Sayfa 22/45 İlkİlk ... 218192021222324252642 ... SonSon
899 sonuçtan 421 ile 440 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı yakupca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu biraz dağıtım ilk açılan konuya geri dönmek istiyorum. yani puntoda kı klasık sorunlar.
    benim ve çevremdeki birçok puntocunun sorunu city motoru. şimdilik bi problem yok ama olmama ihtimali çok az. kimden duysam ya direksiyon bi tarafa çekiyor yada kitleniyor veya direksiyondan çevirme anın da gürültü geliyor ve pat diye yol bilgisayarına steerinf fail hatası oda eşittir city motoru.

asıl sıkıntı motorun serviste çok pahalı olması yaklaşık 1300 ytl. e be kardeşim bu araca bu özelliği koymuşsunuz. ve aracınızda kı en çok problem yaşana bir parçayı neden bu kadar pahalıya satıyorsunuz olacak iş değil.ayıptır günahtır. o zaman bu özelliği iptal edin ve üretmeyn. kimseyide mağdur etmeyin. aynı teknolojıyı kullanan bir çok firma var. kimsenin aracından kolay kolay böyle bir arıza duymadım tabi çevremdekilerden.
    fiat bence arabasının arkasında durmalı. ve gerekli önlemi almalı.
    Ben ilk bindim arabaya city fonkisyonu açıktı biraz sürdüm bu kadar yumuşak direksiyon mu olur dedim kapattım ve o gün bugündür açmıyorum. Bence direksiyon gayet normal sert değil gereksiz bir fonksiyon bana göre hiç koyulmasına bile gerek yok.

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

ii de bu cizkler taş olayını sizce çözüme ne olacak biz boyatcaz rütüş yaptırcaz yine gelecek taş yine cizileek bende de var hiç bi işlem yapmadım 3-4 tane duruyolar herlade hep aynı yere geliyoo taşlar

çözüm olarak ne yapmalıyız ?

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

Standart Kapi Gicirtisina Son Verildi...

Selamlar,
    Arka kapıdan dönüş ve kasislerde, kaldırım çıkarken vs. gıcırtı geliyordu artık ses mes kalmadı.. (nazar değmesin) Zincirlikuyu Birmotta arka kapı kilitleri yağlandı kapı ayarı yapıldı sonra arka stoplar söküldü vidaları ve oturduğu yerler yağlandı.. Stoplar özellikle dışarıdan elle sağa sola hareket ettirince gırc gırc ses yapıyordu.. Tüm bu işlemlerden sonra ses kayboldu 300km oldu hala ses mes yok..
    Kendisine de teşekkür ettim Selçuk Bey sağolsun çok ilgilendi..

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Servisler artık kronik olarak nerelerde sorun çıktığını bildiği için tarif ettiğinde yapılacak işlemi biliyorlar. En azından benim servisim biliyordu
    GP in mirror is faster than they appear !

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

Herhalde Butun Servisler Ogrenmistir Engin Seninde Dedigin Gibi. Buda Buyuk Bi Istir Basindan Savmasinda Yeterki Yapsinlar

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı aykuting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ii de bu cizkler taş olayını sizce çözüme ne olacak biz boyatcaz rütüş yaptırcaz yine gelecek taş yine cizileek bende de var hiç bi işlem yapmadım 3-4 tane duruyolar herlade hep aynı yere geliyoo taşlar

çözüm olarak ne yapmalıyız ?

yıkamacılar onu leke sanıp 0,5cm uzaklıktan suyu tazyikle delercesine püskürtünce her defasında biraz daha büyüyebilir.. bence auto king gibi yerlerde yaptırdıktan sonra en kalın tampon koruması yaptırmak çözüm olabilir..

hakan alpaslan
    palombaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 93

arka kapıların acılmaması sıcak yuzunden degıl, kapı kollarının içinde iki adet tırnak var ve bunlar kırılabılıyor, servisten arkadaslar daha dogru acıklayabılır sanırım. benım arka sag kapı kolunun ıcındekı bır tırnak kırık, aldıktan sonra farkettım. kolu cekınce aradan gorunuyor ve kırık tarafa daha cok baskı uygulayınca acılmadıgı oluyor. eli 1cm yana kaydırıp saglam taraftan cekınce sorunsuz acılıyor.

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

ya arabamda kurbağa sesine benzer bir ses var.yavaşladığımda ve harekete geçtiğimde geliyor.servis bi çözüm bulmadı.bu ses ne olabilir?bu sorunu yaşayan var mı?

