Sayfa 5/9 İlkİlk 123456789 SonSon
169 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Eski kasa puntomun direksiyon arızası

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Geçmiş olsun. 5 yıldır GP kullanıyorum ve böyle olumsuz duygular asla uyandırmadı. Gördüğüm kadarıyla sizde aracınızı uzun bir süredir kullanıyormuşsunuz. Bu kadar sorunlu olan bir araca neden onca yıl dayanmak zorunda kaldığınızı da anlayamadım. Şahsen ben arabamı çok seviyorum ve iyiki de almışım diyorum.

Ayrıca eski kasa puntosunda direksiyon sorunu olan bir arkadaşım Fiat müşteri hizmetleri ile temasa geçip, ücretsiz olarak değiştirtti. Bence bu konuyu açıp almayın demek yerine, hakkınızı alabilmek için daha fazla mücadele vermeniz daha olumlu sonuç verir.

ÇİLEN ATAÇ
    cilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 CLN 23
    Edilen teşekkür: 348

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimden gelse arabayı evin içine sokucam göz önünde dursun diye
    +999999999999999999999999999999999999999999999

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağol fikret abicim... Merhaba nasılsın iyimisin? İş yoğunluğumdan bayaadır bakamıyordum foruma... Özledim herkezi
    gece çalışıyorum.iki günde bir nöbet var sabaha kadar bekliyoruz.birde anormal TRAFİK tam bir felaket.aracta da bir problem şimdilik fiatın klasik problemi kapılar(2 kapı)fırsat olunca bir servise gideçeğiz.puntoda şimdilik başka bir sorun gözükmüyor izin günümde detaylı inceleme yapacağım.iyi çalışmalar..

Özgür Özer
    ozgur51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 2

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...kullanimi.html

Bakın benim bahsettiğim bu sorundan ne kadar insan mağdur durumda
    Hyundai araçlarda da bu sorun sıkça görülmüş ve aracın model yılı ne olursa olsun ücretsiz değişmişler.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı ozgur51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...kullanimi.html

Bakın benim bahsettiğim bu sorundan ne kadar insan mağdur durumda
    Hyundai araçlarda da bu sorun sıkça görülmüş ve aracın model yılı ne olursa olsun ücretsiz değişmişler.
    Direksiyon sistemi güvenlik açısından son derece önemli bir ekipman,kazaya sebebiyet verebilir,can kaybına yol açabilir vs vs.
    Bu konuda haklısınız ancak konuyu açış şekliniz ve seçtiğiniz konu başlığı doğal olarak GP ve Evo kullanıcılarının moralini bozuyor,çok aşırıya kaçanlar dışında insanlar size tepki vermekte haklılar,yardım istemek başka direk olarak bu aracı almayın demek başka,bu araçlar hakkında herkes bu şekilde yazarsa 30.000 edecek bir araç 20.000 e 2.elde müşteri bulabilirmi?

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Siz ne diyorsunuz arkadaş 1 ay önce sattığım Puntomu bugün görünce yüreğim titredi bee!

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

https://forum.grandepuntotr.com/gene...i-gercegi.html

burada da aynı sorunlar.
    Benim yapmak istediğim topluca Fiat a tepki göstermek. Bugün bana oldu yarın sana olmayacağını nerden biliyorsun? O zaman yanında kimi bulacaksın.

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bakın foruma Goodyear lastik konusu açtım ve arkadaşlardan hem yorum olarak hemde Fiat'a mail gönderme olarak inanılmaz destek gördüm,dediğim gibi konuyu açma şekliniz hatalı...

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

2006 yilinda punto 1.3 mj kullanmaya basladim (ondan oncede 2001 ford fiest ghiam vardi) 5 sene esege biner gibi bindim hic acimadim devirse sonuna kadar cevirdim cukursa hic birini iskalamadim bu sekilde 150.000km kullandim sadece 10.000 bakimlarini hic aksatmadim yeri geldi 9500de girdim 1 kez bile sorun cikarmadi ne yolda kaldim nede bir parcasi bozuldu, onu sattim simdi evo kullanmaktayim cokta memnunum. Nekadar ekmek okadar kofte bu paraya bu arac, varsa verin 75.000 euro alin 5.20d bakin keyfinize yoksa ne fiesta ne baskasi punto forever.

