Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
113 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Çözüm!!! Direksiyon altından gelen gıcırtı sesi

Silent Fear
    SilentFear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 3

arkadaslar bursa servıs komple kalorıfer yalıtımı yaptı ve sonuc:
    Ses mes yok arabmın keyfını cıkartıyorum 2-3 gundur

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

gözünüz aydın diyelim
    darısı bizim basımıza diyelimmm

Alper Ayvat
    avubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

6.400 KM'de, iki gün önce başladı ses...
    Paşa paşa gideceğiz artık servise

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

yahu o kalorifer radyatörünün yerini tasarlayan mühendis para ile diploma almış kimsedir gözümde.

inanınki şu arabada o kadar basit tasarım hatalarından kaynaklanan sesler varki anlatılmaz gözlenir. sadece bir kaç ufak tasarım değişiklikleri ile o seslerden kurtulabilirsiniz gel gelelim fiattaki mühendis arkadaşlar bunu becerememişler. üstelik maliyeti artırmadan bu sorunların üstesinden gelinebiliyor.

Salim Arslan
    salimarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar, benim aracımda 47.000 Kmde, yazın gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte benim aracımdada kalkışta, titremelerde ve bazende çukurlarda direksiyonun altından, sanki pedal kısmından bir gıcırtı sesi geliyor ? Bahsettiğiniz problem bumudur ?

Aracımın garantisi bitti, dolayısı ile servise gidip para vermek istemiyorum, acaba kendim yapabilirmiyim ??

BAKİ BAKİ
    2000 corsa gls 1,4 16v ov onderbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4
    Edilen teşekkür: 96

Alıntı salimarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, benim aracımda 47.000 Kmde, yazın gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte benim aracımdada kalkışta, titremelerde ve bazende çukurlarda direksiyonun altından, sanki pedal kısmından bir gıcırtı sesi geliyor ? Bahsettiğiniz problem bumudur ?

Aracımın garantisi bitti, dolayısı ile servise gidip para vermek istemiyorum, acaba kendim yapabilirmiyim ??

taaaaaa kendisidir.

bu arada can kardeşime katılmamak mümkün değil.

saygılar..

Salim Arslan
    salimarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Cevap için teşekkür ederim, o zaman bu haftasonu bir operasyon yapmam gerekecek

ömer diril
    Perdiril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tunceli
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06 D ....
    Edilen teşekkür: 6

Mutlu şimdilik geçti

eşim fiat'ta çalışıyor tam 5 sefer servise götürdük ki servisteki herkes eşimi tanıyor sesi kesemediler.hap çözümlerle işi yapmaya çalışıyorlar sonuç hüsran.en sonunda resimleride feyz alarak bir parça tahta ve demirle sorun çözüldü teşekkürler

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı Perdiril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eşim fiat'ta çalışıyor tam 5 sefer servise götürdük ki servisteki herkes eşimi tanıyor sesi kesemediler.hap çözümlerle işi yapmaya çalışıyorlar sonuç hüsran.en sonunda resimleride feyz alarak bir parça tahta ve demirle sorun çözüldü teşekkürler
    Bir endüstriyel ürünü tasarlayan mühendis hangi milletten olursa olsun ve de ne kadar mükemmel tasarım yaparsa yapsın;sıradan bir TÜRK'ün o tasarıma koyacağı mutlaka bir son nokta vardır

10. Bu mesajı için 3 kişi phyevren'ye teşekkür etti:

Hakan Ayhan
    mirayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz

gaz pedalının dibinde izalosyon malzemesinden kaynaklanıyor. Elinizle oraya ulaşıp o süngere benzeyen malzemeyi iyice sıkıştırırsanız ses kesiliyor

ilyaskaptan SELIMOGLU
    ilyaskaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

punto evo mylife 2011 05.06.2011

resimli paylaşımı yapan arkadaşa çok tesekkur ediyorum. aracı alalı daha bir gün bile olmadan bu ses problemini yaşayınca inanın deliye döndüm. 06.07.2011 teslim tarihi.aracı aldım tatile cıktım ve dakika bir gol bir durumu, koy yolu diye tabir edebilecegimiz bozuk satıhtan gecerken böyle gıcırtıyla, esnek bir yayın gerilmesi gibi cıkan bir ses. umarım benim sorunumda arkadasim yazdığı sebeptendirde benimde içim rahat eder. şu an ses ordan geliyormuş gibi düşünerek içimi ferahlatmaya çalışıyorum. herhangi bir sekilde de resimlerdeki yeri açıp kurcalamak istemedim. biliyosunuz servisler biz kullanıcıları garanti dışı bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar. en azından kimsenin gunahını almamak adına benim karşılaştıklarım bir çoğu böyleydi.

benim tüm arkadaşlara bir sorum olacak yine sesin tarifiyle ilgili. aracın dısında olan birisi bile duyabiliyor rahatlıkla dedim ya sanki bir yay gerilmesi gicirti eşliğinde. sizlerinde yaşadığı bu benzerlikte bir sesmidir.

