Sayfa 2/9 İlkİlk 123456 ... SonSon
169 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Eski kasa puntomun direksiyon arızası

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyenmiyosan sana sorabilirmiyim 7 sene neden kullandın.?.ancamı dank etti kafana 7 sene sonra?soruyorum sana cvp verirmisin??
    haklısın abi bence de beğenmeyen birisi sırf ucuz diye 7 sene kullanmaz bi arabayı satar başka araç alır hatta dediği kadar sorun çıkarmışsa hiç araba almam bunlar 7 sene sonra geriye dönüp bakıldığında off buna yaptığım masrafa bmw alırdım hissi verip acı duymak ve buraya kusmaktır
    kArŞIYAkA çARŞı

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

malesef burada bu arabaların hastası çok.. ne söyleseniz boşuna...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Kimse kızmasın,şu lastik meselesinden sonra bende keşke almasaydık demeye başladım,sinek küçük miğde bulandırır hesabı,güzelim arabadan soğuttular bizi...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

İşin gerçeği araçlarımız çok kaliteli alman araçları gibi değil. Ama emin olun o alman araçlarınında ufak tefek can sıkacak şeyler oluyor. Sonuçta hiç biri custom Made (el yapımı) araçlar değil fabrikasyon çıkan araçlar illaki arızalar olacaktır. Aracı sıfırdan aldıysanız şahsi bakımınızı eksik etmiyeceksiniz herşeyi servislerden beklemiyeceksiniz. He kendi yapamadığınız şeyler olur yada bilmedğiniz bir konu olur fikir almak için kullanabilirsiniz. Tamam ülkemizdeki fiyat desteği çok güzel değil sayılı belli başlı servislerimiz var. Ama herşeyide devletten beklememek gerek. İlk aracım 82 model Fiat 131 di aldığımda yaklaşık 500 lira masraf yaptım bunun içinde kapı kilitleri değişimi yağ değişimleri ufak tefek ama can alıcı parcaların değişimi merkezi kilit alarmdı aksesuardı yaptırdım aylarca sorunsuz bindim. niye? hergün yağını suyunu kontrol ettim altımdaki arabanın haddini bilerek gereksizce zorlamadım. Puntoların kronik sorunu direksiyon sıkıntısıda dediginiz gibi cok maliyetli birşey ve gerçekten servis insiyatifinde size yardımcı olabiliyorlar. Garanti dahilindeyse zaten değiştirmek zorundalar işte o zaman değiştirmediler mi hukuki yollar sizi bekliyor buda maalesef fiat ın işgüzarlığı. Ama hiç biri Puntoları karalamaya yetmez. Bu fiyata bu özellikteki bu dizayndaki hiçbir avrupa arabayı alamazsınız.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı opexturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herhalde arkadaşın ilk arabasıymış ve diğerleri arıza yapmıyo diye söylemişler...
    Cevap yazmadıgına göre ikna olmuş sanırım..Kuyuya bı tas at kaç hesabı...Allah bilir nasıl kullanıyosun arabayı, köy yollarında, tozlu topraklı yollardamı ,zamanında servisine gıdıyomusun ,bakımlarını yaptırıyomusun ,kaçak mazotmu kullanıyosun ,uzar gıder
    I ' m c a p u l i n g . . .

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Aynı markayı kullanan bu kadar forum üyesinin arasına gelerek "punto almayın" diyen zihniyeti anlamak mümkün değil.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı opexturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı paraya başka arabalar da alınır ama siz de biliyorsunuz ki bu donanım şıklık bu paraya bulunmaz yani arabalarımızı sadece ucuz oldukları için tercih etttiğimizi söylemek haksızlık olur

kendi adıma konuşayım 1.3 dizel olduğu için az yakar vergiside az olur mantığıyla aldım...parçasının da ucuz olduğunu düşünüyordum ama pek de öyle değilmiş...Ayrıca sadece direksiyonu çevirdiğim için airbag makarası bozuldu bu yüzden direksiyon ile ilgili problemlerde arkadaşı çok iyi anlıyorum...

Bu arada donanım için 2011 gp lere bir bakın isterseniz...
    Konu takres tarafından (07/04/2011 Saat 17:57 ) değiştirilmiştir.
    Keyif BMW'Dir...

