Sayfa 35/45 İlkİlk ... 15313233343536373839 ... SonSon
899 sonuçtan 681 ile 700 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

serkan ertan
    puntoflex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar merhaba lar öncelikle..

punto aracımda bir takım sorunlar yaşamaktayım .
    arabam 2012 model 1.3 multijet easy model ve donanımlı .
    sorunum ise dreksiyonunda aracımın .

puntolar bildiğiniz direksiyon olarak çok hafif tir city modu açıkken .
    bende ise % 25 30 civarı bir sertleşme oluştu .

yetkili servisten garantiden baktırdık bir problem yok diyiyorlar bilgisayar verilerinde .. hatta banada bir nusasını verdiler. ..

ama 2 punto'yu yan yana getirince sertlliği anlaşılıyor bana göre ama servis yok diyor . dreksiyonlara bakınca .. ama servis kabul etmiyor hiç bir şekilde bu dreksiyon da bir sorun yoktur diyorum diyiyor ben **** servis olarak ..

hepisini geçtim punto nun direksiyonu city modunda iken kol yorarmı park ederken tüy gibi olan direksiyon...

ikinci sorunumda dreksiyon kilidi ve kontak kilidi ile ilgili bir türlü kabul ettirmeedim ..
    ondaki sorunuda şöyle izah ediyim size aracı park ettik direksiyonu topladım tam dreksiyon düz araç düz . kontağı kapatıp anahtarı çıkarıyordum ve direksiynu sağa sola oynatınca biraz direksiyon kilitleniyor ve beraberindede anahtar kontağı kilitleniyordu . .daha sonra çalıştırmak isteyince anahtar dönmüyordu direksiyonu sağa sola hafif oynatarak kontak anahtarının kilidi açılıyordu yoksa anahtar mümkün değil döndürüp motoru çalıştırmak .

yaşadığım sorun ise kontağı kapattım anahtarı çıkardım sonra direksiyonu sağa sola çeviriyorum ve sonuç olarak direksiyon kilitleniyor ama kontak kilitlenmiyor . yani tekrar çalıştırmak isteyince anahtarı direk dönüyor .

Servis te ise bunun normal olduğunu bunun bir arıza olmadığını her puntoda böyle olduğunu izah etmeye çalıştılar ..
    çözüm için direksiyonu biraz yan çevirecekmişim ondan sonra kitlmeye çalışacakmışım doğrusu buymuş böyle diye idda ediyorlar ..ve direksiyonu resmen kamyon direksiyonu gibi zorladı hart hart içim gitti her seferinde.
    direksiyon yandayken de kilit şöyle oluyor muş direksiyon düzken olmuyormuş dediklerine göre kontak kilidi çalışmazmış . motoru kapattıktan sonra değim yerinde hayvan gibi sağa sola zorlayınca kontak kilidi kilitleniyor .. kilidi açmasıda bir o kadar zor kaba kuvvetle sağlamcana çevirince anahtarı bırakıyor ser kontak kilidi ..

yahu bu işi anlamadım bayan nasıl kullanacak . kullanma klavuzundada
    hafifçe sağa sola çevirin kilitlenir .. yine hafifçe sağa sola çevirin kontak kilidi iptal olur diye yazıyor.. ki zaten öncede öyleydi

sonucunda böyle olmadığunı biliyorum ama bütün servis elamanlarıda böyle diyor tek bir ağız resmen adamı deli durumuna düşürüyorlar.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

1. Aracınızın yaşı daha küçük ve garanti kapsamında. Eğer bilgisayar verilerinde bir sıkıntı yok ve direksiyon ikaz laması yanmıyorsa şu an bir problem yok. City arızası değil. Ama ağırlık konusu sadece city ile ilgili olmayabilir direksiyon kutusunun kontrolide gerekidir.

