20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Normal dizel kullanmanın zararı olur mu

aynaturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Standart Normal dizel kullanmanın zararı olur mu

Öncelikle merhaba.
    Bayramınızı ve yeni yılınızı kutlarım
    Benim bulunduğum yerde opet yok. Aldığım yerdeki eurodiesele güvenmiyorum. Yakında küçük bir shell var onda da eurodiesel yok. Ben de son zamanlarda normal diesel almaya başladım. Bu konudaki önerilerizi merak ediyorum.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Gülen Yüz Eurodisel kullanmak zorundayiz

aynaturk selamlar... Kullandigimiz araclarin MJ makinalari gerek emisyon limitleri gerekse yakit sistemi mimarisi acisindan en fazla 50 ppm partikul iceren dizel yakitlarla calisacak sekilde tasarlanmistir.

Bu sebeple, ulkemizde bu yakita karsilik gelen ve tupras rafinerisinden cikan 50 ppm lik eurodiesel yakitlari kullanmamiz gerekiyor.

Tupras in web sitesinden diger normal dizel yakitlarin icerigini de gorebilirsiniz. Normal dizelde 7000 ppm gibi devasa bir partikul orani bulunuyor. Aradaki farkin 35 kat oldugunu gormek yeterince aciklayicidir sanirim.

Ben de zaman zaman cok kucuk sehirlerden yakit almak zorunda kalinca zorluk cekiyorum. Ancak tek tercihim simdiye kadarki tecrubelerimden dolayi PO istasyonlari. Neredeyse hic eurodiesel satmayan PO kalmadi. Lutfen bunu reklam olarak algilamayiniz, ancak aracim en duzgun PO eurodiesel ile calisiyor.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

aynaturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

İlginiz için teşekkür ederim. Ben küçük bir yerde oturuyorum. Buradaki PO bayisine pek güvenmiyorum çünkü geçen gün araba çalıştırdıktan 2-3 dakika sonra stop etti. Arabaya mazot gelmiyordu, bir iki dakika yakıt arıza işareti verdi sonra düzeldi. Sonraki gün gene ayrı arızayı yaptı. Bu nedenle sormuştum. Forumuda bu konuyu araştırırken buldum zaten.

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

hocam normal dizel commanrail lere gelmez kimsede tavsiye etmez. shell de eurodiisel yok demişsin ben hiç daha opet pompası değdirmedim aracıma değdirmemde bence shell vpowerdiesel'i bi dene hiç şaşmam aracım marşı gorur gormez kapıo diğerlerinde çevir babam çevir. shell yada bp benim tercihimdir başkasınada asla yanaşmam.

AliCan Baycan
    maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 DT 3205
    Edilen teşekkür: 1

wallahi biz bu yakıt konusunu diğer sitemizde de tartışmıştık ve ben halen aynı kanıdayım. 2 kere Opetten Eurodiesel aldım ve bir daha almadım. Ben Shell VPowerdiesel diyorum . Benim oturduğum yer çok sağuk oluyor ve bir kere dahi arabam marşı almamazlık etmedi. Şuan ikinci kışımı geçiriyorum GP'mle ve arabamın gidişinde hiçbir değişiklik yok hatta 10000 km geçtiğinden beri daha bile iyi gidiyor diyebilirim 8O .

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

Alıntı maviş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wallahi biz bu yakıt konusunu diğer sitemizde de tartışmıştık ve ben halen aynı kanıdayım. 2 kere Opetten Eurodiesel aldım ve bir daha almadım. Ben Shell VPowerdiesel diyorum . Benim oturduğum yer çok sağuk oluyor ve bir kere dahi arabam marşı almamazlık etmedi. Şuan ikinci kışımı geçiriyorum GP'mle ve arabamın gidişinde hiçbir değişiklik yok hatta 10000 km geçtiğinden beri daha bile iyi gidiyor diyebilirim 8O .
    +(9999999999999999999999999999999999999999)² shell'e devam

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

beyler bnm aklım karıstı arabam 16binde opetten baska yerden almadım ufak tefek kacamaklar dısında :p

bu konuda burda shell we po dan bahsediliyo bıraz acarmısınız konuyu

neden bunları tavsiye ediyorsunuz ?? we firmadan firmaya bu kdr farkeder mi gercekten ??

