Sonuçlar: ?? Yakıtımızı nerden alıyoruz ??

Katılımcı sayısı
455. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • OPET

250 54.95%
  • PO

53 11.65%
  • SHELL

102 22.42%
  • BP

21 4.62%
  • TOTAL

19 4.18%
  • DİĞERLERİ

10 2.20%
Sayfa 3/8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
157 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Yakıtı nereden alıyoruz ??

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

Kendimi bildim bileli shell den benzin alıyorum.Bi sorunda yaşamadım.
    Bu arada devamlı farklı farklı yerlerden benzin almak sorun yaşatabilir.Bilginize
    v power 95 oktan kursunsuz yada 97 oktan alıyorum.97 oktan 95 in aynısı olduğunu söylediler sadece içinde temizleyici madde olduğunu duydum

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

Teknik Konu yakıtlarımızı hangı istasyonlardan alıyoruz-tavsiyeler(benzın, eurodiesel, lpg)

arkadaslar yakıt konusunda yaptıgınız marka secımlerı dıyelım...
    hangı istasyonlar ve yakıt turunu kullanıyorsunuz sebepleri nedir.bu bılgılerı paylasmak yakıtta performans - saglıklılık - fiyat politikası vb..özellikleri bırbırımıze bıldıklerımızı anlatmak hepimiz ıcın ıyı olacaktır dıye dusunuyorum..herkez yaptıgı secimde sağladığı avantaj ve dezavantajları deerlendırebılırmı acaba..yorumlarınıza sımdıden tesekkurler..

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

shell den eurodiesel kaliteli, petrol ofisilerinin çoğuna güvenmiyorum AMA OPETİ DE TAVSİYE EDERİM EN TEMİZİOPET kartımız var zaten

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

bu arada arkadaslar multijet motor kullanan arkadaslara bır tavsiyem su olabılır petrol ofisindeki dıesel yakıttakı kükürt oranı 10 mus dıger ıstasyonlarda 40 cıvarındaymıs...temiz cevreyı desteklerız herhalde hepberaber

bu arada bır hatırlatma daha yapıyım yakıt fiyatlarındakı artışa neden olan baş ıkı fırma varsa bunlar shell ıle totalmiş bu yuzden ben bu ıstasyonlardan yakıt almama taraftarıyım.
    Konu Linos tarafından (27/07/2008 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

Alıntı 67GP1312 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shell den eurodiesel kaliteli, petrol ofisilerinin çoğuna güvenmiyorum AMA OPETİ DE TAVSİYE EDERİM EN TEMİZİOPET kartımız var zaten
    yakıt güvence sistemi yapıp opetlere yapıştırdılar dimi tüm fiat kullanıcılarını
    bende şimdilik yakıt güvence sistemi kartı yok ama ben opet ve po dan alıyorum yakıtlarımı %95. opet in yakıtı güzel geliyor bi problem yaşamadım.
    GP - 1.3 Multijet 75 Hp Dynamic - Titanyum Gri

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

shell forever doğrudur ama ne yapıyım bırakılmıyo bağımlılık ayrıca bizim burdaki diesele su karıştırıo (petrol ofisi) gibime gelio

hüseyin irgil
    irgil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    16 L
    Edilen teşekkür: 12

nerden alırsanız alın bütün petrol şirketleri izmit petrol ofisinden alıp katkı ve renklendirici katıyorlar

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Yakıt güvence sistemi olmasada Opet' den alırdım çünkü evimin karşında benzinci ve yıllardır aynı yerden alıyoruz hiç sorun yaşamadık

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

yaklaşık 1,5 sene Ankara Dikmen deki Keklik Pınarının orda bulunan Opet ten aldım benzinimi. Yaklaşık 5-6 aydır da Petro Ofisi'nden alıyorum. Neden mi? Çünkü opetten aldığım benzini araba resmen yakamadan atıyodu, 1,4 motor olmasına rağmen ortalama 0,20 - 0,21 civarı yakıyodu. Forumda bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine Petro Ofisini denedim. Şu an şehir içi 0,17 den yukarı çıkmıyor ve performansı ve çekişi opetten aldığım benzine göre daha fazla arttı. Ben kesinlikle Petrol Ofisi'ni öneriyorum. Opet evime 500 mt olmasına rağmen 2 km yol yapıp benzini mi Dikmen Vadisi'nin aşağısında bulunan PO'dan alıyorum ve % 1,000,000 memnunum,sonuna kadar da tavsiye ediyorum.

Size şöyle öneride bulunma istiyorum. 1 kere Opette depoyu fulleyin ve km'yi sıfırlayın. Ne kadar yol gittiğinize ve ortalama ne yaktığınıza bakın. Bir sonraki depoyu PO'dan fulleyin ve yine aynı şekilde yaptığınız km'yi ve ort. ne yaktığınıza bakın. Aradaki km ve performans farkını görünce çok şaşıracaksınız.

