Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Evo klima

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

eğer full auto ayarına getirdiyseniz ayarını klimanın soğutması zaman alır çünkü bu modda tasarruf için az az yükleniyor ama yakıt sarfiyatında oldukça fark ediyor modu full autu dan auto ayarına döndürürseniz bir anda soğutma oluyor ayrıca fan ayarını yükseltip menfez seçeneklerinide devreye sokmanız lazım alt arta üst üfleyicileri aktif edin.

BİR DE GEÇEN SANAYİDEKİ USTAMIN YANINA GİTMİŞTİM BİR DOBL VARDI YENİLERDEN KLİMA KASNAĞI UFACIK PARÇA YANMIŞ NEDENİ YÜKSEK SÜRATKERDE KLİMA AÇIP KAPATIYORMUŞ. BENİM USTA AMAN 70 KM. ÜSTÜNDE AÇIP KAPAMA ÇAĞATAY DEDİ 70KM VE ALTINA İN AÇ SONRA HIZLAN DEDİ.çÜNKÜ BİR ANDA YÜKSEK DEVİR VE SÜRATLERDE DEVREYE GİRİNCE ŞARJ DİNAMOSUNA MI NE BAĞLI OLAN KASNAK YANIYORMUŞ PARÇASI PAHALI DEĞİLMİŞ AMA O PARÇAYI DEĞİŞTİRMEK İÇİN TRİGERİ KAYIŞINI VEYA ZİNCİRİNİ SÖKMEK GEREKEBİLİYOR DEDİ BUDA TUZLU OLUYORMUŞ YANİ ASTARI KENDİNDEN PAHALIYA GELİR DİKKAT ET DEDİ SİZLERDE DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR CANINIZ SIKILMASIN YANİ.

2. Bu mesajı için 2 kişi fawori'ye teşekkür etti:

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

bu bilgi için çok sağol bende yüksek hızlarda çok kapatıp açıyordum yanmadan kurtardık parçayı sayende
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer full auto ayarına getirdiyseniz ayarını klimanın soğutması zaman alır çünkü bu modda tasarruf için az az yükleniyor ama yakıt sarfiyatında oldukça fark ediyor modu full autu dan auto ayarına döndürürseniz bir anda soğutma oluyor ayrıca fan ayarını yükseltip menfez seçeneklerinide devreye sokmanız lazım alt arta üst üfleyicileri aktif edin.

BİR DE GEÇEN SANAYİDEKİ USTAMIN YANINA GİTMİŞTİM BİR DOBL VARDI YENİLERDEN KLİMA KASNAĞI UFACIK PARÇA YANMIŞ NEDENİ YÜKSEK SÜRATKERDE KLİMA AÇIP KAPATIYORMUŞ. BENİM USTA AMAN 70 KM. ÜSTÜNDE AÇIP KAPAMA ÇAĞATAY DEDİ 70KM VE ALTINA İN AÇ SONRA HIZLAN DEDİ.çÜNKÜ BİR ANDA YÜKSEK DEVİR VE SÜRATLERDE DEVREYE GİRİNCE ŞARJ DİNAMOSUNA MI NE BAĞLI OLAN KASNAK YANIYORMUŞ PARÇASI PAHALI DEĞİLMİŞ AMA O PARÇAYI DEĞİŞTİRMEK İÇİN TRİGERİ KAYIŞINI VEYA ZİNCİRİNİ SÖKMEK GEREKEBİLİYOR DEDİ BUDA TUZLU OLUYORMUŞ YANİ ASTARI KENDİNDEN PAHALIYA GELİR DİKKAT ET DEDİ SİZLERDE DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR CANINIZ SIKILMASIN YANİ.
    Hangi hizda olursak olalim, klimayi devreye sokarken, ya da devreden çikarirken debriyaja basip, işlemi yapip, sonra ayağimizi debriyajdan çekersek sorun olmaz diye biliyorum.
    evo evo..

