Sonuçlar: ?? Yakıtımızı nerden alıyoruz ??

Katılımcı sayısı
455. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • OPET

250 54.95%
  • PO

53 11.65%
  • SHELL

102 22.42%
  • BP

21 4.62%
  • TOTAL

19 4.18%
  • DİĞERLERİ

10 2.20%
Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678
157 sonuçtan 141 ile 157 arası

Konu: Yakıtı nereden alıyoruz ??

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Daha önceleri opet bp shell po denedim yakıt olarak PO biraz daha kaliteli gibi geldi ancak Full deki indirim oranından dolayı sürekli olarak Sefaköy Full den yakıt alıyorum ve açıkcası performans olarak bir farklılık yok.

Aslında her dağıtıcıdan birer numune alıp bunları analiz ettirdikten sonra şunun yakıtı daha iyiymiş bu daha kötüymüş demek lazım kağıt üzerinde ondan sonra araç üzerindeki duruma bakmalı. Böyle bir analiz işlemi için ortalama laboratuvar masrafı ne tutara bilgisi olan varmı?

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önceleri opet bp shell po denedim yakıt olarak PO biraz daha kaliteli gibi geldi ancak Full deki indirim oranından dolayı sürekli olarak Sefaköy Full den yakıt alıyorum ve açıkcası performans olarak bir farklılık yok.

Aslında her dağıtıcıdan birer numune alıp bunları analiz ettirdikten sonra şunun yakıtı daha iyiymiş bu daha kötüymüş demek lazım kağıt üzerinde ondan sonra araç üzerindeki duruma bakmalı. Böyle bir analiz işlemi için ortalama laboratuvar masrafı ne tutara bilgisi olan varmı?
    bes on yil once bir araba dergisi dizel yakit incelemesi yaptirip,yayinlamisti.en iyi total cikmisti.ondan sonra incelemeyi yapan uzmanin hayati kaymisti.milyar dolarlik firmalarin yakitlarini inceleyecek,incelesede dogruyu soyleyecek babayigit varmidir.

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

yakitini opet ten al olayina kil oluyorum,merkezi yerlerdeki istasyonlardan aliyorum.milletin bir bildigi vardir deyip islek istasyonlari tercih ediyorum.uzun yoldada sehir merkezlerinden aliyorum,bir arkadasim otoyolda benzin aldiktan sonra subaplari eritmisti.shell,bp,total,po,opet,full den aliyorum.

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Alıntı atila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bes on yil once bir araba dergisi dizel yakit incelemesi yaptirip,yayinlamisti.en iyi total cikmisti.ondan sonra incelemeyi yapan uzmanin hayati kaymisti.milyar dolarlik firmalarin yakitlarini inceleyecek,incelesede dogruyu soyleyecek babayigit varmidir.
    Canım biz kendi aramızda yorumlayacaz kalkıpta yazılı görsel basında yayınlamayız

Mustafa Temiz
    Fiat Tipo Slx 1.6 ie / AC Scratch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

Benzini opetten lpg yide opetteki aygaz euro lpg alıyorum. Memnunum.

Birkez İzmir dekiler bilir Buca daki Buca spor tesislerine gelmeden bp istasyonu var, gaz bittiği için 20 liralık lpg aldım. Hiç ama hiç memnun kalmadım. Gaz bitene kadar öksürttü arabayı. Bi dahada töbe şimdi Gaziemir deki opetten alıyorum sürekli.
    Rakı - şarap gâvurluksa,
    Deniz gâvurluksa, ve karşısında batarken izlemek güneşi..
    Aşk gavurluksa, ve sevdiğinin elini tutarak kordonda dolaşmak,
    İzmir'lilik gavurluksa, ve özgürlüğe düşkün olmak, kimse tarafından kısıtlanmak istememekse
    Ben gavurun önde gideniyim, yazın en büyük harflerle.BEN İZMİRLİYİM...

Emr Gnc
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. emrgnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 217

ben yakıtımı keçiören fatih köprüsüne gelmeden sağda kalan (samsun yolunda) baydarlar petrol shellden alıyorum. bi kaç depo arka arkaya gtl kullandım ondan sonrada bi süre 2 depo normal 2 depo gtl kullandım. şimdide 3-4 depoda bir gtl alıyorum.. arabayı deneyen arkadaşlarım ''bu araba 90 beygir olmasın'' diyorlar bu istasyonu seçmemdeki en büyük etkende bir arkadaşım 2006 yılında 0 km vito aldı ve yakıtını bu istasyondan başka yerde koymadı. sonuç; araba bugün 100.000e merdiven dayadı, soğuk motorda bile ilk marşta zerre duman yok..

