13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Kaskodan ön cam değişimi

UĞUR SAYMAZ
    usaymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34EZ7792
    Edilen teşekkür: 56

Standart Kaskodan ön cam değişimi

Arkadaşlar arabamın ön camında muhtelif cizikler olduğundan dolayı kaskomdan ücretsiz değiştirmek istedim lakin poliçemi okuduğumda anlaşmalı firmalarına yönlendirdiği ve orjinaline yakın camlar takıldığı yazıyor sizce böle bişeye girip camı değiştireyim mi yada servise gidip mi camı değiştireyim bana bununla ilgili tecrübelerinizi paylaşa bilirmisiniz.

Not: ilkkez kasko yaptırdığım için önceden gelen bi hasarsızlık indirimim yok.

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

serviste anlaşmalı yerlere dahil olabilir öyle değilse bile kaskoya ;ben illaki serviste değişim yapacağım diye ısrar et, bunun üzerine serviste değişim yaptırtıp çok az bir ücret ödeyebilirsin..ayrıca kasko yaptırdığın sigorta şirketi tanıdık flnsa gidip durumu anlat onlar kasko şirketlerini daha kolay ikna eder...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

çok zor ama orjinale ikna yolunu deneyin. camın kırık olduğunu söyleyin. eğer hasarınız olmazsa hasarsızlık indiriminiz %30a çıkıyor olması lazım. ordan ciddi bir fark olucaktır seneye.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

orjinali değilse değiştirme bence neden dersen buğulanma yapıyor..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

daha önce değiştirdim...herhangi bir sorun olmaz...tabi silikonları iyi yapışması lazım

org cam istiyorsanız servise girmeniz lazım

yılda 1 kez ücretsiz ön cam değiştirme hakkınız var ancak...org takılmıyor
    aradaki farkı verirseniz o zaman karşılanır...

fakat bence bir problem değil...beğenmezseniz seneye bir kez daha değiştirin...

kırık yok mu ?? al bir çekiç bir tornavida...kenarından kır...

ön camdan dolayı kasko bozulmaz...
    beyan üzere değişmez...resim çekmek lazım kırık olduğunu ispat etmek lazım...bunu zatan camcılar hallediyorlar...
    Konu cemal arslan tarafından (22/07/2011 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Servisin yönlendirmesi ile anlaşmalı bir yere gittim, problemsiz değişti. Sızdırma yok. Kasko da bozulmadı. Buraya kadar problem yok.

Yerine 'Uğurlu' marka cam takıldı.

"Cam değil mi arkadaş, ne farkedecek ki, belirli standartları taşımıyor olsa zaten piyasaya sürülmezdi" diye düşünmüştüm.

Eski camım çok daha kolay temizlenir ve daha az buğu yapardı.

Yeni camın üzeri şu an böcek cesetleri ve kireç lekeleri ile kaplı, camsilli su ile bile zor temizlenir oldu.

Diyeceksiniz ki 'sileceklerinin lastikleri eskimiştir', hayır temiz bir bezle bile çok zor temizleniyor ve hemen kirleniyor.

İlkbaharda çok fazla buğulanma sorunu yaşadım, kışın daha fazla olacağını tahmin ediyorum.

En kötüsü de kireç lekeleri, eskiden su akar giderdi, şimdi camın üzeri kireç tutuyor.

Arabanın içinde koku kullanamıyorum, camın iç yüzeyine yapışıp yağlı bir tabaka oluşturuyor ve gece yolculuklarını zorlaştırıyor.

Camı iyice temizledikten sonra iç tarafa buğu önleyici, dış tarafa yağmur kaydırıcı kullansam olur mu bilmiyorum, orijinal camda hiç böyle bir şey kullanmaya ihtiyaç duymamıştım.