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

04 Aralık 2009 20:08

Fiat Granda Punto kullanıcısıysanız dikkat! Sizin kullanmakta olduğunu otomobil belki de servis tarafından geri çağrılacak. Fiat, en çok satan modeli Granda Punto’nun 500 bin adedini direksiyon problemi sebebiyle servislerde onarıma çağırıyor. Bu modeldin 2006 yılından bu yana üçüncü geri çağrılışı olan bu operasyon bugüne kadarkilerin en büyüğü olma özelliği taşıyor. Sorun 2008 ve 2009 yıllarında üretilen Grande Punto ve Grande Punto Abarth modellerini kapsıyor.

haberi Fiat Grande Punto geri çağrılıyor linkten okudum.

Günay Aydın
    By_HaNNibaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 AG 106
    Edilen teşekkür: 36

Cebinden cıkan paraya kızmiş sanirim bu kadar öfkelenmiş ama bunu fiata mail atarak sizden herhangi bir ücret talep etmeden değiştiriyorlar.

Fiatin bu kadar kötülenmesini anlamiş değilim kasa olarak gayet güzel ve dayanikli motorunda bi sorun var diyen yazsin buraya görelim insan gibi kullanipta bakimlarini yaptirdiktan sonra ki.

1.3 fiat doblo 2005 model 20bin km aracin yağini hiç değiştirmemişler ve köy yollarinda filtresi dolmuş vs hiç bi şekilde bakima alinmamiş araba hiçte bi sorun cıkmamiş yani kullanima bağli olarak değişen bi araç sinir oluyrum böyle fiat kötü bilmem ne diyenlere ya
    Kaming Son
    Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Dumani Üstünde Punto

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Yanlis yapmislar ozaman keske cagirmasalarmis, bozulunca fiat para kazanirdi biz kullanicilarada yaranmak mumkun degil.

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Onursal üye Delidavsan isimli kullanıcıdan alıntı

Zeynel uğraşmak zor değil. Sonuçta php ya da asp bir site değil yapılacak olan. 3 frame, 2 sayfalık bir web sayfası yeter de artar bile. Çok fazla bilgim yok ama ben bile hazırlayıp upload edebilirim siteyi. Tek ihtiyacım olan domain ve hosting. Yasal problemler çıkmaması için hosting yurt dışında olsa yeter. Site bittikten sonra FIAT'ın tüm bayilerine, genel merkezine, müşteri hizmetlerine vs. sitenin adresi ve içeriği mail atılarak başlanabilir protestoya. Alelacele sizinle görüşeceklerine eminim. Spam işinden pek hazetmesem de bir mail listesi yapılıp spamla web sitesinin dağılımı yapılabilir. Herkes listesindeki arkadaşlarına gönderse zaten mail fw'lama konusunda meraklı bir millet olduğumuzdan inanıyorum bir kaç günde milyon kişiye ulaşır mail listesi. Bu ve bunun gibi bir çok şey yapılıp FIAT'ı bezdirebiliriz. Hatta en vurucusu da sanırım siteyi hem ingilizce hem Türkçe içerikle yapmak olurdu. Düşünsenize, FIAT Italya dahil mail atıp siteyi yayınladığınızı hem Türkçe hem İngilizce içerikle.

Bunun dışında 1 - 2 günlük araştırmayla internetteki bütün şikayetler bulunup siteye eklenebilir vs. vs. Fakat asıl sorun bunlar değil asıl sorun arızası varken günlerce burada ortalığı yakıp yıkan arkadaşlardan bugün yardım isteseniz, ellerindeki evrakları paylaşmasını isteseniz hiç biri yanaşmazlar ve emin olun bir çoğu yardımcı olmazlar. O yüzden bu arızanın kronik listesine alınma şansı sıfır. Bireysel hareketlerle çözülebilecek bir durum değil ve sırf bu yüzden "bu başlıklar sıktı artık". Başlığı açan arkadaşı tenzih ederim ama bu arızayı yaşayıp yaşamayan herkes sadece başına geldiğinde birşeyler yapmaya kalkıyor ve arızası giderildiğinde bildiğiniz "susturuluyor".

