Sayfa 17/45 İlkİlk ... 13141516171819202137 ... SonSon
899 sonuçtan 321 ile 340 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

gerginlik yaratıcı kelimeler kullanmayalım lütfen utkucay'ın o amaçla söylemediğini düşünüyorum..

eğer gerekli görülse temizlemeler yapılırdı,ufak tartışmalar olabilir ben şahsen temizlemeye gerek görmedim. moderatörler olarak özellikle görewli olduğumuz bölgelerde diğer üyelerden daha dikkatli şekilde we defalarca okuyoruz mesajları

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

necip dursun
    necipd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Bilgilendirme Konusu

Alıntı necipd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıfır grande punto aldım benzinli dualtronicmidir nedir,triptronic den farklı.100 km olmadan motor arıza ışığı yandı 1 servise götürdüm beyne bir arıza atmış ne olduğu belli değil ama hallettik dediler,çıktım 100 mt gitmedim tekrar yandı bende başka bir servise aracı aldığım servise gittim onlarda soketlerde bir arıza vardı düzelttik ama tekrar aynı arızayı yapmaz demediler test etmemiz lazım dediler bende yanarsa getiririm dedim aldım.3-4 gün yanmadı benzin bitti ışıgıyla beraber yandı tekrar ama benzini alınca düzeldi bilen bir insana entersan gelir ama bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?
    bilgisi olan yokmu?

utku çay
    utkucay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Alıntı puntobilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gp bile yokken yalakalığa yaranmalara gerk yok bence adminler napacanı bilir bize gerek yoq hatta sinirlenip bu mesajı yazdıım için bile banlanabilirim ama ısrarla yalakalığa gerek yok
    mesajını okuyunca cidden üzüldüm. benim yalakalık yaparak ne gibi bi çıkarım olabilir acaba ?

benim o mesajı yazmamdaki amacım, siteye yeni üye olanların bazı anlamsız mesajları okuyarak gp ile ilgili gereksiz önyargılara kapılmamaları idi.

kötü bi niyetim yok yani

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı necipd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıfır grande punto aldım benzinli dualtronicmidir nedir,triptronic den farklı.100 km olmadan motor arıza ışığı yandı 1 servise götürdüm beyne bir arıza atmış ne olduğu belli değil ama hallettik dediler,çıktım 100 mt gitmedim tekrar yandı bende başka bir servise aracı aldığım servise gittim onlarda soketlerde bir arıza vardı düzelttik ama tekrar aynı arızayı yapmaz demediler test etmemiz lazım dediler bende yanarsa getiririm dedim aldım.3-4 gün yanmadı benzin bitti ışıgıyla beraber yandı tekrar ama benzini alınca düzeldi bilen bir insana entersan gelir ama bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?
    yakıttan kaynaklanıyor olabilir. birkaç kere depoyu fullersen pisliği atar. tekrar yaparsa yakıtla birlikte benzin katığı kullan.

necip dursun
    necipd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıttan kaynaklanıyor olabilir. birkaç kere depoyu fullersen pisliği atar. tekrar yaparsa yakıtla birlikte benzin katığı kullan.
    teşekkürler 3 depo oldu bakalım bidaha yaparsa onuda deneriz

yusuf tosun
    alphaville - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 2

Haber Bilgilendirme

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kumandaın enaltındaki dugme ve teybin utundeki en soldan ikinci dugme olması lazım oradan acıyosun arabdaki dugmeye 2 saniye basılı tutmak lazım yada az uzun diyeyim de kumandaya direk basınca acıyo ama sen buna ragmen acılmıyo diyosan kardes senn arac bozulmus servise gotur

Her iki şekildede bu güne kadar hep açtım fakat dünden beri açılmıyor.Servis yolu gözüktü desene

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

kilidi açan mekanizmada problem olmuştur. serwise götürmelisiniz

bülent biricik
    puntobilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

tamam öyle söz ettiğim için kusura bakma neyse kapatalım o konuyu

hasan pulur
    karadenizvekaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı guntac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir hatanın çözümlemesi, Tüm okurlara (Lütfen profili aşağıda tanımlanmaya çalışılan kişiye empati yaparak eleştirin.)

Yaşınız ortayaşı geçmiş artık yaşlılar grubuna dahil olmuşsunuz. gençlerin fosil veya dinazor diye adlandırdığı bir sınıfa dahil olmuşsunuz. elbette bir dinazorun yapacağı türden tercihler yaparak tanımlanan yerinizi doğrulayacak kararlarda vermeye başlamışsınız. NE?? örnek mi istiyorsunuz hemen söyleyim. yaklaşık 8 yıl önce üretilmiş bir modeli üstelik kasa değiştirme zamanı gelmişte geçmiş olan bir modeli ki daha üzücü olan, marka başka modeller ile aynı sınıfta olmasabile aynı tüketiciyi hedef kitlesi olarak gören yeni araçlar üretmiş. bambaşka modellerin de lansman tarihlerini duyuruyor bi yandan. çünkü marka da biliyorki artık bu modelin dahil olduğu sınıfta rakipler çok güçlü, şirkette daha genç, compact ve birbirine karışan sınıflardaki farklı araçları daha çok tercih eden müşterileri hedefliyor. firma haklı çünkü onların tercihleri satıyor bu dünyada. hatta mercedesin o garip A ve B sınıflarını bile neden ürettiğini anlamakta zorlanıyor kahramanımız.

bu durumdaki kahramanımız arabasını almadan GP ile karşılaşıp beğenmiyor doğal olarak. aslında GPnin yerinde A serisi mercedes olsa onu bile beğenmeyecek. o da gidiyor ve profiline uygun bir davranışla bir dinomobil alıyor. fakat tüm dünyayı hızla saran (avrupada satışlarını 2006 ençok arttıran marka - ve ençok tercih edilen binek modeli) bu garip biçimsiz şey (onun gözünde) yaptığı bu büyük hatanın her köşebaşında karşısına çıkan bir kanıtı. elinde eski tasarım, eski teknoloji üzerine adeta yama ile yeni teknolojinin eklenmeye çalışıldığı dinomobili... karşısında duran, gelecek yani GP, üstelik ödediği para daha yüksek.

evet büyük soru geliyor.

siz olsanız ne yaparsınız?
    a) daha borcu bile bitmemiş olan dinomobili hemen değiştirirsiniz
    b) gözünüzü kapatıp 5'e kadar sayar tekrar açtığınızda GP nin orda olmaması dilersiniz.
    c) bir ekskavatör alır karşınıza çıkan tüm GPlerin tepesine vurursunuz
    d) GPyi kötüleyerek kendi aracınızın çok daha iyi bir araç olacağını hayal edersiniz.
    e) Kötüleme için (ki buna otoself tatmin diyebilirim) bu araçların sahiplerinin kurduğu internet sitesine saldırgan mesajlar döşeyebilirsiniz. bu kısmen sado-mazo bir kendini cezalandırma yöntemidir. amaç yanlış tercih nedeni ile duyulan suçluluğu azaltmaktır.

sevgiler.

Not: beni altüst eden kahramanımızın internet kullanıyor ve formlara yorum yazıyor olması (ilgi alanı anlamında)
    "Kızamadan önce karşınızdakini tanıyın" ve "Empati"
    Sayın Güntaç Kölay, Aslında cidden yazmayı düşünmüyordum.Ancak, burası Fiat platformu olmasına rağmen; bir Fiata sahip olmasına rağmen Eski model Eski teknoloji Almera'sını çok özleyenleri bu formda görüp ve bir de senin "Yaşınız ortayaşı geçmiş artık yaşlılar grubuna dahil olmuşsunuz. gençlerin fosil veya dinazor diye adlandırdığı bir sınıfa dahil olmuşsunuz." la başlayan cümlelerindeki kişisel ve/veya ruhsalbozukluklarını da iyice anladıkdan sonra gülerek te olsa yazmayı bir borç bildim. Bana cevap yazan ve/veya kızan diğer hiç bir arkadaşıma kızmaya hakkım yok ki onlar sadece bir otomobil bir araç ve bir madde üzerinde tartışma ortamlarını sürdürüp çok ta doğal olarak otomobillerini savundular. Ama her nedense sen kişiliğine bir saldırı bir husumet varmış gibi aptalca bir komplekse girerek kişilik, yaş gibi saçma sapan ruhsal problemlerin olduğunu dile getirdin. Üzgünüm diğer herkes ve bu forma üye olan herkes için. Dedim ya yazmıyacaktım ama bazen kışkırtıcılık işe yarıyor ve kışkırtanlar karşılığını alabiliyor.
    Sayın Güntaç Kölay yaşın 37'mi? Eğer öyleyse pek yazık çünkü sergilediğin kişik tavrı bir yakın dostum yazarın da dediği gibi "yolun yarısı. Hiç okulu asmadan, evden kaçmadan, bir terasta sevdiğiyle öpüşüp bir çadırda uyanmadan 20'sine gelenler için gecikmiş telafi çağlarıdır yaşın 30'undan yukarı olması..." Ama merak etme ki bazı kaynaklar yolun yarısını 35 olarak belirtirler ki oradan da kaybediorsun. Demekki insan 20 lerinde ve en azından 30'larının başlarında güzel çekici ve genç bir araba sahibi de olabilmeliler aksi halde ne olur??? eee elbette sorun olmayanlar da çıkar ama sen de ne yazıkki göremedim bunu.. Acaba düşünüyorum 60 larında nasıl olursun diye? Allah uzun ömür versin tabi ama o yaşlarda tam bir psikotik tablo çizeceğin kesin.

Neyse bunları tabi karikatürize ederek yazıyorum ki siz bunu anlayacak ve atlatacak yaştasınız. gene de sevgiyle kal ve Savaşmadan Saldırmadansavun sahip olduklarını. Yoksa mı? Allah elbette bilir

Araçtan hiç söz etmemişim... Edememişim. NEden ? Neden Sayın güntaç Çünkü size yazarken arabaları bütün maddeleri vs unutmuş ve sadece Rusal işlere değinmişim. Nen Saın Güntaç acaba neden? ama olsun gene de söyleyeyim. Mercedes A serisi aracı çok beğeniyorum ve taksidine de girmeyi düşünüyorum. A 150 ... kullandın mı hiç? Baktın mı şöyle bir sağına soluna.. Ehh bir bak çünkü her yaş için gene de değil her yaş için... gene de bir mercedesin çizgisi bu A serisinde gene de bellidir. Ama tabi sevgili Almera'mdan vazgeçebilirsem umarım bana bir daha yazdırmak zorunda bırakmazssın .. sevgiler.. diğer herkese saygılar.
    Konu femoli tarafından (30/11/2007 Saat 09:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Alıntı discrepancy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genius yol bilgisayarı bizim aldığımız 1.3 90 bg dinamikta de iki satır, ne yaptınız bu konuyla alakalalı, var mı olmulu bir gelişme, inşallah ikimizinde sorun düzelir hayırlısıyla
    Henüz aramadılar, heralde benim arayıp verip veriştirmemi bekliyorlar. Pazartesi birmot'a gidicem o zaman aracı aldığım arkadaşım ile de görüşeceğiz, sizin araçtada bir gelişme olursa haberleşelim

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer yakıt ile ilgili bir sorun ise yakıt güvencesini kullan derim
    Konu Linos tarafından (02/12/2007 Saat 07:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Lütfen forum kurallarını okuyalım)
    GP in mirror is faster than they appear !

okan tek
    OKİNEN okinen_26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26 TK 098
    Edilen teşekkür: 8

1.4 fire dinamıc aracımdan cok menunum her markada butur problemler mevcut ben bızzat ford fab calısıyorum bızede gelıyor araclardan benzer sıkayetler ama gp bence fıestaya gore cok daha basarılı bır arac kımse uzulmesın gp neden aldım dıe ınsan bıle sorunlarla doguyor sorunlarla buyuyor ve alısıyor herseye arabada aynı alısmak lazım

MURAT BAŞARAN
    lasgue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 FAT 01

valla herkez bi şikayet tutturmuş gidiyor bi arkadaşım araba alıcak dedim al bi gp zevkle binersin gitti focus aldı ve geçenlerde görüşüyoruz diyorki binmeye korkuyorum diyor arızalarından dolayı ve inanırmısınız arıza acıcak diye binemiyor bile

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

arkadaşlar benim direksiyondan çok kötü bir ses geliyor.Servise gittim direksiyon motorundanmış.Bu direksiyon motorunun fiyatından haberi olan var mı?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim direksiyondan çok kötü bir ses geliyor.Servise gittim direksiyon motorundanmış.Bu direksiyon motorunun fiyatından haberi olan var mı?
    Fiyatını bilmiyorum ama garanti kapsamında değiştirilmesi gerekiyor...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı webercis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1000YTL civarında sanırım...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan C.
    Congo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı brvhgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... ama klakıpta ilk mesajında punto ve fıata sallarsa ben ve benim gibi bu siteye emek verenlerin hakkını yemiş olur burda gerçekçi olayları tartışalım varsayım ve duyumlarla hareket etmeyelim bu site öyle bir noktaya geldiki pek çok kişiye karar vermede yardımcı olmaya başladı onun için yazıp çizerken daha dikkatli olmalıyız aracımızın iyi ve kötü yanlarını saklamadan birbirimize destek olmalıyız puntosu olmayan birisi kalkıpta kapım gevşedi farım söndü derse karşısında beni bulur saygılar
    Bende puntomu almaya karar verdiğimde öncelikle internetten biraz araştırayım demiştim ve bu site ile karşılaştım. Tabi doğru orantılı olarak öncelikle teknik yardım bölümünü gezdim ve baktığım ilk mesaj da bu idi =) Neredeyse webercis arkadaşımızın aracı ile ilgili şikayetleri yüzünden GP sevdasından vazgeçiyordum fakat yinede bildiğimi okudum ve aracımı aldım. Hatta artık aracı Birmot'un yıkama bölümünden çıkarıcakken satış sorumlusu arkadaş torpido gözünü açtı ve kapanmayınca (hemen servis mudahalesi ile sorunu hallettiler ama) o an için "Eyvah! Hatamı yaptım yoksa?" dedim =))) Anlatmak istediğim, sitemiz gerçekten GP almak isteyip te araştıranlar için güzel bir kaynak niteliği taşıyor bence. Ve arkadaşımızın da belirttiği gibi iyi yada kötü yanlarını objektif olarak yansıtır ve kulaktan dolma bilgiler yada firmanın diğer ürünleri ile yaşanılan tecrübelerden esinlenmek yerine direkt olarak GP ile ilgili deneyimlerimizi yansıtırsak daha iyi olur bence.Hali hazırda zaten Diğer Fiat Ürünleri adı altında bir forum mevcut.

Son olarak ta şunu belirtmek isterim. Henüz fazla kilometre yapma şansım olmadı ama şunu biliyorum ki 12-8 vardiyasından bile çıkmış olsam o yorgunluk ve uykusuzlukla eve gelirken köşeyi dönüp otoparkta aracımla karşılaştığım ve apartmana girip GP'min görüş alanımdan çıktığı ana kadar ister istemez yüzümde bir tebessüm oluşuyor =) Yani ne zaman aracımı görsem bi sevinç kaplıyor içimi =))) Severek aldığınız aracınızı, severek kullanmaya devam edebilmenizi dilerim.

20. Bu mesajı için 7 kişi Congo'ye teşekkür etti:

murat sandıkçı
    murat sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 35

Bende yeni logoyla eski logo arasındaki farkı merak ediyorum.

Tolga Karaca
    esmerce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri

2008 1.4 Punto muz var şimdiye kadar kullandığım en rahat 1. ve geri vites geçişleri bu araçta mevcut ve motoru performans yönünden sınırlı olsada oldukca sessiz ve son derece ekonomik.

Performansa yönelik olarak diyebileceğim şu ki bu araçta 97 ve üzeri oktan benzin kullanımı gerçekten işe yarıyor+motor hızlı biçimde rodajını tamamlıyor.
    Konu Linos tarafından (04/12/2007 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: Font düzeltildi! (Lütfen forum kurallarını okuyalım)

İZMAİL A
    ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ iso1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    2008
    Edilen teşekkür: 15

bende aracımı görünce yüzümde bir tebessüm oluşuyor. Bu fiata alabileceğimiz en güzel araç. inanın alacak arkadaşlar pişman olmayacak. bende forumdaki bazı yazıları okuyunca az kaldı vaz geçiyordum iyiki vaz geçmemişim.ne yani fiesta yada clio alıp şirket çalişanı gibimi binseydik GP süper şimdilik bir problem yokzamanla ufak tefek çıkabilir bütün arclarda var bunlarh frumda cabası buluşmalara daha gıdemedim ama onlarda öyledir yeni dostlar kankiler ve gp daha insan ne isterki

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

arkadaşlar arabamız gp diye illaki övmemiz gerekmez.Tabiki objektif olmamız gerekiyor.Sonuçta arabaları aldık.ama bu sorunları yaşamama rağmen ben de pişman değilim.arabam aynı sınıftaki bir çok araçtan çok çok iyi..

hatta ilk açtığım konuda ki bazı maddeleri kaldırmak isterdim.Op arkadaş bu mümkün mü?
    Congo arkadaş neredeyse vaz geçecekmiş.Belki bu mesajım yüzünden vazgeçenler olmuştur
    Konu Linos tarafından (05/12/2007 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Lütfen forum kurallarını okuyalım!)