Sayfa 19/45 İlkİlk ... 15161718192021222339 ... SonSon
899 sonuçtan 361 ile 380 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

şu direksiyondan gelen ses olayını hallettim.Direksiyon kutusunu değiştiler.ancak şimdide direksiyon sola biraz sert dönüyor.Bu zamanla düzelir mi?

Serhan D. KIYMAZ
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 140

Alıntı quixotic2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araca boya koruma yaptıran arkadaşlar varmı ilk aldıkları zaman ? bildiğim kadarıyla aracı ilk aldığınız zaman boya koruma yaptırdığınızda boya atması pek olmuyor. özellikle servislerde çok iyi yapıyorlar bu boya koruma işini. 3M ürünlerini kullandıklarını duydum.
    Ben teslim almadan önce boya koruma yaptırmıştım. Gerçi henüz 1 ay oldu alalı ama boyada herhangi bir sorun yok. Uzun yola gidip geldim, ağacın altına park ettiğimde komple kuş pisliği oldu ve boyanın üzerinde 2-3 gün kaldı, bir sorun çıkmadı. Yıkanınca da ilk günkü gibi pırıl pırıl oluyor. İyi ki yaptırmışım..

3. 08/01/2008, 00:18

Sebep
    Mesaj başka bir başlıkta da var!

Baran
    Ziyaretçi Baran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet benim aracımda'da boya sorunu oldu, hiç dikkatimi çekmemişti geçen serviste aracımı lifte kaldırdılar bir baktım ön tampona kar yağmış gibi, araç liftten iner inmez ön kaputa ve camurluklara baktım oralarda'da ufak taş izleri var ve astarları görünüyor.

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

Evet ben Araçı aldıktan 4-5 ay sonra boya koruma yaptırdım Ve ön tanponun boyası dökülmüştü

SERHAT ARTUN
    serhatartun41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 SRT 99
    Edilen teşekkür: 37

kaput koruma filmi yapılacak en iyi koruma yöntemi. bu arada arka kapıları açılmayan arkadaşlardan adapazarına yakın olan varsa Samtaş'a davet ederim.1 saatlik yapılması gereken bir işlem var.kapı kolları sökülüp törpüleniyor ve rahatlıkla kapılar açılıp kapanıyor.beklerim...

Süleyman Kocaoğlu
    rigormortis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

yol tutuşu vites geçişleri ve direksiyon rahatlığı süper
    ancak şikayetçi olduğum tek konu özellikle 90 km hızdan sonra içeriye fazlasıyla motor ve rüzgar sesi alıyor..

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Benim arabada sürücü tarafındaki yan cam yarı açıkken ses yapıyor.Kapalıyken ses yok ama yarı açıkken tak tak diye sürekli bir ses geliyor.Yardımcı olursanız sevinirim

zafer tanyeri
    grand-eli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

arabanın arkası viraj ortası ve çıkışlarda biraz oynamakta bilhassa boşken. ama bana sorarsan oynuyor o kadar . fiestaya binsen fırıl fırıl döndüğünü (HEMDE NE DÖNÜŞ)göreceksin. bizde wheelbase biraz daha geniş ama arka taraf boş olduğunda oynamakta çok.[/quote]

aaycicek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Selamlar
    Benden yaptırdığım işlemleri ve sorunları yazayım dedim:

1)Tavan kaplaması , kusmadan dolayı değişti ama tekrar lekeler çıktı.Aynı problem.Bir daha değiştirmek istemedim çünkü yan ve ön direk kaplamaları da çıkartılıp takıldığından laşkalaşacak diye sineye çektim

2)Sol ön kapı krikosu sıyırmadan dolayı değişti ve sol far yerine oturmamıştı ayarlandı .Problem çözüldü

3)Torpidodan gelen trim sesi:İzolasyonla iyileşti

4)Geri vitese ara ara geçmeme: Her zaman olmadığı için ve çözümünün kolay olamdığı bildiğim için ısrarcı olmadım

5)Nokta boya dökülmesi. Bariz diğer araçlarıma göre çok kötü. Daha önceki metalik gri palio ve opak unomda olmamıştı. Çözüm yok

6)Fandan gelen tırıltı sesi: (Klima kompresör torultu sesi değil): Cesaret edip açtırmadım ama 30 bin bakımında baktıracağım. Bir arkadaşım hala boğuşuyor.

7)ABS arıza sinyali yandı bir süre. Ama ilk stop ve yeniden çalıştırmada gitti.30 binde ekü hata kodu üretmiş mi baktıracağım. Zira şuan abs devreye giriyor.

8)Klima komresör torultu sesi:Etkili bir çözüm yok .Klima komresörü değişityor ama biröok parça değişeceğinden sineye çektim.