Sitedeki kimse konunun duyulmasını istemiyor çünkü araçlarının fiyatı düşüyor. "Aman bu konuyu dillendirmeyin, abartılacak birşey değil" diyen bir kaç kişiye denk geldim. Sebep de çok manidar. Araçlarının değerinin düşmesi. Evet city motoru arıza yaptığında araca halen müdahale edebiliyorsunuz evet direksiyon kilitlenmiyor sadece elektro-servo motorlar devreden çıkıyor ve evet sadece direksiyon sertleşiyor. Fakat böyle bir riskin olması bile cana kastten başka birşey değil. Sonuçta ortada bir risk var. 120 ile giderken servo motorun devre dışı kalmayacağını kimse garanti edemiyor ya da kimse o anda sürücünün panik yapmayacağını, kaza yapmayacağını garanti etmiyor ama "önemli bir sorun değil, sadece direksiyon ağırlaşıyor" diyebiliyorlar gönül rahatlığıyla. Aracımın değerinin düşmesi canımdan daha önemli değil benim. Kaldı ki bu firma yıllardır bu sorunu çözmeyecek kadar şımardıysa sebebi kimsenin üzerine gitmeyişinden başka birşey değil.

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Erdi veya diğer yetkili arkadaşlar,konu başlığını değiştirebilirmisiniz,konu çok önemli ama başlığı itici ve zarar verici...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Ücretsiz değiştirildi yalanına kimse inanmasın. ücretsiz değiştirildi diye yazanlar Fiat ın kendi adamları. Fiat ı iyi göstermeye çalışıyorlar itibar etmeyin. Bir tanesi çıksın cep telefonu, adres versin, belge versin. VEREMEZLER .Yalan söylüyorlar. Araçlarının değeri düşmesin istiyorlar. FİAT KESİNLİKLE ÜCRETSİZ ONARIM DEĞİŞİM YAPMIYOR.

hakan tosun
    hakan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16CSE79
    Edilen teşekkür: 6

kardeş bence şanssızlık gibi ama eski kasalar biraz problemli bunu cok kişi söylüyor. yeni kasalar daha sorunsuz .geçmiş olsun kardesime şunuda bilsin kardesim FERRARİ-DE bir fiat acaba bunudamı almasak direksiyonundan felen sesmi gelirdiye .öyle genelleme yapmayalım beyaz eşya gibi sanş diye biliriz.tekrar geçmiş olsun ve puntodan vaz geçmeyinderim .ben aracma aşıgım.......

Hayati Becerir
    hayatibc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06DF5121
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar ben 4 aydır puntocuyum.2008 grant punto active 1.3 .ikinci el olmasına rağmen 70000 km olmasına rağmen memnunum.Daha evvel ren da kullandın beni hep üzdü.Ama tofaş doğanım,124 üm,fiat unom,fiat palio om beni hiç üzmedi.hepside ikinci el.En son palio multim vardı sattım grant punto aldım.Tabiki ufak tefek sorun olacak ama piyasada araştırırsanız,servis haricide iyi ustalar var.Birazda kendiniz arabadan anlayacaksınız.Haftada en az birkere yağına,suyuna ,hidroliğine,ve de sağına,soluna bir bakmanız lazım.Mesala bunların kapılarında kademe sesi gelir,yen alacağınıza sökün sarı burç takın bir daha kolay bozulmaz.Kapıları yağlarsanız sesi keser,yani kahvede geçireceğiniz vaktin bir kısmını aracınıza ayırın.Siz ona sevginizi verirseniz oda sizi üzmez.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

benim 2.puntom beni de üzmedi öle çok masraf ta etmedim klasik masraflar..kızdırma bujisi akü falan filan..

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Ben yarın davamı açıyorum. Sonucunu görecez. Hepinizi bilgilendirecem. Dilerim Başkasına da emsal olur.

Sayfa 5/9 İlkİlk 123456789 SonSon