Sayfa 3/9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
169 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Eski kasa puntomun direksiyon arızası

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

geçmiş olsun
    fiat arabası kısaca italyan arabası öyle fazla üzmeye gelemez
    narindir okşayarak düşeceksin çukurlara

makine bu kardeş, biraz da talih olacak tabi...
    bende 3 araçtır italyan aracına biniyorum
    gPunto 2006
    AlfaRomeo 147 2004
    son olarak Gpunto 2008
    daha önce japon arabasına da bindim
    hepsinin kendine göre tıngırtıları var

kısaca 2006 dan beri italyanım dan memnunum heleki
    Alfa nın piyasadaki namına rağmen memnundum diyebiliyorum..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arz talep değil tamamen beklenti meselesi bu iş...
    eğer sadece gitsin az yaksın diyorsanız tabii ki çok güzel bir araba...
    demek ki benim beklentilerim yüksek...
    arz talep ve beklenti arasında ne fark var ?
    TSİ Jetta.

Anıl Clio
    By_Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Eğer Bu Sorunlar Karşınıza Çok Sık Çıkıyorsa Sizin En Yakın FİAT Yetkili Servis'e Gitmenizi Öneririm, Orada Sizin Şikayetlerinizi Dinlerler

MUSTAFA USA
    dj_sisart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    51HA661
    Edilen teşekkür: 7

Aracımı 1yılı geçkin kullanıyorum.Genel bakım mastafı dışınde ek masraf çıkmadı.ANCAK eksikleri var:içeri aşırı ses alma,sert süspansiyon,boya kalkma. özellikle ses alma sorunu beni zorluyor.
    araç için iyi mi sorusuna ''yaniiii iyi gibi'' diye cevap veriyorum.

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Ya bu sıralar fiat ve arabaları için sitede çok fazla şikayet var. Arabalar birden bire topluca sorun çıkarmayamı başladı. Çıkarmaya başladıysada bu genellemeler niye.
    Sanki tüm fiatlarda sürüsüne bereket sorun varmış gibi.
    Bana bu sıralar forumda bilerek karalamalar yapılıyor gibi geliyor. Konuyu yazan arkadaş üzerine alınmasın bu tür karalama yapan kimse onlar üzerine alınssın.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Sorun yaşamak ve bunu belli etmek herkesin en doğal hakkıdır.. Hor görmemek gerek arkadaşı.. 1800 TL yi ben görsem bende dellenirim.. yol göstermek gerek.. ama arkadaşında 7 yılın hatrına arabasına saygı duyması gerek..

Ben opel kullanıcısıydım önceden volkswagen da kullandım.. opele bir daha asla yanaşmam dedim.. volkswagen için servise o kadar para vermek bezdirdi üstelik daha yüksek paralara daha az donanımlı araç kullanıyordum.. ayrıca müşteri hizmetleri kötüydü..
    Fiat a gelirken herkes bana alma demesine rağmen aldım.. fiyatından ve donanımından sebep değil.. sırf şeklini sevdiğimden aldım.. çok şükür beni üzmedi.. inşallah üzmezde..
    Araba konusunda kıl bi adamım en ufak sesi gider servise gösteririm.. servislerinin ve müşteri hizmetlerinin kalitesini opel ve volkwagen ile kıyaslamayacağım kadar iyi olması.. ve tabi servis ücretlerinin onlara nazaran daha uygun olması da tercih sebebiydi..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

8. Bu mesajı için 2 kişi sedini'ye teşekkür etti:

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı rockSEWER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni karşı saldırı yapıyor gibi görmeyin lütfenn sadece kendi yorumum.

burası sonucta bir forum, 13500 kullanıcısı var. Günde 1000'de 1 kişide sorun çıksa 13 konu olur.ki buda cok normal..benim eski aracım opeldi oradada hergün vay şu vay bu bir sürü konu acılıyordu.Buradaki " yandım allah " foruma koşma mantıgıda sadece fikir alış verişinde bulunmak, daha önce sıkıntı yaşamışlardan bilgi almak amaçlı..Emin olun Audi, mercedes, honda hepsinde aynı hergün bir sürü sorun cıkıyor.Aslında bana görede hepimiz aman aman aradıgımız bi araç değil..Ama herkesin ekonomik durumu bunu gerektiriyor ve bu şekilde gidiyoruz. Aza tamah etmeyen çoğu hiçten bulamaz hesabıı ..