Kerem GÜLTEKİN
    padawantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 49

Ya benim de aslında kafamı kurcalıyo bu konu. Garanti dışı kalmasın diye 2 dir hep opetten alıyorum benzini. (2dir diyorum ama bu benim 2. Grande Puntom ) yani shell diyosanız bi deneyim ama şu garanti işi beni gıcık ediyo. Her seferinde opet aramaktan veya opetten alma zorunluluğundan da sıkılmış durumdayım. Hayır bazen acelem oluyo direk pompacıya parayı uzatiim gideyim diyorum. bi bakıyom anaa daha kartı geçirtmek zorundayım diyorum. Kötü oluyo yani başka bi deyişle.
    Kerem GÜLTEKİN (Padawan-tr) / kerem@grandepuntotr.com - padawantr@yahoo.com

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

bi acıklama bekliyoruz beyler :p po yada shell in opetten ne farkı war ?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaslar ben poyu opeti bilmem ama eger dizelciyse euro dizel alacaksın bu dizel motorlar cok hassas bir depoda bile motruyada enektorlere zarar verbilirsin sahsen dizelci arkadasım 2003 model hyndaiye bi kere farklı bilmediği bi yerden mazot aldı araba 200o ytl zarar verdi demedi demeyin

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

ben opet den menunum
    degıstırmeyı dusunmedım yanında verdıgı guvence de cabası,
    eskı aracımlada hep opet ten alıyordum ...

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

bende (ankara cebeci) shellden aldım bir aralar performans olarak iyi ama kalite konusunda iyimser değilim.. motorun shell kullanımında düzensiz çalıştığını hissediyordum zaman zaman.. sonraları opetten aldım halada alıyorumm.. performans olarak normal ama motor daha bi düzenli çalışıyor.. motorun sesi de azaldı.. kalite olarak iyi derim opet e ama performans sanki biraz shell e göre daha az hız yapar cinsten... ama bu iyi olmadığı anlamına gelmiyor tabi.. bu konuları bilmem ama hani şu filmlerde gördüğümüz tüplerden takılıyor onların performansı iyidir ama motora zarar verir..
    o yuzden ben opet te karar kıldım...
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

bu arada opet shell petro ofisi yada po diyoruz ama aldığımız bayi ve tanklarında ki yakıtta nasıl bir işlem yapıyorlar buda onemli bir markanın iyi olması o markanın satıcılığını yapan istasyonun iyi olduğu anlamına gelmez..
    bence markadan önce istasyon daha önemlidir diye düşünüyorum.. ve bence bu konu çok hassas ve önemli bir konu
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Bu konu anketleştirilsin abi...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

acılır bu konuya anket bence

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

herkes nerden aldıgını we nıcın aldıgını we memnun olup olmadıgı yazsın

Buğra KARASU
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu anketleştirilsin abi...
    abi sorun olur mu anketi actım ?

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Yok canım ne sorun olacak ...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Ben aracimin ilk 3000 km 'sinde hep farkli opet istasyonlarindan yakit aldim ( istanbul-ankara-sakarya). Ancak bir sure sonra motor hantallasmaya ve giderek gürültülü & sarsintili calismaya basladi. Bunun üzerine, opet'in garantisini bosverip baska markalar deneyeyim dedim. Shell ve PO denedim. Ikisi de opet'ten daha iyi cikti. Hem motor sessizlesti, hem de aracin hantalligi kayboldu daha atak gitmeye basladi.

Burada istasyon cok onemli tabi. Eger dolandirici bir istasyondan alisveris ediyorsaniz, adam eger sahte eurodiesel satiyorsa yine sansiniz olmaz. Bazi markalarin yakitlarinin renkleri sabittir. Örnegin eurodiesel shell mavi renklidir, veya PO'nunki yesil renklidir gibi... Bunu arastirin, bir siseye doldurun, gözünüzle görün öyle alin yakitinizi.

Benim simdiye kadar gördüğüm en temiz PO sakarya tansaş'ın çaprazindaki istasyondur. Ankara'da eskişehir yolunda söğütözü PO'dur. İstanbul için net bir fikrim yok. Herkes istasyon tecrübelerini iyi ve kötü olarak paylasirsa faydali olur.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Alper Emre Bağcı
    emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DV 9711
    Edilen teşekkür: 64

opet en iyisi olduğunu düşünüorum ve bu garanti olayından dolayı mutlaka opet kullanmalısınız bence diorum çünkü herşeyi bi kenara bırakalım pompacının teki size yanlışlıkla dizel deilde benzin koysa siz onu hangi benzinciden aldığınızı ispatlıyabilirseniz ne ala ama ispatlıyamazsanız geçmiş olsun enazından opette bu olay kalkıo valla ben adama ne koycağını bile sölemiorum opette isterse yanlış koysun arabam sıfırlanmış olur
    GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET 90 HP EMOTİON 3DR+ROCK BLACK+DUALLOGİC+SKYDOME+S.P+G.P+DERİ DÖŞEME