9)Yakıt çalkantı sesi: Özellikle depo dolu ve doluya yakınken şerhiriçini simüle eden dur kalklarda duyuluyor. Depolarımızda dalkakıran olmadığından diye düşünüyorum ama benden başkada şikayetçi duymadum.Sineye çektim

Herşeye rağmen aracımı kullanırken zevk alıyorum ve seviyorum.Bunları bilseydimde yine alırım diyorum.Aracın yol tutuşunu beğenmeyen arkadaşlarıda anlayamıyorum. Segmentinde bu konuda en iddialı bizim araç diye biliyorum. Ayrıca birkaç denememde beni haklı çıkardı.Problemi olan arkadaşların ilk olarak lastik basınçlarını kontrol etmelerini öneriyorum.Sonrasında servise göstersinler diyorum.

Selamlar
    AA

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

Selamlar

Grande Puntomu teslim aldığım günden bu yana 3900km olmuş.. (18 Ocaktan bu yana) Bu konu hakkında yazacak kadar deneyimim oldu..

Öncelikle aracı teslim alırken yaşadığım sorunlardan bahsetmek istiyorum..
    *-*Makyaj aynaları yerine monte edilmemiş aşağı 1 cm sarkıyordu, Skydome perdesi (ön perde) kapalıyken pot yapıyordu, sol arka koltuk katlanınca tekrar kapatılmıyordu, lastik basınçlarının hepsi 42 ve üstü değerlerde dengezisdi.. Hepsi 15dk içinde giderildi (skydome perdesi hariç) sonradan perde de açılıp kapandıkça düzeldi..

*-*400km şehir içi heyecanla gezdikten sonra Lüleburgazdan Adanaya uzun yolculuğa çıktım.. İstanbulda depoyu fulleyip durmadan Ankaraya tam gaz gittim.. Ortalama 150-160 ile gittim.. Bir ara yeni araç bu yağına suyuna bakmadan yola çıktın olm yolda sorun çıkarsa ne olur diye düşünmedim dersem yalan olur.. çok şükür Adanaya kadar tık demeden ulaştık 15dk mola hariç kesintisiz gittim Adanaya.. (8s40dk) 1 hafta sonra aynı güzergahtan geri döndüm hiçbir kontrol yapmadan ve daha hızlı.. köprü trafiği olmasaydı 8s15dk da beşiktaşta olacaktım.. herneyse..

Bu süre içinde 2 defa motordan tatsız koku geldi.. ilki 1. viteste yarım debriyaj 3000devirde 30sn motoru zorlayınca oldu 2. si de benzer nedenle geri viteste aynı devirlerde yarım debriyaj zorlayınca oldu.. arabanın içine kötü yanık yemek kokusu gibi kokular doldu.. Telefonla arayıp sordum o koşullar altında yeni araba için normal olduğunu öylediler.. çok çok dik yokuşlarda hildholder devreden çıkmadan yüklenmek sorun olabiliyor bence..

Geçen hafta derin kasislerde kapılardan gelen hafif gıcırtılar vardı onun için kapıları yağlamışlar beylikdüzü birmotta, ses yok oldu.. virajlarda dönerken bagajdan ses geliyordu, stepnenin içinde çeki demiri kalmış.. motor kaputunu açınca altı çok boş göründü gözüme.. edirme fiat özakıncılarda karter muhafaza tatırdım 85ytl....

Daha fazla laf kalabalığı ve gereksiz ayrıntılara girmeden Grande Punto almakta doğru karar verdiğimi düşünüyorum.. Alacaklara hayırlı olsun..

Not: Ön tamponu hafifçe kaldırıma sürttüm 1X2cm boyutta sıyrık oldu.. T.Gri renk için çözüm öneriniz var mı?
    Bu arada kaldırımlara dikkat edin düşük banket yolda kapıyı tam açıp birisi binince ve kapıyı kapatmak istediğinizde altını yanlışlıkla sürtebilirsiniz.. (Her araç için geçerli tabi ki)

İyi günler..

Sedat POLAT
    spolat77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu direksiyondan gelen ses olayını hallettim.Direksiyon kutusunu değiştiler.ancak şimdide direksiyon sola biraz sert dönüyor.Bu zamanla düzelir mi?
    Webercis şu direksiyondan gelen ses sağa sola çevirince kütürtü şeklinde gelen sesmiydi?direksiyonda boşluk var hissi veriyormuydu?
    Eğer bu bahsettigim gibi bir arızaysa aynısı benim araçtada var.
    Benim aracın bu sesten dolayı 2 defa direksiyon mili yağlandı fakat sorun aynen devam ediyor.