2. Direksiyon kitlenmesi için sağa yada sola biraz cevirerek bırakın kontağı kapatınca hafifce sağ sol yapınca kitlenirç. Kontağı çevirmek için direksyionu hafif sağ yada sola cevirmeniz lazım bu çoğu araçta böyledir. Yanı durum normal.

serkan ertan
    Rengi
    Yok

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Aracınızın yaşı daha küçük ve garanti kapsamında. Eğer bilgisayar verilerinde bir sıkıntı yok ve direksiyon ikaz laması yanmıyorsa şu an bir problem yok. City arızası değil. Ama ağırlık konusu sadece city ile ilgili olmayabilir direksiyon kutusunun kontrolide gerekidir.

2. Direksiyon kitlenmesi için sağa yada sola biraz cevirerek bırakın kontağı kapatınca hafifce sağ sol yapınca kitlenirç. Kontağı çevirmek için direksyionu hafif sağ yada sola cevirmeniz lazım bu çoğu araçta böyledir. Yanı durum normal.
    direksiyonun ağırlaşmasının sebepleri nelere olabilir hocam. city arızası değil bencede.. ama sertleşti yani ben rahatlıkla hissediyorum .iki tane puntoyu karşılaştırın ca bile . servis anlamıyor..

direksiyon kilitlenmesinde sorunum yok hocam .benim sorunum kontak anahtarınıda kilitlemek anahtarı dönmesini engelliyor ya hani .o yani ... olmuyor dreksiyon tamam zaten .. ..
    bugun video çekecem eklerim daha iyi anlarsınız ozaman sorunu .yazınca biraz karışık oldu anlaşılmıyor.. video da çok iyi anlarsınız rahatlıkla..
    değeleri zamanınızı ayırıp cevap verdiğiniz içinde ayırıca teşekkür ederim hocam.

Ali Ozan Yücel
    Evolution37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697
    Edilen teşekkür: 12

Pedallardan yada kalorifer peteginden kalkislarda ve ani gaz kesmelerinde gelen abuk subuk sesler...

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Direksiyon sertliği Lastik hava basıncı lastik markası amartisör takozları gibi bir çok seçenek var. Hepsine bakmak lazım.

Direksiyon kitlendiği zaman kontaga anahtarı takarsınız kilidi acmak istersniz ama anahtar dönmez sonra direksiyonu sağa yada sola az cevirmeye calıştığınızda anahtar döner.

serkan ertan
    Rengi
    Yok

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksiyon sertliği Lastik hava basıncı lastik markası amartisör takozları gibi bir çok seçenek var. Hepsine bakmak lazım.

Direksiyon kitlendiği zaman kontaga anahtarı takarsınız kilidi acmak istersniz ama anahtar dönmez sonra direksiyonu sağa yada sola az cevirmeye calıştığınızda anahtar döner.

Direksiyon sertlegine lastiğin kirli olması etki edermi aklıma takıldı .hani lastik her şeye basıyor. güzel bi yikasam düzelir mi diye kafama takıldı.

İşte hocam sorun da o benim direksiyon kilitleniyor sadece kontak kilitlenmiyor hic bi şekilde . eskiden kontağı da kilitlerdim içim daha rahat olurdu. Birde garanti uzatmayı tavsiye edermisiniz 200 TL uygunmudur daha aşağı. Fiyatta yapan bir yer varmıdır ek olarak 1 yıllık garantiyi

serkan ertan
    Rengi
    Yok

evet arkadaşlar video yu çektim sorunumu güzelce anlattım ...

https://www.youtube.com/watch?v=pSRk...ature=youtu.be

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı puntoflex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar video yu çektim sorunumu güzelce anlattım ...

https://www.youtube.com/watch?v=pSRk...ature=youtu.be
    Bende öyle değil..Marşa basmak için direksiyon kilidini açmak gerekiyor..Ama bana daha iyi gibi geldi ..Bazen kilidi açmak için biraz direksiyonu sert çevirmek gerekiyor..Ama tabiki bu bir eksiklik ona katılıyorum..Bence direksiyon ve marş tamiri yapan bir ustaya gösterin,onun bilgisinden yola çıkarak servise baskı yapın..Başlarından savmışlar..Bu sertlik konusunada değiniyim son olarak,başka aracı kullanınca aynı model olsa bile farklı gelir ya,bu sertlikte öyle sanırım..Benim aracında direksiyonu biraz sert gibi geliyor..Biraderin aracı sanki daha yumuşak..Ama o baktıgında bana farklı gelmedi diyor..Not:Onun aracıda evo..
    Konu fotobelit tarafından (12/03/2015 Saat 10:01 ) değiştirilmiştir.