*** Aracım 1,4 77hp benzinlidir. %80 şehir içi kullanımında ölçülmüş kesin fiyatlardır...

10. Bu mesajı için 2 kişi Punto_Can'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

dagtim sirketi aynı ancak istasyondan istasyona degisiyor, bizim burada iki adet opet var ikiside birbirinden sahtekar. Zamanında butun sirketlerin tubtak tarafından yapılan yakıt analizlerini bulup incelemistim. Suan itibari ile diyebilirimki aracınızın saglıgını dusunuyorsanız opetlerden uzak durun o kartlara mahkum kalmayın. Ben PO kullanıyorum. Dizeldeki kukurt oranı 5 kat diger eurodizellere oranla az evet.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

okul zamanı genellikle eskişehir yolu shell den,yaz aylarındada kennedy caddesi ile ekar sok. kesişimindeki bp den...ayrıca shell e gore bp nin daha uzun gittiğini dusunuyorum...

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

bende uzun zaman opet kullandım.. ama opetin yakıtından hiç memnun kalmamaya başlamıştım. araç sesli çalışıyordu. devir noktalırında vuruntu yapıp lak lak sesleri alıyordum. tesadüfen petrol ofisi kullandım. motor hem daha sezsiz, uysal, dengeli, vuruntusuz, ve performans olarakda daha iyi, hemde bir depoda 30-40 km daha fazla yol yapma imkanım var.. petrol afisi ile fabrika verilerini yakalamak çok daha kolay bilesiniz..

artı kükürt oranı diğerlerine göre çok daha düşük. 5/1 oranında bilesiniz. artı uydu takip sisteminden her zaman takip ediliyor.
    geçenlerde bir istayon sefi ile konuşmuştum. yukardan bütün istasyonlar takip ediliyor biraz zor demişti..
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda bazı arkadaşların tavsiyesi üzerine Petro Ofisini denedim. Şu an şehir içi 0,17 den yukarı çıkmıyor ve performansı ve çekişi opetten aldığım benzine göre daha fazla arttı
    *** Aracım 1,4 77hp benzinlidir. %80 şehir içi kullanımında ölçülmüş kesin fiyatlardır...
    hocam nasıl 0.17. heralde km'de yaktığın ykr miktarını söyluyorsun değilmi?1.4 benzinli için değerlerin çok altında değilmi?Varsa br bildiğin söylede biz de uygulayalım

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Bununla ilgili bir konu ve anket vardı.

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...-aliyoruz.html

Önemli olan güvenilir bayidir. PO'da da bozuk mallı bayi var, opet'te de shell'de de. Nerden mi biliyorum. Neyse

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaşar bende opetten alıyorum benzinide gazıda benzin konusunda bişey demiyeecgim. ama gazdan bi sıkıntım yok. gecenlerde bende merak ettim shellden gazı aldım km olarak asagı yukarı opetle aynı gitti ama sanki shell daha performanslı gibi geldi ..

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Bende genelde Opet ve Totalden alıyorum açıkçası aralarında pek fark göremiyorum bence önemli olan markadan çok istasyonun temizliği sonuçta hepsi rafineriden aynı benzini alıyorlar içine kattıkları ise sadece kendi markalarının belli olmasını sağlayan bir katkı maddesidir, performans arttırıcı özellikleri yok tabi arada oktan farkı yoksa onun haricinde aralarında hiç fark yok sadece yakıtı bildiğiniz istasyonlarda almaya çalışın özellikle şehir dışına çıkarken küçük istasyonlardan uzak durun yeter.

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Alıntı holigan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam nasıl 0.17. heralde km'de yaktığın ykr miktarını söyluyorsun değilmi?1.4 benzinli için değerlerin çok altında değilmi?Varsa br bildiğin söylede biz de uygulayalım
    evet selçuk aynen öyle, km de yaktığım tutar 0,17 ykr hemde %80 lik kısmı şehir içi olmaz üzere bunu nasıl mı başarıyorum, bende bilmiyorum açıkcası ama yakıtı beni gerçekten çok mutlu ediyo, 1,6 lpg li araçlarla aşağı yukarı aynı civarda yakıyo.

En son örnek olarakda şunu söyleyeyim. geçen cuma kırıkkaleye okula gittim, evden gidiş geliş toplam 182 km. Dikmen vadisinin ordaki petrol ofisinden depoyu fulleyip kızılay, mamak,elmadağ, kırıkkale istikametinde gittim. dönüşte de kırıkkale, elmadağ, siteler, akköprü istikametinden konya yoluna çıktım ve konya yolundaki po dan depoyu tekrar fulledim ve 27,.. ytl lik benzin aldı.

Bu duruma göre 28,00 YTL / 182 km = 0,153... ykr yakmışım km başına ve % 90 ı şehir dışı sayılabilecek uzun yolda. Sen şehir içi ortalama ne yakıyosun selçuk?

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

eee L olarak kac L yakmışsın sen şimdi sehiriçi ve dışı? )

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen şehir içi ortalama ne yakıyosun selçuk?
    ben 0.23 yaktıgımda bayram ediyorum.bendemi bir anormallik var acaba alla alla!! hele ki benzin 3.5 olduğu bir dönemde pes valla imrendim.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla ben po dan alıyorum hem evime çok yakın hemde 30 ytllik yakıt alana dış yıkama ücretsiz ayrıca opettende aldım shelldende aldım bence en iyi performansı en düşük yakıt tüketimini po verdi gibi geldi...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Sayfa 3/8 İlkİlk 1234567 ... SonSon