Sayfa 45/45 İlkİlk ... 254142434445
899 sonuçtan 881 ile 899 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

ufuk ata
    electradio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 22

Standart Cevap: Puntom active mi dinamic mi ?

Dijital klima varsa, koltuklar soldan sağa aralıklı çizgili ise dinamik...

volkan bozkuş
    xzvolkanzx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34hg0769
    Edilen teşekkür: 11

Standart Cevap: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

2006 punto 1.4 ü olan ve çorluda yaşayan varmı

yaşar hut
    yasartkrdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Merhaba, 2012 multiar 105 punto kullanıcısıyım.5 yıldır aracımda Motor arıza ışığı ve star stop devre dışı uyarıları yanıyor.ilk etapta ara ara yanan bu uyarılar son aylarda sürekli yanmaya başladı.Yetkili servis ilk etapta geçiştirdi ben de sürekli yanmadığından dolayı pek önemsemedim.Son Zamanlarda ise bu uyarılar neredeyse hep yanıyor. Aracımı ilk çalıştırdığımda arıza ışığı yanmıyorsa bile arabamı çalıştırdığım gibi traktör gibi ses çıkartıp stop ediyor.tekrar çalıştırdığımda da aynı sorun devam ediyor.Sorunu gidermek amacıyla aracı çalıştırdıktan sonra beklemeden gaza basıp ilerliyorum bir iki tekleme ve stoptan sonra uyarı ışıkları yanıyor ve araç yola devam ediyor. Ancak uyarı ışıkları yanarken tekleme ve traktör sesi olmuyor.Nadir de olsa gaz yememe durumu oluyor servise gösterdim multiar modüllerinden başlayarak silindirlere kadar değiştire değiştire deneyeceklerini ve multiar modülün işçilik hariç 8600 olduğunu söyleyip bu rakamdan kapıyı araladı.Tekirdağ çorluda bir iki ustaya gösterdiğimde ise bu motordan anlamadıklarını söylediler.Sizden ricam buna benzer bir sorun yaşayanınız var mı? Ve istanbulda bildiğiniz güvenilir bir usta var mı?

Mahmut Eşit
    Mahmutesit01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar yeni üye oldum punto teyp kanalları çekmiyor neden ve nasıl bir çözüm sunarsiniz

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı Mahmutesit01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni üye oldum punto teyp kanalları çekmiyor neden ve nasıl bir çözüm sunarsiniz
    H.g anten falan çıkmış olmasın ?

Mahmut Eşit
    Rengi
    Yok

Anten sağlam teyp arkasın da sıkıntı yok

Mahmut Eşit
    Rengi
    Yok

Punto on sağ teker frene başladığım halde neden öter ve yavaş hızlıya doğru ses artıyor

Osman Kaya
    Bypunto3442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Bende de benzer sorun vardı aramalarda çok radyo bulamıyordu.Teyp menüsünde reset bölümü var biraz kurcalayinca bulursun ordan reset at duzelebilir benimki düzeldi.

ozan hakannn
    ozan67hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

arabam 1.3 dizel punto, aracım motor soğukken çalışıyor, ama biraz dolaşıp motor ısındıktan sonra stop ettikten sonra tekrar çalıştırdığımda tık ses yok, marş sesi hiç gelmiyor, sonra motor belli bir süre soğuyunca çalıştırdığımda biraz sarsıntılı motor çalışıyor, sorun nedir ?

Kerem Aydın
    ktrtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Kadıköy Örnek mahallesinde benim puntoya bakan iyi bir tamirci var

Kerem Aydın
    ktrtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı yasartkrdg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 2012 multiar 105 punto kullanıcısıyım.5 yıldır aracımda Motor arıza ışığı ve star stop devre dışı uyarıları yanıyor.ilk etapta ara ara yanan bu uyarılar son aylarda sürekli yanmaya başladı.Yetkili servis ilk etapta geçiştirdi ben de sürekli yanmadığından dolayı pek önemsemedim.Son Zamanlarda ise bu uyarılar neredeyse hep yanıyor. Aracımı ilk çalıştırdığımda arıza ışığı yanmıyorsa bile arabamı çalıştırdığım gibi traktör gibi ses çıkartıp stop ediyor.tekrar çalıştırdığımda da aynı sorun devam ediyor.Sorunu gidermek amacıyla aracı çalıştırdıktan sonra beklemeden gaza basıp ilerliyorum bir iki tekleme ve stoptan sonra uyarı ışıkları yanıyor ve araç yola devam ediyor. Ancak uyarı ışıkları yanarken tekleme ve traktör sesi olmuyor.Nadir de olsa gaz yememe durumu oluyor servise gösterdim multiar modüllerinden başlayarak silindirlere kadar değiştire değiştire deneyeceklerini ve multiar modülün işçilik hariç 8600 olduğunu söyleyip bu rakamdan kapıyı araladı.Tekirdağ çorluda bir iki ustaya gösterdiğimde ise bu motordan anlamadıklarını söylediler.Sizden ricam buna benzer bir sorun yaşayanınız var mı? Ve istanbulda bildiğiniz güvenilir bir usta var mı?
    Kadıköy Örnek mahallesinde benim puntoya bakan iyi bir tamirci var

BARAN ASLAN
    BA123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Herkese merhaba,

Öncelikle forumda çoğu konuda bilgi paylaşıp bizim gibi yardıma ihtiyacı olan Puntoculara yol gösterdiğiniz için hepinize kendi adıma teşekkür ederim. Benim aracım 2013 model Punto Evo Lounge 1.3 Multijet 95 Bg Manuel Vites.
    Aracımda dijital klimada sorunum vardı. Sorun klimanın belli bir süre sonra(30-40 dakika) fan hızı aynı kalsa da içeri üflediği soğuk hava miktarının düşmesiydi. Forumdaki konu ve yorumlardan da yola çıkarak rezistans soketlerinden birini yenisiyle değiştirince ve o sırada da iç kısımda birikmiş yaprak vs temizlenince sorunu çözmüştük.

Yalnızca ön cam-orta kısım-ayaklara doğru hava yönlerindeki değiştirmelerde ayaklara üfleme sorunum vardı. Bir de galiba psikolojik olarak tamirden sonra sanki eskisi kadar soğutmuyor gibi hissettim. Bu yüzden forumda gördüğüm klimadaki auto ve mono tuşlarına aynı anda basarak reset atma olayını uyguladım. Reset attıktan sonra sol taraftaki hava derecesi yanıp sönmeye başladı ve bir kaç kere daha reset atsam da düzelmedi.

Yine forumdan okuduğum kadarıyla bu yanma sönme olayı, sorunlu kısım tamir ettirilmedikçe çözülemeyebilirmiş. İstanbul’da bir yetkili serviste arkadaşım var, aracı bilgisayara bağlayıp hata kodu silinse bu yanıp sönme durur mu? Bilginiz var mıdır?

Mutlaka tamir lazımsa yetkili servise paramız yetmez, İstanbul Avrupa yakasında iyi bir usta tanıdığınız var mıdır?

İkinci konu olarak da çoğu Puntoda olduğu gibi benim aracımda da tek çizgi yaklaşık 20 cm göğüs çatlağı var. İstanbul'da bildiğiniz, işini düzgün ve kaliteli yapan bir oto estetikçi varsa bilgilerini paylaşmanızı rica ederim. Konya’daki Karabay Oto Estetik’le konuştum fakat İstanbul’a ne zaman gelecekleri belli değil. Malzeme tedarik sorunları var anladığım kadarıyla.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.

13. 21/09/2020, 22:37

ahmet Ormancıgil
    mavzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı BA123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Öncelikle forumda çoğu konuda bilgi paylaşıp bizim gibi yardıma ihtiyacı olan Puntoculara yol gösterdiğiniz için hepinize kendi adıma teşekkür ederim. Benim aracım 2013 model Punto Evo Lounge 1.3 Multijet 95 Bg Manuel Vites.
    Aracımda dijital klimada sorunum vardı. Sorun klimanın belli bir süre sonra(30-40 dakika) fan hızı aynı kalsa da içeri üflediği soğuk hava miktarının düşmesiydi. Forumdaki konu ve yorumlardan da yola çıkarak rezistans soketlerinden birini yenisiyle değiştirince ve o sırada da iç kısımda birikmiş yaprak vs temizlenince sorunu çözmüştük.

Yalnızca ön cam-orta kısım-ayaklara doğru hava yönlerindeki değiştirmelerde ayaklara üfleme sorunum vardı. Bir de galiba psikolojik olarak tamirden sonra sanki eskisi kadar soğutmuyor gibi hissettim. Bu yüzden forumda gördüğüm klimadaki auto ve mono tuşlarına aynı anda basarak reset atma olayını uyguladım. Reset attıktan sonra sol taraftaki hava derecesi yanıp sönmeye başladı ve bir kaç kere daha reset atsam da düzelmedi.

Yine forumdan okuduğum kadarıyla bu yanma sönme olayı, sorunlu kısım tamir ettirilmedikçe çözülemeyebilirmiş. İstanbul’da bir yetkili serviste arkadaşım var, aracı bilgisayara bağlayıp hata kodu silinse bu yanıp sönme durur mu? Bilginiz var mıdır?

Mutlaka tamir lazımsa yetkili servise paramız yetmez, İstanbul Avrupa yakasında iyi bir usta tanıdığınız var mıdır?

İkinci konu olarak da çoğu Puntoda olduğu gibi benim aracımda da tek çizgi yaklaşık 20 cm göğüs çatlağı var. İstanbul'da bildiğiniz, işini düzgün ve kaliteli yapan bir oto estetikçi varsa bilgilerini paylaşmanızı rica ederim. Konya’daki Karabay Oto Estetik’le konuştum fakat İstanbul’a ne zaman gelecekleri belli değil. Malzeme tedarik sorunları var anladığım kadarıyla.

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.
    sorunlarına özellikle klima sorununa çare bulan var mı acaba sıcak soguk üfleme durumuna

Ali Öksüz
    Alioksuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Merhaba arkadaşlar.2011 1.3mjet model Punto sahibiyim ilk arabam yeni aldim şu anda çok memnunum maşallah.birkac sorum var.
    1. Hangi yağ kullanmalıyım
    2.arac 113.000 km de sansiman yağına baktirmama gerek var mı?
    3.triger zincirli olduğu söylendi.ve 150~200 bin km gider dediler.bunu değiştirmenin bir zamanı varmıdır.
    4.sol arka kapı eşiği kırık nereden temin edebilirim
    5.arka cam silecek püskürmesi çalışmıyor ?
    6.motor kodu nu nasıl bilebilirim?
    Şimdiden herkese teşekkürler👍

ahmet dizge
    AhmetDizge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum , çünkü ilk defa Fiat marka bi araç aldım. Punto 1.3 multijet pop paket bi araç aldım 2013 model , şuan araba herhangi bir sorun ile karşılaşmadım ancak resmini eklediğim parçanın ayakları kırık idareten tutturulmuş yerine bu parçanın adı nedir ? bilen var mı ? internetten enazından bulmaya çalışayım. Araba çalışırken bir uğultu var içinde sanki çok uzaklarda bi elektrik süpürgesi çalışıyormuş gibi bir ses geliyor ( benzetmede kusura bakmayın ) ustaya götürdüm bu araçlarda bu ses normal dedi. başka bir sorunu yok gibi henüz 1 hafta oldu , sorun olursa tekrar sizlere danışırım. herkese iyi günler
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_20230513_115800.jpg  

Emre Şahin
    Nigthwish942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

hocam araban euro 4 olması lzaım 5 30 mobil esp kullanıyorum ben forumdada çoğu kişi onu kullanır zaten kendi orjşnal yağı selenia 5 40 dır bulursan onuda koyabilrisin .2)şanzıman yağın evet değişmesi gerekmektedir.3)evet araçlarımzı zincirli zincir uzadıkça özeliikle ilk soğuk marşda ses yapar ustana sorsan zaten sana ses var yada yok der bariz dir çünkü genellikle 160 200 bin arası kullandığın yağ kalitesine göre değişir ses yapması

Mehmet Sinan Çoban
    Sinan6358 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Merhaba, iyi günler herkese arkadaşlar araçta lpg map sensörünü değiştikten bir süre sonra uzun yola çıktım yolda giderken motor ışığı yaktı aracı sağa çekip kontak kapatıp açtıktan sonra motor ışığı sönmedi ancak koruma dan çıkardı ve bir kaç gün sonra ışık söndü bu bir haftadır böyle devam etti ustaya götürdüm faz sensörü aralıklı hatası veriyor faz sensörünü söktü temizledi taktı aynı hata aracı biraz sıkıştırınca tekrar yakıyor ilginç olan bir iki gün sonra veya akşam sönüyor ancak biraz sıkıştırınca tekrar yakıyor. Araba 2009 model 1,4 77hp 8w grande punto usta son olarak sensörü değişelim ama orijinal takalım dedi orijinalini bulamadım. birkaç parçacı fabrikadan getirtelim dedi 3500-4000 civarı olur dedi. Şimdi değiştirmekte aslında kararsızın acaba lpg den doalyı mı bu sorun oluşuyor. yağ değişimlerini Nisan ayında yaptım. Bu konuda hata yaşamış olan var mı?

Asderimo Asderi
    Asderimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar forumda yeniyim yanlış yere yazıyorsam lütfen kusura bakmayın. 2013 popstar aracım var bugün 10-20 km ile ilerlerken direksiyon sertleşti ve city hatası verdi. Bu hatayı verdiği için kesin arızalı mıdır. Yoksa 1-2 kez olur diyip devam mı etmeliyim. Demek istediğim kısaca şu bu hata bir kere bile verirse kesin arızalanmış mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Engin Ç.
    ecaliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 49

Bence bu konunun üzerine git çünkü city arızası Allah korusun kazalara neden olabileceğini okumuştum otoyolda giderken de aynısını yapabilir.
    Eskiden çok sıkıntılı işlerdi ama artık çok kişi bu sorunu yapabiliyor.

Sayfa 45/45 İlkİlk ... 254142434445