serkan ertan
    Rengi
    Yok

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende öyle değil..Marşa basmak için direksiyon kilidini açmak gerekiyor..Ama bana daha iyi gibi geldi ..Bazen kilidi açmak için biraz direksiyonu sert çevirmek gerekiyor..Ama tabiki bu bir eksiklik ona katılıyorum..Bence direksiyon ve marş tamiri yapan bir ustaya gösterin,onun bilgisinden yola çıkarak servise baskı yapın..Başlarından savmışlar..Bu sertlik konusunada değiniyim son olarak,başka aracı kullanınca aynı model olsa bile farklı gelir ya,bu sertlikte öyle sanırım..Benim aracında direksiyonu biraz sert gibi geliyor..Biraderin aracı sanki daha yumuşak..Ama o baktıgında bana farklı gelmedi diyor..Not:Onun aracıda evo..
    yani bariz bir sorun var şu kontağın kilitlenmemesinde oradan eminim artık
    yalnız direksiyonun ağırlaşmasını şöyle fark ettim ben arabayı kullanan biriyim
    park ederken olsun yolda giderken bir ağırlaşma oldu %25 30 arasında hani hiçbir araca bakmadan hissetim o sertleşmeyi başkada araç kullanmıyorum zaten. ayrı puntoyı sokak ta park ederken yakaladım tanımıyordum rica ettim baktık yanyanaydı onun direksiyonu tüy gibiydi yani benin eski kullandığım direksiyonun hali gibi .. benim kine tekrar baktık yani % 20 %30 daha ağırdı . kilide bakamadım adamın acelesi vardı sonrada göremedim aracını .yani şöyle diyim deneme şeklini direksiyon düz . el freni çekili . vites boşta . direksiyonu sağ sol yapınca adamın aracında direksiyon daha gevsek gibi .. benim araçra ise tüm koşullar aynı iken .. direksiyonu sağa sola oynatınca daha ağır şekilde oynuyor .. parmak testide yaptım adamınki zorlanmadan dönerken benim araçta biraz daha güç uygulamak gerekiyor gibi görünüyor .

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Punto Evo torpido gözü. Anlamsız yapılmış. İçine bir şey koyuyorsun ama ne sığıyor ne düzgün duruyor. Saçma sapan. Tasarlayan mühendis ne içtiyse artık. Biraz daha geniş açılı yapılabilirdi.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto Evo torpido gözü. Anlamsız yapılmış. İçine bir şey koyuyorsun ama ne sığıyor ne düzgün duruyor. Saçma sapan. Tasarlayan mühendis ne içtiyse artık. Biraz daha geniş açılı yapılabilirdi.
    aynı sorun grande de var ben evo larda o torpidoyu düzeltmişler sanıyordum demek ki aynen devam ediyor şu fiat keşke motor yapmaktaki başarısını iç aksam ve trimlerde de gösterebilse

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun grande de var ben evo larda o torpidoyu düzeltmişler sanıyordum demek ki aynen devam ediyor şu fiat keşke motor yapmaktaki başarısını iç aksam ve trimlerde de gösterebilse
    Tek düzelttikleri kapı ceplikleri olmuş. Hoş oralarada pek bir şey sığıyor denemez ama torpito gözü cidden kötü yani.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Okyay Meler
    Okyay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Arabayı kitliyorum sağ arka kitlenmiyor

2011 model grandem var.Arabamı uzaktan kumanda ile ya da kapıdan anahtar ile kitlesem de sağ arka kapı kitlenmiyor. Çocuk kilidini devre dışı bıraktım tekrar denedim yine olmadı. Arabayı kilitlerken her kapıdan ses geliyor ama sağ arka kapıdan hiç ses gelmiyor. Sizce ne yapmalıyım.

