Sayfa 21/45 İlkİlk ... 17181920212223242541 ... SonSon
899 sonuçtan 401 ile 420 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

adsiz yok
    ESPAŞ YAKIT mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

kardeşler yurur haldekı arabayı 1.vites tabı zorlanırr 1.vites yurume vıtesıdır zaten arabn yuruyor neden bırı alıyorsun kı :?????????????

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Arkadaşlar 35.000 km deyim. Yaklaşık bir aydır arabanın kasislerde, çukurlarda vb yerlerde titremesi hissedilir şekilde arttı. Ufak bir çukur bile olsa araba sallanıyor. Amortisor patlamış olabilir diyolar. Ne yapmak lazım?? Garantiden mi değişidr. Kasko mu yapar?? Cepten ne kadar öderim?? Şimdiden teşekkür ederim.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

garantın bitmemisse amortısorlerin 40,000 km garantısı var sorun olmaz sanırım.garantıden değiştirirler tabi sorun amortısordeyse

onrky
    1.4 starjet 95hp

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alla allaaa 40 bini de ilk defa duydum. Yani anlarım belli bir km limiti olabilir sonuçta eskiyen yıpranan bir parça da, garantiyse bence patlasa da çatlasa da değiştirilmeli. Sarf malzeme değil neticesinde.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

emre abi bu daha öncede konuşulmuştu...servis konusunda,bi yakını serviste çalışan,bize eşsiz bilgiler suna nagihan hanım ,amortisorler için 40000 km sınırı olmadıgını yazmıstı...bi bakıyım ben bulursam link i koyarın buraya...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşler yurur haldekı arabayı 1.vites tabı zorlanırr 1.vites yurume vıtesıdır zaten arabn yuruyor neden bırı alıyorsun kı :?????????????
    Dostum sen hiç 2 den 1 e atmıyor musun vitesi?Hiç ihtiyaç hisset miyormusun?

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

araba çok yavaş şekilde yürürken 10-15 km/s 2 den 1 e atıyorum sorunsuz, fakat her araba gibi 30-40km hızla giderken 1 e atmak istersem araba silkeleniyor. 30-40 la denemedim hiç ama daha düşük hızlarda bile 10 15 km den hızlı iken 1 e attığımda sendeledi araç

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Alıntı CesSpOoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba çok yavaş şekilde yürürken 10-15 km/s 2 den 1 e atıyorum sorunsuz,
    Ha işte ben de bundan bahsediyorum ya.Ama benimki sorunlu.Geçmiyor vites.Neredeyse vites kolu kırılacak gibi.
    Ben bunu anlatmaya çalışıyorum adamın biri kalkmış diyor ki:"hiç 2.vitesten 1.e atılırmı."...Ya sabır

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arabalarınız yeniyse yürürken 2 den 1 e geçmesi biraz kemikli ve sancılı olabilir. Ama şöyle bir 5000 km den sonra mis gibi olur diye tahmin ediyorum. En azından benim şanzıman konusunda en ufak bir sıkıntım yok. Ne geçme, ne vites yolları ne sesi ne başka birşeyi. Bence yeniyse biraz km yapmak lazım rahatlaması için.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabalarınız yeniyse yürürken 2 den 1 e geçmesi biraz kemikli ve sancılı olabilir. Ama şöyle bir 5000 km den sonra mis gibi olur diye tahmin ediyorum. En azından benim şanzıman konusunda en ufak bir sıkıntım yok. Ne geçme, ne vites yolları ne sesi ne başka birşeyi. Bence yeniyse biraz km yapmak lazım rahatlaması için.
    Yok Emre, yeniliğiyle falan alakası yok! Bizimki 25.000 km. oldu, hâlâ aynı... 2'den 1'e ve geri vitese geçişler çok sıkıntılı...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok Emre, yeniliğiyle falan alakası yok! Bizimki 25.000 km. oldu, hâlâ aynı... 2'den 1'e ve geri vitese geçişler çok sıkıntılı...
    Linos neredesin sen yaa.Aynı sorunu yaşıyoz senle.Ben anlattıkça herkes üstüme geliyor.2 den 1 atılırmı diye.Teşekkürler

