 215 lastıkle 205 le ben rahatsız olduğuma göre allah yardımcın olsun valla

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Vedat kardeş herhangi bir yanlış yok bu değerleri çok yakın bir zamanda kasıtlı olarak test etmek görmek için düz bir yolda gördüm..her viteste aracı 6200 e kadar çıkardım ama devir kesici girmeden vites attım..1 mayıs'ta 125 ytl lik yakıt aldım bilgisayarı sıfırladım şu anda benzin bitmiş durumda ve sayaç 564 km yaptığımı gösteriyor ankara şehir içinde..istersen resim çekiyim

ama ne yalan söyliyim elbette 17 jant ve 215 lastikleri taktıktan sonra aracın sadece ''ara hızlanmaları'',mesela 3.viteste 50 ile giderken tam gaz yapıp 90 km hıza çıkmamın süresi yükseldi onu bende hissediyorum..fakat az önce yazdığım son hızlar o şekilde..
    Konu tempesty tarafından (24/05/2007 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

Rengi
    Yok

mutlaka öyledır bora kardeş ben denemedığım için şaşırdım yarın deneyıp burda yazarım sonucu ama pazartesı gunu ankara dönüşü 170 km hız yaptım 5000 devırde çok rahat ama dedımya araba gazı içiyor ya alışmıştık bır depoyla 1 ay gezmeye ondan heralde
    aynı yolda 15 jant 175 lastıkle 200 km görüyordumya araba gıtmıyo gaz kökte 170km hız???

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

doğrudur abicim bende hant ve lastikleri taktıktan sonra 180 in üzerine çıkamadım..daha önce arabayı ilk aldığımda 195 falan görmüştüm eğimde ama artık göremiyorum doğrudur..ama arabanın ataklığı çok fazla bozulmadı aslında ve 1 depoyla dediğim gibi ankara şehir içi 570 km yol yapmışım bence fena bir rakam değil..bende yarın araba 3500 devirde 3.viteste kaç km/s yapıyor buraya yazarım abi.

Rengi
    Yok

araçlarımız aynı senın araç değerlerın benım için çok önemlı bora bırde yakıtı nerden alıyorsun benım gıbı opetten değilmi?

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

abi ben yakıt istasyonu seçmezdim aslında bugüne kadar neresi denk geliyorsa ordan alırdım..ama 1 mayısta bp den fulledim depoyu ve araba 1 aydır gitmez oldu bişeyler oldu arabaya zaten bu son hız testinide o yüzden yaptım merak ettiğim için..depoyu doldurduktan sonra araba 25 gündür gitmiyor abi çekiş falan rezil oldu yani bir daha asla o bp istasyonuna gitmicem walla 1 ay önce daha iyi gidiyodu araba bende anlamadım abi

Onur Gönülkirmaz
    Reddline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 by 5955
    Edilen teşekkür: 21

vedat abi gel sana dizel alalım bırak sen bu tüp işlerini ya patlarsın demiştim sana işte patladı

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

vedat kardeşim at su jantları dedim sana gidip gaza geldin aldın jantları sana bir iyilik yapıyorum benim orjinal jantları sana hediye ediyorum sende senin jantları bana hediye et bak bakalım persormans nasıl artıyor gör bak o zaman

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

jantların cok agır vedat mutlaka etkısı vardır...

HaKaN ZHR
    == 火 == HKNZHR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    01 YE 464
    Edilen teşekkür: 86

ben de baya bir araştırıp jant almak istiyorum ama herkes bana 17 al diyordu iyi oldu ben 16 diyordum demekki 16 almak en guzeli birde bişi soracam hocam 3. vites 120 demişiniz ben 5. viteste 120 yapamıyorum daha 2 hafta oldu alalı arkadaşlar motor acılmadı diyor bi başkasıda belli bir KM e kadar hız yapmican diyor araya sıkıştırıp bi cevap verirseniz sevinirim birde 16" jantlarda performas önemli degil ama yakıt tuketiminde cok bir artış olurmu ?

Sayfa 1/3 123 SonSon