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ktpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    palio ile punto nun iç hacmi arasında fark var . bu da ayrıca bir etken olabilir. ama normal benim daha önce kullandığım opel astrada klimayı açınca eli üşüten bir serinliği veriyordu.bu araçta bu serinliği ben de alamadım.haliyle içeriyi de çok iyi soğutmuyormuş gibi hissediyorum.
    Abicim o kadar soğuğu da napicaksiniz yav anlamiyorum Morga mi çevireceksiniz araci. 20 derece iyidir
    evo evo..

Hakan Kayra
    cunsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Gayet hızlı soğutuyor, bende de bir problem yok şükür olsun..
    Konu Scottie tarafından (13/07/2011 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Fethiye gibi bir yerde iş yerimizdeki yada evimizdeki klimalar bile yetişmezken arabanın kliması imkansız biliyorum güneşin altında araç 45 dereceleri görüyor renkte siyah olunca epey sınırları zorluyor... 20 dk dan öncede huzurlu bir serinlemeyi elde ettiğim söylenemez hatta bazan 40 dk ama bence bu aracın bir sorunu değil

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

araçların soğmasında sorun yok bence, arkadaşlar biraz fazlasını bekliyor bence...yazın güneşin altında kalan bir araba öyle 3-5 dk da istediğin ısıya felan gelemez. dakikalarca çalışması lazım, uzun yol yapmanız lazım, içerdeki kaç LT sıcak hava var bilmioyruz, borular ısınıyor, içerdeki döşemeler, plastikler sıcaklık yaratıyor doğal olarak soğmuyor tabiki...kısaca klimalar süper...

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

ben de bugun öğle tatilinde 365 e giderken tam güç verip adam gibi teslim ettim klimayı . hakkaten de hakkını verdi içeriyi daha 365 e gidemeden soğuttu ve gayette güzel bir şekilde..

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

klimanın soğutmasından memnunum 10 dk içinde yeterli oluyor , klima hızını arttırdıkça motordan gelen seste artıyor , klima derecesi düşük hızı yüksekse bayırda stop ettirdiğimizde oluyor 1.3 sonuçta klima zorluyor biraz
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

bende sizin gibi klimamda sorun var sanıyodum geçenlerde bişey fark ettim eğer fanları cama verirsem içerisinin soğuması zaman alıyo fakat hava yolunu torpido gözlerine verdiğimde klimamın daha etkili olduğunu fark ettim. sanırım cama vuran soğuk hava güneşi gördüğü için ısınıyo ve bu da içerisinin soğumasını geciktiriyo die düşünüyorum. sonuç olarak klimayı açtığım zaman cama vermiyorum. paylaşmak istedim belki faydam olur...

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Bugun ogle arac isiyi 37 gosterirken aselsan dan adliyeye gittim ve klima super soguttu 10 dk icinde. Isiyi hep 22 de tutuyorum ve icerisi harika oluyor. On cama vermeyin gec sogur icerisi uygun isiya gelince on cama verip isiyi sabit tutabilirsiniz...bugun birsey dikkatimi cekti aqs olayini biliyorsunuzdur arkdaslar hatta konu acilmisti ve sanirim aqs calisiyor cunku full oto da calisirken klimam bir anda sesi artti ama fan hizi ayniydi...emin degilim ama yinede yazmak istedim durumu takip edicem

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı egeevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun ogle arac isiyi 37 gosterirken aselsan dan adliyeye gittim ve klima super soguttu 10 dk icinde. Isiyi hep 22 de tutuyorum ve icerisi harika oluyor. On cama vermeyin gec sogur icerisi uygun isiya gelince on cama verip isiyi sabit tutabilirsiniz...bugun birsey dikkatimi cekti aqs olayini biliyorsunuzdur arkdaslar hatta konu acilmisti ve sanirim aqs calisiyor cunku full oto da calisirken klimam bir anda sesi artti ama fan hizi ayniydi...emin degilim ama yinede yazmak istedim durumu takip edicem
    aqs nedir
    evo evo..