Sizi yalnış anlamışşamda özür dilerim..
    yok hocam yanlış anmamışsın karşı saldırı yapıyor gibi de görmüyorum. ben genel olarak foruma tepki niteliğinde yazmıştım. bak ne güzel söylemişsiniz 13500 kullanıcısı var diye... yarısında punto olsa 6500 tane eder. 1 TANE DOĞRU DÜZGÜN OLUMLU YAZI YOK arabam daha 1000 kmye gelmedi valla forumdan soğudum ya pencereden bakıp bakıp duruyorum "HATA MI YAPTIM ACABA " diye ondan bu şekilde bir tepki koydum... ARABALARIMIZI BİRAZCIK SEVELİM BİRAZCIK GÜZEL YÖNLERİNDEN BAHSEDELİM derim ben...

mesela EVOm daha bebek 1000 km de ve ben herkesi o çoook korktuğu DİREKSİYONUNDAN acayip memnunum.. biliyorum ki özellikle CİTY modunda tepkime anında tepki verecek.. benim gibi dağ yollarını sevenler için viraj içi aydınlatma müthiş birşey...
    Konu shellcininabisi tarafından (08/04/2011 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Feza Harputluoglu
    feza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 EE 095
    Edilen teşekkür: 4

Bu arkadaş burada egosunu tatmin ediyor heralde,belliki çok hırslanmış.Diğer arkadaşların dediği gibi araba işi şans işidir demekki seninde şansın yokmuş ne yapalım şansına küs )

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

yaw adam çıkmış gitmiş zaten.punto alacak olan ilan sitelerine bakıyor.burada herkesin puntosu var.iyi o zaman hepimiz satalım o arkadaşın alacağı arabadan alalım.belki gözü açılmıştır

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

aracım 1.4 77hp dualogic çok memnunum tabii zamanla ses yapmaya başlar çünkü istanbulun yolları sökülmüş pancar tarlası gibi
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Anıl Clio
    By_Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Sana İnat Clio Symbol'ümü Satıp Punto Alacağım...

14. Bu mesajı için 2 kişi By_Clio'ye teşekkür etti:

e.yavuz e.yavuz
    e.yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Selamlar arkadaşlar,

Yazacaklarım belki konunun gidişatıyla pek de alakalı değil ama;

Yaklaşık bir ay gibi bir süredir,burada yazılanları takip ediyorum... Bir arkadaşımız ''küçük bir sorunu olan,hemen buraya koşup yandım Allah diye başlık açıyor'' manasında bir yazı yazmış.

Olayı ''20 lira veripte,200 liralık birşeyler beklememek'' mantığıyla düşünmeliyiz... Böylece,hem bizler huzurlu oluruz hem de araçlarımız...

Herkeze keyifli km'ler diliyorum...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

CENGİZ DEMİR
    cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

65000 km de birmot tan Grande Punto aldım 85000 de sattım masraf çıkmadı.Geçen hafta yine Birmot a gitim,parasını verdim 2011 0 km Evo yu bekliyorum şu anda bu hafta teslim edilcek.Şans meselesi.

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Bu Tamamen Kasıtlı Bir Msj Bu Dediklerini Kanıtlamadığı Sürece Bu Herifi Banlayın Siteden Uzaklaştırın Konuyuda Silin Gitsin Sallıyor Bu Yhaaa... Ciddiye Bile Almaya Değmez Tamamen Saçmalık...

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

ben arabamı sevıyorum kım nederse desın benı hıc alakadar etmıyor

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

kız arkadaşımın Daihatsu Sirion u vardı, otomatik vites. 5.000 tl motor, 4.000 tl şanzuman masrafı çıkardı. Sirioncularda daha önce hiç böyle bir hata çıkarmadığını söylüyorlardı. Heleki Toyota teknolojisi ile üretilen bir araç.. Şanssızlık işte, bize denk gelmişti..

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

insanlarda şunu hiç anlamış değilim sadece fıat marka otomobillermi arza yapıyor neden bu kadar katı bakılıyor onu hiç anlamış değilim doğrusu

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizi rahatsız edicek birşey olmaya bilir,bu konuyu sizden başka bir çok insan okuyor eleştiri yapabilirsiniz ama böyle aşşağılayıcı cümle kullanmanız bana ters geldi.asayişini sağlamak benim görevim değil olsaydı anlardınız zaten.
    +
    Çoğu konuda fark ettim eleştiriye kimsenin tahammülü mü yok,yoksa arabanıza laf mı kondurmak istemiyorsunuz ? bir tek fiat marka araba kullanan kişi mi sanıyorsunuz kendinizi? onuda anlamış değilim.her 10 kişiden 7 si arabanın şurasından ses geliyor diyorsa sizin bu arabayı sanki sizi eleştirmiş gibi cevap vermenizin saçma olduğunu düşünüyorum. şans işi diyorsunuz onuda anlarım demekki siz şanslısınız şansız olan kişileri terslemeye gerek yok.!!!
    Arabanın şeklini beğenirsiniz hastası olursunuz ona lafımız yok ama eleştiriye açık olalım..