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arabamda kurbağa sesine benzer bir ses var.yavaşladığımda ve harekete geçtiğimde geliyor.servis bi çözüm bulmadı.bu ses ne olabilir?bu sorunu yaşayan var mı?
    1., 2. ve vites boşta yavaş yavaş giderken hafif bozuk yollarda gelen bir ses ise 20.ooo bakım öncesi bende de vardı.. Bakımda hiç söylemedim ne yaptılarsa ses kesildi.. birşeyler gevşemiştir diye düşünüyorum..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1., 2. ve vites boşta yavaş yavaş giderken hafif bozuk yollarda gelen bir ses ise 20.ooo bakım öncesi bende de vardı.. Bakımda hiç söylemedim ne yaptılarsa ses kesildi.. birşeyler gevşemiştir diye düşünüyorum..
    ya tam da dediğin gibi.rica etsem servise sorabilirmisin?ben de 20000 bakımı yaptırdım.bişey değişmedi.bunun için ayrıca servise gittim yapamadılar.bıktım bu sesten.cevabını bekliyorum.TEŞEKKÜRLER

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

10 güne kadar tekrar servise gideceğim o zaman ne yaptıklarını sorarım..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Veli YILMAZ
    tasmanlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    03UU053
    Edilen teşekkür: 1

webecis arkadaşıma ben de katılıyorum.
    benim araba daha 2500km de fakat beni oldukça rahatsız eden sesler gelmeye başladı.
    aracın üzerindeki tozlar bile boyayı çizmeye yetiyo,şimdiden ufak defek çizikler oluştu bile..
    vites konusuna gelice 1. vites araç ısınsa bile oldukça zor geçiyo 5. viteste de sorun var.

onur elmacı
    sait onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 21

mrb memoli,sanırım seni anlıorım musta gorev yaptıgım sıralarda benım ve arkadaslarımında basına gelırdı.asırı soguklardan meydana gelen bır olay bu.aracın arkak kapıları genelde kullanılmadıgından kılıt tarafı donma yapabılıyor gec donup gec cozuldugunden sana tuhaf gelıor olabılır arkadaslarım on kaputu acmak için fön makınesı kullanırlardı bagajdan yada arka taraftan gelmesıde o soguklarda gayet normal.aracın guzel keyfıne bak...bu arada van guzel bır yer tadını cıkar...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

20bin bakım öncesi boşta motorda bir rezonans vardı.. hafif sarsıntıyla beraber uğultu sesi.. hava filtresi kabından kaynaklanmış dediler ve izole etmişler.. 2 gündür yoktu şimdi tekrar eskisinden çok çok daha az ama gıcık edici uğultulu titreşim geliyor gibi.. vuuunnt vuuunt şeklinde.. gaza hafif basınca kayboluyor.. rölanti düşük mü acaba?.. 700-800 devir arasında normal diye biliyorum..

drama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 17

Özellikle motor ısınıp rolanti devri 800 civarına düştüğünde motorun sağ tarafından "çık çik" gibi bir ses sürekli geliyordu son 10K kilometredir. Benim düşüncem alternatör kayışı yada şarj dinamosundan olabileceğiydi ama periyodik bakımda önemi yok dediler...

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

arkadaşlar selam. benim kalorüfer sistemide çok gürültülü çalışıyor. nedeni ne olabilir?

drama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 17

1 ve 2 konumunda ses yok ama 3 ve 4'te ses varsa bu normal durumu.

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Alıntı drama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dijital klimalı araç. son en son ısıtmaya derecesine çıkardığımda yapıyor. ama bariz bi titreme var. eski aracımda bu kadar değildi....

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20bin bakım öncesi boşta motorda bir rezonans vardı.. hafif sarsıntıyla beraber uğultu sesi.. hava filtresi kabından kaynaklanmış dediler ve izole etmişler.. 2 gündür yoktu şimdi tekrar eskisinden çok çok daha az ama gıcık edici uğultulu titreşim geliyor gibi.. vuuunnt vuuunt şeklinde.. gaza hafif basınca kayboluyor.. rölanti düşük mü acaba?.. 700-800 devir arasında normal diye biliyorum..
    Mehmet, 700rpm bence rolanti için düşük bir devir 800-850rpm normal denebilir.

Özellikle araç ısındıktan sonra rolantide düzensizlik varsa bu yakıttan da kaynaklanabilir.Gaz kelebeğinin nemlenmesi ya da kirlenmesi buna sebebiyet verebilir (Benzinli modeller için)
    Konu ABNEW tarafından (15/02/2009 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı drama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzer sesler bende de vardı hızı arttırdıkça sürtünme ve rahatsız edici bir gürültülü çalışma.. serviste temizlendi şimdi son hız sadece fan sesi geliyor..