Gizem Uz
    mistero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

benim klimada da problem yok gayet güzel soğutuyor...

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

bende klimamdan memnunum)

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aqs nedir
    Selçuk Air Quality System (hava kalite sistemi) şöyle çalışıyor, tünele girince veya uzun süre kalabalık dur kalk yapılan trafikte gidince otomatik olarak iç hava sirkülasyonunu açıyor ve dışarıdan hava almıyor. FULL AUTO tuşuna basınca aracınızda klima ekranında hava alım şekli üzerinde auto yazar...olay bu tam otomatik klimalarda...bu durumu takip edicem çünkü bu sistemin bizim araçlarımızda olmadığı konuşuluyor

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı egeevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selçuk Air Quality System (hava kalite sistemi) şöyle çalışıyor, tünele girince veya uzun süre kalabalık dur kalk yapılan trafikte gidince otomatik olarak iç hava sirkülasyonunu açıyor ve dışarıdan hava almıyor. FULL AUTO tuşuna basınca aracınızda klima ekranında hava alım şekli üzerinde auto yazar...olay bu tam otomatik klimalarda...bu durumu takip edicem çünkü bu sistemin bizim araçlarımızda olmadığı konuşuluyor
    Hmm anladim iyimiş, teşekkürler bilgi için.
    evo evo..

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

ben aracımı yaklaşı 3 aydır kullanıyorum klimanın kışın ısıtmasından yazın soğutmasından son derece memnunum. yaşanan uğultu sorunu bende oladı ama sanırım klimanın arkasındaki borulardan kaynaklanıyor çünkü bu sorunu daha önce yaşayanlar oldu ve sorunun borulardan kaynaklandığını buldular. benim bir sorum var aracımızın klimasını sadece havalandırma konumunda çalıştırmamız mümkünmü ? yani bir dereceye bağlı kalmadan ve soğutucu düğmesine basmadan sadece dışardaki havayı içeriye püskürtmesi için bir konum varmı?
    zaman geliyor dışardaki havanın temiz olduğu yerlerde ve serin olduğu zamanlarda sadece dışardaki havayı kullanmak istiyorum.acaba böyle bir seçeneğimiz varmı ?
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aracımı yaklaşı 3 aydır kullanıyorum klimanın kışın ısıtmasından yazın soğutmasından son derece memnunum. yaşanan uğultu sorunu bende oladı ama sanırım klimanın arkasındaki borulardan kaynaklanıyor çünkü bu sorunu daha önce yaşayanlar oldu ve sorunun borulardan kaynaklandığını buldular. benim bir sorum var aracımızın klimasını sadece havalandırma konumunda çalıştırmamız mümkünmü ? yani bir dereceye bağlı kalmadan ve soğutucu düğmesine basmadan sadece dışardaki havayı içeriye püskürtmesi için bir konum varmı?
    zaman geliyor dışardaki havanın temiz olduğu yerlerde ve serin olduğu zamanlarda sadece dışardaki havayı kullanmak istiyorum.acaba böyle bir seçeneğimiz varmı ?
    hocam klima düğmesine basma herhangi bir tuşa bas aç klimanı, dereceye bağlı kalmadana gelince en düşüğe yani low a getir fan hızını manuel ayarla o kadar. Ama bu senin istediğin şey değil tam olarak...her halukarda fan hızı olmuş olacak

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

genel olarak bende memnunum ama son hızda açtığımda yanımdaki arkadaşımın sesini zor duyuyorum çok sesli çalışıyor.

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bilgi için çok sağol bende yüksek hızlarda çok kapatıp açıyordum yanmadan kurtardık parçayı sayende
    hız düşmeye gerek yok vitesi bosa alıp acabilirsiniz paliolarda da bu sekildeydi.
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon