Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Düşük devirde gelen ses

ugur tarlacı
    PUNTOMUNTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Standart Düşük devirde gelen ses

Merhaba arkadaslar 2006 grande punto multıjet dınamıc kullanıcısıyım 60000 km de satın aldım suanda 64000 de bakımı yetkılı servıste yapıldı son gunlerde aracımda ozellıkle 3 vıtes ten sonrakı tum vıteslerde 1800 2100 devır arası cok barız şırıltı sesı gelıyor ses avans vuruntusuna benzesede tıpkı sudan bozulmus bır kasnaktakı bılya sesı gıbı enjektorden suphe edıp bosch yetkılı servıse gıttım sokuldu makınaya baglandı degerler mınımuma yakın oldugundan enjektor tamır takımı alıp butun enjektor memelerını sıfırladık ve normal oranlara geldı takıp denedık fakat ses gecmedı baska bır takım enjektorle tekrar denedık sorun aynı yetkılı servıste gorevlı bır arkadas fren depres motorundan bahsettı yasayan basına gelen varmı kımısı volant yapabılır dıyor bazısı egzantırık zıncırı pallerı yapar dıyor sarj dınamosu kasnagını yenı degıstım klıma komprosor kasnak bılyası yenı devırdaım sorunsuz sadece devırdagım ve sarj dınamosunun kayısının gergısı degısmedı turbo ugultusu degıl zaten arac 2100 devırden sonra sorunsuz 1800 2100 devırde ses var bılgısı olan varmı tesekkurler

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

arabayı durdurduğunda da bu sesi duyuyormusun yoksa sadece hareket halindemi oluyor?...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

ugur tarlacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

hayır seyır halındeyken var rolantıde ses gelmıyor yuke bınınce olusuyor ayrıca ses varken klımayı actıgımda da bır degısıklık yok sankı ses aracın on sag kısmından gelıyor gıbı eksentırık zıncırınden suphelenıyorum zıncırın gergı sıstemı nasıl bılmıyorum ama uykularım kactı ınatla mucadeleye devam
    Konu PUNTOMUNTO tarafından (05/04/2011 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

arabanın motor kısmından mı yoksa alttan oturduğunuz yerin altından gibi mi?

ugur tarlacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arıza tamamıyle mekanık bır ses takırtı zırıltı sallantı degıl mekanık avans sırıltısı

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı PUNTOMUNTO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır seyır halındeyken var rolantıde ses gelmıyor yuke bınınce olusuyor ayrıca ses varken klımayı actıgımda da bır degısıklık yok sankı ses aracın on sag kısmından gelıyor gıbı eksentırık zıncırınden suphelenıyorum zıncırın gergı sıstemı nasıl bılmıyorum ama uykularım kactı ınatla mucadeleye devam
    araç sabit halde gaz verdiğinizde ses geliyor mu?
    motor soğukken ses varmı yoksa sadece motor sıcakken mi oluyor?
    bahsettiğiniz devir aralıklarında ses varken debriyaja basınca ses kesiliyor mu?

birde ben yaşadığımı anlatayım
    tam bahsettiğiniz devir aralıklarında, yani turbonun tam verimli olduğu devirlerde bende de bir zırıltı sesi geliyordu. yapmadığım şey kalmadı. sonuç kalorifer radyatörünün ses yapması çıktı. yalnız benim aracımda sadece motor ısındıktan sonra ses vardı. motor ısınınca kalorifer radyatörüde ısınıyor, etrafındaki plastikler genleşiyor ve içeride ses yapıyordı

ugur tarlacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Merhaba bende sabıt gazda ses yok sıcak soguk fark etmıyor debrıyaja basınca ses kesılıyor motor guce bınınce ses var

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhaba bende sabıt gazda ses yok sıcak soguk fark etmıyor debrıyaja basınca ses kesılıyor motor guce bınınce ses var
    hocam tekrar sorayım motor tarafından mı yoksa aracın altından bir uğultu gibi mi geliyor ses?

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

motor kulaklarını bir kontrol ettirin derim

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Debriyaja basınca ses kesiliyorsa sorun şanzımandaki dişliler, bilyalardan v.s olabilir.

ugur tarlacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arkadaslar arac avans vuruyor avans vuruntu sesı motordan gelıyor

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

arkadaslar arac avans vuruyor avans vuruntu sesı motordan gelıyor
    dizel motorda avans ayarını ecu parametrelere bağlı olarak kendisi yapar, yani avans ayarının mekanik olarak bozulması gibi durum olmaz:

Klasik dizel motorların aksine, common rail motorlarda püskürtme işlemi, bir çevrimde birden fazla kere tekrarlanabiliyor, bu elektronik kontrol ünitesinin verdiği karara bağlı. Bu işleme genelde pilot püskürtme denmekte; amacı genelde asıl püskürtme işlemi başlamadan, küçük bir miktar yakıt püskürterek, yanma odası sıcaklığını düşürmek. Bu işlem, aslında avans ayarına da bir parça yardımcı oluyor dolaylı yoldan da olsa; zira yanma odası sıcaklığı, dizel motorlarda avans ayarına etki eden en önemli parametrelerden biri (aslında benzinli motorlarda da durum farklı değil)
    eğer enjeksiyon sisteminden şüpheleniyorsanız ve enjektör işmesine bağlı vuruntu olduğunu düşünüyorsanız tek sorumlusu enjektörlerdir.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

benzer bi ses bende de vardı..
    ön aksta boşluk olduğundan yapıyormuş.. 5dk düzeltildi..

ugur tarlacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bugun servıse gıdecegım merak edıyorum ne cıkacak

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bugun servıse gıdecegım merak edıyorum ne cıkacak
    ne çıktı hocam sonuç nedir?

Orhan Filiz
    orhflz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 12

Merhaba arkadaslar 2006 grande punto multıjet dınamıc kullanıcısıyım 60000 km de satın aldım suanda 64000 de bakımı yetkılı servıste yapıldı son gunlerde aracımda ozellıkle 3 vıtes ten sonrakı tum vıteslerde 1800 2100 devır arası cok barız şırıltı sesı gelıyor ses avans vuruntusuna benzesede tıpkı sudan bozulmus bır kasnaktakı bılya sesı gıbı enjektorden suphe edıp bosch yetkılı servıse gıttım sokuldu makınaya baglandı degerler mınımuma yakın oldugundan enjektor tamır takımı alıp butun enjektor memelerını sıfırladık ve normal oranlara geldı takıp denedık fakat ses gecmedı baska bır takım enjektorle tekrar denedık sorun aynı yetkılı servıste gorevlı bır arkadas fren depres motorundan bahsettı yasayan basına gelen varmı kımısı volant yapabılır dıyor bazısı egzantırık zıncırı pallerı yapar dıyor sarj dınamosu kasnagını yenı degıstım klıma komprosor kasnak bılyası yenı devırdaım sorunsuz sadece devırdagım ve sarj dınamosunun kayısının gergısı degısmedı turbo ugultusu degıl zaten arac 2100 devırden sonra sorunsuz 1800 2100 devırde ses var bılgısı olan varmı tesekkurler
    Birebir bendeki aynı sorun, işin ilginç yanı benim aracımda 64.500 km de, geçtiğimiz hafta yapmaya başladı bu sesi 1750-1800 gibi başlıyor 2100 den sonra hemen kesiyor ama 1. ve 2. viteste yok 3. ve özellikle 4. viteste çok belirgin. Yakınlarımda bir servis olmadığı için baktırma şansım olmadı. Çözümü öğrenmeniz benim de çok işime yarayacaktır.
    Saygılar

taşkın göksu
    taskin06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Bende de aynı sorun var, 2006 model dizel,117.000 km'de, sağ önden gelen bir şıkırtı var 4 ve 5. viteslerde yokuş yukarı çıkarken gaza yüklenirseniz gelmeye başlıyor 1800-2100 devirler arası...