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

arkadaşlar biraz relax olsak iyi olmaz mı acep

arkadaş belli ki baya sıkıntı çekmiş ve gelip içini dökmüş, bunda ters bir durum yok. anlayışla karşılamak lazım. bende aracı alalı 10 gün oldu ama nerdeyse başlayacam artık fiat'a da yaptığı arabayada. ha diceksiniz ne oldu ? ne olmadı ki, 10 gün oldu 6 kez servise gittim, daha ne olsun, yok orda ses, burda ses, yok o eksik bu eksik, yok ora sallanıyor bura gıcırdıyor. ohhooo çekeceğimiz var demek...
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı HarbiAslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biraz relax olsak iyi olmaz mı acep

arkadaş belli ki baya sıkıntı çekmiş ve gelip içini dökmüş, bunda ters bir durum yok. anlayışla karşılamak lazım. bende aracı alalı 10 gün oldu ama nerdeyse başlayacam artık fiat'a da yaptığı arabayada. ha diceksiniz ne oldu ? ne olmadı ki, 10 gün oldu 6 kez servise gittim, daha ne olsun, yok orda ses, burda ses, yok o eksik bu eksik, yok ora sallanıyor bura gıcırdıyor. ohhooo çekeceğimiz var demek...
    Haklısın hemşerim banada öyle geliyorki çekeceğimiz var ama yapacak birşey yok zevk almaya bakacağız buarada hangi servise gidiyorsun birmot? mıçı?

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Standart Punto alın

arabasında sıkıntı olanların derdini dile getirmesi normal ama markayı genel olarak bu şekilde karalaması çok yanlış. Başka bir araba da olsa yine o markayı karalayacaktı.Hangi model ve yıl olursa olsun hiç sorun yaşamayanlar var onlar için ne denir? Benim tavsiyem biz de 'Punto Alın. İyi ki varsın Punto' gibi başlıklarla konu açalım

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

iş arabada değil onu kullananda bendede GP 1.3 mjet var çok memnunum gerek yakıtı gerek performansı gerek parça fiyatları ama tabiki bu iş arz-talep meselesi...
    TSİ Jetta.

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

ben bişeye dikkat çekmek istiyorum ben arabamı satalı 2 ay oldu ama bu forum sitesinden uzaklaşamıyorum çünkü burda kardeşlik var dostluk var şuanki arabam brodway ama yinede burdayım relax olmak lazım

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş arabada değil onu kullananda bendede GP 1.3 mjet var çok memnunum gerek yakıtı gerek performansı gerek parça fiyatları ama tabiki bu iş arz-talep meselesi...
    o konu da sana katılıyorum. arabayı yanlış kötü kullanıp iyice hırpalayıp sonra bozulunca çamur atan çok. araba mükemmel hiç sorun çıkarmıyor demiyorum ama sürücü hataları da yadsınamaz.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

arkadaşlar yaklaşık olarak 1 saattir forumda dolanıyorum ( taa ki bunu yazmaya karar verince farkettim MİSAFİR olduğumu) Bilenenler bilir 1,3 evo dynamic sahibiyim ve daha mart ayında aldım aracımı o zaman da bu foruma baya bakmıştım şimdi de her gün dolanıyorum... Aracı alma sebebebim eski aracım 94000 de ve 12 yaşındaydı ve artık ZAMANI GELMİŞTİ. baya bir peugeot , clio hundai falan baktıktan sonra BÜTÇEME UYGUN ALABİLECEĞİM EN İYİ DONANIMLI DİZEL ARAÇ EVOYDU...

geleyim esas mevzuya yukarıda dediğim gibi her gün bakıyorum foruma ve en sonunda "HEP SORUN HEP SORUN" diyip kapatıyorum... foruma şöyle bir bakın , PUNTO EVO'YU , GRANDE PUNTO'YU ÖVEN , HARİKA diyen yazı sayısı kaç tane acep? KİMSE Mİ MEMNUN DEĞİL ARKADAŞLAR ya da HERKES MEMNUN DA SORUN ÇIKINCA MI "YANDIM ALLAH" DEYİP foruma koşuyor?

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

"punto almayın" mı??? kardeşim ben ki bilmem ne yapmaya bile araba ile giden biri olarak 1 haftadır kafama bütçeme göre gp bakıyorum, yoksa ne arabalar var istesem şuan alırım, hastalık kardeşim hastalık, masrafsız araç mı var, gelmişsin sitenin orta yerine punto almayın diye bağırıyorsun, seni çoğu duymaz bile, dedik ya hastalık
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reis olma gibi bi amacımda yok hiçbizamanda olmadı.peki sizin amacınız ne ben sorabilimiyim?yoksa sizde forumun asayişinini sağlamaklamı görevlisiniz? verdiğim cvpta sizi rahatsız edicek bişey göremiyorum ben...msjımdakı uslubumdada bence bi sıkıntı yok..gayet açık ve net bi şekılde yazmışım..okadar senedemi anladınız aracınızın kötü olduğnu.. yeni aracın kalıtesını 7 sene sonra anlayan ve kotu olduğna karar veren bi insana benim verebilceğim tek cvp budur....
    sizi rahatsız edicek birşey olmaya bilir,bu konuyu sizden başka bir çok insan okuyor eleştiri yapabilirsiniz ama böyle aşşağılayıcı cümle kullanmanız bana ters geldi.asayişini sağlamak benim görevim değil olsaydı anlardınız zaten.
    +
    Çoğu konuda fark ettim eleştiriye kimsenin tahammülü mü yok,yoksa arabanıza laf mı kondurmak istemiyorsunuz ? bir tek fiat marka araba kullanan kişi mi sanıyorsunuz kendinizi? onuda anlamış değilim.her 10 kişiden 7 si arabanın şurasından ses geliyor diyorsa sizin bu arabayı sanki sizi eleştirmiş gibi cevap vermenizin saçma olduğunu düşünüyorum. şans işi diyorsunuz onuda anlarım demekki siz şanslısınız şansız olan kişileri terslemeye gerek yok.!!!
    Arabanın şeklini beğenirsiniz hastası olursunuz ona lafımız yok ama eleştiriye açık olalım..
    Konu edelsang tarafından (07/04/2011 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