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Direksiyon soyulması.
    Klima soketinin yanması.
    Sık sık far arızası yapması.
    Bendeki sorunlar bunlar.
    GP Dynamic MJeT
    2008

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Alıntı Okyay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 model grandem var.Arabamı uzaktan kumanda ile ya da kapıdan anahtar ile kitlesem de sağ arka kapı kitlenmiyor. Çocuk kilidini devre dışı bıraktım tekrar denedim yine olmadı. Arabayı kilitlerken her kapıdan ses geliyor ama sağ arka kapıdan hiç ses gelmiyor. Sizce ne yapmalıyım.
    benim sol ön kapıda vardı bu sıkıntı kilit mekanizması değişti garantiden.
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Okyay Meler
    Okyay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Standart Sağ arka kapı kilitlenmiyor

Arabam 2011 model, sigortası da bitmiş durumda . Sağ arka kapı kilit mekanizma sisteminin maliyeti nedir acaba. Bu soruna ben müdehale edemem mi ki.?

serkan ertan
    Rengi
    Yok

Alıntı puntoflex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani bariz bir sorun var şu kontağın kilitlenmemesinde oradan eminim artık
    yalnız direksiyonun ağırlaşmasını şöyle fark ettim ben arabayı kullanan biriyim
    park ederken olsun yolda giderken bir ağırlaşma oldu %25 30 arasında hani hiçbir araca bakmadan hissetim o sertleşmeyi başkada araç kullanmıyorum zaten. ayrı puntoyı sokak ta park ederken yakaladım tanımıyordum rica ettim baktık yanyanaydı onun direksiyonu tüy gibiydi yani benin eski kullandığım direksiyonun hali gibi .. benim kine tekrar baktık yani % 20 %30 daha ağırdı . kilide bakamadım adamın acelesi vardı sonrada göremedim aracını .yani şöyle diyim deneme şeklini direksiyon düz . el freni çekili . vites boşta . direksiyonu sağ sol yapınca adamın aracında direksiyon daha gevsek gibi .. benim araçra ise tüm koşullar aynı iken .. direksiyonu sağa sola oynatınca daha ağır şekilde oynuyor .. parmak testide yaptım adamınki zorlanmadan dönerken benim araçta biraz daha güç uygulamak gerekiyor gibi görünüyor .
    guncell

necatı topal
    necatyfh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Standart Ce: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

arkadaşlar herkese meraba aracım 1.3 multıjet pop direksiyonu çevirirken uğultu sesi geliyor aracımdan neden gelir acaba bi bilgisi olan veya aynı durum başına gelen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Elvan Bey
    hoksi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 18

2006 Model aracım 3. sahibiyim benden önceki bayanmış binmemiş bile.İlk aracım diye uğraşayım diyorum söktüğüm vidayı geri takamıyorum.

1-Cidden malzeme kalitesi çok kötü. Göstergeleri söktüm takarken vida diş yedi öyle kaldı
    2-Kapıları hop. için söktüm geri takarken vidalar oturmadı arada boşluk
    3-Sol farı tarafını tasarlayan mühendis sanırsam kördü.Ampul değiştireyim dedim elleyen usta kırdı çıkaramadım tamponu söktüler geri taktılar tampon cak cuk oynuyor

Ya ben hep malına denk geliyorum ki yaşadığım şehir itibariyle usta yokluğu çekiyorum.Ya da ben de şans yok.Nasipse İzmir'e gidince çagdağ oto'ya bırakacağım
    Evvelden Bade-i Aşk İle Mestiz

ALİ BULUT
    grandali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

iyi günler arkadaşlar
    dün akşam kontağı kapattım ama farlar açık kaldı tabi stop ettiği için araç sıkıntı olmaz diye düşündüm sonra köye gittim aracı stop edip tekrar çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde araç çalışmadı servisi aradım akünün büyük ihtimalle bittiğini söylediler ama akü daha geçen sene çok iyiydi sizce sebep gece farları açık unutmam mı aracın farları yanmadığı halde kontrol panelinden açık bırakılması aküyü yer mi ?