kimsede tapki göstermediğne göre sizin anlayışınızda bi sıkıntı var o zaman...madem asayışten sorumlu sahsıyet değilsiniz..bırakın o zaman msjına cvp verdiğim sahıs savunsun kendini..zaten savunucak bişeyide yok konuyu açıp gittiğne göre arabasıyla ve sorunuyla pekte alakalı olduğnu düşünmüyorum...olsaydı zaten 7 sene sonra pişman olmazdı arabasından.
    insanlar eleştrılere acık olmak zorunda bu gibi paylaşım yerlerinde aksı halde burada barınamazlar..bende herkez gibi eleştrilere açık bi insanım..benımde aracımda sorunlar meydana gelıyor..elımden gelıyor bır çok sıkıntıyı ve sorunu kendım çözüyorum yardıma ıhtyac duyduğumda buraya yazıyorum yada daha once konuyu acan arkadaşlardan yardım ıstıyorum cıkmaza gırdığımdede servise gidiyorum yardım için..ama hiç bir zaman aracımı kotulemıyorum..bangır bangır bagararak bu aracı almayın demıyorum..5 senedir severek ilk gunkı gıbı özenle bindiğim GPma bunu yapmam zaten..emınımkı bu forumu kullanan bır çok kişide benım gibi dusunuyordur araclarını sorunlarıyla sevmeyi basarmış insanlardır..kendı adıma konusuyorum ben aracımdan memnunum..bır çok arkadaş demiş kullanmak var kulllanmak var..sen arabanı dambul dumbul kullanırsan gavurun malı zihniyetıyle yaklasırsan sana sorunda cıkartr altında havayada ucar..hersey olabılır..sonragel buraya ben aracımdan memnun dığılım sakın almayın..mumkun olsada sorulsa keşke..peki araç senın şöförlüğünden memnunmu diye? oyüzden bu konu fazlada uzamasın bu gıbı sahıslar devamlı bu foruma gırım ortalığı karıştırıp duruyo bizde maalesef bu gıbı ınsanların ne amaçla msj yazdığnı sonradan anlıyoruz ve konuyu uzatıp gidiyoruz..sonuç olarak ben aracımdan memnunum..arabamı değiştirmeye gücüm yetse gıderım yenı bir GP aılırım..sorununu bildiğim halde alırım benımkı böyle bir sevgi ve aşk..

onrky
    1.4 starjet 95hp

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Arkadaşlar bence bu konuya mesaj yazarak daha fazla güncel tutmanın bir anlamı yok.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaklaşık olarak 1 saattir forumda dolanıyorum ( taa ki bunu yazmaya karar verince farkettim MİSAFİR olduğumu) Bilenenler bilir 1,3 evo dynamic sahibiyim ve daha mart ayında aldım aracımı o zaman da bu foruma baya bakmıştım şimdi de her gün dolanıyorum... Aracı alma sebebebim eski aracım 94000 de ve 12 yaşındaydı ve artık ZAMANI GELMİŞTİ. baya bir peugeot , clio hundai falan baktıktan sonra BÜTÇEME UYGUN ALABİLECEĞİM EN İYİ DONANIMLI DİZEL ARAÇ EVOYDU...

geleyim esas mevzuya yukarıda dediğim gibi her gün bakıyorum foruma ve en sonunda "HEP SORUN HEP SORUN" diyip kapatıyorum... foruma şöyle bir bakın , PUNTO EVO'YU , GRANDE PUNTO'YU ÖVEN , HARİKA diyen yazı sayısı kaç tane acep? KİMSE Mİ MEMNUN DEĞİL ARKADAŞLAR ya da HERKES MEMNUN DA SORUN ÇIKINCA MI "YANDIM ALLAH" DEYİP foruma koşuyor?
    ben gayet memnunum, hiç bir zamanda aracımdan memnunum diyede konu açmadım. 4 yaşında 80 bin küsürdeki dizel araç. kötü yakıttan enjektör işedi burada konu açtım sorunumu ifade ettim sonrada yaptırdım, triger zinciri ses yaptı değiştirdim. bunlar olağan şeyler.

aslında forumun kuruluş amaçlarından bir taneside sorunlara yönelik paylaşımlarda bulunmak. kullanıcıların sorunlarına çözüm bulmak için ki çoğu zaman doğru tespitlerde bulunarak cevaplar veriyoruz.

1 hafta önce 1000 km yol yaptım istanbul - ankara. kısa süreli bir ziyaretti. aracımın sadece yağına baktım, motoru şöyle gözden geçirdim Bismillah deyip ailemde içinde gazladım. hiç yolda kalırmıyım sorun çıkartırmı diyede düşünmedim. buda arabanın bana verdiği güvenden kaynaklanıyor.

o zaman fordclub forumuna bakın. oradaki fiestalarda yaşanan sorunları bir göz gezdirin. içiniz daralacak mı daralmayacak mı anlarsınız.

Sayfa 3/9 İlkİlk 1234567 ... SonSon