arz talep değil tamamen beklenti meselesi bu iş...
    eğer sadece gitsin az yaksın diyorsanız tabii ki çok güzel bir araba...
    demek ki benim beklentilerim yüksek...
    Keyif BMW'Dir...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı muhammedçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1800tl+işçilik bu başlığı attmak için yeterli olsa gerek Allah başa vermesin insan şuurunu yitirir yaa
    iyide abi bunu zaten fiat karşılamıyor mu?

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Her gün foruma düzenli olarak giriyorum ve şok üstüne şok...üslup çok önemli dikkat ettiyseniz konu açan arkadaşın 4 mesajı var yani yeni girmiş ve girdiği gibi bombayı patlatmış bir sürü marka aracım oldu son 8 sende toplam 11 araba ve değişik marka araç kullandım en son evo aldım 311 km deyim hiçbir sıkıntım yok ne bagaj kapağında biriken su var ne direksiyonda çatırdı ne takılan bir gösterge ne çalışmayan klima yani kısacası çok memnunum ara sıra arkadaşlarımızın başına gelenlere üzülüyorum elimden gelen bişey olursa hemen çaba harcamaya çalışıyorum...Dostluk kardeşlik önemli USTA ya katılıyorum lastik mevzu çok çirkindi, ama herkes üslubuna göre davranıyo bukonuyu açan arkadaş biraz dozu kaçırmış

Cengiz SÜRÜCÜ
    Eskişehir rockSEWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 HA 0706
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaklaşık olarak 1 saattir forumda dolanıyorum ( taa ki bunu yazmaya karar verince farkettim MİSAFİR olduğumu) Bilenenler bilir 1,3 evo dynamic sahibiyim ve daha mart ayında aldım aracımı o zaman da bu foruma baya bakmıştım şimdi de her gün dolanıyorum... Aracı alma sebebebim eski aracım 94000 de ve 12 yaşındaydı ve artık ZAMANI GELMİŞTİ. baya bir peugeot , clio hundai falan baktıktan sonra BÜTÇEME UYGUN ALABİLECEĞİM EN İYİ DONANIMLI DİZEL ARAÇ EVOYDU...

geleyim esas mevzuya yukarıda dediğim gibi her gün bakıyorum foruma ve en sonunda "HEP SORUN HEP SORUN" diyip kapatıyorum... foruma şöyle bir bakın , PUNTO EVO'YU , GRANDE PUNTO'YU ÖVEN , HARİKA diyen yazı sayısı kaç tane acep? KİMSE Mİ MEMNUN DEĞİL ARKADAŞLAR ya da HERKES MEMNUN DA SORUN ÇIKINCA MI "YANDIM ALLAH" DEYİP foruma koşuyor?

Beni karşı saldırı yapıyor gibi görmeyin lütfenn sadece kendi yorumum.

burası sonucta bir forum, 13500 kullanıcısı var. Günde 1000'de 1 kişide sorun çıksa 13 konu olur.ki buda cok normal..benim eski aracım opeldi oradada hergün vay şu vay bu bir sürü konu acılıyordu.Buradaki " yandım allah " foruma koşma mantıgıda sadece fikir alış verişinde bulunmak, daha önce sıkıntı yaşamışlardan bilgi almak amaçlı..Emin olun Audi, mercedes, honda hepsinde aynı hergün bir sürü sorun cıkıyor.Aslında bana görede hepimiz aman aman aradıgımız bi araç değil..Ama herkesin ekonomik durumu bunu gerektiriyor ve bu şekilde gidiyoruz. Aza tamah etmeyen çoğu hiçten bulamaz hesabıı ..

Sizi yalnış anlamışşamda özür dilerim..

Sayfa 2/9 İlkİlk 123456 ... SonSon