Hakan Arda
    Ardevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı emrgnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yakıtımı keçiören fatih köprüsüne gelmeden sağda kalan (samsun yolunda) baydarlar petrol shellden alıyorum. bi kaç depo arka arkaya gtl kullandım ondan sonrada bi süre 2 depo normal 2 depo gtl kullandım. şimdide 3-4 depoda bir gtl alıyorum.. arabayı deneyen arkadaşlarım ''bu araba 90 beygir olmasın'' diyorlar bu istasyonu seçmemdeki en büyük etkende bir arkadaşım 2006 yılında 0 km vito aldı ve yakıtını bu istasyondan başka yerde koymadı. sonuç; araba bugün 100.000e merdiven dayadı, soğuk motorda bile ilk marşta zerre duman yok..

Babam da yıllardır buradan başka yerden almaz, aracı 240.000 Km de dizel. Ben de ara sıra almaya çalışıyorum bana biraz ters düşüyor. İstanbul Yolu'ndaki Tan Oto-Fiat önündeki PO dan alıyorum ben de..

Tufan Korkmaz
    reflections - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 8

Opetten alıyorum ama aracım dizel olsaydı kesinlikle shellden alırdım

Emre Ada
    RPDiFOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Ben Totalden Alıyorum şehir içi full depo ile opetle en fazla gittiğim mesafe 765 km totalle minimum 830 850 km arası yol yapıyorum (gittiğim düzergah trafik durumu aynı olmak kaydıyla)ayrıca opetin yakıtına göre araç sessiz çalışıyor önceki aracım clioIII tü onada hep totalden yakıt alırdım 111 000 km de sattım bu arada yakıt kaynaklı hiç sorun yaşamadım aracım değişsede yakıt aldığım yer aynı excelium eurodiesel alıyorum ve çok memnunum aracım2011 punto 1.3 75bg

ali kara
    yigit can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Anketi yapan akadaşların eline sağlık,yanlız bu anketi dizel, benzin ve lpg olarak sınıflandırsak daha faydalı olmazmı? Nedenide gördüğüm kadarıyla aynı petrol şirketinin benzin, dizel ve lpg ürünlerinden çok farklı yorumların olması.Aynı şirketin mazotu çok iyi derken lpg'si tavsiye edilmiyor olabiliyor.

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

genel olarak Shell tercihim. Bazı istasyonları dışında hizmetlerini beğeniyorum. Mersin ve Ankarada girdiğim tüm Shell istasyonlarında pompanın önüne durmamla beraber biri kapımı açıyor, biri camları silmeye başlıyor, biri meyve suyu ikram ediyor. perormans olarak hepsi aynı bence. istasyon temiz olsun, hizmet güzel olsun yeter.

SAMET CİNGÖZ
    39samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172
    Edilen teşekkür: 26

arkadaslar ben Petrol ofısını kullanıyorum 10 depodan sonra sıze motor garantısı verıyormus ben kartımı alarak kampanyaya katıldım

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Ben gecen ay Karadeniz'e gidene kadar hep BP'den alirdim. En son Izmit'te depoyu doldurdum, ondan sora bir daha yol uzerinde Ordu girisine kadar BP goremedigim icin Samsun'un sonunda benzin almak zorunda kaldim. Cunku benzin bitmisti Benzini yine secicilik yaparak Shell'den aldim.

Daha sonra giderken Shell doldurdugum icin, depo karisik olmasin diye donustede Shell aldim haliyle.

Yalniz birsey dikkatimi cekti, giderken arabada 2 kisiydik ve yuk yoktu yakit tuketimi 5.8 oldu. Gelirken ise arabada 3 kisiydik ve klima acik suratli gelmeme ragmen 5.1'leri falan gordum. Artik kullanimdan mi benzinden mi kaynakli bilmiyorum ama, ondan beridir Shell'den aliyorum, depo bitene kadar yakit almazsam belki BP'ye donerim yine.

Opet'ten alinca benzin hemen bitiyor cunku. Birkac kere aldim ondan sora daha almadim ordan.

Resimler ek'te.

BP Benzin ile ortalama yakit

Shell Benzin ile ortalama yakit

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Bu düzeyleri yakalamak için muhtemelen 90-100 arası gittiniz ve sürat yapmadınız.

Birde POyu deneyin.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu düzeyleri yakalamak için muhtemelen 90-100 arası gittiniz ve sürat yapmadınız.

Birde POyu deneyin.
    Otobana girdikten sonra surekli 120kph

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Büyük çoğunluğunu denedim en ekonomik yakıt Opet ve shellinki. Opet bazen shelle göre 0.1 krs daha yüksek satabildiğinden(shellde 4.42 ise benzin opette 4.43 4.44 olabiliyor) tercihim hep shellden yana. Gerek performans gerek yakıtın uzun ömürlülüğü açısından shell. Özellikle BP ve PO nun yakıtları çok bereketsiz. Çok çabuk bitiyor yakıt. Shell i denemeyenler için mutlaka deneyin farkı göreceksiniz.
    Konu Budweiser tarafından (14/09/2011 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.

punto man
    PuntoMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Tabii ki Full. Petrol baronlarinin canina ot tikamasina destek olmak icin...

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 45678