Kadir Eryılmaz
    mavi-punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    38 S
    Edilen teşekkür: 48

Yaşadıgım sorunlar
    1-Göstergeden ses gelmesi
    2-Cd çaların yerinden sallanması(ses yapması)
    3-Arka cam rezinstansının çalışmaması
    4-Son olarak...Ön cam havalandırmasının kendiliginden kırılması(tamir süresi yedek parca gelmesine baglı)
    Allahdan servistekiler ilgilendide sıkıntıyı az yaşadım..

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

spolat77 çevirirken ses yapıyorsa direksiyon büyük ihtimalle direksiyon motoru bozulmuştur.

* *
    Puntocu spyofthegod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Dikkat

Alıntı quixotic2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araca boya koruma yaptıran arkadaşlar varmı ilk aldıkları zaman ? bildiğim kadarıyla aracı ilk aldığınız zaman boya koruma yaptırdığınızda boya atması pek olmuyor. özellikle servislerde çok iyi yapıyorlar bu boya koruma işini. 3M ürünlerini kullandıklarını duydum.
    Benim araca aynen dediğiniz gibi aracı almadan hediye ettiler boya koruma yaptılar. Bununla yetinmedim aracın kaputuna lumar film kaplattım. 125.00 YTL ye çok güzel oldu aracın rengi daha bir güzel gösteriyor. Artık hiçbir şeyden korkmuyorum boya ile ilgili.
    İnsanın kendi şahsına rahmeti, başkasına rahmetinden daha büyüktür.

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Arkadaslar sunuda belirteyim gp nun kaportası cok ters yapmışlar 2gün önce aracın motorunu ısıtmak için yanına gittiğimde karların motorun üstüne kadar geldiğini gördüm bende mecburen kaputu açıp motoru filan temizledim...Bir Gp Gerçegi...
    Konu Linos tarafından (19/02/2008 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: Font düzeltildi!!! (Lütfen forum kurallarını okuyalım!!!)
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

barış aykan
    BAYKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 3

yeni bir kullanıcı olarak öncelikle merhaba. gp.yi alalı iki ay olmadı. şu ana kadar yaşadığım ciddi bir sorun yok.
    vites geçişleri çok güzel. kesinlikle hissettirmiyor. ancak duologic'in ne olduğunu alınca öğrendim.
    arka kapılarla ilgili bir sorun yaşamadım.
    boya konusunda, evet artık boyalar daha zayıf ve boya koruma zorunlu. izmitliler varsa kargalardan neler çektiğimizi bilirler. yaptırdım ve şu ana kadar memnunum(evet pahalı, araştırmak lazım..)
    torpido gözünde ışık olmaması çok kötü.
    77 beygir bir araca göre performans sorunu yaşatmadı. özellikle dik bayırlarda, ve yüksek hızda sorun çıkarmadı.
    ön sol çapraz görüşümde sorun yaşıyorum. bir iki defa o taraftan gelen aracı gözden kaçırmama sebep oldu.
    veeeee, kesinlikle ısınma sorunu var. araç ısınana kadar gideceğim yere varmış oluyorum.

Türker Türker
    Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

evime yaklasık 300 metre uzaklıkta, dik ancak trafiği yogun bir yokus var, bu yola girerken özellikle 2000 devire kadar araba hic cekmiyor bazen istop edecek gibi oluyor, neredeyse trafigi aksatıyorum, ısınınca sorun kalmıyor ama her sabahta araba ısıtılmaski,

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

Ya benim arabada yine sorunlar diz boyu.Benim şansızlığım mıdır nedir?
    Ön aksamdan sürekli kuş sesi gibi bir ses geliyor.araba durup da arabadan indiğimde bile aynı ses geliyor.Cd çalar sanki cdler bozuk-çizikmiş gibi bi çalıp bi duruyor.bıktım artık

20. 03/04/2008, 21:50

Mehmet ...
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok

ya arkadaşlar benim arabada yine bir sorun çıktı.Bıktım yaaaaaa.
    Şimdi de cd çalar çizik cdlerde çıkardığı sesi çıkarıyor.hem de daha gürültülü.sonra kökten gidiyor ses.hem müzik hemde cızıltılar.hepten sessizleşiyor.cd yi çıkarıp takınca tekrar çalıyor.belki cd den kaynaklanıyor dedim ama yeni cd koydum yine aynı durum.cd çalar garantiye giriyor mu?Giriyorsa değiştirirler mi.Yardımcı olursanız sevinirim

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Cd çalar da garantiye giriyor.Yalnız serviste bakamayabilirler de.Zaten en küçük bir arıza da bile komple değiştiriyorlarGeçmiş olsun...