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

2 den 1 e atılmaz olur mu hiç. Benim eski arabamda 30-40 la giderken bile en ufak bir sıkıntı olmadan 1 e geçirirdim. 30-40 da 1 e atmak tamamiyle gaz modunda yapılacak kişisel bir olay ama gel gelelim dizel punto da bu bir tercih değil ihtiyaç oluyor. Daha yeni tatile gittim geldim. Bazen kamyon peşindeki konvoyda kalınca 2 nci viteste arabanın yürümediği durumlar oluyor ve 1 istiyor. Bu durumda tık deyince geçmesi lazım.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Alıntı mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 den 1 e atılmaz olur mu hiç. Benim eski arabamda 30-40 la giderken bile en ufak bir sıkıntı olmadan 1 e geçirirdim. 30-40 da 1 e atmak tamamiyle gaz modunda yapılacak kişisel bir olay ama gel gelelim dizel punto da bu bir tercih değil ihtiyaç oluyor. Daha yeni tatile gittim geldim. Bazen kamyon peşindeki konvoyda kalınca 2 nci viteste arabanın yürümediği durumlar oluyor ve 1 istiyor. Bu durumda tık deyince geçmesi lazım.
    demek ki gerekiyormuş

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Ben arabamı amortisor patlaması şüphesiyle servise götürdüm hem de iki kere ama adamlar arabanın hiçbirşeyi yok gayet iyi gidiyor diyolar. Ben ise hissediyorum net bir biçimde arabanın titrediğini eskisine göre çok farklı olduğunu. Napmam lazım ?? başka bir servisine mi götüreyim Fiatın??

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

arka kapılardan gıcırtı geliyordu silikon sprayi tüm kapı fitilllerine sıktım ses azaldı ama hala dönüş ve kasis varsa hafif bir gıcırtı sesinden kurtulamadım (kasis atlarken de arka kapılardan geliyor) takozlardan şüphelenmiştim ama arka kapılar açıkken ses yok - 4 kişi hareket halinde denendi

bu arada 2. vitesten 1. vitese geçişlerde hiç sorun yok... kasislerde yarım debriyaj yerine hep 1. vitese taktım erinmeden belki onun faydası olabilir.. 3. vitesten bile 1. vitese geçirebiliyorum hızı düşürerek ama debriyajdan ayağımı kaldırma cesaretim olmadı..

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

bahsedilen sorunları yaşamıyorum. Ben anormal miyim?

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsedilen sorunları yaşamıyorum. Ben anormal miyim?
    olmaz yaşaman lazım

şaka şaka Allah göstermesin.

bu arada benim araç 2den hatta 3den 1e gayet güzel geçiyor. tabi hızı ayarlamak koşuluyla

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konuyu biraz dağıtım ilk açılan konuya geri dönmek istiyorum. yani puntoda kı klasık sorunlar.
    benim ve çevremdeki birçok puntocunun sorunu city motoru. şimdilik bi problem yok ama olmama ihtimali çok az. kimden duysam ya direksiyon bi tarafa çekiyor yada kitleniyor veya direksiyondan çevirme anın da gürültü geliyor ve pat diye yol bilgisayarına steerinf fail hatası oda eşittir city motoru.

asıl sıkıntı motorun serviste çok pahalı olması yaklaşık 1300 ytl. e be kardeşim bu araca bu özelliği koymuşsunuz. ve aracınızda kı en çok problem yaşana bir parçayı neden bu kadar pahalıya satıyorsunuz olacak iş değil.ayıptır günahtır. o zaman bu özelliği iptal edin ve üretmeyn. kimseyide mağdur etmeyin. aynı teknolojıyı kullanan bir çok firma var. kimsenin aracından kolay kolay böyle bir arıza duymadım tabi çevremdekilerden.
    fiat bence arabasının arkasında durmalı. ve gerekli önlemi almalı.

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka kapılardan gıcırtı geliyordu silikon sprayi tüm kapı fitilllerine sıktım ses azaldı ama hala dönüş ve kasis varsa hafif bir gıcırtı sesinden kurtulamadım (kasis atlarken de arka kapılardan geliyor) takozlardan şüphelenmiştim ama arka kapılar açıkken ses yok - 4 kişi hareket halinde denendi
    Kapıların dillerini yağlattırırsan olay çözülüyor,

bende de inanılmaz boyuttaydı sesler,meğer 2 damla yağ ile haledilebiliyormuş...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

yarın yağlattırıcam bakalım dilini olmassa metal dile ince sağlam bi plastik kaplama düşünüyorum... bıktım gıcırtıdan soğukta az sıcakta deli gibi..