İsmail Hasgün
    mockba82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Sanirim bende de olan aynı sorun.Motor soğukken daha fazla oluyor. Bende motor kısmından geldigini hissediyorum. Titreşimi pedallara yansıyor.

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

slm ugur kardes ben dede aynı ar ac var ses aynı bahsettıgın gıbı yukteyken yapıyor serı kalkınca ses hıssedılmıyor klıma koprasor rulmanı dıye soyledı sıtedekı arkadaslar degıstırdım fakat ses ordan degılmıs servıse gıttım bu araclarda ask sesıymıs bu ve sesın fazla olmasınıın sebebı de arabayı kaldırdı gosterdın aksın baglı oldugu kola bır rulman gecırılmıs o ndan gelıyor ses dedı fakat bu arabaların hepsın de ses var dedı malesef sesı azatmak ıcın bayagı azalır dedı fakat bu rulmanı degısmen lazım dedı aracı kaldırdıgın dada bırıne o rdan bı yere tutturdu ve ses caha cok cıktı kardesım ama ben masraf ettım klıma kops rulmanı ıcın sımdı bı sey yaptıracak durum da degılım fıyatta dısardan alırsan bız takarsak 200 fılar belkı daha fazla olur dedı ama bız kople degıdıyoruz o da cok pahalı olur dedı kardes servıse gıdın ce buraya yazda bızde ogrenelım nededıklerını kolay gelsın

ugur tarlacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı hilmiusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ugur kardes ben dede aynı ar ac var ses aynı bahsettıgın gıbı yukteyken yapıyor serı kalkınca ses hıssedılmıyor klıma koprasor rulmanı dıye soyledı sıtedekı arkadaslar degıstırdım fakat ses ordan degılmıs servıse gıttım bu araclarda ask sesıymıs bu ve sesın fazla olmasınıın sebebı de arabayı kaldırdı gosterdın aksın baglı oldugu kola bır rulman gecırılmıs o ndan gelıyor ses dedı fakat bu arabaların hepsın de ses var dedı malesef sesı azatmak ıcın bayagı azalır dedı fakat bu rulmanı degısmen lazım dedı aracı kaldırdıgın dada bırıne o rdan bı yere tutturdu ve ses caha cok cıktı kardesım ama ben masraf ettım klıma kops rulmanı ıcın sımdı bı sey yaptıracak durum da degılım fıyatta dısardan alırsan bız takarsak 200 fılar belkı daha fazla olur dedı ama bız kople degıdıyoruz o da cok pahalı olur dedı kardes servıse gıdın ce buraya yazda bızde ogrenelım nededıklerını kolay gelsın

merhaba dedıgın gıbı klıma komp bılyası butun puntolarda bozuluyor bosluk sozkonusu degısmesı ıyıdır ayrıca sarj bılyası ve gerıgıyıde degısırsen rolantıde oldukca sessız calısır
    soyledıgın arıza bana mantıklı geldı cunku sag aks uzun ve ortada bır rulman var motorda en verımlı oldugu devırlerde yuke bındıgınden rulman ses yapabılır umarım odur sorun
    benım aracı bırmotta ınceledıler anlam veremedıler ama yarın ıcın randevu aldım ılgılenecekler yalnız 4500 devırde arac durdugu yerdeyken bır surtunme sesı duyduk hayırlısı egzantrık zıncırıden ve gergı gurubundan suphe duyuyorum taksıcıler 500000 yapıyor tık yok benım aldıgım arac 60 000 de ses var ayrıca bende actıve ıle 160 000 yaptım baska bır actıve ıle 100000 yaptım her gun sag vıraja keskın gırdıgım bır yer vardı sanzuman tarafı rulmanı bozmustu ugultu yapıyordu degıstıler baska arıza duymadım bılmıyorum ne teybın tusu soyuldu ne cıty bozuldu ne enjektor arıza yaptı kullanım cok onemlı mal kıymetı bılmek araclarında bırer canlı oldugunu hatırlamak onemlı bence arızasız sorunsuz surusler dılerım

Sayfa 1/2 12 SonSon