Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Start&Stop çalışmıyor

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

çıkarttırıp satma gibi bir imkanımız var mi acaba yada direk kapalı kalsa bilgisayarla ayarlanır mı ki lpg olduğundan kullanmıyorum artık her binişimde kapatmak sinir bozucu olmaya başladı

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Forumda yazmıştı sanki, tamamen iptal etmek servisin yetkisinde diye. Sormak lazım.
    Olmadı fişi çek gitsin

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

arkadaşlar yapmayın ya. bence çok güzel bir özellik arıza yapmazsa eger. gören hayran kalıyor. 2 sn trafik tıkanmasında durdunuz ayagınızı niye debriyajdan çekiyosunuz. ben kullanıyorum hoşuma da gidiyor. hanım stop ettiryor anahtar çevirmden debriyajla çalışıyor. baskı balata biter demeyin bizim hanım palionun balatayı bitiremedi ki buda bitmez..

Sinan Demir
    sinturese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s-s sistemi öyle elzem bir özellik değil. Faydası yok mu var tabi. kabaca ayda 10 tl karı var. Nasıl mı?

Hergün 6+6=12 km lik işyeri güzergahımda kullanıyorum.
    Ayda 22 iş gününden 264 km eder.
    Her ay ortalama 1250 km yol yapıyorum. Yani yaklaşık 1000 km'de s-s in kullanıldığı pek olmuyor.
    Her gün kabaca 4 er dakikadak 8 dakika s-s devrede. Yani ayda 264 km'de 176 dakika= 2,93 saat devrede. Bunu kalan 1000 km ye ters oranlarsamak mümkün ama stop etmeyecek güzergahta oluyorsunuz. Hadi ona da 1 saat diyelim. Yani her ay 1250 km yol yapan biri olarak 3,93 saat'lik bir s-s li sistem kullanımım var. Araçlarımızın rölantide yaklaşık 0,7 lt/sa'lik bir tüketimi var. Klima olur,far açık olur vs. artar ya da azalabilir ama ortalama bunu alalım. Bu da saatte 0,7*3,90= 2,73 TL eder. Ay boyunca 4 saatten 10,92 ~= 11 TL yapar.

İşte S-S in bana katkısı. Yılda 132 TL eder. 5 yılda 660 TL eder.

Sıfır alırken ödeyeceğiniz ekstra para ise yaklaşık 600 TL.

Bence değer mi? Değmez...Ben dualogic aldığım için başka alternatif yok idi. (Savunma )

Hele ki lpg taktıranlar da daha da önemsiz hale geliyor. Zira her çalışmada araç benzinle çalışacak ve gaz geçişi için 40 derece motor ısısına göre hesaplama yapacak ve kısa da olsa 5-10 sn araç yine benzinde çalışacak ve geçiş yapacaktır.

Bütün bunların yanında çevreciyiz diyorsak s-s cok güel bir sistem. Keşke her araçta olsa da trafik gürültüsü yüzünden cadde üstünden ev tutulabilse ya da egsoz emisyonları azalmış olsa değil mi?

Sıkıntıları ;
    - Trafikte gelir durursunuz ve s-s çalışır. Lamba 120 sn olsun. Önünüzdeki bir şekilde (tam dibine yanaşmak hastalıktır ya bizde) 1-2 araba boyu ileri kayar. ARkanızdaki de selektör yapar kaysana diye. Siz de ayağınızı frenden aldıgınızda tekrar çalışacağını bilirsiniz ve 10 km/sa lik hıza tekrar çıkıp duramayacağınızı bildiginiz için durmaya devam edersiniz. Huzursuz bekleyiş. Bir keresinde polis gelip , kaysana bile demişti Yani her lambada o süreyi full bekleyeceksini dizey birsey yok.
    - Genel tabirle 25 s'nin altında bekleyecekseniz motor stopunun bir esprisi yok. Tekrar çalıştıgında hem motor aşınması hem de benzin tüketimi rölantiye göre fazla oalcaktır. Evo larda marş motoru ve akünün farklı oldugunu bilsek de (nereye kadar) zararları da var
    -Tampon tampona ilerliyorsunuz ve cok yavas seyretseniz de bir yerde 10 sn durmak bile mümkün olmaz cogu zaman. İlerleyen aracın arkasından devam etmek icin de cogu zaman 10 km/sa in üstüne cıkarsınız ve zırt pırt durursunuz. Bu da sürekli s-s aç kapa demek.
    -Aracınızı parkedeceksiniz ve seri sekilde durup geri vitese geçireceksiniz. Durdugunuz anda gercekten cok seri geriye takarsanız araç s-s çalışmıyor ama net bir kuralını da bulamadım. Dolayısıyla her seferinde stop ediyor ve geriye takınca 1-2 sn içinde yeniden çalısıyor. Yine zırt pırt çalışmaya örnek.
    -Aracın konsolundaki düğme pasif etmek için değil, bence aktif etmek için konumlandırılmış olmalıydı. Mevcut şekliyle her seferinde (şahsen artık kullanmadıgım için : Lpg ) kapatmayı akıl etmek gerekiyor.

Kısacası ayda 11 TL net kar bütün bunlar göz ardı edilmiş şekliyle şahsımca hesaplanmıştır.

Karar sizin!

Selamlar

Çok doğru söylemissiniz,

"Aracın konsolundaki düğme pasif etmek için değil, bence aktif etmek için konumlandırılmış olmalıydı"

Her binişimde kapatmak zorunda kalıyorum, trafik hep adım adım.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yapmayın ya. bence çok güzel bir özellik arıza yapmazsa eger. gören hayran kalıyor. 2 sn trafik tıkanmasında durdunuz ayagınızı niye debriyajdan çekiyosunuz. ben kullanıyorum hoşuma da gidiyor. hanım stop ettiryor anahtar çevirmden debriyajla çalışıyor. baskı balata biter demeyin bizim hanım palionun balatayı bitiremedi ki buda bitmez..
    Dualogic lerde debriyaj yok maalesef,sistem otomatik çalışıyor ve stop ediyor...

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic lerde debriyaj yok maalesef,sistem otomatik çalışıyor ve stop ediyor...
    pardon ya sizin arabalarda debriyaj yok unuttum

hiç debriyajı olmayan araba alınır mı şaka bi tarafa ozaman kötü birini bırakacam iki saniye stop ediyor. kötü durum...

mst mst
    N-ciniir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

sıkışık trafikte pek kullanışlı değil hakkaten. Start&Stop süresi ayarlanabilir olsaydı keşke. mesela araba durduktan 10sn sonra aktif olsun şeklinde...

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Bir aracın motoru en çok ilk çalışma anlarında yağlama tam yapılamadığı için aşınır diye bir kanı vardır.
    O zaman sormak lazım stop eden aracın yağı kartere doğru süzülür,yani her çalışmada motor az bir yağla yağlanmak zorunda kalır.gün içerisinde bu devamlı olursa mantıken motorun ömrünü kısaltması lazım değilmidir. Eğer atladığım yada bilmediğim ekstra bir özellik eklenmemişse.

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Postlarin tamamini okumadim ama anladigim kadariyla sikayetler genelde surus aliskanliklari ile ilgili, ben zaten sIkisik trafikte araci bosa almiyorum ayagim surekli debriyajda duruyor 2sn sonra muhtemelen zaten hareket etmem gerekecek neden bosa alayim. Henuz evom gelmedi yani kullanma firsatim olmadi ama duyduklarim ve okuduklarima gore 10 numara bi sistem tam bana gore =)

Edit:
    Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir aracın motoru en çok ilk çalışma anlarında yağlama tam yapılamadığı için aşınır diye bir kanı vardır.
    O zaman sormak lazım stop eden aracın yağı kartere doğru süzülür,yani her çalışmada motor az bir yağla yağlanmak zorunda kalır.gün içerisinde bu devamlı olursa mantıken motorun ömrünü kısaltması lazım değilmidir. Eğer atladığım yada bilmediğim ekstra bir özellik eklenmemişse.
    Sanirim 3 dk dan uzun sure devrede kalmiyor ve araci tekrar calistiriyor. argedeki muhendisler bizim dusunduklerimizi dusunmustur asinma yipranma gibi sorunlar cikaracagini hic sanmiyorum.
    Konu Marker tarafından (15/02/2011 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

mst mst
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Postlarin tamamini okumadim ama anladigim kadariyla sikayetler genelde surus aliskanliklari ile ilgili, ben zaten sIkisik trafikte araci bosa almiyorum ayagim surekli debriyajda duruyor 2sn sonra muhtemelen zaten hareket etmem gerekecek neden bosa alayim. Henuz evom gelmedi yani kullanma firsatim olmadi ama duyduklarim ve okuduklarima gore 10 numara bi sistem tam bana gore =)

Edit:

Sanirim 3 dk dan uzun sure devrede kalmiyor ve araci tekrar calistiriyor. argedeki muhendisler bizim dusunduklerimizi dusunmustur asinma yipranma gibi sorunlar cikaracagini hic sanmiyorum.
    dualogic te debriyajda bekleme şansı da yok

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Alıntı N-ciniir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dualogic te debriyajda bekleme şansı da yok
    =))
    Daha once dualogic kullanmadim ama peder beyin araci otomatik oyuzden farazi konusuyorum suan, Arac D de durukendemi stop ediyor yoksa N ye aldiginizdami? Eger vites D konumundayken stop ediyorsa gercekten kotu olabilir.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edit:

Sanirim 3 dk dan uzun sure devrede kalmiyor ve araci tekrar calistiriyor. Argedeki muhendisler bizim dusunduklerimizi dusunmustur asinma yipranma gibi sorunlar cikaracagini hic sanmiyorum.

arge mühendislerinin düşündüğü bir şey daha var;o da euro 5 standartını nasıl yakalarım. Avrupa otomobil markalrı için bunun daha öncelikli bir durum olduğunuda belirteyim.s&s li modeller euro 5 tir.

Halit arkadaşın yukarıda belirttiği gibi s&s için verilen fiyat farkı kendini amorti etmesi 5-6 yıllık bir zaman gerekiyor.kimsenin aracına bukadar bineceğini sanmıyorum.
    Konu taneren tarafından (15/02/2011 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arge mühendislerinin düşündüğü bir şey daha var;o da euro 5 standartını nasıl yakalarım. Avrupa otomobil markalrı için bunun daha öncelikli bir durum olduğunuda belirteyim.s&s li modeller euro 5 tir.

Halit arkadaşın yukarıda belirttiği gibi s&s için verilen fiyat farkı kendini amorti etmesi 5-6 yıllık bir zaman gerekiyor.kimsenin aracına bukadar bineceğini sanmıyorum.
    Euro5 konusunda belki hakli olabilirsiniz isin asli bu konuda bilgisahibi degilim ama amorti etme konusunda size katilmiyorum o hesap kullanicidan kullaniciya gore degisir ben evden okula gitmek icin her gun 60km yol yapiyorum gunluk ortalama 120 150km arasi yol yapiyorum sehir icinde, benden daha fazla kullananlarda vardir illaki buda amorti etme suresini kisaltir diye dusunuyorum yanlismiyim?

Edit: Yukardaki arkadas ayda 1000km gibi bi yol yapitigini yazmis yanlis okumadiysam ben o yolu 1 haftada bilemediniz 10 gunde yapiyorum.

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

ya varya kendi arabanızda olmasa başka markada olsa bu özellik demediğiniz kalmazdı. yok sıkışık trafikte sinir bozuyomuş yok anlamlı değilmiş...kardeşim kapatın trafikte elinizmi yapışıyo düğmeye, yada ss olmayan donanımı alsaydınız valla arkadaşlar anlamıyorum bazen yazdıklarınızı, porsche audi vs firmalar bile artık kullanıyor bunu, demekki bildikleri var...bende ankarada yaşıyorum örneğin eskişehir yolundayım ve dur kalk gdiyorum hemen kapatıyorum çokmu zor kapatmak, ama batıkentteysem ve ışıklara yakalanıyosam hiç ellemiyorum çünkü 120 sn yanan kısım var...keyfinize bakın ya...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mst mst
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    =))
    Daha once dualogic kullanmadim ama peder beyin araci otomatik oyuzden farazi konusuyorum suan, Arac D de durukendemi stop ediyor yoksa N ye aldiginizdami? Eger vites D konumundayken stop ediyorsa gercekten kotu olabilir.
    dualogic te D yok zaten. frene basınca, araba durmakla durmamak arasındayken stop ediyor. yani tam durmamışken de stop ediyor. önündeki araç hemen hareket edince sıkıcı olabiliyor. bir de bilmeyenler aracı yanlışlıkla stop ettirdin sanıyor. karizmayla ilgili de sıkıntısı var yani

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Alıntı N-ciniir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dualogic te D yok zaten. frene basınca, araba durmakla durmamak arasındayken stop ediyor. yani tam durmamışken de stop ediyor. önündeki araç hemen hareket edince sıkıcı olabiliyor. bir de bilmeyenler aracı yanlışlıkla stop ettirdin sanıyor. karizmayla ilgili de sıkıntısı var yani
    bu yari otomatik vites le ss cok randimanli degil ozaman.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12