cevap veren, paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler. hepiniz arçlarınızı iyi günlerde eskitin

bu gruba yeni katıldım ama oncesınde de sadık bir fiat kullanıcısıydım. 3 yıl uno, 7 yıl palio mjt(0 km alıp 110.000 devrettım) ve motordan o kadar memnun kaldımkı simdide punto ama nedense her seferınde kronik bir sorun yaşıyorum

KEREM USYAL
    kefase - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Allah bin kere razı olsun bu sorunla 20 000 kilometredir uğraşıyorum , ayrıca resimler ve emeğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Son derece açıklayıcı. Emeğinize sağlık...
    Kim demiş uysal bir koyunum ,kesmeye gelir ama çekmeye gelmez boynum...

aytaç çoban
    sqorpion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 55

keşke izole için elimizi sokabileceğimiz bi yer olsa da güzelce ısıya dayanıklı esnek bantlar var ama malesef boruları tamamıyle izole etmek için tüm göğüsün sökülmesi gerekiyor
    tüm göğüsü sökmektense biraz klasik işler yapmak faydalı oluyor işte.resimdeki yerleri yapıp hala ses gelen yer varsa beyaz plastiğin arkasındaki boşlukları çift taraflı bantlarla yada esnek mantar bant diye tabir edilen malzemelerle doldurabilirsiniz.bütün sıkıntı o boruların plastiğe sürtmesi.

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

arkadaşlar artık ön göğüs ( torpido ) sökmenize gerek yok , nalburdan bir adet köpük alıyorsunuz boruların ordan kalörifer kutusunun arkasına doğru sıkıyorsunuz köpük soğuduktan sonra kendiliğinden şişiyor ve boruların oynamasını engelliyor ve bu sayede sorun çözülüyor

Yararlı Olması dileğiyle

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

Standart italya da direksiyon sağda oluyor

orada böyle bir sorun olsa yıkarlar heralde fabrikayı.
    katılır mısınız bilmiyorum ,tahminimce soldan direksiyonlu araçlarda ortalık karışıyor.
    şükür bu mesele bende halloldu. olmasa iyi ama, düzelebiliyor esas önemli olan bu

emre can
    flood01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

bu sabah mersin bilen otoya gittim bu sıkıntı yüzünden tarık usta yı direk sordum yarım saat sürmedi hallettiler gün içi kullandım değişik zamanlarda aracı gıcırdama kesilmiş durumda sıkıntım gitti çok şükür

Güney ...
    evo_dynmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

ben de aracı istanbul göker otodan almıştım, gıcırtı 4500 km civarında başlamıştı sonunda dayanamayıp 2 ay sonra gittim sağolsun usta 25 dk.da sorunu giderdi, şimdi araca binince sıfır gibi diyorum

ONUR EGE
    ege298 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

merhaba. 1 Nisan'da almış olduğum Evo'mu 2 ay sorunsuz kullandım. Yaklaşık 3000 km'de 1 Temmuzda Bodruma tatile gittim. Yolda hiçbir sıkıntı yokken, Bodruma vardıktan yaklaşık 1 hafta sonra o illet gıcırtı sesini duymaya başladım. İlk duyduğumda acaba araçla gittiğim kumsallarda, motora kum girip sıkıntı yarattığını düşündüm. Sonra farkına vardım ki sizin bahettiğiniz sebepten yapıyor. Fakat şu an daha ilginci Ankaraya geldim ve o ses kesildi. Acaba kısa mesafede kullandığım için radyötör ısınmadığından mı yapmıyor o sesi . Şu an ne yapacağımı şaşırdım.Servise götürsem belki onların test sürüşünde yapmayacak. Sizce ne yapmalıyım.
    Konu ege298 tarafından (31/07/2011 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

BAKİ BAKİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 ** 4

Alıntı ege298 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. 1 Nisan'da almış olduğum Evo'mu 2 ay sorunsuz kullandım. Yaklaşık 3000 km'de 1 Temmuzda Bodruma tatile gittim. Yolda hiçbir sıkıntı yokken, Bodruma vardıktan yaklaşık 1 hafta sonra o illet gıcırtı sesini duymaya başladım. İlk duyduğumda acaba araçla gittiğim kumsallarda, motora kum girip sıkıntı yarattığını düşündüm. Sonra farkına vardım ki sizin bahettiğiniz sebepten yapıyor. Fakat şu an daha ilginci Ankaraya geldim ve o ses kesildi. Acaba kısa mesafede kullandığım için radyötör ısınmadığından mı yapmıyor o sesi . Şu an ne yapacağımı şaşırdım.Servise götürsem belki onların test sürüşünde yapmayacak. Sizce ne yapmalıyım.
    şükür. bende kesildi ses. 5 kez serviste gitmek zorunda kaldım tabii. kısa operasyonlar yapıldı.eğer o ses geldiyse diş ağrısı gibi başlaya bilir?
    düzelmeyecek birşey değil. başka dert vermesin.

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

çok faydalı bir paylaşım olmuş. ellerinize sağlık.

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon