Sayfa 18/45 İlkİlk ... 14151617181920212238 ... SonSon
899 sonuçtan 341 ile 360 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk açtığım konuda ki bazı maddeleri kaldırmak isterdim.Op arkadaş bu mümkün mü?
    Congo arkadaş neredeyse vaz geçecekmiş.Belki bu mesajım yüzünden vazgeçenler olmuştur
    Mesajını yeniden düzenleyebilirsin...

Kerim yılmaz
    NeoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 43

Haber Bilgilendirme Kuçuk Bir Kaza Ve Sonrasi Hayal Kirikliği

BU GUN TRAFİKTE ONUMDE ANİDEN DURAN BİR ARACA ONDEN DOKUNDUM
    ARACA BAKMAK İÇİN İNDİM ŞOK OLDUM ON TAMPON YERİNDEN ÇIKMIŞ ŞAŞIRDIM KALDIM ARACIM 3 AYLIK TAM BİR HAYAL KIRIKLIGI TUM UYELER TAVSİYEM BU ARAÇLARIN ONKISIMI SAGLAM DEĞİL BENCE EURONCAP BENCE HİKAYE

utku çay
    utkucay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Alıntı NeoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BU GUN TRAFİKTE ONUMDE ANİDEN DURAN BİR ARACA ONDEN DOKUNDUM
    ARACA BAKMAK İÇİN İNDİM ŞOK OLDUM ON TAMPON YERİNDEN ÇIKMIŞ ŞAŞIRDIM KALDIM ARACIM 3 AYLIK TAM BİR HAYAL KIRIKLIGI TUM UYELER TAVSİYEM BU ARAÇLARIN ONKISIMI SAGLAM DEĞİL BENCE EURONCAP BENCE HİKAYE
    euroncap hikaye olur mu hiç. ncap testi sürücüye bi zarar geliyor mu bunun üzerine yapılıyor. ön aksam darbeyi emmek için yumuşak olabilir.

osman barut
    SerhanOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

herkese selam
    arabayla trafikte dudurken calisir halde 1 kez
    bir kezde 1.vites te giderken arac aniden kendi kendine 140 i gorup normale dondu
    basina gelen var mi? nedir bu yaw?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Serhan, yazılım güncellenmesiyle halledilecek basit bir problem.Sitede birkaç kişinin başına gelmişti...

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı SerhanOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selam
    arabayla trafikte dudurken calisir halde 1 kez
    bir kezde 1.vites te giderken arac aniden kendi kendine 140 i gorup normale dondu
    basina gelen var mi? nedir bu yaw?

Serviste 10 dakikalık bir işi var, endişelenmeni gerektirecek bir durum yok! Arda'nın da söylediği gibi, daha önce aynı durumu yaşayan arkadaşlar var...

osman barut
    SerhanOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

o zaman servise gidip hallediyorum.
    herhalde garanti kapsaminda olur.
    kucukyali birmot anlarmi acaba?

murat sandıkçı
    murat sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 35

Merhabalar dualogic 1.4 fire active puntoyu aldım.Benim dikkatimi ceken bir şey var.Arabayı cumartesi aldım 1 viteste ve geri viteste (manuel ve otomatikte)arabada ufak ufak hoplamalar oluyor.Bu konuda bana yardım edenlere şimdiden teşekkürler

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

bütün otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda olan bişey bu bi arıza olduğunu sanmam..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı SerhanOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman servise gidip hallediyorum.
    herhalde garanti kapsaminda olur.
    kucukyali birmot anlarmi acaba?
    Garanti kapsamında tabii ki...

Herhangi bir servise götürebilirsin.

serkan serkan
    MaxWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı mesmes61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Gp aracımda eksik gördüğüm hususlar
    - Torpido lambası yok.
    - Motor alt koruma yok.
    - Fazla güneşte arka kapıların zor açılması.
    - Arka kapılardan gelen tıkırtılar.
    - Boyanın her yeni araçlarda olduğu gibi zayıf olması.
    - Davlumbazların gerçekten ince olması.

Bulduğum çözümler.
    -Kapı kollarının fazla güneşte açılırken zorlanmamasına servise gittim fazla bir etkili olamadılar. ( Adamlar her işten anlamıyor )
    -Kapıların kilit yerlerinden gelen tıkırtıları biraz yağlan azalttılar. Kapı lastiklerini sipreylediler. ( Adamlar her işten anlamıyor )
    -Yapmayı planladığım da çamurluklara ve altına zift attırmak. Alt koruma yapan yerler var ama bana biraz pahalı geliyor.:ok:

Bu zift işini ben şöyle hallettim: asfalt dökülecek yeni ziftlenmiş bir yola (mecburen) girip birkaç yüz metre gittim. Sonra bir baktım ki çamurluklar sağlam ziftlenmiş )

Bu arada foruma yeni üye oldum, herkese selamlar.

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

Bende 90begir cok kötü viraja giriyorum maşallah tık yok vallla başka araçlarlada giriyoru aynı hızla fark var şu bi gercek GP yolu tutuyooo 1,2,3...6 kadar tam gaz devam

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı aykuting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 90begir cok kötü viraja giriyorum maşallah tık yok vallla başka araçlarlada giriyoru aynı hızla fark var şu bi gercek GP yolu tutuyooo 1,2,3...6 kadar tam gaz devam
    Sen yine yavaş gir bence, tedbiri ve güvenliği elden bırakma...

İLKER DEMİRTAŞ
    ilker1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 NR 863
    Edilen teşekkür: 0

Arka Kapi Sorunu Tüm Gp Lerde Var Ayrica Boya Atmasi Ile Ilgili Olarak Bence Gp Lerin Renkleri çok Canli Olduğu Için Her Darbe Göze Batiyor.ön Cam Aerodinamiği çok Zayif Sigara Külünü Camdan Atamiyorsunuz Direk Arka Koltuğa Geliyor.ayrica Elektrikli Ayna Ve Camlarin Komuta Yerleri çok Uzakta Rahatlikla Kontrol Edemiyorsunuz.ve Bence En Kötü Yanlarindan Biride Yakit Deposunun Anahtarli Olmasi çok Demode Ve Aracin çalinmasina Davetiye çikartiyor.bence Bu Sorunlarin Haricinde Mükemmel Bir Araba

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Gülen Yüz

Alıntı ilker1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve Bence En Kötü Yanlarindan Biride Yakit Deposunun Anahtarli Olmasi çok Demode Ve Aracin çalinmasina Davetiye çikartiyor.bence Bu Sorunlarin Haricinde Mükemmel Bir Araba

Sanırım İzmir'de depodan benzin çekme olayı hiç yaşanmıyor İlker bey

Ayrıca deponun anahtarlı olması aracın çalınmasına nasıl yol açıyor merak ettim açıkcası

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan C.
    Congo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı ilker1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...ön Cam Aerodinamiği çok Zayif Sigara Külünü Camdan Atamiyorsunuz Direk Arka Koltuğa Geliyor....ve Bence En Kötü Yanlarindan Biride Yakit Deposunun Anahtarli Olmasi çok Demode Ve Aracin çalinmasina Davetiye çikartiyor....
    İlker bey bence ön camdan attığınız sigara külünün aracın içine gelmesi aerodinamiğinin iyi ayarlanmış olmasının göstergesidir. Yani rüzgar aracın kaportasını tabiri caizse yalayarak geçiyordur.Şöyle de düşünebiliriz çevre dostu bir aracımız var camdan birşeyler atıp çevreyi kirletmemizi engelliyor
    Birde depo kapağından anahtar yaptırıp çalmaca eskilerde kaldı. Artık immobilizer standart yeni nesil araçlarda =)

MURAT KARADEMİR
    karademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41 LR 949
    Edilen teşekkür: 12

Standart Boya sorunu acı bır gercek :(

1. Allah'a sukur benım henuz boyayla bır sorunum olmadı (gercı arac daha 3 haftalık); ama boyanın bu kadar zayıf olması gunumuzde sadece bızım araclarda degıl, otomotıv sektorunun tamamen cevrecı yaklasımla kursun alasımı olmayan, su bazlı boyalara yonelmesınden kaynaklanan genel bır sorun.Icınız rahatlasın. Metalık boyalı arac alanlar bu konuda nıspeten daha sanslı, cunku onların boyalarının uzerındekı vernık tabakası boylarının bızım opak renklere gore daha mukavım olmasını saglıyor. Ancak tabı arac sahıbı olarak bızlerı dırek olumsuz etkıleyen bır faktor bu Yıne de en azından cevrecı arac kullanıyoruz dıye tesellı bulabılırız
    2. Arkadaslar forumun bu bolumunu tamamen okudum ve bırkac sey daha ekleme ıhtıyacı duydum. Renaultta bız oyak uyelerıne maıs bayılerınden alınmak kaydıyla bayı karı ındırımı yapılmasına ragmen yıllardır tercıhım hep tofas-fıat yonunde olmustur. Gerek konfor, gerek performans ve gerekse en onemlısı can guvenlıgı nedenıyle. Fıat araclarına asınalıgı cok fazla olmayan arkadaslar ıcın yazıyorum. Ukelalık olarak alınmaması umıdıyle :
    * Gelmıs gecmıs tum tofas-fıat modellerınde gerı vıtes bıraz zor gecer ve bazen cırlama yapar bu yetkılı servıslerce bıle normal karsılanan bır olaydır.
    * Iscılık aynı aracın yerlı ve avrupa versıyonunda bıle farkeder. Defalarca tecrube ederek teyıd edılmıs bır tespıttır. Bu nedenle 2000 eylul ayında sıfır km 2001 yerlı yerıne 2000 model kullanılmıs ıtalyan brava aldım. 6 yıl kullandım ve farkını doya doya yasayıp cok memnun kaldım.
    * Perofrmanstan sıkayet eden 1,4 77 hp fıre kullanıcıları, Fıat motorları genellıkle 3500 devırden sonra canlılık hıssı verır. Ekonomı ıle performansı aynı anda yakalayamazsınız. Performans ıstedıgınız zaman yakıta acımayacaksınız. Benım arac henuz 800 km'de ama gecen gun acıl bır ıs ıcın Yalova'ya gıderken cok zorlamadan 175 km/h gordum. Hatta 165 ıle radara gırıp 222 ytl ceza yedım Ben de alırken 77 hp cok zayıf benı uzer dıye dusunmustum (cunku bundan once kullandıgım son ıkı arac full performans modıfıyelı 135 hp dınamoda ıkıkez olculup teyıd edılmıs 316 bmw ve 115 hp 1,6 307 ıdı. Suphesız bu araclarla hatta brava ıle bıle mukayese edılemez); ancak kendı hacmıne ve sırtındakı agır karosere ragmen oldukca ıyı performans veren bır arac. Ben begendım
    * Hangı lastıkcıye sorarsanız sorun (lastıkcıden kastım satanlar degıl tamır edenler) sıze en berbat lastıklerden bırının pırellı oldugunu soyleyecektır; ama benımkı dahıl ne yazıkkı bazı serılerde pırellı kullanılmıs. Lastık degısımıne kadar buna katlanmak ve ona gore davranmak zorundayız Snowways2 ben de kullandım kesınlıkle verdıgınız paraya fazlasıyla degecek ve yerı geldıgınde canınızı kurtaracak bır kar lastıgı.
    * Araclarımızın guvenlık testlerınde carpısma testlerı kadar gunumuzde daha buyuk oncelıge sahıp olan yolcu ve yaya guvenlıgı de on plana alınmıstır. Bu nedenle bazı parcalar yayalara dhaa az zarar vermesı ıcın, bazıları ıse carpısma anında darbenın emılımını ve yolcu kabınıne kadar ulasmaması ıcın kolay deforme olacak sekılde katlanma noktaları olusturularak dızayn edılmıstır (307, clıo vb camurluklar metal bıle degıldır!). Bu nedenle dusuk suratlı darbelerde hıc ummadıgınız kadar fazla fızıksel hasara sasırmamanızı tavsıye ederım.
    * Yol tutusunu renault serılerınden aracınızın muadılı olanlarla kıyaslarsanız ne denlı guvenlı bır yol tutusuna sahıp oldugunu goreceksınız
    * Su bır gercekkı Italyanlar yaptıkları ıse cok fazla cıddıyet gostermeyen bır mıllettır. Gozden kacan kucuk aksılıkler bu nedenle normaldır. Onemlı olan sonradan gıderılıp gıderılemedıgı...Ama unutmayalımkı otomotıv konusunda cok ıyıler...
    ******* En onemlısı hıc gp kadar yakısıklı arac gordunuz mu?.....********
    Herkese kazasız belasız ve keyıflı surusler dılerım...
    Konu karademir tarafından (28/12/2007 Saat 05:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme yaptım :)

19. Bu mesajı için 5 kişi karademir'ye teşekkür etti:

erol açıkel
    carcas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

boya konusuna kesinlikle katılıyorum ben sınıf öğretmeniyim malum işimiz çocuklarla ve malesef onlarda her fırsatta arabaya ufak tefek taşlar atıyolar ve malesef arbaya kar yağmış gibi

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

benim aracımda da var bu kıç atma durumu. özellikle yokuşlarda dur-kalk yaptığım zaman oluyor. ama ben önden çekişli olmasına verdim durumu. araç motoruna göre hafif bir araç ama yinede virajlarda yola oturuyor. bende şahit oldum buna. tabi lastiklerde çok önemli.

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

araca boya koruma yaptıran arkadaşlar varmı ilk aldıkları zaman ? bildiğim kadarıyla aracı ilk aldığınız zaman boya koruma yaptırdığınızda boya atması pek olmuyor. özellikle servislerde çok iyi yapıyorlar bu boya koruma işini. 3M ürünlerini kullandıklarını duydum.