11. Bu mesajı için 2 kişi Moosty'ye teşekkür etti:

UĞUR SAYMAZ
    usaymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34EZ7792
    Edilen teşekkür: 56

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar anlaşılan OJNİNAL den vazgeçmemek lazım servislede bi görüşeyim bakayım onlar ne kadar fark istiyecekler. arkadaşlar peki camdaki kılcal cizikleri çıkarma yolu var mı acaba ?

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Merhaba bende aynı problem vardı Öncama küçük taş geldi. kuş gözü kadar dı Araçı öğlen yemeye gitmek için aldığımda camdaki kırık ilerlemiş çanakakaledeki MİLLer servisle konuştum orjınal camı takarız fakat 150 fark alacaklarını söylediler bende onlara fark vereceğime kaskoyla görüştüm orjınal cam ve 1 gunde hallettiler
    Bandırmaya Kadıoğlu bayisine götürdüm .

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Orjinalle değişince farkı alıyorlar.Poliçenizda yazar zaten bu da.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Konusu açıkken bende yazayım

Dün yolda giderken karşıdan gelen mıcır yüklü kamyondan ön cama mıcır geldi sinek pisliği kadar iki tane iz oluştu.Kasko şirketim anadolu sigorta ile görüştüm araç son model olduğu için tofaşın kendi orjinal camını taktırabilirmişim.Şimdi ben diyorum acaba kasko poliçesinin bitimine doğrumu camı değiştirirsem çünkü sürekli mıcır kamyonlarının kullandığı yolu kullanmaktayım.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Alıntı zafer murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konusu açıkken bende yazayım

Dün yolda giderken karşıdan gelen mıcır yüklü kamyondan ön cama mıcır geldi sinek pisliği kadar iki tane iz oluştu.Kasko şirketim anadolu sigorta ile görüştüm araç son model olduğu için tofaşın kendi orjinal camını taktırabilirmişim.Şimdi ben diyorum acaba kasko poliçesinin bitimine doğrumu camı değiştirirsem çünkü sürekli mıcır kamyonlarının kullandığı yolu kullanmaktayım.
    Fazla büyük bir İz yoksa bence şimdi değiştirme . Benim ki ilerlediği için ben değiştirmek zorunda kaldım .Saygılar.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisin yönlendirmesi ile anlaşmalı bir yere gittim, problemsiz değişti. Sızdırma yok. Kasko da bozulmadı. Buraya kadar problem yok.

Yerine 'Uğurlu' marka cam takıldı.

"Cam değil mi arkadaş, ne farkedecek ki, belirli standartları taşımıyor olsa zaten piyasaya sürülmezdi" diye düşünmüştüm.

Eski camım çok daha kolay temizlenir ve daha az buğu yapardı.

Yeni camın üzeri şu an böcek cesetleri ve kireç lekeleri ile kaplı, camsilli su ile bile zor temizlenir oldu.

Diyeceksiniz ki 'sileceklerinin lastikleri eskimiştir', hayır temiz bir bezle bile çok zor temizleniyor ve hemen kirleniyor.

İlkbaharda çok fazla buğulanma sorunu yaşadım, kışın daha fazla olacağını tahmin ediyorum.

En kötüsü de kireç lekeleri, eskiden su akar giderdi, şimdi camın üzeri kireç tutuyor.

Arabanın içinde koku kullanamıyorum, camın iç yüzeyine yapışıp yağlı bir tabaka oluşturuyor ve gece yolculuklarını zorlaştırıyor.

Camı iyice temizledikten sonra iç tarafa buğu önleyici, dış tarafa yağmur kaydırıcı kullansam olur mu bilmiyorum, orijinal camda hiç böyle bir şey kullanmaya ihtiyaç duymamıştım.
    abi eline sağlık çok iyi anlatmışsın

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Benim de aldığımın ilk haftası kamyon taş fırlattı ön camda sol alt köşede 10cm kadar çatlak oluştu. Bununda büyük kısmı siyah boyalı yere denk geliyor. Bu haliyle sorun çıkartmıyor. Kaskonun bitimine yakın değiştirmeyi düşünüyorum.