arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 2011 model punto evo duologic aldım...aracı sadece eve getirmek için 25-30 km kullandım ve eşime teslim teslim ettim.aracı eşim kullanıyor...problem şu ; eşim aracı yavaş kullandığı için vites değişimlerinde problem olmuyordu yani arac auto modda 1,2,3,4,5 viteslere nornal sekilde geçiyor ve 80-90 km lerde 5.viteste kalıyordu...Ancak bugun aracı kullanmak zorunda kaldım; ben gaza fazlaca bastığım zaman araç 5.viteste olsa dahi devrine uygun vitese düşeceğini ve kademeli olarak viteslerin yükselmesi gerektiğini biliyorum.Ancak bugün öyle olmadı araç 70-80 km hızda 5.vitesde giderken gaza sonuna kadar bastım göstergede vites 3e düştü ama 3 üncü vitesin üstüne çıkmadı araba 5000 6000 deviri görmesine rağmen vites yükselmedi ...birkaç defa olayı tekrarladım aynı şey...gazdan ayağımı çektiğimde ise motor devri 3000 lere düştüğünde vites 4 yükseldi ...bu bana pek normal gelmedi ama araca yabancı olduğum içinde fikir edinmek istedim...umarım derdimi anlabilmişimdir.yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar...