Sayfa 36/45 İlkİlk ... 16323334353637383940 ... SonSon
899 sonuçtan 701 ile 720 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Ce: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Alıntı grandali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar
    dün akşam kontağı kapattım ama farlar açık kaldı tabi stop ettiği için araç sıkıntı olmaz diye düşündüm sonra köye gittim aracı stop edip tekrar çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde araç çalışmadı servisi aradım akünün büyük ihtimalle bittiğini söylediler ama akü daha geçen sene çok iyiydi sizce sebep gece farları açık unutmam mı aracın farları yanmadığı halde kontrol panelinden açık bırakılması aküyü yer mi ?
    Lambalar yanmadığı halde sistemin açık olması akünün bitmesine neden olmaz diye düşünüyorum. Bizim puntoların sürprizlerinden biri de bu. Akşam bırakırsınız sabah marşa basarsınız hiçbir tepki alamazsınız. Kışın aynı şey benim de başıma gelmişti.

CİHAN İNCEBEL
    cihanin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

2008 1.4 aracımım kaputunda vernik soyulması var. Önceki sahibi ince bir vernik attırmış o da tutmamış söylüyor. Şimdi boyatsam ön kaput kazalı derler. Boyatmasam can sıkıyor. Vernik soyulmasına boyasız çözüm var mı?

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı cihanin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 1.4 aracımım kaputunda vernik soyulması var. Önceki sahibi ince bir vernik attırmış o da tutmamış söylüyor. Şimdi boyatsam ön kaput kazalı derler. Boyatmasam can sıkıyor. Vernik soyulmasına boyasız çözüm var mı?
    güneş yanığı yeni başlamış aşırı rahatsız etmiyosa şeffaf folyo olabilir pek bulunmuyo diyebiliyorum en son amg serisi bi mersoda uygulanırken görmüştüm

aslında aşırı güneş yanığı varsa aynı renk kodunda folyo bulabilsen oda olur ama en olacağı lokal boya
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

gunes yanigi bir kere basladiysa kabak gibi soyulmaya baslar. boyatmak tek care.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

bence puntonun en büyük sorunu markası. bu araç başka bir marka ile üretilseydi emin olun milletin bakış açısı farklı olurdu. en bariz örnek opel corsa. puntoyla aynı araç birini yere göğe sığdıramıyorlar, öteki malumunuz
    A.T.K.ve Y.

CİHAN İNCEBEL
    cihanin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güneş yanığı yeni başlamış aşırı rahatsız etmiyosa şeffaf folyo olabilir pek bulunmuyo diyebiliyorum en son amg serisi bi mersoda uygulanırken görmüştüm

aslında aşırı güneş yanığı varsa aynı renk kodunda folyo bulabilsen oda olur ama en olacağı lokal boya
    Rahatsız etmiyor hatta normalde görünmüyor kaputa eğilip bakınca fark ediliyor el kadar bir bölümde birkaç noktada da ufak ufak. Ama devam ediyor sokulmaya. Can sıkıyor hele ki ön kaput.
    Boyatsam kazalı diyecekler karar veremedim. Trameri de temiz ama anlatamazsın satarken.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Kapilarin sert kapanmasi 2002 focus daha iyi kapilarda keza suspansiyonu sert ama o segmentle alakali ic mekanda alan var ama nedense kaba hatlar oldugu icin daraliyor torpido birkac mendil paketi icin yapilmis gozluk kutusunu koyacak yer arasin

serdar demirkapı
    serodemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

merhaba bende 2008 model punto var usb girişine flash bellek taktığımda teyp ten şarkıları değiştiremiyorum bilgisi olan varmı acaba

gokhan pehlivan
    gokhan2747 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

arkadaşlar 2008 benzinli grande punto ön park lambaların sigortası attı fakat nerede ve hangi sigorta olduğunu bulamadım yardım lütfen...

Barış Faikoğlu
    barisix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

arkadaşlar grande punto 1.4 litre benzinli t-jet 120hp dynamic versiyonlarında fabrika çıkışı sorunları varmıdır bilgi verirseniz sevinirim.

mustafa .
    taylantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam.Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum.Uzun zamandır arıyordum böyle bir site.Tek kelimeyle harika..
    Yaklaşık 9 aydır punto kullanıyorum.Ancak bazı sorunlarım var.
    Sorunlarım;
    -77 hp kullanıyorum performanstan memnun değilim.8W
    -Arka kapılar açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar8W
    -Araba yürüken 1. vitese hiç girmiyor8W
    -Kaporta boyası en ufak taşla bile sökülüyor8W
    -Şimdiden çeşitli sesler gelmeye başladı8W
    -En önemli sorun ise , kışın kar-buzda araba fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir8W
    Varsa bunların çözümleri, yardımcı olursanız sevinirim.:bye:
    -sehır ıcınde yeterlı 77hp.hız merakın varsa zaten yanlış araba bu.
    -arka kapıları yagladım ben mentese ve kılıt yerlerını.acmak ıcın kolun arka tarafına dogru kuvvet uygulaman gerekıyor.
    -yururken 1. vıtese gecmemesı gereklı zaten.yuruyen arac 2. vıstese atılır.
    -koparta olayını bılmıyorum bende yok
    -karda buzda kar lastıklerın varmı.yazlık lastıkse zaten atar.kuru yolda bıle arkayı bırakıyor bazen .arkayı atmaması ıcın arabayı yere yaklastırman gereklı.
    -ses olayı on takımdan gelıyor bende de.on takımı hassas.tahmınımce amartısor takozlarından gelıyor benımkı.fırsat bulunca degıstırecegım.

ama genede bu sorunlar ıcın punto kotu dıyemem .cunkı her aracta bazı kronık sorunlar var.

faruk kılıç
    zodiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Akdeniz Mavi

selam arkadaşlar bende punto mu yeni aldım 5 ay oldu benim de arka kapı acıldıgında kapanmıyordu sanki şişmiş gibi ama snra kendinden düzeldi
    kaporta evet bence de en ufak taşta hemen boya gidiyor performansa baktığında ise bence çok da kötü değil yokuş çıktığımda çok zorlandığım söylenemez

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

niye herkes bu kadar dertli ve bu aracı kötülüyor anlamış değilim. tamam servisw yönünden berbat ama bir çok araca göre mükemmel denecek düzeyde olduğuda kesin. belkide şu vardır. arkadaşlar gözünü açıp puntoyumu gördüde bukadar şikayet ediliyor. valla arkadaşlar zamanında renault toros, şahin, doğan, en sonda tempra kullandığım için bana göre mükkemmel araçlara sahibiz

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alalı dolu dolu 3 ay bitti ilk aldığımda klimayı hep açık kullanıyodum ve baskım balatamda bitikmiş ama değiştirdim klimayıda biraz daha mantıklı zamanlarda kullanıyorum yakıtı oldukça düştü bence iyi bi araba tabi bi golf veya eşdeğer modelli arabalar gibi bişey beklemek yanlış ama yinede oldukça memnunum
    Konu SinanTR tarafından (05/08/2015 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir.

Aşık Prens
    Kinglion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 FN 0934
    Edilen teşekkür: 2

Hayırlı gunler arkadaşlar
    öncelikli olarak yaklasik 1 yıldır 2008 gp kullanmaktayim ve birkaç sorun var kafamı kurcalayan

1-) debriyaj a her bastigimda ortaya geldiği an tık diye bir ses geliyor Ustaya gotursem saçma sapan şeyler çıkartıp parasına bakicak.bir fikri olan varsa yardimci olsun lütfen

2-) Yetkili servis e götürüp on balatalari degistirttim ve frenlere baktirttim hiç bir problem yok dediler ama hava koşulları fark etmeksizin arka disklerden ne zaman frene bassam iki demir birbirine sürtüyo r gibi ses geliyor bunun sebebi ne olabilir (diskleri temizlettigim halde) vede 20 km hızla giderken frene biraz basayim direk kaymaya başlıyor ilginç ama gerçek lastikler bitik de değil

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Punto için konuşuyorum:
    1-kapı gergileri sorunlu,bir türlü sesi kesilemiyor.
    2-yolcu airbag kısmı nasıl adi bir plastikse boydan boya çatladı.
    3-Direksiyondaki sinyal ünitesi sık rastlanan arızalardan.Servis 600 lira istiyor,dışardan 300 lira civarına yaptırabilirsiniz.Tamiri önerilmiyor.
    4-Ayrıca 1.4 77 bg fire motor için konuşuyorum..Böyle sağır motor olmaz,normalde 1.4 lt motorlar 90 beygir civarı olur,1.6 lar ise 110 civarı olur.Bu gerizeka fiat mühendisi 77 bg 8v motor yapmayı hangi akla hizmet başardı acaba?? Tamam ekonomik ama gitmiyor yav araba,performans yok.1.4 hyundai accent kullandım,canavar gibi.Tamam punto uçsun kaçsın demiyorum ama rampada kamyonlara da geçilmek koyuyor açıkçası.Benzinli motor için bunları konuşuyorum ama 1.3 multijet motora kötü diyemem.O motor çok başarılı.
    5-Ayrıca servisleri acayip pahalı ve beceriksiz.Bir yağ bakımına 300 lira istedikleri oluyor.dışarıdan parça alarak 100 liraya hallettiğim oldu.
    6-Bir diğer konu müşteri hizmetleri ve koç grubu yıllardır Türk halkını düdüklemeye alışmış olsa gerek,yukarda saydığım kronik sorunlara duyarsız kalıyorlar.Çok nadir bir kaç arkadaş bu parçaları ücretsiz değiştirebildi.Toplamda % 5 denebilir belki.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı fluminense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto için konuşuyorum:
    1-kapı gergileri sorunlu,bir türlü sesi kesilemiyor.
    2-yolcu airbag kısmı nasıl adi bir plastikse boydan boya çatladı.
    3-Direksiyondaki sinyal ünitesi sık rastlanan arızalardan.Servis 600 lira istiyor,dışardan 300 lira civarına yaptırabilirsiniz.Tamiri önerilmiyor.
    4-Ayrıca 1.4 77 bg fire motor için konuşuyorum..Böyle sağır motor olmaz,normalde 1.4 lt motorlar 90 beygir civarı olur,1.6 lar ise 110 civarı olur.Bu gerizeka fiat mühendisi 77 bg 8v motor yapmayı hangi akla hizmet başardı acaba?? Tamam ekonomik ama gitmiyor yav araba,performans yok.1.4 hyundai accent kullandım,canavar gibi.Tamam punto uçsun kaçsın demiyorum ama rampada kamyonlara da geçilmek koyuyor açıkçası.Benzinli motor için bunları konuşuyorum ama 1.3 multijet motora kötü diyemem.O motor çok başarılı.
    5-Ayrıca servisleri acayip pahalı ve beceriksiz.Bir yağ bakımına 300 lira istedikleri oluyor.dışarıdan parça alarak 100 liraya hallettiğim oldu.
    6-Bir diğer konu müşteri hizmetleri ve koç grubu yıllardır Türk halkını düdüklemeye alışmış olsa gerek,yukarda saydığım kronik sorunlara duyarsız kalıyorlar.Çok nadir bir kaç arkadaş bu parçaları ücretsiz değiştirebildi.Toplamda % 5 denebilir belki.
    serviste kolçak taktırdım kazıklandım resmen kronik veya sıkıntılı arızalar haricinde servisin kapısından bile geçmeyeceğim fiat benzinli olarak haklıolabilirsin bişey diyemem ama dizel motorundan ben çok memnunum hatta araçtanda memnunum ama nihayetinde parasına göre araba işte

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serviste kolçak taktırdım kazıklandım resmen kronik veya sıkıntılı arızalar haricinde servisin kapısından bile geçmeyeceğim fiat benzinli olarak haklıolabilirsin bişey diyemem ama dizel motorundan ben çok memnunum hatta araçtanda memnunum ama nihayetinde parasına göre araba işte

Zaten bi elle tutulur başarısı multijet motoru.
    Bunu da geliştiremeseler herhalde bugün fiat diye bi marka kalmayacakmış

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten bi elle tutulur başarısı multijet motoru.
    Bunu da geliştiremeseler herhalde bugün fiat diye bi marka kalmayacakmış
    kesinlikle haklısın

Burak Özkök
    Brkzkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Aracımı dün aldım 2013 model S&S Dualogic daha önceden Skoda superb kullanıyordum ondan buna alışmak biraz zor oluyo ve dün fulledim depoyu ortalama yakıt 10l çok çok fazla alışamadığıma veriyorum bu durumu umarım ilerde daha normale döner.